FAIRMOUNT PHEASANTS
All-time North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 1-7 .125 136-372 9 SD
2017 0-8 .000 58-295 9 SD
2016 1-7 .125 122-309 9 SD
2015 1-7 .125 86-355 9 SD
2014 6-3 .667 354-194 * P 9 SD
2013 4-5 .444 230-179 P 9 SD
2012 4-5 .444 318-178 P 9 SD
2011 5-4 .556 282-255 * P 9 SD
2010 6-4 .600 287-163 * P 9 SD
2009 3-6 .333 184-302 P 9 SD
2008 2-6 .250 192-295 9 SD
2007 0-8 .000 65-319 9 SD
2003 1-7 .125 90-226 9
2002 2-6 .250 97-246 9
2001 7-2 .778 132-88 * P 9
2000 0-8 .000 24-102 9
1999 1-6 .143 150-295 9
1998 2-5 .286 196-284 9
1997 2-6 .250 122-250 9
1996 2-6 .250 49-102 9
1995 1-7 .125 54-209 9
1994 1-6 .143 104-254 9
1993 1-5 .167 114-213 9
1991 0-1 .000 19-39 9
1988 5-2 .714 27-0 * 9
1987 0-4 .000 28-89 9
1986 1-1 .500 16-27 9
1985 3-1 .750 75-60 9
1982 2-7 .222 93-169 9
1981 5-3 .625 160-74 * 9
1980 3-6 .333 71-140 9
1979 5-4 .556 150-128 9
1978 9-0 1.000 328-64 * 9
1977 4-4 .500 158-97
1976 8-1 .889 302-64 *
1975 6-2 .750 305-90 *
41-62 .398 9 of 36
   
CO-OP NAME HISTORY:
Tri-State Tigers   2007-
Hankinson/Fairmount/Campbell-Tintah Titans   2004-06
Fairmount/Campbell-Tintah Rebels   1988-2003
Hankinson/Fairmount Pirates   1983-84
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Campbell-Tintah (MN) Cougars   1988-
Rosholt (SD) Raiders   2007-
 
CO-OP HOST HISTORY:
Hankinson Pirates   1983-84
2004-06
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Wyndmere 0-0 9-Man - Region 1
Aug 30 Enderlin 0-0 9-Man - Region 1
Sep 06 Hope-Page 0-0 9-Man - Region 1
Sep 13 Cooperstown Griggs County Central 0-0 9-Man - Region 1
Sep 20 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 0-0 9-Man - Region 1
Sep 27 Hankinson 0-0 9-Man - Region 1
Oct 04 LaMoure 0-0 9-Man - Region 1
Oct 11 Larimore 0-0
Oct 18 Colfax Richland 0-0 9-Man - Region 1
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Webster (SD) L 0-54 Eastern-Coteau
Aug 24 Clark (SD) L 6-61 Eastern-Coteau
Aug 31 Britton-Helca (SD) L 8-53 Eastern-Coteau
Sep 07 Wilmot (SD) L 18-48 Eastern-Coteau
Sep 14 Waverly-South Shore (SD) L 24-25 Eastern-Coteau
Sep 21 Clear Lake (SD) Deuel County L 16-66 Eastern-Coteau
Sep 28 open
Oct 05 Watertown (SD) Great Plains Lutheran W 50-13 Eastern-Coteau
Oct 12 Florence (SD) L 14-52 Eastern-Coteau
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Webster (SD) L 0-51 Eastern-Coteau
Aug 25 Clark (SD) L 0-30 Eastern-Coteau
Sep 01 Britton-Helca (SD) L 0-54 Eastern-Coteau
Sep 08 Wilmot (SD) L 8-26 Eastern-Coteau
Sep 15 Waverly-South Shore (SD) L 12-27 Eastern-Coteau
Sep 22 Clear Lake (SD) Deuel County L 0-42 Eastern-Coteau
Sep 29 open
Oct 06 Watertown (SD) Great Plains Lutheran L 26-43 Eastern-Coteau
Oct 14 Florence (SD) L 12-22 Eastern-Coteau
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Wilmot (SD) L 14-30 Eastern-Coteau
Sep 02 Clark (SD) L 0-50 Eastern-Coteau
Sep 09 open
Sep 16 Clear Lake (SD) Deuel County L 16-56 Eastern-Coteau
