CASSELTON CENTRAL CASS SQUIRRELS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 8-3 .727 349-173 * P
2017 3-6 .333 177-257
2016 5-5 .500 169-185 P
2015 7-4 .636 300-255 * P
2014 5-5 .500 245-189 P
2013 3-6 .333 239-268
2012 4-5 .444 176-186
2011 4-5 .444 166-247
2010 5-4 .556 200-184
2009 6-4 .600 206-118 * P
2008 3-6 .333 98-142
2007 3-6 .333 108-251
2006 1-8 .111 89-299
2005 2-7 .222 81-336
2004 0-9 .000 33-340
2003 2-7 .222 80-300
2002 1-8 .111 66-302
2001 1-8 .111 76-302
2000 0-7 .000 17-249
1999 0-4 .000 32-82
1998 3-4 .429 115-137
1997 0-3 .000 14-121
1996 2-5 .286 84-75
1995 6-3 .667 117-85 * P
1994 6-4 .600 190-105 * P
1993 8-2 .800 79-35 * P
1992 6-4 .600 61-76 * P
1991 4-5 .444 106-98
1990 6-2 .750 150-52 *
1989 3-5 .375 122-141
1988 4-4 .500 89-76
1987 3-6 .333 68-148
1986 2-6 .250 119-157
1985 5-4 .556 118-119 * P
1984 8-2 .800 237-67 * P
1983 6-3 .667 133-108 *
1982 2-7 .222 64-192
1981 4-5 .444 120-181
1980 12-0 1.000 336-104 * P
1979 9-1 .900 269-85 *
1978 6-2 .750 230-99 *
1977 6-3 .667 168-47 *
1976 5-4 .556 185-108 *
1975 4-5 .444 175-214
117-142 .452 16 of 44
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Lisbon 0-0
Sep 06 Stanley 0-0
Sep 13 Belcourt Turtle Mountain 0-0
Sep 20 Watford City 0-0
Sep 27 Devils Lake 0-0 AA - East
Oct 04 Kindred 0-0 AA - East
Oct 11 Hillsboro 0-0 AA - East
Oct 18 Valley City 0-0 AA - East
Oct 25 Wahpeton 0-0 AA - East
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Wahpeton W 50-8 AA
Aug 31 Devils Lake W 39-19 AA
Sep 07 Jamestown W 20-13 AA
Sep 14 Fargo Shanley Catholic L 22-40 AA
Sep 21 Watford City W 50-0 AA
Sep 28 Grafton W 34-6 AA
Oct 05 Belcourt Turtle Mountain W 34-8 AA
Oct 12 Bismarck St. Mary's Central L 7-14 AA
Oct 19 Valley City W 43-16 AA
Oct 26 Belcourt Turtle Mountain W 30-8 Class AA Quarterfinal
Nov 02 Bismarck St. Mary's Central L 20-41 Class AA Semifinal
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Wahpeton L 8-28 AA
Sep 01 Devils Lake L 14-20 AA
Sep 08 Jamestown L 26-29 AA
Sep 15 Fargo Shanley Catholic L 7-48 AA
Sep 22 Watford City L 13-18 AA
Sep 29 Grafton W 35-34 AA
Oct 06 Belcourt Turtle Mountain W 27-26 AA
Oct 13 Bismarck St. Mary's Central L 20-38 AA
Oct 20 Valley City W 27-6 AA
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Cooperstown Griggs County Central W 34-0
Sep 02 Beulah L 13-29
Sep 09 Hillsboro L 7-16 AA - East
Sep 16 Kindred L 7-42 AA - East
Sep 23 Enderlin W 29-8 AA - East
Sep 30 Wahpeton W 13-0 AA - East
Oct 07 Grafton W 20-6 AA - East
Oct 14 Fargo Shanley Catholic L 13-49 AA - East
Oct 21 Lisbon W 27-7 AA - East
Oct 28 Bismarck St. Mary's Central L 6-28 Class AA Quarterfinal
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Cooperstown Griggs County Central W 36-20
Sep 04 Beulah L 0-33
Sep 11 Hillsboro W 28-6 AA - East
Sep 18 Kindred W 42-36 AA - East
Sep 25 Enderlin W 42-14 AA - East
Oct 02 Wahpeton L 12-47 AA - East
Oct 09 Grafton W 56-0 AA - East
Oct 16 Fargo Shanley Catholic L 6-20 AA - East
Oct 23 Lisbon W 42-14 AA - East
Oct 30 Valley City W 22-20 Class AA Quarterfinal
