GRAFTON SPOILERS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 1-8 .111 51-300
2017 3-6 .333 135-281
2016 2-7 .222 184-259
2015 1-8 .111 152-333
2014 6-4 .600 270-222 * P
2013 3-6 .333 202-266
2012 10-2 .833 350-153 * P
2011 12-0 1.000 433-81 * P
2010 5-5 .500 238-226 P
2009 3-6 .333 152-254
2008 4-5 .444 138-88
2007 7-3 .700 218-131 * P
2006 4-5 .444 156-119
2005 0-9 .000 82-285
2004 1-8 .111 62-227
2003 5-4 .556 128-175 *
2002 2-6 .250 89-189
2001 6-3 .667 138-104 * P
2000 6-4 .600 146-135 * P
1999 0-7 .000 33-168
1998 0-8 .000 40-216
1997 1-6 .143 34-199 P
1996 4-5 .444 141-124 P
1995 9-1 .900 319-83 * P
1994 11-2 .846 399-177 * P
1993 6-4 .600 197-147 * P
1992 7-2 .778 263-83 *
1991 3-6 .333 81-138
1990 2-5 .286 86-100
1989 3-6 .333 76-179
1988 0-9 .000 53-242
1987 0-9 .000 27-323
1986 2-7 .222 67-192
1985 2-7 .222 84-296
1984 8-2 .800 249-125 * P
1983 6-2 .750 189-144 *
1982 3-6 .333 72-155
1981 3-6 .333 105-173
1980 2-6 .250 81-155
1979 5-4 .556 91-109 *
1978 7-2 .778 153-66 *
1977 7-3 .700 192-125 *
1976 6-3 .667 130-99 *
1975 1-8 .111 55-203
145-174 .455 17 of 44
   
CO-OP PARTNER HISTORY:
Drayton Bombers   2017-18
St. Thomas Tommies   2011-18
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0
Aug 30 Hillsboro 0-0
Sep 06 Carrington 0-0 A - Region 2
Sep 13 Bottineau 0-0 A - Region 2
Sep 20 Rugby 0-0 A - Region 2
Sep 27 Harvey 0-0 A - Region 2
Oct 04 Westhope 0-0 A - Region 2
Oct 11 Park River 0-0 A - Region 2
Oct 18 Langdon 0-0 A - Region 2
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Bismarck St. Mary's Central L 0-41 AA
Aug 31 Fargo Shanley Catholic L 0-49 AA
Sep 07 Valley City L 0-32 AA
Sep 14 Watford City W 11-6 AA
Sep 21 Wahpeton L 6-36 AA
Sep 28 Casselton Central Cass L 6-34 AA
Oct 05 Devils Lake L 8-16 AA
Oct 12 Belcourt Turtle Mountain L 14-30 AA
Oct 19 Jamestown L 6-56 AA
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Bismarck St. Mary's Central L 0-49 AA
Sep 01 Fargo Shanley Catholic L 0-48 AA
Sep 08 Valley City W 26-16 AA
Sep 15 Watford City L 0-32 AA
Sep 22 Wahpeton W 20-8 AA
Sep 29 Casselton Central Cass L 34-35 AA
Oct 06 Devils Lake L 6-21 AA
Oct 13 Belcourt Turtle Mountain W 34-20 AA
Oct 20 Jamestown L 15-52 AA
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Park River L 18-24
Sep 02 Stanley W 40-32
Sep 09 Kindred L 12-25 AA - East
Sep 16 Hillsboro L 28-38 AA - East
Sep 23 Fargo Shanley Catholic L 14-49 AA - East
Sep 30 Lisbon W 36-22 AA - East
Oct 07 Casselton Central Cass L 6-20 AA - East
Oct 14 Enderlin L 16-34 AA - East
Oct 21 Wahpeton L 14-15 AA - East
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Park River L 16-48
Sep 04 Stanley L 6-18
Sep 11 Kindred L 22-39 AA - East
Sep 18 Hillsboro L 32-34 AA - East
Sep 25 Fargo Shanley Catholic L 10-27 AA - East
Oct 02 Lisbon W 34-13 AA - East