Sep 23 Waverly-South Shore (SD) W 20-8 Eastern-Coteau
Sep 30 Watertown (SD) Great Plains Lutheran L 18-27 Eastern-Coteau
Oct 07 Florence (SD) L 20-28 Eastern-Coteau
Oct 14 Webster (SD) L 12-56 Eastern-Coteau
Oct 21 Britton-Helca (SD) L 22-54 Eastern-Coteau
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Wilmot (SD) W 12-8 Eastern-Coteau
Sep 04 Clark (SD) L 0-50 Eastern-Coteau
Sep 11 open
Sep 18 Clear Lake (SD) Deuel County L 0-50 Eastern-Coteau
Sep 25 Waverly-South Shore (SD) L 6-54 Eastern-Coteau
Oct 02 Watertown (SD) Great Plains Lutheran L 24-52 Eastern-Coteau
Oct 09 Florence (SD) L 14-38 Eastern-Coteau
Oct 16 Webster (SD) L 14-64 Eastern-Coteau
Oct 23 Britton-Helca (SD) L 16-39 Eastern-Coteau
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hayti (SD) Hamlin County L 14-44 Eastern-Coteau
Sep 05 Florence (SD) W 54-0 Eastern-Coteau
Sep 12 Wilmot (SD) W 62-16 Eastern-Coteau
Sep 19 Waubay (SD) W 56-6 Eastern-Coteau
Sep 26 Clark (SD) W 48-34 Eastern-Coteau
Oct 03 Webster (SD) W 42-14 Eastern-Coteau
Oct 10 Watertown (SD) Great Plains Lutheran W 60-7 Eastern-Coteau
Oct 17 Clear Lake (SD) Deuel County L 0-46 Eastern-Coteau
Oct 24 open
Oct 28 Chester (SD) L 18-27 Class A 9-Man First Round
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hayti (SD) Hamlin County L 0-39 Eastern-Coteau
Sep 06 Florence (SD) W 30-14 Eastern-Coteau
Sep 13 Wilmot (SD) W 54-12 Eastern-Coteau
Sep 20 Waubay (SD) W 58-0 Eastern-Coteau
Sep 27 Clark (SD) L 18-32 Eastern-Coteau
Oct 04 Webster (SD) L 0-14 Eastern-Coteau
Oct 11 Watertown (SD) Great Plains Lutheran W 62-12 Eastern-Coteau
Oct 18 Clear Lake (SD) Deuel County L 8-14 Eastern-Coteau
Oct 25 open
Oct 29 Herreid (SD) L 0-42 Class A 9-Man First Round
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Wilmot (SD) L 18-20 Eastern-Coteau
Aug 31 Florence (SD) W 52-0 Eastern-Coteau
Sep 07 Waverly-South Shore (SD) L 28-36 Eastern-Coteau
Sep 14 open
Sep 21 Clark (SD) L 6-21 Eastern-Coteau
Sep 28 Waubay (SD) W 52-6 Eastern-Coteau
Oct 05 Hayti (SD) Hamlin County L 22-48 Eastern-Coteau
Oct 12 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 50-0 Eastern-Coteau
Oct 19 Watertown (SD) Great Plains Lutheran W 56-6 Eastern-Coteau
Oct 29 Clark (SD) L 34-41 Class AA 9-Man First Round
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Sep 02 Florence (SD) W 47-6 Eastern-Coteau
Sep 09 Waverly-South Shore (SD) L 19-54 Eastern-Coteau
Sep 16 Hayti (SD) Hamlin County W 27-18 Eastern-Coteau
Sep 23 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 57-6 Eastern-Coteau
Sep 30 Clark (SD) L 28-48 Eastern-Coteau
Oct 07 Revillo (SD) Grant-Deuel W 26-21 Eastern-Coteau
Oct 14 Waubay (SD) W 53-0 Eastern-Coteau
Oct 21 Wilmot (SD) L 18-45 Eastern-Coteau
Oct 25 Leola (SD) L 7-57 Class AA 9-Man First Round
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Waverly-South Shore (SD) L 20-22 Eastern-Coteau
