BEULAH MINERS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 2-0 1.000 58-14
2018 6-4 .600 266-182 * P
2017 8-2 .800 371-70 * P
2016 8-2 .800 321-175 * P
2015 11-1 .917 412-133 * P
2014 8-3 .727 317-141 * P
2013 6-4 .600 231-199 * P
2012 9-2 .818 309-178 * P
2011 4-6 .400 169-215 P
2010 3-5 .375 163-152
2009 3-5 .375 71-141
2008 6-4 .600 216-164 * P
2007 5-4 .556 206-171 *
2006 6-4 .600 269-110 * P
2005 10-2 .833 195-68 * P
2004 6-4 .600 192-144 * P
2003 8-2 .800 215-132 * P
2002 6-4 .600 188-139 * P
2001 7-3 .700 159-118 * P
2000 6-4 .600 153-157 * P
1999 4-5 .444 179-148
1998 2-7 .222 79-190
1997 2-7 .222 83-173
1996 4-4 .500 183-128
1995 5-4 .556 154-118 * P
1994 10-1 .909 298-111 * P
1993 8-3 .727 251-124 * P
1992 7-3 .700 258-50 * P
1991 7-3 .700 227-118 * P
1990 4-5 .444 150-97
1989 12-0 1.000 498-19 * P
1988 9-2 .818 278-89 * P
1987 6-3 .667 212-102 * P
1986 3-5 .375 115-133
1985 5-3 .625 102-148 *
1984 5-3 .625 138-149 *
1983 2-6 .250 96-227
1982 4-4 .500 84-102
1981 8-1 .889 188-88 * P
1980 5-4 .556 182-136 *
1979 5-3 .625 157-119 *
1978 1-8 .111 94-206
1977 4-5 .444 149-170
1976 7-1 .875 244-82 *
1975 4-5 .444 149-105
261-160 .620 30 of 45
   
CO-OP PARTNER HISTORY:
Zap Wildcats   1988-??
Golden Valley Comets   1989-20??
   
RECORDS vs. OPPONENTS G W-L PCT. LAST
MEETING
Hazen 45 20-25 .444 2018
Dickinson Trinity 29 10-19 .345 2018
Minot Bishop Ryan Catholic 22 9-13 .409 2018
Watford City 21 12-9 .571 2016
Center 20 15-5 .750 1994
Belcourt Turtle Mountain 19 19-0 1.000 2016
Fort Yates Standing Rock 18 17-1 .944 2008
Washburn 17 13-4 .765 2018
Bottineau 15 13-2 .867 2012
Des Lacs-Burlington 15 9-6 .600 2008
Garrison 15 10-5 .667 2017
Hettinger 13 6-7 .462 2002
Killdeer 13 9-4 .692 2018
Belfield 11 11-0 1.000 2018
Bismarck St. Mary's Central 10 5-5 .500 2016
New Salem 10 6-4 .600 2002
New Town 9 8-1 .889 2007
Velva 9 1-8 .111 2017
Carrington 8 5-3 .625 2012
Linton 7 5-2 .714 1992
Casselton Central Cass 6 5-1 .833 2016
Richardton 6 3-3 .500 1980
Stanley 6 6-0 1.000 2018
Turtle Lake-Mercer 6 4-2 .667 1985
Valley City 6 2-4 .333 2019
Mott 5 3-2 .600 1980
Rugby 5 1-4 .200 2012
Underwood 5 3-2 .600 1985
Beach 4 4-0 1.000 1996
Bowman 4 4-0 1.000 1996
Bowman County 4 3-1 .750 2018
Cooperstown Griggs County Central 4 4-0 1.000 2016
Devils Lake 4 1-3 .250 2019
Fargo Shanley Catholic 3 1-2 .333 2015
Wahpeton 3 2-1 .667 2015
Cavalier 2 0-2 .000 2004
Dickinson JV 2 1-1 .500 2004
Grafton 2 1-1 .500 2014
Harvey 2 0-2 .000 1992
Lemmon (SD) 2 2-0 1.000 2004
New Rockford 2 1-1 .500 1977
Baker (MT) 1 1-0 1.000 1988
Glen Ullin 1 1-0 1.000 1975
Kenmare 1 0-1 .000 1987
Kindred 1 0-1 .000 2016
LaMoure 1 0-1 .000 1991
Mayville-Portland 1 1-0 1.000 1989
Minot JV 1 1-0 1.000 2018
New England 1 0-1 .000 1988
Northwood 1 1-0 1.000 2005
Oakes 1 0-1 .000 1981
Surrey 1 1-0 1.000 1992
Wilton 1 1-0 1.000 1975
TOTALS 261-160 .620
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Valley City W 22-8
Sep 06 Devils Lake W 36-6
Sep 13 Wahpeton 0-0
Sep 20 Hillsboro 0-0
Sep 27 Hazen 0-0 AA - West
Oct 04 Bismarck St. Mary's Central 0-0 AA - West