Oct 09 Casselton Central Cass L 0-56 AA - East
Oct 16 Enderlin L 18-52 AA - East
Oct 23 Wahpeton L 14-46 AA - East
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Park River L 14-44
Sep 05 Stanley W 50-13
Sep 12 Valley City W 20-14 AA - East
Sep 19 Fargo Shanley Catholic L 0-42 AA - East
Sep 26 Lisbon W 42-6 AA - East
Oct 03 Casselton Central Cass W 22-0 AA - East
Oct 10 Enderlin W 42-2 AA - East
Oct 17 Wahpeton L 20-40 AA - East
Oct 24 Kindred W 54-20 AA - East
Oct 31 Beulah L 6-41 Class AA Quarterfinal
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Park River L 24-28
Sep 06 Stanley W 44-12
Sep 13 Valley City W 30-14 AA - East
Sep 20 Fargo Shanley Catholic L 30-33 AA - East
Sep 27 Lisbon L 20-34 AA - East
Oct 04 Casselton Central Cass L 2-28 AA - East
Oct 11 Enderlin W 26-20 AA - East
Oct 18 Wahpeton L 14-38 AA - East
Oct 25 Kindred L 12-59 AA - East
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Park River W 44-6
Aug 31 Rugby W 20-6
Sep 07 Fargo Shanley Catholic L 24-42 AA - East
Sep 14 Lisbon W 34-14 AA - East
Sep 21 Casselton Central Cass W 42-6 AA - East
Sep 28 Cooperstown Griggs County Central W 32-6 AA - East
Oct 05 Wahpeton W 22-19 AA - East
Oct 12 Kindred W 46-14 AA - East
Oct 19 Valley City W 20-14 AA - East
Oct 26 Carrington W 44-6 Class AA Quarterfinal
Nov 03 Valley City W 14-8 Class AA Semifinal
Nov 10 Fargo Shanley Catholic L 8-14 Class AA Final
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Park River W 8-0
Sep 02 Rugby W 38-7
Sep 09 Fargo Shanley Catholic W 18-14 AA - East
Sep 16 Lisbon W 54-12 AA - East
Sep 23 Casselton Central Cass W 42-12 AA - East
Sep 30 Cooperstown Griggs County Central W 41-8 AA - East
Oct 07 Wahpeton W 30-6 AA - East
Oct 14 Kindred W 44-0 AA - East
Oct 21 Valley City W 44-6 AA - East
Oct 28 Beulah W 42-0 Class AA Quarterfinal
Nov 05 Wahpeton W 20-8 Class AA Semifinal
Nov 12 Fargo Shanley Catholic W 22-8 Class AA Final
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Park River W 20-6
Sep 03 Devils Lake L 20-22
Sep 10 Lisbon L 0-19 AA - East
Sep 17 Casselton Central Cass W 26-14 AA - East
Sep 24 Fargo Oak Grove Lutheran W 50-6 AA - East
Oct 01 Wahpeton W 26-6 AA - East
Oct 08 Kindred W 32-22 AA - East
Oct 15 Valley City L 28-42 AA - East
Oct 22 Fargo Shanley Catholic L 30-58 AA - East
Oct 28 Devils Lake L 6-31 Class AA Quarterfinal
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Park River W 28-8
Sep 04 Devils Lake L 14-34
Sep 11 Lisbon L 8-16 AA - East
Sep 18 Casselton Central Cass L 18-48 AA - East
Sep 25 Fargo Oak Grove Lutheran L 22-34 AA - East
Oct 02 Wahpeton L 6-54 AA - East
Oct 09 Kindred W 22-14 AA - East
Oct 16 Valley City W 8-6 AA - East
Oct 23 Fargo Shanley Catholic L 26-40 AA - East
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Park River L 6-14
