DRAKE-ANAMOOSE RAIDERS
All-time North Dakota High School Football scores

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 4-0 1.000 214-64 6
2018 2-8 .200 150-362
2017 0-4 .000 28-186 9
2016 4-5 .444 190-268 P 9
2015 3-6 .333 126-301 P 9
2014 1-8 .111 138-321 9
2013 5-4 .556 306-256 * 9
2012 5-4 .556 256-324 * 9
2011 4-5 .444 196-254 9
2010 2-7 .222 150-332 9
2009 2-7 .222 198-335 9
32-58 .356 2 of 11
   
NOTES:
Anamoose and Drake consolidated in 2009
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Goodrich Panthers   2009-16
   
RECORDS vs. OPPONENTS G W-L PCT. LAST
MEETING
St. John 9 1-8 .111 2017
Towner 9 0-9 .000 2018
Dunseith 8 7-1 .875 2016
Surrey 8 2-6 .250 2018
Leeds 7 2-5 .286 2017
Cando North Star 5 0-5 .000 2018
Kenmare 5 3-2 .600 2016
Mohall-Lansford-Sherwood 4 2-2 .500 2014
Center-Stanton 3 3-0 1.000 2019
Crosby Divide County 2 0-2 .000 2014
Fessenden-Bowdon 2 0-2 .000 2010
Fort Totten Four Winds 2 2-0 1.000 2012
Grenora JV 2 1-1 .500 2018
Inkster Midway 2 0-2 .000 2018
Mandaree 2 2-0 1.000 2019
New Town 2 1-1 .500 2014
Parshall 2 2-0 1.000 2014
Richardton-Taylor 2 0-2 .000 2016
Rolla 2 0-2 .000 2016
Steele-Dawson 2 0-2 .000 2010
Underwood 2 0-2 .000 2018
Westhope 2 0-2 .000 2014
Wilton 2 2-0 1.000 2010
Alexander 1 0-1 .000 2018
Drayton 1 1-0 1.000 2019
Mott-Regent 1 0-1 .000 2015
Williston Trinity Christian 1 1-0 1.000 2019
TOTALS 32-58 .356
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Drayton W 51-0 6-Man
Aug 30 Center-Stanton W 57-34 6-Man
Sep 06 Mandaree W 61-20 6-Man
Sep 13 Williston Trinity Christian W 45-0 6-Man
Sep 20 Alexander 0-0 6-Man
Sep 27 Inkster Midway 0-0 6-Man
Oct 04 Grenora JV 0-0
Oct 11 ????? 0-0
Oct 18 ????? 0-0
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Underwood L 8-58
Aug 24 Cando North Star L 0-2 F
Aug 31 Towner L 0-2 F
Sep 07 Alexander L 13-57
Sep 14 Inkster Midway L 13-62
Sep 21 Surrey L 0-2 F
Sep 28 Inkster Midway L 18-64
Oct 05 Grenora JV L 6-26
Oct 12 Grenora JV W 39-38
Oct 19 Mandaree W 53-51
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Underwood L 22-58
Aug 25 open
Sep 01 open
Sep 08 St. John L 6-72
Sep 15 Leeds L 0-54
Sep 22 Surrey L 0-2 F
Sep 29 no-team
Oct 06 no-team
Oct 10 no-team
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Center-Stanton W 52-18
Aug 26 Surrey W 12-8 9-Man - Region 4
Sep 02 Towner L 14-38 9-Man - Region 4
Sep 09 St. John L 6-50 9-Man - Region 4
Sep 16 Leeds W 32-6 9-Man - Region 4
Sep 23 Richardton-Taylor L 12-22
Sep 30 Rolla L 6-56 9-Man - Region 4
Oct 07 Dunseith W 44-0 9-Man - Region 4
Oct 11 open
Oct 14 Kenmare L 12-70 9-Man First Round
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Center-Stanton W 14-8
Aug 28 Surrey W 46-14 9-Man - Region 4
Sep 04 Towner L 8-50 9-Man - Region 4