Nov 06 Fargo Shanley Catholic L 14-45 Class AA Semifinal
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Cooperstown Griggs County Central W 44-16
Sep 05 Beulah L 16-29
Sep 12 Kindred W 36-6 AA - East
Sep 19 Enderlin W 38-0 AA - East
Sep 26 Wahpeton L 12-24 AA - East
Oct 03 Grafton L 0-22 AA - East
Oct 10 Fargo Shanley Catholic L 6-35 AA - East
Oct 17 Lisbon W 41-0 AA - East
Oct 24 Valley City W 40-32 AA - East
Oct 31 Bismarck St. Mary's Central L 12-35 Class AA Quarterfinal
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Cooperstown Griggs County Central W 32-14
Sep 06 Beulah L 14-30
Sep 13 Kindred L 28-36 AA - East
Sep 20 Enderlin W 41-0 AA - East
Sep 27 Wahpeton L 8-48 AA - East
Oct 02 Grafton W 28-2 AA - East
Oct 09 Fargo Shanley Catholic L 20-40 AA - East
Oct 16 Lisbon L 28-44 AA - East
Oct 23 Valley City L 40-54 AA - East
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Hunter Northern Cass W 44-6
Aug 31 Beulah L 12-14
Sep 07 Cooperstown Griggs County Central W 18-6 AA - East
Sep 14 Wahpeton L 8-30 AA - East
Sep 21 Grafton L 6-42 AA - East
Sep 28 Fargo Shanley Catholic W 32-20 AA - East
Oct 05 Lisbon W 20-0 AA - East
Oct 12 Valley City L 14-40 AA - East
Oct 19 Kindred L 22-28 AA - East
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hunter Northern Cass W 38-14
Sep 02 Beulah W 28-12
Sep 09 Cooperstown Griggs County Central W 20-6 AA - East
Sep 16 Wahpeton L 6-42 AA - East
Sep 23 Grafton L 12-42 AA - East
Sep 30 Fargo Shanley Catholic L 18-34 AA - East
Oct 07 Lisbon L 20-43 AA - East
Oct 14 Valley City W 18-12 AA - East
Oct 19 Kindred L 6-42 AA - East
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Hunter Northern Cass W 34-12
Sep 03 Fargo Oak Grove Lutheran W 45-0
Sep 10 Wahpeton W 24-22 AA - East
Sep 17 Grafton L 14-26 AA - East
Sep 24 Fargo Shanley Catholic L 6-56 AA - East
Oct 01 Lisbon L 8-39 AA - East
Oct 08 Valley City W 16-12 AA - East
Oct 15 Kindred L 8-41 AA - East
Oct 22 Fargo Oak Grove Lutheran W 45-6 AA - East
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hunter Northern Cass W 18-0
Sep 04 Fargo Oak Grove Lutheran W 26-0
Sep 11 Wahpeton L 13-14 AA - East
Sep 18 Grafton W 48-18 AA - East
Sep 25 Fargo Shanley Catholic L 13-21 AA - East
Oct 02 Lisbon W 21-8 AA - East
Oct 09 Valley City L 6-29 AA - East
Oct 16 Kindred W 39-6 AA - East
Oct 23 Fargo Oak Grove Lutheran W 22-8 AA - East
Oct 30 Devils Lake L 0-14 Class AA Quarterfinal
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Kindred L 6-13
Sep 05 Enderlin W 20-7
Sep 12 Bottineau L 12-20 AA - East
Sep 19 Carrington W 9-8 AA - East
Sep 26 Grafton L 0-12 AA - East
Oct 03 Devils Lake L 7-35 AA - East
Oct 10 Rugby W 30-14 AA - East
Oct 17 Valley City L 14-26 AA - East
Oct 24 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-7 AA - East
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Kindred L 7-42
Aug 31 Enderlin W 21-0
Sep 07 Bottineau W 21-14 AA - East
Sep 14 Carrington W 21-0 AA - East
Sep 21 Grafton L 12-16 AA - East
Sep 28 Devils Lake L 6-56 AA - East
Oct 05 Rugby L 0-48 AA - East
Oct 12 Valley City L 20-33 AA - East