Sep 05 Cavalier W 36-0
Sep 12 Valley City L 6-12 AA - East
Sep 19 Rugby W 35-0 AA - East
Sep 26 Casselton Central Cass W 12-0 AA - East
Oct 03 Fargo Oak Grove Lutheran L 8-28 AA - East
Oct 10 Carrington W 29-6 AA - East
Oct 17 Bottineau L 6-14 AA - East
Oct 24 Devils Lake L 0-14 AA - East
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Park River W 8-7
Aug 31 Cavalier W 24-6
Sep 07 Valley City W 24-12 AA - East
Sep 14 Rugby W 16-12 AA - East
Sep 21 Casselton Central Cass W 16-12 AA - East
Sep 28 Fargo Oak Grove Lutheran L 12-27 AA - East
Oct 05 Carrington W 48-0 AA - East
Oct 12 Bottineau W 36-0 AA - East
Oct 19 Devils Lake L 20-21 AA - East
Oct 26 Hazen L 14-34 Class AA Quarterfinal
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 Langdon W 20-6
Aug 25 Park River L 0-16
Sep 08 Northwood L 6-20 AA - East
Sep 15 Valley City W 20-7 AA - East
Sep 22 Fargo Oak Grove Lutheran L 14-19 AA - East
Sep 29 Carrington W 40-0 AA - East
Oct 06 Casselton Central Cass W 36-6 AA - East
Oct 13 Rugby L 6-21 AA - East
Oct 20 Lisbon L 14-24 AA - East
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Park River L 6-26
Aug 30 Thompson L 12-28
Sep 09 Northwood L 6-24 AA - East
Sep 16 Valley City L 6-47 AA - East
Sep 23 Fargo Oak Grove Lutheran L 14-38 AA - East
Sep 30 Carrington L 12-15 AA - East
Oct 07 Casselton Central Cass L 20-21 AA - East
Oct 14 Rugby L 0-35 AA - East
Oct 21 Lisbon L 6-51 AA - East
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Park River L 14-42
Aug 31 Thompson L 0-0 ?
Sep 10 Valley City L 12-13 AA - East
Sep 17 Kindred L 0-0 AA - East ?
Sep 24 Carrington L 8-50 AA - East
Oct 01 Casselton Central Cass W 28-7 AA - East
Oct 08 Rugby L 0-28 AA - East
Oct 15 Lisbon L 0-33 AA - East
Oct 22 Cavalier L 0-54 AA - East
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Park River W 0-0 ?
Sep 02 Inkster Midway W 0-0 ?
Sep 12 Valley City L 13-28 AA - East
Sep 19 Kindred W 47-18 AA - East
Sep 26 Carrington L 0-33 AA - East
Oct 03 Casselton Central Cass W 26-14 AA - East
Oct 10 Rugby W 21-20 AA - East
Oct 17 Lisbon L 8-21 AA - East
Oct 24 Cavalier L 13-41 AA - East
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 open
Sep 06 Langdon L 2-22
Sep 13 Kindred L 0-23 AA - East
Sep 20 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 7-35 AA - East
Sep 27 Casselton Central Cass W 30-7 AA - East
Oct 04 Rugby W 16-15 AA - East
Oct 11 Lisbon L 7-19 AA - East
Oct 18 Cavalier L 6-36 AA - East
Oct 25 Valley City L 21-32 AA - East
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 31 Langdon L 24-42
Sep 07 Kindred W 29-0 AA - East
Sep 14 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 0-0 AA - East ?
Sep 21 Casselton Central Cass W 37-0 AA - East
Sep 28 Rugby L 0-0 AA - East ?
Oct 05 Lisbon W 20-14 AA - East
Oct 12 Cavalier W 0-0 AA - East ?