Sep 03 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 51-0 Eastern-Coteau
Sep 10 Watertown (SD) Great Plains Lutheran W 33-13 Eastern-Coteau
Sep 17 Hayti (SD) Hamlin County L 13-32 Eastern-Coteau
Sep 24 Wilmot (SD) L 7-12 Eastern-Coteau
Oct 01 Florence (SD) W 56-6 Eastern-Coteau
Oct 08 Revillo (SD) Grant-Deuel W 28-22 Eastern-Coteau
Oct 15 Waubay (SD) W 53-0 Eastern-Coteau
Oct 22 open
Oct 26 Castlewood (SD) W 14-0 Class A 9-Man First Round
Oct 29 Alexandria (SD) Hanson County L 12-56 Class A 9-Man Quarterfinal
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Waverly-South Shore (SD) L 28-38 Eastern-Coteau
Sep 04 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 44-14 Eastern-Coteau
Sep 11 Watertown (SD) Great Plains Lutheran L 40-46 Eastern-Coteau
Sep 18 Hayti (SD) Hamlin County L 6-42 Eastern-Coteau
Sep 25 Wilmot (SD) W 28-26 Eastern-Coteau
Oct 02 Florence (SD) W 12-6 Eastern-Coteau
Oct 09 Revillo (SD) Grant-Deuel L 6-46 Eastern-Coteau
Oct 16 Waubay (SD) L 14-24 Eastern-Coteau
Oct 23 open
Oct 27 Arlington (SD) L 6-60 A 9-Man First Round
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 50-0 Eastern-Coteau
Sep 05 Watertown (SD) Great Plains Lutheran L 22-29 Eastern-Coteau
Sep 12 Clark (SD) L 18-60 Eastern-Coteau
Sep 19 open
Sep 26 Waubay (SD) L 14-32 Eastern-Coteau
Oct 03 Revillo (SD) Grant-Deuel L 6-46 Eastern-Coteau
Oct 10 Wilmot (SD) W 26-14 Eastern-Coteau
Oct 17 Waverly-South Shore (SD) L 34-62 Eastern-Coteau
Oct 24 Florence (SD) L 22-52 Eastern-Coteau
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Agency Village (SD) Tiospa Zina L 0-8 Eastern-Coteau
Aug 31 Watertown (SD) Great Plains Lutheran L 0-35 Eastern-Coteau
Sep 07 Clark (SD) L 0-46 Eastern-Coteau
Sep 14 open
Sep 21 Waubay (SD) L 6-38 Eastern-Coteau
Sep 28 Revillo (SD) Grant-Deuel L 6-50 Eastern-Coteau
Oct 05 Wilmot (SD) L 12-46 Eastern-Coteau
Oct 12 Waverly-South Shore (SD) L 15-52 Eastern-Coteau
Oct 19 Florence (SD) L 26-44 Eastern-Coteau
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Forman Sargent Central L 6-20 9-Man - Region 1
Sep 05 Enderlin L 6-14 9-Man - Region 1
Sep 12 open
Sep 19 Ellendale L 20-32 9-Man - Region 1
Sep 23 Colfax Richland L 16-30 9-Man - Region 1
Sep 26 Hankinson W 14-6 9-Man - Region 1
Oct 03 Milnor L 6-38 9-Man - Region 1
Oct 10 Wyndmere L 6-49 9-Man - Region 1
Oct 14 Tower City Maple Valley L 16-37 9-Man - Region 1
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Ellendale L 16-28 9-Man - Region 1
Sep 06 Hope-Page L 0-31 9-Man - Region 1
Sep 13 Forman Sargent Central L 13-44 9-Man - Region 1
Sep 20 Rogers North Central L 8-46 9-Man - Region 1
Sep 24 Milnor L 0-20 9-Man - Region 1
Sep 27 Hankinson W 22-20 9-Man - Region 1
Oct 04 Hunter Northern Cass W 24-21 9-Man - Region 1
Oct 11 Tower City Maple Valley L 14-36 9-Man - Region 1
Oct 15 open
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Ellendale W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Aug 31 Hope-Page W 33-20 9-Man - Region 1
