DES LACS-BURLINGTON LAKERS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 6-3 .667 229-180 * P
2017 8-2 .800 283-81 * P
2016 8-3 .727 294-188 * P
2015 4-4 .500 145-148
2014 5-4 .556 233-163 * P
2013 10-1 .909 281-124 * P
2012 4-4 .500 179-115
2011 3-5 .375 123-175
2010 4-4 .500 166-157
2009 4-5 .444 150-153 P
2008 1-8 .111 58-286 P
2007 1-7 .125 62-202
2006 3-5 .375 151-143
2005 1-7 .125 76-206
2004 0-8 .000 32-270
2003 4-5 .444 166-253 P
2002 7-3 .700 182-142 * P
2001 4-4 .500 97-125
2000 3-6 .333 61-132
1999 7-3 .700 157-124 * P
1998 5-6 .455 155-227 P
1997 3-7 .300 80-203 P
1996 2-6 .250 45-140
1995 3-5 .375 58-142
1994 9-2 .818 237-146 * P
1993 11-2 .846 259-106 * P
1992 6-2 .750 163-43 *
1991 8-2 .800 181-42 * P
1990 5-2 .714 114-58 *
1989 6-3 .667 199-175 * P
1988 1-6 .143 118-215
1987 5-3 .625 114-86 *
1986 7-2 .778 171-92 * P
1985 1-4 .200 69-161
1984 3-3 .500 124-72 9
1983 6-2 .750 185-92 * 9
1982 3-5 .375 98-95 9
1981 7-2 .778 267-138 * P 9
1980 2-3 .400 120-136 9
1979 10-2 .833 264-92 * P 9
1978 7-1 .875 190-63 * 9
1977 9-1 .900 274-44 * P 9
1976 9-1 .900 395-89 * P 9
1975 5-2 .714 166-34 * 9
148-133 .527 22 of 44
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Bottineau 0-0
Aug 30 Rugby 0-0
Sep 06 Tioga 0-0 A - Region 3
Sep 13 Kenmare 0-0 A - Region 3
Sep 20 Minot Nedrose 0-0 A - Region 3
Sep 27 Velva 0-0 A - Region 3
Oct 04 Garrison 0-0 A - Region 3
Oct 11 Minot Bishop Ryan Catholic 0-0 A - Region 3
Oct 18 Minot South Prairie 0-0 A - Region 3
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Rugby W 16-14
Aug 31 Velva L 14-44 A - Region 3
Sep 07 Berthold W 49-0 A - Region 3
Sep 14 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-33 A - Region 3
Sep 21 New Town W 39-0 A - Region 3
Sep 28 Stanley W 18-14 A - Region 3
Oct 05 Minot Nedrose W 43-6 A - Region 3
Oct 12 Kenmare W 37-12 A - Region 3
Oct 19 Dickinson Trinity L 13-57 Class A First Round
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Rugby W 20-0
Sep 01 Velva L 7-18 A - Region 3
Sep 08 Berthold W 49-0 A - Region 3
Sep 15 Minot Bishop Ryan Catholic W 14-7 A - Region 3
Sep 22 New Town W 49-0 A - Region 3
Sep 29 Stanley W 40-6 A - Region 3
Oct 06 Minot Nedrose W 40-8 A - Region 3
Oct 13 Kenmare W 42-2 A - Region 3
Oct 20 Killdeer W 22-0 Class A First Round
Oct 27 Dickinson Trinity L 0-40 Class A Quarterfinal
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Stanley W 33-32
Sep 02 Killdeer L 12-25
Sep 09 Belfield W 43-13
Sep 16 Westhope W 42-6 A - Region 3
Sep 23 Bottineau W 46-0 A - Region 3
Sep 30 Minot Bishop Ryan Catholic W 22-20 A - Region 3
Oct 07 Berthold W 18-0 A - Region 3
Oct 14 Velva L 8-16 A - Region 3
Oct 28 Velva W 18-14 Class A Quarterfinal
Nov 04 Minot Bishop Ryan Catholic W 32-20 Class A Semifinal
Nov 11 Ellendale L 20-42 Class A Final
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Stanley W 14-8
Sep 04 Killdeer L 0-28
Sep 11 Belfield W 30-21