Oct 19 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-40 AA - East
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Hunter Northern Cass L 20-36
Aug 29 Hankinson L 0-37
Sep 08 Carrington L 6-20 AA - East
Sep 15 Lisbon L 6-35 AA - East
Sep 22 Northwood L 12-32 AA - East
Sep 29 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-35 AA - East
Sep 29 Grafton L 6-36 AA - East
Oct 06 Valley City W 18-14 AA - East
Oct 13 Rugby L 21-54 AA - East
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hunter Northern Cass W 16-14
Aug 30 Hankinson L 6-16
Sep 09 Carrington L 0-20 AA - East
Sep 16 Lisbon L 6-58 AA - East
Sep 23 Northwood L 7-40 AA - East
Sep 30 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-66 AA - East
Oct 07 Grafton W 21-20 AA - East
Oct 14 Valley City L 15-52 AA - East
Oct 21 Rugby L 10-50 AA - East
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Hunter Northern Cass L 12-27
Sep 03 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-46
Sep 10 Lisbon L 0-55 AA - East
Sep 17 Cavalier L 0-59 AA - East
Sep 24 Kindred L 0-30 AA - East
Oct 01 Grafton L 7-28 AA - East
Oct 08 Valley City L 6-30 AA - East
Oct 15 Rugby L 0-33 AA - East
Oct 22 Carrington L 8-32 AA - East
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hunter Northern Cass W 14-0
Sep 05 Fargo Oak Grove Lutheran L 12-36
Sep 12 Lisbon L 0-13 AA - East
Sep 19 Cavalier L 6-78 AA - East
Sep 26 Kindred W 27-14 AA - East
Oct 03 Grafton L 14-26 AA - East
Oct 10 Valley City L 0-49 AA - East
Oct 17 Rugby L 7-48 AA - East
Oct 24 Carrington L 0-36 AA - East
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Enderlin W 28-8
Sep 06 Fargo Oak Grove Lutheran L 12-15
Sep 13 Cavalier L 0-73 AA - East
Sep 20 Kindred L 0-36 AA - East
Sep 27 Grafton L 7-30 AA - East
Oct 04 Valley City L 6-40 AA - East
Oct 11 Rugby L 0-20 AA - East
Oct 18 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 13-48 AA - East
Oct 25 Lisbon L 0-32 AA - East
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Enderlin W 7-0
Aug 31 Fargo Oak Grove Lutheran L 6-14
Sep 07 Cavalier L 8-57 AA - East
Sep 14 Kindred L 16-31 AA - East
Sep 21 Grafton L 0-37 AA - East
Sep 28 Valley City L 7-46 AA - East
Oct 05 Rugby L 0-42 AA - East
Oct 12 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 6-41 AA - East
Oct 16 Lisbon L 26-34 AA - East
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Enderlin L 0-26
Sep 01 Fargo Oak Grove Lutheran L 8-36
Sep 08 Kindred 0-0 AA - East
Sep 15 Grafton L 9-47 AA - East
Sep 22 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 0-0 AA - East
Sep 29 Rugby L 0-44 AA - East
Oct 06 Valley City L 0-44 AA - East
Oct 13 Lisbon L 0-52 AA - East
Oct 20 Cavalier L 0-0 AA - East ?
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 ????? 0-0
Sep 03 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0
Sep 10 Kindred 0-0 AA - East
Sep 17 Grafton 0-0 AA - East
Sep 24 Valley City L 21-42 AA - East
Oct 01 Rugby L 26-40 AA - East
Oct 08 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 0-0 AA - East
Oct 15 Lisbon L 6-42 AA - East
Oct 22 Cavalier L 0-0 AA - East ?