Oct 11 Belcourt Turtle Mountain 0-0 AA - West
Oct 18 Stanley 0-0
Oct 25 Watford City 0-0 AA - West
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Stanley W 26-6
Aug 31 Minot JV W 46-16
Sep 07 Washburn W 42-6 A - Region 4
Sep 14 Killdeer W 21-18 A - Region 4
Sep 21 Hazen L 16-22 A - Region 4
Sep 28 Belfield W 44-14 A - Region 4
Oct 05 Dickinson Trinity L 6-24 A - Region 4
Oct 12 Bowman County L 20-28 A - Region 4
Oct 19 Minot Bishop Ryan Catholic W 33-14 Class A First Round
Oct 26 Dickinson Trinity L 12-34 Class A Quarterfinal
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Stanley W 40-0
Sep 01 Garrison W 50-6 A - Region 4
Sep 08 Washburn W 52-8 A - Region 4
Sep 15 Killdeer W 40-0 A - Region 4
Sep 22 Hazen W 38-0 A - Region 4
Sep 29 Belfield W 70-3 A - Region 4
Oct 06 Dickinson Trinity L 0-21 A - Region 4
Oct 13 Bowman County W 33-3 A - Region 4
Oct 20 Minot Bishop Ryan Catholic W 38-7 Class A First Round
Oct 27 Velva L 0-22 Class A Quarterfinal
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hazen W 33-6
Sep 02 Casselton Central Cass W 29-13
Sep 09 Bismarck St. Mary's Central L 13-38 AA - West
Sep 16 Stanley W 40-8 AA - West
Sep 23 Belcourt Turtle Mountain W 56-16 AA - West
Sep 30 Cooperstown Griggs County Central W 32-6 AA - West
Oct 07 Dickinson Trinity W 35-20 AA - West
Oct 14 Valley City W 27-26 AA - West
Oct 21 Watford City W 35-8 AA - West
Oct 28 Kindred L 21-34 Class AA Quarterfinal
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hazen W 22-6
Sep 04 Casselton Central Cass W 33-0
Sep 11 Bismarck St. Mary's Central W 20-13 AA - West
Sep 18 Stanley W 42-0 AA - West
Sep 25 Belcourt Turtle Mountain W 57-0 AA - West
Oct 02 Cooperstown Griggs County Central W 33-8 AA - West
Oct 09 Dickinson Trinity W 61-19 AA - West
Oct 16 Valley City L 21-24 AA - West
Oct 23 Watford City W 42-6 AA - West
Oct 30 Wahpeton W 35-32 Class AA Quarterfinal
Nov 06 Bismarck St. Mary's Central W 13-7 Class AA Semifinal
Nov 13 Fargo Shanley Catholic W 33-18 Class AA Final
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hazen L 6-14
Sep 05 Casselton Central Cass W 29-16
Sep 12 Bismarck St. Mary's Central L 0-31 AA - West
Sep 19 Stanley W 63-0 AA - West
Sep 26 Belcourt Turtle Mountain W 42-6 AA - West
Oct 03 Cooperstown Griggs County Central W 48-0 AA - West
Oct 10 Dickinson Trinity W 21-18 AA - West
Oct 17 Minot Bishop Ryan Catholic W 27-6 AA - West
Oct 24 Watford City W 34-8 AA - West
Oct 31 Grafton W 41-6 Class AA Quarterfinal
Nov 07 Fargo Shanley Catholic L 6-36 Class AA Semifinal
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hazen L 0-12
Sep 06 Casselton Central Cass W 30-14
Sep 13 Bismarck St. Mary's Central L 0-21 AA - West
Sep 20 Stanley W 42-12 AA - West
Sep 27 Belcourt Turtle Mountain W 36-20 AA - West
Oct 04 Cooperstown Griggs County Central W 38-20 AA - West
Oct 11 Dickinson Trinity W 49-14 AA - West
Oct 18 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-34 AA - West
Oct 25 Watford City W 20-0 AA - West
Nov 01 Wahpeton L 16-52 Class AA Quarterfinal
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Hazen W 28-8