Sep 07 Forman Sargent Central W 28-6 9-Man - Region 1
Sep 14 Rogers North Central L 22-40 9-Man - Region 1
Sep 21 Milnor W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 25 Hankinson W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 28 Hunter Northern Cass W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 05 Tower City Maple Valley W 41-0 9-Man - Region 1
Oct 09 open
Oct 12 Rolette L 8-22 9-Man First Round
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Forman Sargent Central L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 01 Hankinson L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 08 Ellendale L 0-30 9-Man - Region 1
Sep 15 Edgeley L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 19 Tower City Maple Valley L 0-0 ?
Sep 22 Rogers North Central L 8-14 9-Man - Region 1
Sep 29 Hunter Northern Cass L 16-21 9-Man - Region 1
Oct 06 Hope-Page L 0-37 9-Man - Region 1
Oct 13 Milnor 0-0 9-Man - Region 1
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Forman Sargent Central L 20-46 9-Man - Region 1
Sep 03 Hankinson L 8-50 9-Man - Region 1
Sep 10 Ellendale L 20-52 9-Man - Region 1
Sep 17 Edgeley L 6-64 9-Man - Region 1
Sep 24 Rogers North Central L 26-27 9-Man - Region 1
Oct 01 Hunter Northern Cass L 24-26 9-Man - Region 1
Oct 08 Page W 46-30 9-Man - Region 1
Oct 12 Milnor 0-0 9-Man - Region 1
Oct 15 open
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Ellendale L 6-22
Sep 04 open
Sep 11 Milnor W 40-22 9-Man - Region 1
Sep 18 Page L 26-58 9-Man - Region 1
Sep 25 Forman Sargent Central L 26-32 9-Man - Region 1
Oct 02 Wyndmere L 8-44 9-Man - Region 1
Oct 06 Hunter Northern Cass L 50-74 9-Man - Region 1
Oct 09 Rogers North Central W 40-32 9-Man - Region 1
Oct 16 Agency Village (SD) Tiospa Zina 0-0
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Ellendale L 12-40
Sep 05 Rogers North Central W 28-20 9-Man - Region 1
Sep 12 Milnor L 0-44 9-Man - Region 1
Sep 19 Page L 18-59 9-Man - Region 1
Sep 26 Forman Sargent Central L 0-2 9-Man - Region 1 F
Oct 03 Wyndmere L 0-38 9-Man - Region 1
Oct 07 Hunter Northern Cass L 22-28 9-Man - Region 1
Oct 10 open
Oct 17 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 42-19
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Ellendale L 16-30
Sep 06 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 0-0 ?
Sep 13 Rogers North Central W 27-6 9-Man - Region 1
Sep 20 Enderlin L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 27 Wyndmere L 6-36 9-Man - Region 1
Oct 04 Forman Sargent Central L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 11 Milnor L 0-30 9-Man - Region 1
Oct 15 Hankinson L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 22 open
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Ellendale L 6-36
Sep 01 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 0-0 ?