Oct 19 Valley City W 28-7 AA - East
Oct 26 Hazen L 0-41 Class AA Quarterfinal
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Inkster Midway W 13-12
Sep 01 Langdon L 0-6
Sep 08 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 20-12 AA - East
Sep 15 Casselton Central Cass W 47-9 AA - East
Sep 22 Cavalier W 0-0 AA - East ?
Sep 29 Lisbon L 8-35 AA - East
Oct 06 Rugby L 0-24 AA - East
Oct 13 Valley City W 6-0 AA - East
Oct 20 Kindred W 40-6 AA - East
Oct 27 Minot Bishop Ryan Catholic L 12-31 Class AA Quarterfinal
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Inkster Midway L 0-16
Sep 03 Langdon L 12-22
Sep 10 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-27 AA - East
Sep 17 Casselton Central Cass 0-0 AA - East
Sep 24 Rugby L 8-28 AA - East
Oct 01 Lisbon L 7-41 AA - East
Oct 08 Cavalier L 0-0 AA - East ?
Oct 15 Valley City L 6-34 AA - East
Oct 19 Kindred 0-0 AA - East
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 open
Sep 04 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-0 ?
Sep 11 Casselton Central Cass L 6-36 AA - East
Sep 18 Rugby L 6-32 AA - East
Sep 25 Lisbon L 0-43 AA - East
Oct 02 Cavalier L 0-41 AA - East
Oct 09 Valley City L 10-36 AA - East
Oct 16 Kindred L 18-28 AA - East
Oct 20 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-0 AA - East ?
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Crookston (MN) L 8-38
Sep 05 Minot Bishop Ryan Catholic L 12-49
Sep 12 Casselton Central Cass 0-0 AA - East
Sep 19 Rugby 0-0 AA - East
Sep 26 Lisbon L 0-39 AA - East
Oct 03 Cavalier L 0-21 AA - East
Oct 10 Valley City L 0-39 AA - East
Oct 17 Kindred 0-0 AA - East
Oct 24 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 14-6 AA - East
Oct 28 Rugby L 0-7 Class AA Play-In
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 open
Sep 06 Rugby L 6-7 B - Region 2
Sep 13 Bottineau W 0-0 B - Region 2 ?
Sep 20 Langdon W 33-6 B - Region 2
Sep 27 Harvey L 7-13 B - Region 2
Oct 04 Larimore W 27-15 B - Region 2
Oct 11 Cavalier W 21-8 B - Region 2
Oct 15 Park River L 8-14 B - Region 2
Oct 18 New Rockford L 21-41 B - Region 2
Oct 25 Kindred L 18-20 Class B First Round
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Sep 01 Rugby W 20-12 B - Region 2
Sep 08 Bottineau W 40-12 B - Region 2
Sep 15 Langdon W 39-6 B - Region 2
Sep 22 Harvey W 18-14 B - Region 2
Sep 29 Larimore W 42-18 B - Region 2
Oct 06 Cavalier W 39-8 B - Region 2
Oct 10 Park River W 37-0 B - Region 2
Oct 13 New Rockford W 48-0 B - Region 2
Oct 20 Cooperstown Griggs County Central W 24-0 Class B First Round
Oct 27 LaMoure L 12-13 Class B Quarterfinal
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Rugby W 34-0 B - Region 2
Sep 02 Bottineau W 39-0 B - Region 2
Sep 09 Langdon W 39-6 B - Region 2
Sep 16 Harvey L 19-30 B - Region 2
Sep 23 Larimore W 49-28 B - Region 2
Sep 30 Cavalier W 38-33 B - Region 2
Oct 07 Park River W 30-0 B - Region 2
Oct 14 New Rockford W 22-0 B - Region 2
Oct 17 Inkster Midway W 40-8 B - Region 2
Oct 21 Casselton Central Cass W 20-12 Class B First Round
Oct 28 Carrington W 33-12 Class B Quarterfinal
Nov 04 Fargo Oak Grove Lutheran W 23-6 Class B Semifinal