Aug 31 Casselton Central Cass W 14-12
Sep 07 Rugby W 40-15 AA - West
Sep 14 Belcourt Turtle Mountain W 42-8 AA - West
Sep 21 Bismarck St. Mary's Central W 28-14 AA - West
Sep 28 Bottineau W 21-18 AA - West
Oct 05 Minot Bishop Ryan Catholic L 22-30 AA - West
Oct 12 Carrington W 22-19 AA - West
Oct 19 Dickinson Trinity W 42-6 AA - West
Oct 26 Wahpeton W 36-21 Class AA Quarterfinal
Nov 02 Fargo Shanley Catholic L 14-27 Class AA Semifinal
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hazen L 0-42
Sep 02 Casselton Central Cass L 12-28
Sep 09 Rugby L 28-31 AA - West
Sep 16 Belcourt Turtle Mountain W 40-6 AA - West
Sep 23 Bismarck St. Mary's Central W 18-7 AA - West
Sep 30 Bottineau L 15-18 AA - West
Oct 07 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-16 AA - West
Oct 14 Carrington W 28-12 AA - West
Oct 21 Dickinson Trinity W 28-7 AA - West
Oct 28 Grafton L 0-42 Class AA Quarterfinal
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Hazen W 21-20
Sep 03 Dickinson Trinity L 20-26 AA - West
Sep 10 Devils Lake L 6-26 AA - West
Sep 17 Belcourt Turtle Mountain W 41-10 AA - West
Sep 24 Bismarck St. Mary's Central L 14-30 AA - West
Oct 01 Bottineau W 35-6 AA - West
Oct 08 Minot Bishop Ryan Catholic L 19-21 AA - West
Oct 15 Carrington L 7-13 AA - West
Oct 22 open
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hazen L 0-29
Sep 04 Dickinson Trinity L 0-21 AA - West
Sep 11 Devils Lake L 0-29 AA - West
Sep 18 Belcourt Turtle Mountain W 12-0 AA - West
Sep 25 Bismarck St. Mary's Central L 13-38 AA - West
Oct 02 Bottineau W 34-13 AA - West
Oct 09 Minot Bishop Ryan Catholic W 6-0 AA - West
Oct 16 Carrington L 6-9 AA - West
Oct 23 open
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Des Lacs-Burlington W 25-7
Sep 05 Carrington L 0-19
Sep 12 Watford City L 12-39 AA - West
Sep 19 Belcourt Turtle Mountain W 39-9 AA - West
Sep 26 Dickinson Trinity W 27-21 AA - West
Oct 03 Fort Yates Standing Rock W 33-0 AA - West
Oct 10 Minot Bishop Ryan Catholic W 32-6 AA - West
Oct 17 Bowman County W 48-14 AA - West
Oct 24 Hazen L 0-35 AA - West
Oct 31 Devils Lake L 0-14 Class AA Quarterfinal
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Des Lacs-Burlington W 14-13
Aug 31 Carrington W 32-0
Sep 07 Watford City L 12-29 AA - West
Sep 14 New Town W 50-0 AA - West
Sep 21 Dickinson Trinity L 20-30 AA - West
Sep 28 Fort Yates Standing Rock W 40-0 AA - West
Oct 05 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-40 AA - West
Oct 12 Bowman County W 38-20 AA - West
Oct 19 Hazen L 0-35 AA - West
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Des Lacs-Burlington W 24-0
Sep 01 Carrington W 35-0
Sep 08 Belcourt Turtle Mountain W 49-14 AA - West
Sep 15 Minot Bishop Ryan Catholic W 26-0 AA - West
Sep 22 New Town W 42-0 AA - West
Sep 29 Bottineau W 43-0 AA - West
Oct 06 Dickinson Trinity L 15-24 AA - West
Oct 13 Watford City L 14-25 AA - West
Oct 20 Hazen L 14-20 AA - West
Oct 27 Rugby L 7-27 Class AA Quarterfinal
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Des Lacs-Burlington W 36-0
Sep 02 Carrington W 12-2
Sep 09 Belcourt Turtle Mountain W 8-6 AA - West
