BUXTON CENTRAL VALLEY VALIANTS
All-time North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2011 1-7 .125 100-280 9
2010 1-7 .125 118-289 9
2009 4-5 .444 238-283 P 9
2008 4-5 .444 257-219 9
2007 2-6 .250 186-297 9
2006 7-3 .700 327-193 * P 9
2005 6-2 .750 216-141 * 9
2004 8-3 .818 298-173 * P 9
2003 3-6 .333 104-200 9
2002 0-8 .000 76-340 9
2001 8-2 .800 218-158 * P 9
2000 7-3 .700 224-105 * P 9
1999 11-1 .917 392-136 * P 9
1998 10-1 .909 301-182 * P 9
1997 7-3 .700 142-121 * P 9
1996 5-2 .714 163-93 * 9
1995 3-4 .429 82-63 9
1994 0-9 .000 102-321 9
1993 3-6 .333 156-188 9
1992 10-1 .909 305-126 * P 9
1991 8-2 .800 257-113 * P 9
1990 7-2 .778 172-127 * P 9
1989 2-6 .250 72-95 9
1988 8-2 .800 169-74 * P 9
1987 7-2 .778 191-126 * 9
1986 7-2 .778 199-159 * 9
1985 0-9 .000 76-348 9
1984 0-9 .000 40-133 9
1983 7-2 .778 182-99 * 9
1982 6-3 .667 194-100 * 9
1981 8-2 .800 319-141 * P 9
1980 8-1 .889 241-58 * 9
1979 8-2 .800 202-74 * P 9
1978 4-6 .400 223-246 9
1977 5-4 .556 177-222 * 9
1976 4-5 .444 162-230 9
1975 7-2 .778 302-197 * 9
174-124 .584 22 of 37
   
CO-OP NAME HISTORY:
Hillsboro/Central Valley Burros   2012-
 
CO-OP HOST HISTORY:
Hillsboro Burros   2012-
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 New Rockford-Sheyenne L 12-34 9-Man - Region 2
Aug 26 Walhalla L 24-40 9-Man - Region 2
Sep 02 Petersburg Dakota Prairie W 30-14 9-Man - Region 2
Sep 09 Cavalier L 8-58 9-Man - Region 2
Sep 16 Hillsboro L 0-38 9-Man - Region 2
Sep 23 Hope-Page L 14-32 9-Man - Region 2
Sep 30 Lakota L 0-32 9-Man - Region 2
Oct 07 Thompson L 12-36 9-Man - Region 2
Oct 14 open
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Thompson L 14-22
Sep 03 Hope-Page L 12-26 9-Man - Region 2
Sep 10 Forman Sargent Central L 8-32 9-Man - Region 2
Sep 17 Colfax Richland L 12-36 9-Man - Region 2
Sep 24 Hankinson L 8-35 9-Man - Region 2
Oct 01 Wyndmere L 16-54 9-Man - Region 2
Oct 08 Hoople Valley W 40-28
Oct 12 Hillsboro L 8-56 9-Man - Region 2
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Thompson L 6-36
Sep 04 Hope-Page W 52-48 9-Man - Region 2
Sep 11 Forman Sargent Central W 41-14 9-Man - Region 2
Sep 18 Colfax Richland W 34-6 9-Man - Region 2
Sep 25 Hankinson L 0-35 9-Man - Region 2
Oct 02 Wyndmere L 26-52 9-Man - Region 2
Oct 09 Hoople Valley W 42-6 9-Man - Region 2
Oct 16 Hillsboro L 18-42 9-Man - Region 2
Oct 20 Wishek L 19-44 9-Man First Round
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hope-Page L 14-20
Aug 29 Hillsboro L 6-51
Sep 05 Inkster Midway W 61-6 9-Man - Region 3
Sep 12 Thompson W 38-22 9-Man - Region 3
Sep 19 Petersburg Dakota Prairie L 6-28 9-Man - Region 3
Sep 26 Hoople Valley W 52-6 9-Man - Region 3
Oct 03 Walhalla L 6-36 9-Man - Region 3
Oct 10 Lakota L 14-36 9-Man - Region 3
Oct 17 Edinburg W 60-14 9-Man - Region 3
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Hillsboro L 14-50
Aug 31 Inkster Midway W 40-0 9-Man - Region 3
Sep 07 Thompson L 14-36 9-Man - Region 3
Sep 14 Petersburg Dakota Prairie L 26-50 9-Man - Region 3
Sep 21 Hoople Valley L 20-26 9-Man - Region 3
Sep 28 Walhalla L 0-43 9-Man - Region 3
Oct 05 Lakota L 6-44 9-Man - Region 3
Oct 12 Edinburg W 66-48 9-Man - Region 3
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Hillsboro W 20-18
Sep 01 Fessenden-Bowdon W 36-21
Sep 08 Leeds L 18-30
Sep 15 Petersburg Dakota Prairie W 27-20 9-Man - Region 3
Sep 22 Hoople Valley W 41-8 9-Man - Region 3
Sep 29 Edinburg W 48-6 9-Man - Region 3
Oct 06 Lakota W 41-6 9-Man - Region 3
Oct 10 open
Oct 13 Maddock L 14-20