Sep 18 Westhope L 12-36 A - Region 3
Sep 25 Bottineau W 45-6 A - Region 3
Oct 02 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-21 A - Region 3
Oct 09 Berthold L 12-14 A - Region 3
Oct 16 Velva W 26-14 A - Region 3
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Rolla W 20-19
Sep 05 Surrey W 63-6 A - Region 3
Sep 12 Velva W 27-12 A - Region 3
Sep 19 Tioga W 47-6 A - Region 3
Sep 26 Harvey L 0-12 A - Region 3
Oct 03 Bottineau W 38-7 A - Region 3
Oct 10 Berthold L 14-27 A - Region 3
Oct 17 Rugby L 6-28 A - Region 3
Oct 24 Hazen L 18-46 Class A First Round
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Rolla W 26-19
Sep 06 Surrey W 46-12 A - Region 3
Sep 13 Velva W 22-20 A - Region 3
Sep 20 Tioga W 38-6 A - Region 3
Sep 27 Harvey W 14-6 A - Region 3
Oct 04 Bottineau W 36-0 A - Region 3
Oct 11 Berthold W 32-6 A - Region 3
Oct 18 Rugby W 15-6 A - Region 3
Oct 25 New Salem W 25-8 Class A First Round
Nov 01 Velva W 19-7 Class A Quarterfinal
Nov 08 Hazen L 8-34 Class A Semifinal
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Rolla W 35-0
Aug 31 Watford City L 13-19 A - Region 3
Sep 07 New Town W 40-0 A - Region 3
Sep 14 Stanley L 13-48 A - Region 3
Sep 21 Tioga L 20-22 A - Region 3
Sep 28 Garrison W 33-0 A - Region 3
Oct 05 Velva W 12-6 A - Region 3
Oct 12 Berthold L 13-20 A - Region 3
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Rolla L 0-12
Sep 02 Watford City L 7-38 A - Region 3
Sep 09 New Town W 39-0 A - Region 3
Sep 16 Stanley L 0-40 A - Region 3
Sep 23 Tioga L 0-13 A - Region 3
Sep 30 Garrison W 39-8 A - Region 3
Oct 07 Velva L 14-45 A - Region 3
Oct 14 Berthold W 24-19 A - Region 3
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 New Salem W 19-0
Sep 03 Garrison W 27-0 A - Region 3
Sep 10 New Town W 55-16 A - Region 3
Sep 17 Stanley L 8-38 A - Region 3
Sep 24 Tioga W 18-6 A - Region 3
Oct 01 Harvey L 26-36 A - Region 3
Oct 08 Velva L 7-47 A - Region 3
Oct 15 Berthold L 6-14 A - Region 3
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 New Salem L 15-32
Sep 04 Garrison W 20-0 A - Region 3
Sep 11 New Town W 44-0 A - Region 3
Sep 18 Stanley W 28-6 A - Region 3
Sep 25 Tioga L 0-14 A - Region 3
Oct 02 Harvey L 6-38 A - Region 3
Oct 09 Velva L 0-26 A - Region 3
Oct 16 Berthold W 25-16 A - Region 3
Oct 23 Watford City L 12-21 Class A First Round
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Beulah L 7-25
Sep 05 Beach L 7-35
Sep 12 New Salem L 6-30
Sep 19 Rolla L 0-39 A - Region 3
Sep 26 New Rockford-Sheyenne W 25-6 A - Region 3
Oct 03 Harvey L 0-45 A - Region 3
Oct 10 Velva L 0-33 A - Region 3
Oct 17 Kenmare L 13-14 A - Region 3
Oct 24 Velva L 0-59 Class A First Round
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Beulah L 13-14
Aug 31 Beach W 9-6
Sep 07 New Salem L 0-6
Sep 14 Rolla L 12-41 A - Region 3
Sep 21 New Rockford-Sheyenne L 14-30 A - Region 3
Sep 28 Harvey L 0-35 A - Region 3
Oct 05 Velva L 8-41 A - Region 3
Oct 12 Kenmare L 6-29 A - Region 3