Sep 16 Minot Bishop Ryan Catholic W 16-0 AA - West
Sep 23 New Town W 42-0 AA - West
Sep 30 Bottineau W 8-6 AA - West
Oct 07 Dickinson Trinity L 13-20 AA - West
Oct 14 Watford City W 13-0 AA - West
Oct 21 Hazen W 21-7 AA - West
Oct 28 Northwood W 6-0 Class AA Quarterfinal
Nov 04 Hazen W 13-6 Class AA Semifinal
Nov 11 Dickinson Trinity L 7-21 Class AA Final
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Dickinson JV W 27-0
Sep 03 Lemmon (SD) W 15-0
Sep 10 Belcourt Turtle Mountain W 14-6 AA - West
Sep 17 Minot Bishop Ryan Catholic L 7-20 AA - West
Sep 24 Des Lacs-Burlington W 40-0 AA - West
Oct 01 Bottineau L 6-14 AA - West
Oct 08 Dickinson Trinity L 20-46 AA - West
Oct 15 Watford City W 28-21 AA - West
Oct 22 Hazen W 35-15 AA - West
Oct 29 Cavalier L 0-22 Class AA Quarterfinal
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Bismarck St. Mary's Central W 14-9
Sep 05 Lemmon (SD) W 35-0
Sep 12 Belcourt Turtle Mountain W 31-16 AA - West
Sep 19 Minot Bishop Ryan Catholic W 12-6 AA - West
Sep 26 Des Lacs-Burlington W 27-13 AA - West
Oct 03 Bottineau W 21-0 AA - West
Oct 10 Dickinson Trinity L 0-28 AA - West
Oct 17 Watford City W 21-0 AA - West
Oct 24 Hazen W 35-28 AA - West
Oct 31 Valley City L 19-32 Class AA Quarterfinal
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hettinger W 21-0
Sep 06 New Salem W 20-0  
Sep 13 Belcourt Turtle Mountain W 47-6 AA - West
Sep 20 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-7 AA - West
Sep 27 Watford City W 21-14 AA - West
Oct 04 Dickinson Trinity L 0-42 AA - West
Oct 11 Hazen W 19-8 AA - West
Oct 18 Des Lacs-Burlington L 7-14 AA - West
Oct 25 Bottineau W 46-6 AA - West
Nov 01 Cavalier L 7-42 Class AA Quarterfinal
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Hettinger W 34-0
Aug 31 New Salem W 17-0
Sep 07 Belcourt Turtle Mountain W 2-0 AA - West F
Sep 14 Minot Bishop Ryan Catholic W 18-6 AA - West
Sep 21 Watford City W 19-0 AA - West
Sep 28 Dickinson Trinity L 0-41 AA - West
Oct 05 Hazen L 0-22 AA - West
Oct 12 Des Lacs-Burlington W 35-29 AA - West
Oct 19 Bottineau W 28-0 AA - West
Oct 26 Rugby L 6-20 Class AA Quarterfinal
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Hettinger W 25-22
Sep 01 New Salem W 24-12
Sep 08 Belcourt Turtle Mountain W 40-0 AA - West
Sep 15 Minot Bishop Ryan Catholic L 12-20 AA - West
Sep 22 Watford City L 7-27 AA - West
Sep 29 Dickinson Trinity L 7-32 AA - West
Oct 06 Hazen W 7-0 AA - West
Oct 13 Des Lacs-Burlington W 13-8 AA - West
Oct 20 Bottineau W 18-8 AA - West
Oct 27 Rugby L 0-28 Class AA Quarterfinal
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Hettinger W 34-0
Sep 03 Dickinson JV L 6-14
Sep 10 Belcourt Turtle Mountain W 35-6 AA - West
Sep 17 Minot Bishop Ryan Catholic L 18-30 AA - West
Sep 24 Watford City W 24-14 AA - West
Oct 01 Dickinson Trinity L 7-21 AA - West
Oct 08 Hazen L 6-30 AA - West
Oct 15 Des Lacs-Burlington L 7-20 AA - West
Oct 22 Bottineau W 42-13 AA - West
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hettinger L 17-18
Sep 04 Valley City L 8-40
Sep 11 Belcourt Turtle Mountain W 0-0 AA - West ?