Oct 20 Maddock W 40-20 9-Man First Round
Oct 27 Lakota L 42-44 9-Man Quarterfinal
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hillsboro W 36-14
Sep 02 Fessenden-Bowdon W 21-14
Sep 09 Leeds L 8-18
Sep 16 Petersburg Dakota Prairie L 12-28 9-Man - Region 3
Sep 23 Hoople Valley W 50-22 9-Man - Region 3
Sep 30 Edinburg W 24-14 9-Man - Region 3
Oct 07 Lakota W 32-19 9-Man - Region 3
Oct 11 open
Oct 14 Maddock W 33-22
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Colfax Richland W 46-20
Sep 03 Edinburg W 20-18 9-Man - Region 2
Sep 10 Hoople Valley W 42-12 9-Man - Region 2
Sep 14 Petersburg Dakota Prairie L 14-24 9-Man - Region 2
Sep 17 Rogers North Central W 30-14 9-Man - Region 2
Sep 24 Fort Totten Four Winds W 2-0 F
Oct 01 Walhalla L 14-26 9-Man - Region 2
Oct 08 Lakota W 38-0 9-Man - Region 2
Oct 12 Hope-Page W 50-32 9-Man - Region 2
Oct 15 Wyndmere W 42-13 9-Man First Round
Oct 22 New Rockford L 0-14 9-Man Second Round
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Colfax Richland L 0-24
Sep 05 Edinburg L 6-28 9-Man - Region 2
Sep 12 Hoople Valley W 32-0 9-Man - Region 2
Sep 16 Petersburg Dakota Prairie L 0-50 9-Man - Region 2
Sep 19 Rogers North Central L 14-20 9-Man - Region 2
Sep 26 Fort Totten Four Winds W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 03 Walhalla L 14-26 9-Man - Region 2
Oct 10 Lakota W 24-12 9-Man - Region 2
Oct 14 Hope-Page L 14-40 9-Man - Region 2
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Hunter Northern Cass L 12-40
Sep 06 Hoople Valley L 14-48 9-Man - Region 2
Sep 13 New Rockford L 6-62 9-Man - Region 2
Sep 20 Cando L 6-34 9-Man - Region 2
Sep 27 Walhalla L 16-36 9-Man - Region 2
Oct 04 Edinburg L 8-50 9-Man - Region 2
Oct 11 Lakota L 0-52 9-Man - Region 2
Oct 15 Fort Totten Four Winds L 14-18 9-Man - Region 2
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Hunter Northern Cass W 14-6
Aug 31 Hoople Valley W 36-20 9-Man - Region 2
Sep 07 New Rockford W 16-15 9-Man - Region 2
Sep 14 Cando W 38-22 9-Man - Region 2
Sep 21 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 28 Edinburg W 36-14 9-Man - Region 2
Oct 02 open
Oct 05 Lakota L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 09 Fort Totten Four Winds W 38-12 9-Man - Region 2
Oct 19 Towner W 26-12 9-Man Second Round
Oct 26 Maddock L 14-57 9-Man Quarterfinal
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 01 New Rockford L 6-38 9-Man - Region 2
Sep 08 Cando W 30-0 9-Man - Region 2
Sep 15 Hunter Northern Cass W 54-14
Sep 22 Edinburg L 14-16 9-Man - Region 2
Sep 29 Lakota W 28-8 9-Man - Region 2
Oct 06 Fort Totten Four Winds W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 10 Hoople Valley W 50-8 9-Man - Region 2
Oct 13 open
Oct 17 Edgeley W 42-8 9-Man First Round
Oct 20 Maddock L 0-13 9-Man Second Round
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Walhalla W 44-8 9-Man - Region 2
Sep 03 New Rockford W 18-0 9-Man - Region 2
Sep 10 Cando W 34-8 9-Man - Region 2
Sep 17 Hunter Northern Cass W 40-8
Sep 24 Edinburg L 12-14 9-Man - Region 2
Oct 01 Lakota W 44-20 9-Man - Region 2
Oct 08 Pembina W 54-14 9-Man - Region 2
Oct 12 Hoople Valley W 36-6 9-Man - Region 2
Oct 15 open
Oct 22 Ellendale W 24-14 9-Man Second Round
Oct 29 Edinburg W 6-0 9-Man Quarterfinal
Nov 05 New Rockford W 40-20 9-Man Semifinal
Nov 12 Linton W 40-24 9-Man Final
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hunter Northern Cass W 28-6
Sep 04 Edinburg W 29-8 9-Man - Region 2
Sep 11 Walhalla W 50-12 9-Man - Region 2