Nov 11 Minot Bishop Ryan Catholic L 13-42 Class B Final
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Rugby W 7-0 B - Region 2
Sep 03 Bottineau W 6-0 B - Region 2
Sep 10 Langdon L 12-20 B - Region 2
Sep 17 Harvey L 8-28 B - Region 2
Sep 24 Larimore W 14-7 B - Region 2
Oct 01 Cavalier L 20-43 B - Region 2
Oct 08 Park River W 28-0 B - Region 2
Oct 12 New Rockford W 52-16 B - Region 2
Oct 19 Inkster Midway W 30-12 B - Region 2
Oct 22 LaMoure L 20-21 Class B First Round
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Mayville-Portland W 13-0
Sep 04 Langdon W 13-6 B - Region 2
Sep 11 Harvey L 0-28 B - Region 2
Sep 18 Larimore W 47-22 B - Region 2
Sep 25 Cavalier L 6-7 B - Region 2
Oct 02 Park River W 40-0 B - Region 2
Oct 09 New Rockford W 48-0 B - Region 2
Oct 16 Carrington W 46-14 B - Region 2
Oct 20 Rugby W 50-6 B - Region 2
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Mayville-Portland W 9-6
Sep 06 Langdon L 0-0 B - Region 2 ?
Sep 13 Harvey L 13-14 B - Region 2
Sep 20 Larimore L 6-12 B - Region 2
Sep 27 Cavalier L 7-59 B - Region 2
Oct 04 Park River L 0-12 B - Region 2
Oct 11 New Rockford W 10-0 B - Region 2
Oct 15 Carrington L 8-29 B - Region 2
Oct 22 Rugby W 28-6 B - Region 2
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 31 Larimore L 6-8
Sep 07 Cavalier W 30-0
Sep 14 open
Sep 21 Valley City L 14-20
Sep 28 Devils Lake L 6-19
Oct 05 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-39
Oct 12 Park Rapids (MN) W 24-14
Oct 19 Belcourt Turtle Mountain L 0-0 ?
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Grand Forks Central L 0-33
Sep 01 Cavalier L 14-20
Sep 08 Wahpeton W 13-0
Sep 15 Bottineau W 14-0 North-Star
Sep 22 Rugby L 20-23 North-Star
Sep 29 Devils Lake L 0-49 North-Star
Oct 06 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-41 North-Star
Oct 13 Valley City L 6-7 North-Star
Oct 20 Belcourt Turtle Mountain W 9-6 North-Star
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Grand Forks Central L 13-42
Sep 02 Cavalier L 0-20
Sep 09 Belcourt Turtle Mountain L 14-30 North-Star
Sep 16 Crookston (MN) L 6-35
Sep 23 Bottineau L 6-10 North-Star
Sep 30 Rugby L 8-25 North-Star
Oct 07 Devils Lake L 6-40 North-Star
Oct 14 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-14 North-Star
Oct 21 Valley City L 0-26 North-Star
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Grand Forks Central L 0-18
Sep 04 Cavalier L 6-33
Sep 11 Belcourt Turtle Mountain L 12-22 North-Star
Sep 18 Crookston (MN) L 6-48
Sep 25 Bottineau L 0-26 North-Star
Oct 02 Rugby L 0-28 North-Star
Oct 09 Devils Lake L 3-54 North-Star
Oct 16 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-42 North-Star
Oct 23 Valley City L 0-52 North-Star
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Grand Forks Central L 7-8
Sep 05 Cavalier L 7-22
Sep 12 Rugby L 11-32 North-Star
Sep 19 Bottineau W 19-0 North-Star
Sep 26 Valley City L 3-40 North-Star
Oct 03 Thief River Falls (MN) L 0-22
Oct 10 Devils Lake L 0-40 North-Star
Oct 17 Minot Bishop Ryan Catholic L 13-28 North-Star
Oct 24 Belcourt Turtle Mountain W 7-0 North-Star