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Beulah L 0-24
Sep 01 Langdon L 14-28 A - Region 3
Sep 08 Walhalla L 7-33 A - Region 3
Sep 15 New Rockford-Sheyenne W 26-12 A - Region 3
Sep 22 Dunseith W 61-12 A - Region 3
Sep 29 Harvey L 0-7 A - Region 3
Oct 06 Velva L 0-27 A - Region 3
Oct 13 Garrison W 43-0 A - Region 3
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Beulah L 0-36
Sep 02 Langdon L 0-40 A - Region 3
Sep 09 Walhalla L 0-28 A - Region 3
Sep 16 New Rockford L 0-21 A - Region 3
Sep 23 Dunseith W 64-0 A - Region 3
Sep 30 Harvey L 0-52 A - Region 3
Oct 07 Velva L 6-22 A - Region 3
Oct 14 Garrison L 6-7 A - Region 3
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Stanley L 13-42
Sep 03 Belcourt Turtle Mountain L 0-0 AA - West ?
Sep 10 Dickinson Trinity L 6-41 AA - West
Sep 17 Bottineau L 7-26 AA - West
Sep 24 Beulah L 0-40 AA - West
Oct 01 Watford City L 6-59 AA - West
Oct 08 Hazen L 0-34 AA - West
Oct 15 open
Oct 22 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-28 AA - West
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Stanley L 7-28
Sep 05 Belcourt Turtle Mountain W 47-34 AA - West
Sep 12 Dickinson Trinity L 0-35 AA - West
Sep 19 Bottineau W 32-6 AA - West
Sep 26 Beulah L 13-27 AA - West
Oct 03 Watford City W 38-35 AA - West
Oct 10 Hazen L 29-41 AA - West
Oct 17 open
Oct 24 Minot Bishop Ryan Catholic W 0-0 AA - West ?
Oct 31 Cavalier L 0-47 Class AA Quarterfinal
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Stanley L 7-27
Sep 06 Belcourt Turtle Mountain W 34-8 AA - West
Sep 13 Bottineau W 47-0 AA - West
Sep 20 Dickinson Trinity L 7-28 AA - West
Sep 27 open
Oct 04 Watford City W 19-12   AA - West
Oct 11 Minot Bishop Ryan Catholic W 19-6   AA - West
Oct 18 Beulah W 14-7 AA - West
Oct 25 Hazen W 0-0   AA - West ?
Nov 01 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 29-19 Class AA Quarterfinal
Nov 08 Cavalier L 6-35 Class AA Semifinal
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Stanley W 7-6
Aug 31 Belcourt Turtle Mountain W 40-0 AA - West
Sep 07 Bottineau W 0-0 AA - West ?
Sep 14 Dickinson Trinity L 0-35 AA - West
Sep 21 open
Sep 28 Watford City W 14-0 AA - West
Oct 05 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-0 AA - West ?
Oct 12 Beulah L 29-35 AA - West
Oct 19 Hazen L 7-49 AA - West
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Stanley L 13-20
Sep 01 Velva L 0-8
Sep 08 Bottineau W 0-0 AA - West ?
Sep 15 Dickinson Trinity L 0-28 AA - West
Sep 22 Belcourt Turtle Mountain W 13-12 AA - West
Sep 29 Watford City L 13-32 AA - West
Oct 06 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-0 AA - West ?
Oct 13 Beulah L 8-13 AA - West
Oct 20 Hazen W 18-14 AA - West
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Stanley W 29-28
Sep 03 Velva L 6-22
Sep 10 Bottineau W 21-0 AA - West
Sep 17 Dickinson Trinity L 18-26 AA - West
Sep 24 Belcourt Turtle Mountain W 0-0 AA - West ?