Sep 18 Minot Bishop Ryan Catholic L 12-28 AA - West
Sep 25 Watford City L 0-56 AA - West
Oct 02 Dickinson Trinity L 0-0 AA - West ?
Oct 09 Hazen L 0-35 AA - West
Oct 16 Des Lacs-Burlington L 13-27 AA - West
Oct 23 Bottineau W 42-13 AA - West
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hettinger L 7-20
Sep 05 Valley City L 0-26
Sep 12 Belcourt Turtle Mountain W 26-0 AA - West
Sep 19 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-28 AA - West
Sep 26 Watford City L 0-22 AA - West
Oct 03 Dickinson Trinity L 0-21 AA - West
Oct 10 Hazen L 0-41 AA - West
Oct 17 Des Lacs-Burlington L 10-12 AA - West
Oct 24 Bottineau W 34-3 AA - West
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Bowman W 45-12 B - Region 4
Sep 06 Killdeer L 13-21 B - Region 4
Sep 13 open
Sep 20 Belfield W 33-0 B - Region 4
Sep 27 Beach W 42-6 B - Region 4
Oct 04 Fort Yates Standing Rock W 2-0 F
Oct 11 Hettinger L 24-28 B - Region 4
Oct 15 Hazen L 3-35 B - Region 4
Oct 18 Dickinson Trinity L 21-26 B - Region 4
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Bowman W 8-6 B - Region 4
Sep 01 Killdeer L 6-29 B - Region 4
Sep 08 open
Sep 15 Belfield W 36-0 B - Region 4
Sep 22 Beach W 18-0 B - Region 4
Sep 29 Fort Yates Standing Rock W 33-8 B - Region 4
Oct 06 Hettinger L 17-18 B - Region 4
Oct 10 Hazen L 21-23 B - Region 4
Oct 13 Dickinson Trinity W 3-0 B - Region 4
Oct 20 Minot Bishop Ryan Catholic L 12-34 Class B First Round
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Dickinson Trinity W 21-20 B - Region 4
Sep 02 Bowman W 16-2 B - Region 4
Sep 09 Fort Yates Standing Rock W 47-0 B - Region 4
Sep 16 Hazen W 5-3 B - Region 4
Sep 23 Beach W 49-14 B - Region 4
Sep 30 Hettinger W 27-6 B - Region 4
Oct 07 Belfield W 31-6 B - Region 4
Oct 14 Killdeer W 23-12 B - Region 4
Oct 18 Center W 41-8 B - Region 4
Oct 28 Des Lacs-Burlington W 31-6 Class B Quarterfinal
Nov 04 Minot Bishop Ryan Catholic L 7-34 Class B Semifinal
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Dickinson Trinity L 7-8 B - Region 4
Sep 03 Bowman W 24-14 B - Region 4
Sep 10 Fort Yates Standing Rock W 42-22 B - Region 4
Sep 17 Hazen W 34-7 B - Region 4
Sep 24 Beach W 31-0 B - Region 4
Oct 01 Hettinger L 15-18 B - Region 4
Oct 08 Belfield W 34-6 B - Region 4
Oct 12 Killdeer W 7-0 B - Region 4
Oct 19 Center W 14-0 B - Region 4
Oct 29 Washburn W 26-14 Class B Quarterfinal
Nov 05 Des Lacs-Burlington L 17-35 Class B Semifinal
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Dickinson Trinity W 12-7
Sep 04 Watford City L 14-17
Sep 11 Fort Yates Standing Rock W 29-6 B - Region 3
Sep 18 Surrey W 63-0
Sep 25 Linton W 14-0 B - Region 3
Oct 02 Center W 55-0 B - Region 3
Oct 09 Garrison W 33-0 B - Region 3
Oct 16 Washburn W 31-0 B - Region 3
Oct 23 Hazen L 0-6 B - Region 3
Oct 27 Harvey L 7-14 Class B First Round
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Belfield W 46-0
Sep 06 Watford City L 0-13
Sep 13 Hettinger W 29-12