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hankinson W 31-28
Sep 04 Fargo Oak Grove Lutheran W 27-24
Sep 11 Grafton W 36-6 AA - East
Sep 18 Valley City L 6-37 AA - East
Sep 25 Rugby L 0-0 AA - East ?
Oct 02 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-0 AA - East ?
Oct 09 Lisbon L 15-42 AA - East
Oct 16 Cavalier L 0-0 AA - East ?
Oct 23 Kindred 0-0 AA - East
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 open
Sep 05 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0
Sep 12 Grafton 0-0 AA - East
Sep 19 Valley City L 13-49 AA - East
Sep 26 Rugby L 0-46 AA - East
Oct 03 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 0-0 AA - East
Oct 10 Lisbon L 6-34 AA - East
Oct 17 Cavalier L 8-41 AA - East
Oct 24 Kindred 0-0 AA - East
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Oakes W 30-16 B - Region 1
Sep 06 LaMoure L 0-0 B - Region 1 ?
Sep 13 Lisbon W 28-22 B - Region 1
Sep 20 Kindred L 0-0 B - Region 1 ?
Sep 27 open
Oct 04 Cooperstown Griggs County Central L 14-22 B - Region 1
Oct 11 Carrington L 12-15 B - Region 1
Oct 15 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0 B - Region 1
Oct 18 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-0 B - Region 1 ?
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Oakes W 35-3 B - Region 1
Sep 01 LaMoure L 3-13 B - Region 1
Sep 08 Lisbon L 6-27 B - Region 1
Sep 15 Kindred W 0-0 B - Region 1 ?
Sep 22 open
Sep 29 Cooperstown Griggs County Central W 26-0 B - Region 1
Oct 06 Carrington W 38-8 B - Region 1
Oct 13 Fargo Oak Grove Lutheran W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 17 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 20 Harvey L 0-34 Class B First Round
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 9-6 B - Region 1
Sep 02 Oakes W 33-16 B - Region 1
Sep 09 LaMoure W 9-3 B - Region 1
Sep 16 Lisbon W 21-14 B - Region 1
Sep 23 Kindred L 14-24 B - Region 1
Sep 30 Wyndmere W 48-6 B - Region 1
Oct 07 Cooperstown Griggs County Central W 30-0 B - Region 1
Oct 14 Carrington L 6-7 B - Region 1
Oct 18 Fargo Oak Grove Lutheran L 8-9 B - Region 1
Oct 21 Grafton L 12-20 Class B First Round
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 3-7 B - Region 1
Sep 03 Oakes W 31-6 B - Region 1
Sep 10 LaMoure W 20-0 B - Region 1
Sep 17 Lisbon W 6-0 B - Region 1
Sep 24 Kindred W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 01 Wyndmere W 14-2 B - Region 1
Oct 08 Cooperstown Griggs County Central W 35-21 B - Region 1
Oct 12 Carrington W 30-7 B - Region 1
Oct 19 Fargo Oak Grove Lutheran W 31-7   B - Region 1
Oct 29 Cavalier L 11-22 Class B Quarterfinal
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hankinson L 0-15
Sep 04 Grand Forks Central JV W 0-0 ?
Sep 11 Fargo Oak Grove Lutheran W 0-0   B - Region 1 ?
Sep 18 Cooperstown Griggs County Central W 28-12 B - Region 1
Sep 25 Kindred W 28-6 B - Region 1
Oct 02 LaMoure L 3-6 B - Region 1
Oct 09 Oakes W 20-0 B - Region 1
Oct 16 Lisbon L 7-22 B - Region 1
Oct 20 Mayville-Portland W 6-0 B - Region 1
Oct 30 Cavalier L 0-27 Class B Quarterfinal
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 ????? W 0-0 ?