Oct 01 Watford City W 14-13 AA - West
Oct 08 Minot Bishop Ryan Catholic W 29-6 AA - West
Oct 15 Beulah W 20-7 AA - West
Oct 22 Hazen W 20-0 AA - West
Oct 29 Cavalier L 0-22 Class AA Quarterfinal
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Stanley L 8-28
Sep 04 Velva L 0-27
Sep 11 Bottineau W 37-0 AA - West
Sep 18 Dickinson Trinity L 6-15 AA - West
Sep 25 Belcourt Turtle Mountain W 0-0 AA - West ?
Oct 02 Watford City L 6-49 AA - West
Oct 09 Minot Bishop Ryan Catholic L 14-29 AA - West
Oct 16 Beulah W 27-13 AA - West
Oct 23 Hazen W 24-16 AA - West
Oct 27 Hazen W 21-14 Class AA Play-In
Oct 30 Lisbon L 12-36 Class AA Quarterfinal
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Stanley L 0-18
Sep 05 Velva L 8-28
Sep 12 Bottineau W 0-0 AA - West ?
Sep 19 Dickinson Trinity L 13-38 AA - West
Sep 26 Belcourt Turtle Mountain W 25-12 AA - West
Oct 03 Watford City L 7-14 AA - West
Oct 10 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-19 AA - West
Oct 17 Beulah W 12-10 AA - West
Oct 24 Hazen L 6-28 AA - West
Oct 28 Hazen L 9-36 Class AA Play-In
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Watford City L 0-35 B - Region 3
Sep 06 open
Sep 13 Garrison L 0-28 B - Region 3
Sep 20 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-19 B - Region 3
Sep 27 Stanley L 0-0 B - Region 3 ?
Oct 04 Velva L 21-26 B - Region 3
Oct 11 Kenmare L 18-32 B - Region 3
Oct 15 Washburn W 0-0 B - Region 3 ?
Oct 18 New Town W 0-0 B - Region 3 ?
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 New Town W 0-0 B - Region 3 ?
Sep 01 Watford City L 0-30 B - Region 3
Sep 08 open
Sep 15 Garrison W 6-0 B - Region 3
Sep 22 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-33 B - Region 3
Sep 29 Stanley W 24-0 B - Region 3
Oct 06 Velva L 6-14 B - Region 3
Oct 13 Kenmare L 14-30 B - Region 3
Oct 17 Washburn L 8-35 B - Region 3
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Garrison W 25-8 B - Region 3
Sep 02 Minot Bishop Ryan Catholic L 12-33 B - Region 3
Sep 09 Stanley W 0-0 B - Region 3 ?
Sep 16 New Town W 0-0 B - Region 3 ?
Sep 23 Tioga W 42-21 B - Region 3
Sep 30 Washburn W 44-7 B - Region 3
Oct 07 Velva W 21-6 B - Region 3
Oct 14 Kenmare W 38-6 B - Region 3
Oct 18 Watford City W 21-20 B - Region 3
Oct 21 Dickinson Trinity W 28-14 Class B First Round
Oct 28 Beulah L 6-31 Class B Quarterfinal
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Garrison W 20-0 B - Region 3
Sep 03 Minot Bishop Ryan Catholic W 24-6 B - Region 3
Sep 10 Stanley W 36-14 B - Region 3
Sep 17 New Town W 38-12 B - Region 3
Sep 24 Tioga W 33-6 B - Region 3
Oct 01 Washburn L 6-9 B - Region 3
Oct 08 Velva L 0-14 B - Region 3
Oct 15 Kenmare W 22-14 B - Region 3
Oct 19 Watford City W 12-6 B - Region 3
Oct 22 Hazen W 7-0 Class B First Round
Oct 29 Velva W 20-8 Class B Quarterfinal
Nov 05 Beulah W 35-17 Class B Semifinal
Nov 12 Harvey W 6-0 Class B Final
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Kenmare W 12-7 B - Region 4
Sep 04 Surrey W 30-0 B - Region 4
Sep 11 Tioga W 20-8 B - Region 4
Sep 18 Velva W 27-8 B - Region 4
Sep 25 Bottineau 0-0 B - Region 4
Oct 02 Carrington W 29-0
Oct 09 Stanley L 0-13 B - Region 4
Oct 16 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-0 B - Region 4 ?