Sep 18 Lakota W 40-8 9-Man - Region 2
Sep 25 Hatton W 20-18 9-Man - Region 2
Oct 02 Pembina W 8-6 9-Man - Region 2
Oct 06 Northwood W 30-14 9-Man - Region 2
Oct 13 Hoople Valley W 26-24 9-Man - Region 2
Oct 16 open
Oct 23 Cando W 44-30 9-Man Second Round
Oct 30 Wyndmere W 26-21 9-Man Quarterfinal
Nov 06 Hatton L 0-35 9-Man Semifinal
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hunter Northern Cass W 26-0
Sep 05 Edinburg L 0-32 9-Man - Region 2
Sep 12 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 19 Lakota W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 26 Hatton L 6-20 9-Man - Region 2
Oct 03 Pembina W 22-0 9-Man - Region 2
Oct 07 Northwood W 30-14 9-Man - Region 2
Oct 14 Hoople Valley W 20-14 9-Man - Region 2
Oct 17 open
Oct 21 Page W 30-6 9-Man First Round
Oct 24 Forman Sargent Central L 8-35 9-Man Second Round
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hoople Valley W 36-20
Sep 06 Page W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 13 Hatton W 24-22 9-Man - Region 2
Sep 20 Arthur Dakota W 48-19 9-Man - Region 2
Sep 27 Petersburg Dakota Prairie W 47-6 9-Man - Region 2
Oct 04 Hillsboro L 8-26 9-Man - Region 2
Oct 11 Thompson L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 15 Northwood 0-0 9-Man - Region 2
Oct 18 open
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Sep 01 Hoople Valley L 6-12
Sep 08 Page W 12-7 9-Man - Region 2
Sep 15 Hatton L 22-32 9-Man - Region 2
Sep 22 Arthur Dakota W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 29 Petersburg Dakota Prairie W 42-6 9-Man - Region 2
Oct 06 Hillsboro L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 13 Thompson L 0-6 9-Man - Region 2
Oct 17 Northwood 0-0 9-Man - Region 2
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hoople Valley L 8-38
Sep 02 Leeds L 6-30
Sep 09 Hatton L 18-44 9-Man - Region 2
Sep 16 Arthur Dakota L 16-39 9-Man - Region 2
Sep 23 McVille L 18-38 9-Man - Region 2
Sep 30 Hillsboro L 14-34 9-Man - Region 2
Oct 07 Thompson L 8-32 9-Man - Region 2
Oct 11 Page L 14-34 9-Man - Region 2
Oct 14 Northwood L 0-32 9-Man - Region 2
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Hoople Valley W 46-24
Sep 03 Leeds L 12-14
Sep 10 Hatton L 0-12 9-Man - Region 2
Sep 17 Arthur Dakota L 14-28 9-Man - Region 2
Sep 24 McVille W 34-30 9-Man - Region 2
Oct 01 Hillsboro L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 08 Thompson L 8-26 9-Man - Region 2
Oct 12 Northwood L 30-48 9-Man - Region 2
Oct 19 Page W 12-6 9-Man - Region 2
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hoople Valley W 35-0
Sep 04 Inkster Midway W 0-0 ?
Sep 11 Arthur Dakota W 37-6 9-Man - Region 2
Sep 18 McVille W 26-0 9-Man - Region 2
Sep 25 Hillsboro W 30-28 9-Man - Region 2
Oct 02 Thompson W 25-22 9-Man - Region 2
Oct 09 Northwood W 49-22 9-Man - Region 2
Oct 13 Page W 28-6 9-Man - Region 2
Oct 20 Hatton W 43-6 9-Man - Region 2
Oct 27 Hankinson W 16-14 9-Man First Round
Oct 30 Rolette L 16-22 9-Man Quarterfinal
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hoople Valley W 28-0
Sep 06 Inkster Midway W 38-6
Sep 13 Arthur Dakota W 15-13 9-Man - Region 2
Sep 20 McVille L 34-40 9-Man - Region 2
Sep 27 Hillsboro W 30-15 9-Man - Region 2
Oct 04 Thompson W 45-6 9-Man - Region 2
Oct 11 Northwood W 14-6 9-Man - Region 2
Oct 15 Page W 31-0 9-Man - Region 2
Oct 22 Hatton W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Nov 05 Hankinson L 22-27 9-Man First Round
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Inkster Midway W 0-0 ?