Sep 06 Lisbon W 19-2
Sep 13 Fargo Oak Grove Lutheran L 20-29   B - Region 1
Sep 20 Cooperstown Griggs County Central W 21-0 B - Region 1
Sep 27 Kindred L 13-23 B - Region 1
Oct 04 LaMoure L 0-16 B - Region 1
Oct 11 Oakes W 15-6 B - Region 1
Oct 18 Lisbon L 12-15 B - Region 1
Oct 22 Mayville-Portland L 6-7 B - Region 1
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Oakes W 26-0 B - Region 1
Sep 07 Lisbon W 21-12 B - Region 1
Sep 14 Ellendale W 18-6 B - Region 1
Sep 21 Fargo Oak Grove Lutheran W 16-0   B - Region 1
Sep 28 open
Oct 05 LaMoure L 0-13 B - Region 1
Oct 12 Forman Sargent Central W 28-0 B - Region 1
Oct 16 Enderlin W 27-0 B - Region 1
Oct 26 Kindred L 14-21 B - Region 1
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Lisbon W 32-12 B - Region 1
Sep 01 Ellendale L 6-13 B - Region 1
Sep 08 Fargo Oak Grove Lutheran L 20-21 B - Region 1
Sep 15 open
Sep 22 LaMoure L 6-31 B - Region 1
Sep 29 Forman Sargent Central W 19-8 B - Region 1
Oct 06 Enderlin W 13-12 B - Region 1
Oct 13 Kindred L 14-20 B - Region 1
Oct 17 Oakes L 12-24 B - Region 1
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Cavalier L 6-19
Sep 02 Park River W 0-0 ?
Sep 09 Lisbon W 39-14 B - Region 1
Sep 16 Oakes L 6-13 B - Region 1
Sep 23 Fargo Oak Grove Lutheran W 0-0 B - Region 1 ?
Sep 30 Hillsboro W 20-6 B - Region 1
Oct 07 Barnesville (MN) L 18-24
Oct 11 Mayville-Portland L 0-0 B - Region 1 ?
Oct 21 Forman Sargent Central 0-0 B - Region 1
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Cavalier L 0-40
Sep 04 Park River W 0-0 ?
Sep 11 Lisbon W 18-6 B - Region 1
Sep 18 Oakes L 6-27 B - Region 1
Sep 25 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-0 B - Region 1 ?
Oct 02 Hillsboro W 12-8 B - Region 1
Oct 09 Barnesville (MN) L 20-26
Oct 16 Mayville-Portland L 6-26 B - Region 1
Oct 23 Forman Sargent Central L 6-15 B - Region 1
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Oakes L 14-28
Sep 05 open
Sep 12 Larimore L 6-13 B - Region 1
Sep 19 Hillsboro W 44-8 B - Region 1
Sep 26 Cavalier W 9-7 B - Region 1
Oct 03 Mayville-Portland L 16-27 B - Region 1
Oct 10 Langdon L 0-0 B - Region 1 ?
Oct 17 Carrington L 16-35 B - Region 1
Oct 24 Fargo Oak Grove Lutheran L 14-39 B - Region 1
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Carrington L 6-13
Sep 06 Mayville-Portland L 12-14
Sep 13 Langdon W 27-6
Sep 20 Cavalier L 6-40
Sep 27 Oakes W 14-8 B - Region 2
Oct 04 Fargo Oak Grove Lutheran W 33-13 B - Region 2
Oct 11 Hillsboro W 8-6 B - Region 2
Oct 15 Larimore W 12-7
Oct 29 Cavalier L 0-12 Class B Quarterfinal
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Carrington W 30-0
Sep 07 Larimore W 28-12
Sep 11 Kindred W 24-12
Sep 14 Langdon W 36-6
Sep 21 Cavalier L 14-15
Sep 28 Oakes W 29-8 B - Region 2
Oct 05 Fargo Oak Grove Lutheran W 30-8   B - Region 2
Oct 12 Hillsboro W 24-0 B - Region 2
Oct 19 Kindred W 22-0 B - Region 2
Oct 30 Cavalier L 0-6 Class B Quarterfinal
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Carrington W 18-6
Sep 09 Larimore W 12-7