Oct 23 New Town W 45-7 B - Region 4
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Kenmare W 21-7 B - Region 4
Sep 06 Surrey W 0-0 B - Region 4 ?
Sep 13 Tioga W 0-0 B - Region 4 ?
Sep 20 Velva W 19-0 B - Region 4
Sep 27 Bottineau L 12-15 B - Region 4
Oct 04 Carrington W 35-0
Oct 11 Stanley W 20-6 B - Region 4
Oct 18 Minot Bishop Ryan Catholic W 27-7 B - Region 4
Oct 25 New Town W 41-0 B - Region 4
Nov 08 Dickinson Trinity L 6-7 Class B Quarterfinal
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Center W 32-0
Sep 07 open
Sep 14 Rugby W 20-0 B - Region 4
Sep 21 Kenmare W 26-14 B - Region 4
Sep 28 New Town W 0-0 B - Region 4 ?
Oct 05 Stanley L 3-30 B - Region 4
Oct 12 Tioga W 27-0 B - Region 4
Oct 19 Velva L 6-14 B - Region 4
Oct 26 Bottineau 0-0 B - Region 4
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Center W 14-7
Sep 01 Crosby Divide County W 26-7 B - Region 4
Sep 08 New Town W 47-13 B - Region 4
Sep 15 Stanley W 7-6 B - Region 4
Sep 22 open
Sep 29 Tioga W 44-8 B - Region 4
Oct 06 Kenmare L 14-21 B - Region 4
Oct 13 Velva W 34-28 B - Region 4
Oct 20 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-51
Oct 27 LaMoure L 7-34 Class B Quarterfinal
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Center L 14-33
Sep 02 Velva L 13-47 B - Region 4
Sep 09 Crosby Divide County L 19-20 B - Region 4
Sep 16 New Town W 32-22 B - Region 4
Sep 23 Stanley L 7-21 B - Region 4
Sep 30 Surrey 0-0 B - Region 4
Oct 07 Tioga 0-0 B - Region 4
Oct 14 Watford City L 8-28
Oct 18 Kenmare L 25-44 B - Region 4
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Tioga W 31-0 B - Region 4
Sep 04 Velva L 0-21 B - Region 4
Sep 11 Crosby Divide County W 28-24 B - Region 4
Sep 18 New Town W 27-0 B - Region 4
Sep 25 Stanley L 0-0 B - Region 4 ?
Oct 02 Mohall W 0-0 B - Region 4 ?
Oct 09 Hazen W 10-7
Oct 16 Kenmare L 18-34 B - Region 4
Oct 23 Surrey 0-0 B - Region 4
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 Garrison W 31-14
Sep 12 Mohall W 39-12 B - Region 3
Sep 19 Tioga W 50-6 B - Region 3
Sep 26 Beulah W 8-7
Oct 03 Crosby Divide County W 28-18 B - Region 3
Oct 10 New Town W 0-0 B - Region 3 ?
Oct 17 Stanley W 0-0 B - Region 3 ?