Sep 07 Hoople Valley W 46-18
Sep 14 McVille W 20-13 9-Man - Region 2
Sep 21 Hillsboro W 20-13 9-Man - Region 2
Sep 28 Thompson W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 05 Northwood L 22-36 9-Man - Region 2
Oct 12 open
Oct 16 Hatton W 30-6 9-Man - Region 2
Oct 23 Cooperstown Griggs County Central W 28-14 9-Man - Region 2
Oct 30 Hankinson L 6-27 9-Man First Round
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Inkster Midway L 0-0 ?
Sep 01 Hoople Valley W 26-8
Sep 08 McVille L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 15 Hillsboro W 26-24 9-Man - Region 2
Sep 22 Thompson L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 29 Northwood L 0-35 9-Man - Region 2
Oct 06 open
Oct 13 Hatton L 6-12 9-Man - Region 2
Oct 17 Cooperstown L 14-16 9-Man - Region 2
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Northwood W 14-0 9-Man - Region 3
Sep 02 Walhalla W 14-0 9-Man - Region 3
Sep 09 Lakota W 18-0 9-Man - Region 3
Sep 16 Thompson L 0-8 9-Man - Region 3
Sep 23 Hoople Valley W 14-6 9-Man - Region 3
Sep 30 Pembina W 31-6 9-Man - Region 3
Oct 07 McVille W 32-14 9-Man - Region 3
Oct 11 Hatton W 18-8 9-Man - Region 3
Oct 18 Edinburg W 28-6 9-Man - Region 3
Oct 25 Maddock L 0-26 9-Man First Round
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 04 Lakota W 48-30 9-Man - Region 3
Sep 11 Thompson W 21-19 9-Man - Region 3
Sep 18 Hoople Valley L 7-22 9-Man - Region 3
Sep 25 Pembina W 39-20 9-Man - Region 3
Oct 02 McVille W 29-0 9-Man - Region 3
Oct 09 Hatton W 20-14 9-Man - Region 3
Oct 13 Edinburg W 15-0 9-Man - Region 3
Oct 20 Northwood L 12-21 9-Man - Region 3
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Page L 0-21 Tall-Towers
Sep 05 Wimbledon-Courtenay W 20-14 Tall-Towers
Sep 12 Arthur Dakota W 27-0 Tall-Towers
Sep 19 Rogers North Central W 22-14 Tall-Towers
Sep 26 Finley-Sharon L 0-28 Tall-Towers
Oct 03 Tower City Maple Valley W 24-22 Tall-Towers
Oct 10 Cooperstown W 41-14 Tall-Towers
Oct 14 Hatton W 28-12 Tall-Towers
Oct 21 Plummer (MN) W 37-34
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Wimbledon-Courtenay L 14-48 Tall-Towers
Aug 30 Arthur Dakota L 20-27 Tall-Towers
Sep 06 Rogers North Central L 2-40 Tall-Towers
Sep 13 Finley-Sharon L 8-46 Tall-Towers
Sep 20 Tower City Maple Valley L 14-38 Tall-Towers
Sep 27 Cooperstown L 12-41 Tall-Towers
Oct 04 Hatton L 0-42 Tall-Towers
Oct 11 Hope L 0-40 Tall-Towers
Oct 15 Page L 6-26 Tall-Towers
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Northwood L 14-52
Sep 07 ????? L 0-0 ?
Sep 14 Tower City Maple Valley L 6-45 Tall-Towers
Sep 21 Hatton L 0-0 Tall-Towers ?
Sep 28 Hope L 0-0 Tall-Towers ?
Oct 05 Thompson L 0-0 Tall-Towers ?
Oct 12 Arthur Dakota L 20-22 Tall-Towers
Oct 19 Argusville Cass Valley North L 0-14 Tall-Towers
Oct 23 Page L 0-0 Tall-Towers ?