Sep 11 St. John L 20-54 9-Man - Region 4
Sep 18 Leeds L 12-14 9-Man - Region 4
Sep 25 Richardton-Taylor L 0-57
Oct 02 Rolla L 8-62 9-Man - Region 4
Oct 09 Dunseith W 18-0 9-Man - Region 4
Oct 13 open
Oct 16 Mott-Regent L 0-44 9-Man First Round
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 Towner L 14-52 9-Man - Region 3
Aug 29 Dunseith L 16-22 9-Man - Region 3
Sep 05 Crosby Divide County L 6-38 9-Man - Region 3
Sep 12 Parshall W 34-14 9-Man - Region 3
Sep 19 Kenmare L 6-32 9-Man - Region 3
Sep 26 New Town L 26-36 9-Man - Region 3
Oct 03 Mohall-Lansford-Sherwood L 20-30 9-Man - Region 3
Oct 10 Westhope L 0-48 9-Man - Region 3
Oct 17 St. John L 14-49 9-Man - Region 3
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Towner L 24-54 9-Man - Region 3
Aug 30 Dunseith W 54-6 9-Man - Region 3
Sep 06 Crosby Divide County L 6-50 9-Man - Region 3
Sep 13 Parshall W 42-0 9-Man - Region 3
Sep 20 Kenmare W 40-16 9-Man - Region 3
Sep 27 New Town W 42-14 9-Man - Region 3
Oct 04 Mohall-Lansford-Sherwood W 50-14 9-Man - Region 3
Oct 11 Westhope L 20-48 9-Man - Region 3
Oct 18 St. John L 28-54 9-Man - Region 3
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Surrey L 0-42 9-Man - Region 3
Aug 24 Dunseith W 2-0 F
Aug 31 Towner L 20-42 9-Man - Region 3
Sep 07 Leeds W 40-26 9-Man - Region 3
Sep 14 Kenmare W 54-42 9-Man - Region 3
Sep 21 Cando North Star L 16-48 9-Man - Region 3
Sep 28 Fort Totten Four Winds W 56-38 9-Man - Region 3
Oct 05 St. John L 18-44 9-Man - Region 3
Oct 12 Mohall-Lansford-Sherwood W 50-42 9-Man - Region 3
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Surrey L 6-34 9-Man - Region 3
Aug 26 Dunseith W 48-8 9-Man - Region 3
Sep 02 Towner L 8-26 9-Man - Region 3
Sep 09 Leeds L 14-42 9-Man - Region 3
Sep 16 Kenmare W 30-0 9-Man - Region 3
Sep 23 Cando North Star L 6-56 9-Man - Region 3
Sep 30 Fort Totten Four Winds W 42-22 9-Man - Region 3
Oct 07 St. John W 40-24 9-Man - Region 3
Oct 14 Mohall-Lansford-Sherwood L 2-42 9-Man - Region 3
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Steele-Dawson L 20-36
Aug 27 Wilton W 42-6
Sep 03 Surrey L 12-44
Sep 10 St. John L 8-41 9-Man - Region 4
Sep 17 Dunseith W 34-0 9-Man - Region 4
Sep 24 Leeds L 20-44 9-Man - Region 4
Oct 01 Cando North Star L 14-48 9-Man - Region 4
Oct 08 Towner L 0-54 9-Man - Region 4
Oct 12 Fessenden-Bowdon L 0-59 9-Man - Region 4
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Steele-Dawson L 14-34
Aug 28 Wilton W 32-22
Sep 04 Surrey L 12-38
Sep 11 St. John L 0-38 9-Man - Region 4
Sep 18 Dunseith W 78-12 9-Man - Region 4
Sep 25 Leeds L 20-47 9-Man - Region 4
Oct 02 Cando North Star L 6-41 9-Man - Region 4
Oct 09 Towner L 18-48 9-Man - Region 4
Oct 16 Fessenden-Bowdon L 22-55 9-Man - Region 4