Sep 08 Rogers North Central L 14-30 9-Man - Region 1
Sep 15 Enderlin L 6-35 9-Man - Region 1
Sep 22 Wyndmere L 0-33 9-Man - Region 1
Sep 29 Forman Sargent Central L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 06 Milnor L 14-37 9-Man - Region 1
Oct 13 Hankinson L 14-38 9-Man - Region 1
Oct 17 open
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Ellendale L 6-34
Sep 02 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 44-20
Sep 09 Rogers North Central L 20-30 9-Man - Region 1
Sep 16 Enderlin L 6-44 9-Man - Region 1
Sep 23 Ashby (MN) 0-0
Sep 30 Forman Sargent Central L 22-42 9-Man - Region 1
Oct 07 Milnor L 6-36 9-Man - Region 1
Oct 14 Hankinson L 0-48 9-Man - Region 1
Oct 18 open
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 ????? 0-0
Sep 03 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 49-6
Sep 10 Rogers North Central L 6-14 9-Man - Region 1
Sep 17 Enderlin L 15-22 9-Man - Region 1
Sep 24 ????? 0-0
Oct 01 Forman Sargent Central L 0-49 9-Man - Region 1
Oct 08 Milnor L 32-53 9-Man - Region 1
Oct 12 Hankinson L 6-33 9-Man - Region 1
Oct 19 Nevis (MN) L 6-36
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 ????? 0-0
Sep 06 ????? 0-0
Sep 10 Forman Sargent Central L 19-39
Sep 20 ????? 0-0
Sep 27 ????? 0-0
Oct 04 ????? 0-0
Oct 11 ????? 0-0
Oct 15 ????? 0-0
Oct 22 ????? 0-0
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Sep 02 ????? 0-0
Sep 09 Ashby (MN) W 38-12
Sep 16 Gwinner North Sargent W 27-0
Sep 23 Chokio-Alberta (MN) L 6-47
Sep 30 Milan (MN) W 19-6
Oct 07 Bellingham (MN) W 32-6
Oct 14 Herman-Norcross (MN) L 6-45
Oct 18 Beardsley (MN) W 13-12
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 open
Sep 04 ????? 0-0
Sep 11 Campbell-Tintah (MN) L 0-18
Sep 18 Bellingham (MN) L 8-14
Sep 25 ????? 0-0
Oct 02 ????? 0-0
Oct 09 Kulm L 0-34
Oct 16 Milan (MN) L 20-41
Oct 20 ????? 0-0
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 ????? 0-0
Sep 05 ????? 0-0
Sep 12 ????? 0-0
Sep 19 Colfax Richland L 0-27
Sep 26 Gwinner North Sargent W 16-0
Oct 03 ????? 0-0
Oct 10 ????? 0-0
Oct 17 ????? 0-0
Oct 21 ????? 0-0
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 ????? 0-0
Sep 03 ????? 0-0
Sep 10 Colfax Richland W 26-0
Sep 17 Oakes JV W 22-12
Sep 24 ????? 0-0
Oct 01 Rosholt (SD) W 21-12
Oct 08 ????? 0-0
Oct 15 Campbell-Tintah (MN) L 6-36
Oct 19 ????? 0-0
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Rosholt (SD) L 6-30
Sep 17 Gwinner North Sargent W 27-13
Sep 21 Chaffee W 26-8
Sep 24 Colfax Richland L 6-14 Wild-Rice
Oct 01 Wyndmere L 8-16 Wild-Rice
Oct 08 Hankinson L 0-28 Wild-Rice
Oct 15 Milnor L 6-14 Wild-Rice
Oct 19 Enderlin L 0-28 Wild-Rice
Oct 26 Lidgerwood L 14-18 Wild-Rice
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Chaffee W 30-2
Sep 11 Gwinner North Sargent L 20-22
Sep 18 Colfax Richland W 14-8 Wild-Rice
Sep 25 Wyndmere W 18-0 Wild-Rice
Oct 02 Hankinson L 8-20 Wild-Rice
Oct 09 Milnor W 12-0 Wild-Rice
Oct 16 Enderlin L 14-22 Wild-Rice
Oct 20 Lidgerwood W 44-0 Wild-Rice
Oct 27 ????? 0-0
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Breckenridge (MN) JV L 14-22
Sep 12 Gwinner North Sargent W 12-6
Sep 19 Veblen (SD) L 0-14 Whetstone-Valley
Sep 26 Beardsley (MN) L 0-26 Whetstone-Valley
Sep 30 Colfax Richland L 12-18
Oct 03 New Effington (SD) W 13-6 Whetstone-Valley
Oct 10 Rosholt (SD) W 8-6 Whetstone-Valley
Oct 17 Waubay (SD) L 6-12 Whetstone-Valley
Oct 24 Wilmot (SD) L 6-30 Whetstone-Valley
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Arthur Dakota L 0-0 ?