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Northwood W 16-6
Sep 09 Wimbledon-Courtenay L 22-40
Sep 16 Hatton W 30-18 Tall-Towers
Sep 23 Hope W 6-3 Tall-Towers
Sep 30 Thompson W 22-0 Tall-Towers
Oct 07 Arthur Dakota W 28-0 Tall-Towers
Oct 14 Argusville Cass Valley North W 20-6 Tall-Towers
Oct 18 Page L 8-20 Tall-Towers
Oct 25 Tower City Maple Valley W 30-6 Tall-Towers
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Northwood W 22-12
Sep 10 Wimbledon-Courtenay W 30-14
Sep 17 Tower City Maple Valley W 36-0 Tall-Towers
Sep 24 Page W 34-6 Tall-Towers
Oct 01 Arthur Dakota L 0-14 Tall-Towers
Oct 08 Argusville Cass Valley North W 20-0 Tall-Towers
Oct 15 Thompson W 38-20 Tall-Towers
Oct 19 Hope L 14-26 Tall-Towers
Oct 26 Hatton L 0-8 Tall-Towers
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Northwood W 34-0
Sep 11 Enderlin W 28-25
Sep 18 Argusville Cass Valley North W 42-12 Tall-Towers
Sep 25 Hope L 26-42 Tall-Towers
Oct 02 Tower City Maple Valley W 33-0 Tall-Towers
Oct 09 Hatton W 41-15
Oct 16 Thompson W 35-7 Tall-Towers
Oct 20 Page W 44-18 Tall-Towers
Oct 27 Arthur Dakota W 32-0 Tall-Towers
Nov 03 Esmond W 28-8 9-Man Quarterfinal
Nov 06 Hope L 8-14 9-Man Semifinal
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Northwood W 20-0
Sep 05 Enderlin W 34-0
Sep 12 Hope L 0-20 Tall-Towers
Sep 19 Tower City Maple Valley W 33-0 Tall-Towers
Sep 26 Cooperstown W 40-6
Oct 03 Thompson W 19-6 Tall-Towers
Oct 10 Page W 34-18 Tall-Towers
Oct 17 Arthur Dakota W 42-8 Tall-Towers
Oct 21 Argusville Cass Valley North W 19-0 Tall-Towers
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Northwood W 0-0 ?
Sep 07 Fairmount W 0-0 ?
Sep 14 Tower City Maple Valley W 55-0 Tall-Towers
Sep 21 Chaffee W 47-6 Tall-Towers
Sep 28 Thompson W 34-12 Tall-Towers
Oct 05 Page W 0-0 Tall-Towers ?
Oct 12 Arthur Dakota L 6-18 Tall-Towers
Oct 16 Argusville Cass Valley North W 41-6 Tall-Towers
Oct 23 Hope W 12-6 Tall-Towers
Oct 30 Arthur Dakota L 7-26 9-Man Quarterfinal
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Northwood L 6-14
Sep 05 Devils Lake St. Mary's L 28-72
Sep 08 Page L 8-26 Tall-Towers
Sep 15 Arthur Dakota L 30-49 Tall-Towers
Sep 22 Hope L 0-21 Tall-Towers
Sep 26 Finley-Sharon W 36-6
Sep 29 Argusville Cass Valley North W 28-20 Tall-Towers
Oct 06 Tower City Maple Valley L 14-20 Tall-Towers
Oct 13 Thompson W 26-6 Tall-Towers
Oct 16 Chaffee W 47-12 Tall-Towers
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Northwood W 20-16
Sep 09 Arthur Dakota L 8-57 Tall-Towers
Sep 16 Hope L 6-45 Tall-Towers
Sep 23 Argusville Cass Valley North W 24-6 Tall-Towers
Sep 30 Tower City Maple Valley W 25-22 Tall-Towers
Oct 07 Thompson W 29-0 Tall-Towers
Oct 11 Oslo (MN) W 43-0
Oct 14 Chaffee L 22-28 Tall-Towers
Oct 18 Page L 0-48 Tall-Towers
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Northwood L 0-36
Sep 10 Hope L 0-46 Tall-Towers
Sep 17 Finley-Sharon W 42-0
Sep 24 Tower City Maple Valley L 6-54 Tall-Towers
Oct 01 Oslo (MN) W 24-14
Oct 08 Devils Lake St. Mary's L 22-26
Oct 12 Thompson W 20-0
Oct 15 Page W 32-6 Tall-Towers
Oct 19 Arthur Dakota L 16-48 Tall-Towers
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Northwood L 6-33
Sep 05 Hillsboro W 20-0
Sep 12 Audubon (MN) L 48-58
Sep 19 Grandin W 26-0 Tall-Towers
Sep 23 Thompson W 68-32
Sep 26 Page W 28-18 Tall-Towers
Oct 03 Tower City Maple Valley 0-0 Tall-Towers
Oct 07 Finley-Sharon W 28-20
Oct 10 Arthur Dakota W 38-36 Tall-Towers
Oct 17 Hope W 40-0 Tall-Towers