Sep 20 Linton L 0-10 B - Region 3
Sep 27 Center W 27-8 B - Region 3
Oct 04 Garrison W 36-20 B - Region 3
Oct 11 Washburn W 21-8 B - Region 3
Oct 18 Hazen W 33-14 B - Region 3
Oct 25 Fort Yates Standing Rock W 35-0 B - Region 3
Nov 08 LaMoure L 0-33 Class B Quarterfinal
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Belfield W 24-0
Sep 07 Watford City L 0-6
Sep 14 Linton L 6-14 B - Region 3
Sep 21 Center W 35-14 B - Region 3
Sep 28 Garrison W 12-7 B - Region 3
Oct 05 Washburn L 12-14 B - Region 3
Oct 12 Hazen L 8-28 B - Region 3
Oct 19 Fort Yates Standing Rock W 47-6 B - Region 3
Oct 23 Velva L 6-8
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Belfield W 60-0
Sep 01 Watford City W 44-0
Sep 08 Center W 68-0 B - Region 3
Sep 15 Garrison W 58-0 B - Region 3
Sep 22 Washburn W 54-0 B - Region 3
Sep 29 Hazen W 55-12 B - Region 3
Oct 06 Fort Yates Standing Rock W 2-0 B - Region 3 F
Oct 13 Bottineau W 46-0
Oct 20 Linton W 20-7 B - Region 3
Oct 27 Watford City W 39-0 Class B Quarterfinal
Nov 03 Linton W 32-0 Class B Semifinal
Nov 10 Mayville-Portland W 20-0 Class B Final
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Fort Yates Standing Rock W 40-0
Sep 02 Belfield W 21-0
Sep 09 Garrison W 20-8 B - Region 3
Sep 16 Washburn W 28-6 B - Region 3
Sep 23 Hazen W 8-6 B - Region 3
Sep 30 New England L 22-24
Oct 07 Baker (MT) W 30-8
Oct 14 Linton W 43-0 B - Region 3
Oct 21 Center W 44-14 B - Region 3
Oct 28 Killdeer W 22-14 Class B Quarterfinal
Nov 04 Velva L 0-9 Class B Semifinal
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Fort Yates Standing Rock W 7-0
Sep 04 Belfield W 20-0
Sep 11 Washburn W 41-0 B - Region 3
Sep 18 Hazen L 17-20 B - Region 3
Sep 25 open
Oct 02 Velva L 24-31
Oct 09 Linton W 26-0 B - Region 3
Oct 16 Center W 29-0 B - Region 3
Oct 23 Garrison W 20-6 B - Region 3
Oct 27 Kenmare L 28-45 Class B First Round
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 New Town W 42-8
Sep 12 Hazen L 8-15 B - Region 2
Sep 19 Harvey L 3-28 B - Region 2
Sep 26 Des Lacs-Burlington L 7-8
Oct 03 Fort Yates Standing Rock W 18-12 B - Region 2
Oct 10 Center W 21-8 B - Region 2
Oct 17 Garrison L 8-23 B - Region 2
Oct 24 Velva L 8-31 B - Region 2
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 New Town W 26-8
Sep 06 Fort Yates Standing Rock W 12-8 Power-Belt
Sep 13 Turtle Lake-Mercer W 8-0 Power-Belt
Sep 20 Washburn W 18-12 Power-Belt
Sep 27 Center L 20-34 Power-Belt
Oct 04 Garrison W 18-6 Power-Belt
Oct 11 Underwood L 0-27 Power-Belt
Oct 18 Hazen L 0-53 Power-Belt
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 New Town W 20-15
Sep 07 Turtle Lake-Mercer W 24-12 Power-Belt
Sep 14 Washburn W 28-26 Power-Belt
Sep 21 Center W 20-14 Power-Belt
Sep 28 Garrison L 6-13 Power-Belt
Oct 05 Underwood L 12-20 Power-Belt
Oct 12 Hazen L 0-41 Power-Belt
Oct 19 Fort Yates Standing Rock W 28-8 Power-Belt
Oct 26 open
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 New Town L 20-21