Sep 16 Langdon W 32-14
Sep 23 Cavalier L 0-20
Sep 30 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-15 B - Region 2
Oct 07 Hillsboro W 19-6 B - Region 2
Oct 14 Kindred W 26-7 B - Region 2
Oct 18 Lisbon W 20-6
Oct 21 Oakes L 6-27 B - Region 2
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Carrington L 0-26
Sep 10 Mayville-Portland L 6-20
Sep 17 Pelican Rapids (MN) L 20-30
Sep 24 Larimore W 6-0
Oct 01 Hillsboro L 0-14 B - Region 2
Oct 08 Kindred L 14-30 B - Region 2
Oct 15 Lisbon W 12-8 B - Region 2
Oct 19 Oakes L 0-16 B - Region 2
Oct 29 Fargo Oak Grove Lutheran L 6-48 B - Region 2
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Carrington L 6-44
Sep 11 Mayville-Portland L 12-24
Sep 18 Pelican Rapids (MN) L 6-38
Sep 25 Hillsboro W 6-0 B - Region 2
Oct 02 Kindred W 13-6 B - Region 2
Oct 09 Lisbon W 31-15 B - Region 2
Oct 16 Oakes L 0-30 B - Region 2
Oct 20 Forman Sargent Central W 46-12 B - Region 2
Oct 27 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-12 B - Region 2
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 LaMoure W 19-0
Sep 05 Milnor W 46-16 Wild-Rice
Sep 09 Lisbon W 26-6
Sep 12 Kindred W 26-6 Wild-Rice
Sep 19 Hatton W 20-7
Sep 26 Lidgerwood W 34-12 Wild-Rice
Oct 03 Hankinson W 58-14 Wild-Rice
Oct 10 Wyndmere W 0-0 Wild-Rice ?
Oct 17 Fargo Oak Grove Lutheran W 27-16 Wild-Rice
Oct 24 Oakes W 33-8
Oct 31 Carrington W 21-7 Class B Semifinal
Nov 07 Watford City W 26-12 Class B Final
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 LaMoure W 27-8
Sep 07 Hillsboro W 19-6
Sep 11 Hatton W 38-22
Sep 18 Lisbon W 27-6
Sep 21 Kindred W 30-7 Wild-Rice
Sep 28 Hankinson W 32-0 Wild-Rice
Oct 05 Lidgerwood W 12-7 Wild-Rice
Oct 12 Wyndmere W 32-0 Wild-Rice
Oct 16 Milnor W 52-6 Wild-Rice
Oct 26 Oakes L 0-23
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 LaMoure W 33-0
Sep 08 Hillsboro W 34-6
Sep 15 open
Sep 19 Lisbon W 26-6
Sep 22 Milnor W 34-0 Wild-Rice
Sep 29 Wyndmere L 28-34 Wild-Rice
Oct 06 Lidgerwood W 42-0 Wild-Rice
Oct 13 Hankinson L 14-41 Wild-Rice
Oct 17 Kindred W 19-12 Wild-Rice
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 LaMoure W 27-0
Sep 09 Wyndmere L 0-0 Wild-Rice ?
Sep 16 Hankinson L 6-7 Wild-Rice
Sep 20 Lisbon W 19-0
Sep 23 Colfax Richland W 26-0 Wild-Rice
Sep 30 Kindred W 28-8 Wild-Rice
Oct 07 Fairmount W 21-14 Wild-Rice
Oct 14 Lidgerwood L 6-18 Wild-Rice
Oct 18 Milnor W 35-0 Wild-Rice
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 LaMoure L 6-16
Sep 10 Milnor W 26-6 Wild-Rice
Sep 17 Lidgerwood W 27-0 Wild-Rice
Sep 24 Fairmount L 12-16 Wild-Rice
Oct 01 Kindred W 24-0 Wild-Rice
Oct 08 Colfax Richland W 26-6 Wild-Rice
Oct 15 Hankinson W 43-14 Wild-Rice
Oct 22 Wyndmere L 8-32 Wild-Rice
Oct 29 Lisbon L 13-18
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Cooperstown W 37-0
Sep 02 Wyndmere L 8-42
Sep 05 Belcourt Turtle Mountain W 27-22
Sep 09 Hankinson L 12-16
Sep 23 Kindred L 12-36
Oct 03 Mayville-Portland L 12-28
Oct 10 Hillsboro W 32-18
Oct 17 Fargo Oak Grove Lutheran W 21-18
Oct 21 LaMoure L 14-34