Oct 24 Kenmare L 6-19 B - Region 3
Oct 31 Belfield L 9-16 Class B Quarterfinal
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 ????? 0-0
Aug 30 ????? 0-0
Sep 06 Kenmare W 28-8 B - Region 5
Sep 13 Mohall 0-0 B - Region 5
Sep 20 Tioga 0-0 B - Region 5
Sep 27 Velva L 0-40 B - Region 5
Oct 04 Crosby Divide County L 7-26 B - Region 5
Oct 11 New Town L 20-46 B - Region 5
Oct 18 Stanley L 14-41 B - Region 5
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Calvin Border Central W 38-0
Sep 07 ????? 0-0
Sep 14 Carpio W 40-0
Sep 21 Westhope L 12-34
Sep 28 ????? 0-0
Oct 05 Berthold W 14-8
Oct 12 Glenburn L 6-14
Oct 16 Wilton L 14-16
Oct 23 ????? 0-0
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Stanton W 41-0
Sep 09 Riverdale W 18-0
Sep 16 Westhope L 14-34
Sep 23 Sherwood W 30-16
Sep 30 Berthold L 6-20
Oct 07 Glenburn W 24-8
Oct 14 Carpio W 26-6
Oct 18 ????? 0-0
Oct 25 Rolla W 26-8
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Rolla L 16-19
Sep 10 ????? 0-0
Sep 17 Sherwood L 8-22
Sep 24 Carpio W 6-0
Oct 01 Berthold L 8-26
Oct 08 Glenburn L 6-8
Oct 12 Riverdale W 36-6
Oct 15 Westhope L 6-14
Oct 26 Wilton W 12-0
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Lignite Burke Central W 28-0
Sep 11 Westhope W 24-0
Sep 18 Berthold W 44-6
Sep 25 Glenburn L 6-52
Oct 02 Carpio W 65-6
Oct 09 Wilton W 28-6
Oct 16 Riverdale W 26-8
Oct 20 ????? 0-0
Oct 27 Sherwood W 40-6
Nov 03 Linton L 6-54 9-Man Quarterfinal
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 ????? 0-0
Sep 05 ????? 0-0
Sep 12 Westhope L 0-34
Sep 19 ????? 0-0
Sep 26 Glenburn L 14-46
Oct 03 Carpio W 68-12
Oct 10 Berthold W 8-6
Oct 17 ????? 0-0
Oct 21 Lignite Burke Central L 30-38
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Alexander W 12-0
Sep 14 Sherwood W 32-0
Sep 18 Parshall W 22-0
Sep 21 Westhope L 12-19
Sep 25 Riverdale W 36-6
Oct 05 Glenburn W 22-18
Oct 12 Carpio W 52-6
Oct 16 Berthold W 26-8
Oct 23 Westhope W 12-6
Oct 26 Alexander W 14-6
Oct 30 Starkweather W 24-0 9-Man Quarterfinal
Nov 02 Linton L 0-23 9-Man Semifinal
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Ray W 14-0
Sep 08 Berthold L 8-12
Sep 15 Bowbells W 44-18
Sep 22 Sherwood W 54-6
Sep 26 Parshall W 0-0 ?
Sep 29 Westhope W 14-0
Oct 06 open
Oct 13 Glenburn W 14-13
Oct 17 Carpio W 42-14
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Ray W 55-0
Sep 09 Carpio W 40-0
Sep 16 Berthold W 35-6
Sep 23 Bowbells W 0-0 ?
Sep 30 Sherwood W 0-0 ?
Oct 07 Westhope W 24-0
Oct 14 Sawyer W 62-0
Oct 18 Glenburn W 22-6
Oct 28 Trenton W 36-0
Nov 04 Zeeland L 0-34 9-Man Semifinal
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Powers Lake W 48-6
Sep 10 Glenburn W 78-8
Sep 17 Carpio W 52-0
Sep 24 Berthold W 22-12
Oct 01 Bowbells W 20-0
Oct 08 Sherwood W 28-6
Oct 15 Westhope W 22-14
Oct 19 Towner W 60-0
Oct 29 Powers Lake W 59-6
Nov 05 Elgin L 6-37 9-Man Semifinal
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Powers Lake W 22-0
Sep 05 Carpio W 36-0
Sep 12 Berthold L 6-14
Sep 19 Bowbells W 40-0
Sep 26 Sherwood L 8-20
Oct 03 Westhope 0-0
Oct 10 Columbus W 28-0
Oct 17 Glenburn W 26-0
Oct 21 ????? 0-0