Sep 09 Washburn L 6-20 Power-Belt
Sep 16 Center L 0-26 Power-Belt
Sep 23 Garrison W 28-22 Power-Belt
Sep 30 Underwood W 28-13 Power-Belt
Oct 07 Hazen L 0-40 Power-Belt
Oct 14 Fort Yates Standing Rock L 6-42 Power-Belt
Oct 21 Turtle Lake-Mercer L 8-43 Power-Belt
Oct 25 open
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 New Town W 14-8
Sep 10 Center W 8-6 Power-Belt
Sep 17 Garrison L 0-28 Power-Belt
Sep 24 Underwood W 20-14 Power-Belt
Oct 01 Hazen L 12-13 Power-Belt
Oct 08 Fort Yates Standing Rock W 12-6 Power-Belt
Oct 15 Turtle Lake-Mercer L 6-7 Power-Belt
Oct 22 Washburn L 12-20 Power-Belt
Oct 26 open
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 New Town W 26-0
Sep 11 New Salem W 20-8 Power-Belt
Sep 18 Underwood W 16-6 Power-Belt
Sep 25 Hazen W 6-0 Power-Belt
Oct 02 Fort Yates Standing Rock W 20-9 Power-Belt
Oct 09 Turtle Lake-Mercer W 30-0 Power-Belt
Oct 16 Washburn W 30-3 Power-Belt
Oct 23 Center W 34-20 Power-Belt
Oct 27 open
Nov 03 Oakes L 6-42 Class B Quarterfinal
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Mott W 24-8
Sep 02 Garrison L 6-19
Sep 05 Velva L 14-15
Sep 12 New Salem L 6-12 Interstate-94
Sep 19 Killdeer L 24-33 Interstate-94
Sep 26 Richardton W 24-6 Interstate-94
Oct 03 Center W 34-24 Interstate-94
Oct 10 Hazen W 12-7 Interstate-94
Oct 17 Washburn W 38-12
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Mott W 40-8
Sep 07 Velva W 19-12
Sep 14 Hazen L 0-9 Interstate-94
Sep 21 New Salem L 0-26 Interstate-94
Oct 28 Killdeer W 22-20 Interstate-94
Oct 05 Richardton L 6-8 Interstate-94
Oct 12 Center W 30-20 Interstate-94
Oct 19 Washburn W 40-16
Oct 23 open
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Hettinger L 6-20
Sep 08 Velva L 0-32
Sep 15 Center L 0-26 Interstate-94
Sep 22 Hazen L 14-15 Interstate-94
Sep 29 New Salem L 12-33 Interstate-94
Oct 06 Killdeer W 54-14 Interstate-94
Oct 13 Richardton L 8-20 Interstate-94
Oct 20 Mott L 0-12
Oct 24 Washburn L 0-34
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Mott L 12-18
Sep 06 Hettinger L 20-28
Sep 09 New Rockford W 25-6
Sep 16 Richardton W 21-6 Interstate-94
Sep 23 Center L 8-16 Interstate-94
Sep 30 Hazen W 43-0 Interstate-94
Oct 07 New Salem L 0-54 Interstate-94
Oct 14 Killdeer W 20-14 Interstate-94
Oct 21 Garrison L 0-28
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Mott W 49-8
Sep 10 Richardton W 30-6 Interstate-94
Sep 17 Garrison W 20-14
Sep 24 Killdeer W 37-6 Interstate-94
Oct 01 Velva L 26-28
Oct 08 Hazen W 14-0 Interstate-94
Oct 15 Center W 26-12 Interstate-94
Oct 22 New Salem W 42-8 Interstate-94
Oct 29 open
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Wilton W 33-0
Sep 05 Turtle Lake-Mercer W 14-6
Sep 12 New Salem W 20-0 Interstate-94
Sep 19 Richardton L 6-7 Interstate-94
Sep 26 Glen Ullin W 34-0 Interstate-94
Oct 03 Killdeer L 0-22 Interstate-94
Oct 10 New Rockford L 12-28
Oct 17 Hazen L 14-20 Interstate-94
Oct 24 Center L 16-22 Interstate-94