Sep 07 Buxton Central Valley L 0-0 ?
Sep 14 Veblen (SD) W 14-12 Whetstone-Valley
Sep 18 Colfax Richland W 40-6
Sep 21 Beardsley (MN) L 0-28 Whetstone-Valley
Sep 28 New Effington (SD) 0-0 Whetstone-Valley
Oct 05 Rosholt (SD) W 26-22 Whetstone-Valley
Oct 12 Waubay (SD) W 36-6 Whetstone-Valley
Oct 19 Wilmot (SD) W 34-14 Whetstone-Valley
Oct 26 Rogers North Central L 0-40
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 ????? W 0-0 ?
Sep 08 ????? W 0-0 ?
Sep 15 Gwinner North Sargent W 54-0
Sep 19 Veblen (SD) W 38-0 Whetstone-Valley
Sep 22 Beardsley (MN) W 46-30 Whetstone-Valley
Sep 29 New Effington (SD) W 56-0 Whetstone-Valley
Oct 06 Rosholt (SD) W 42-0 Whetstone-Valley
Oct 13 Waubay (SD) W 50-8 Whetstone-Valley
Oct 20 Wilmot (SD) W 42-26 Whetstone-Valley
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Breckenridge (MN) JV W 32-0
Sep 09 Colfax Richland W 34-6 Wild-Rice
Sep 16 Kindred W 32-0 Wild-Rice
Sep 23 Milnor W 26-14 Wild-Rice
Sep 30 Hankinson L 0-20 Wild-Rice
Oct 07 Casselton Central Cass L 14-21 Wild-Rice
Oct 14 Wyndmere L 12-20 Wild-Rice
Oct 18 Lidgerwood L 8-16 Wild-Rice
Oct 25 open
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Breckenridge (MN) JV W 43-0
Sep 07 Wahpeton JV W 34-0
Sep 10 Lidgerwood W 42-0 Wild-Rice
Sep 17 Wyndmere L 14-38 Wild-Rice
Sep 24 Casselton Central Cass W 16-12 Wild-Rice
Oct 01 Hankinson W 15-6 Wild-Rice
Oct 08 Milnor W 44-0 Wild-Rice
Oct 15 Kindred W 42-0 Wild-Rice
Oct 19 Colfax Richland W 52-8 Wild-Rice
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Wahpeton JV W 62-6
Sep 02 Breckenridge (MN) JV W 50-6
Sep 05 Colfax Richland W 50-6 Wild-Rice
Sep 12 Kindred W 28-6 Wild-Rice
Sep 19 Milnor W 14-12 Wild-Rice
Sep 23 New Effington (SD) W 0-0 ?
Sep 26 Hankinson L 6-20 Wild-Rice
Oct 03 Gwinner North Sargent W 69-6 Wild-Rice
Oct 10 Wyndmere L 26-28 Wild-Rice
Oct 17 Lidgerwood 0-0 Wild-Rice