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Langdon W 33-20
Aug 30 Cavalier L 0-44
Sep 06 Belcourt Turtle Mountain W 27-16 North-Star
Sep 13 Rugby L 0-28 North-Star
Sep 20 Bottineau L 6-34 North-Star
Sep 27 Valley City L 9-42 North-Star
Oct 04 Harvey L 3-20 North-Star
Oct 11 Devils Lake L 6-44 North-Star
Oct 18 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-48 North-Star
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Park River W 36-2
Sep 07 Langdon W 24-0
Sep 14 Minot Bishop Ryan Catholic W 23-20 North-Star
Sep 21 Belcourt Turtle Mountain W 16-0 North-Star
Sep 28 Rugby W 28-26 North-Star
Oct 05 Bottineau W 44-14 North-Star
Oct 12 Valley City W 39-20 North-Star
Oct 19 Harvey W 26-0 North-Star
Oct 26 Devils Lake L 6-9 North-Star
Oct 30 Fargo North L 7-34 Class A Quarterfinal
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 09 Langdon W 17-0
Sep 16 Devils Lake L 0-24 North-Star
Sep 23 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-41 North-Star
Sep 30 Belcourt Turtle Mountain W 30-12 North-Star
Oct 07 Rugby W 20-7 North-Star
Oct 14 Bottineau W 41-20 North-Star
Oct 21 Valley City W 45-24 North-Star
Oct 28 Harvey W 30-16 North-Star
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Minot Bishop Ryan Catholic L 3-34 North-Star
Sep 10 Langdon L 6-19 North-Star
Sep 17 Belcourt Turtle Mountain W 9-0 North-Star
Sep 24 Bottineau W 22-14 North-Star
Oct 01 Valley City W 19-16 North-Star
Oct 08 Rugby L 0-28 North-Star
Oct 15 Harvey L 0-21 North-Star
Oct 22 Devils Lake L 3-9 North-Star
Oct 29 Warren (MN) L 10-14
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-27 North-Star
Sep 11 Langdon L 13-18 North-Star
Sep 18 Belcourt Turtle Mountain W 46-0 North-Star
Sep 25 Bottineau W 16-8 North-Star
Oct 02 Valley City W 18-14 North-Star
Oct 09 Rugby L 0-42 North-Star
Oct 16 Harvey L 6-7 North-Star
Oct 23 Devils Lake L 6-39 North-Star
Oct 30 Warroad (MN) L 0-18
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 open
Sep 05 Park River L 0-2
Sep 12 Bottineau W 18-0 North-Star
Sep 19 Harvey W 26-12 North-Star
Sep 26 Devils Lake L 0-21 North-Star
Oct 03 Minot Bishop Ryan Catholic L 21-40 North-Star
Oct 10 Langdon L 8-20 North-Star
Oct 17 Valley City L 8-34 North-Star
Oct 24 Rugby L 0-26 North-Star
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Park River W 9-0
Sep 07 Devils Lake L 0-6 North-Star
Sep 14 Bottineau W 18-0 North-Star
Sep 21 Harvey W 22-0 North-Star
Sep 28 East Grand Forks (MN) L 7-15
Oct 05 Carrington W 14-6 North-Star
Oct 12 Langdon W 16-0 North-Star
Oct 19 Valley City L 7-35 North-Star
Oct 26 Rugby L 7-47 North-Star
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Bottineau W 29-0 North-Star
Sep 08 Rugby L 0-37 North-Star
Sep 15 Harvey W 10-0 North-Star
Sep 22 Devils Lake W 23-0 North-Star
Sep 29 East Grand Forks (MN) W 14-6
Oct 06 Valley City L 19-23 North-Star
Oct 13 Cavalier W 10-0 North-Star
Oct 20 Langdon W 21-0 North-Star
Oct 27 Carrington W 27-0 North-Star
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Bottineau W 16-0 North-Star
Sep 09 Rugby W 26-7 North-Star
Sep 16 Harvey W 35-20 North-Star
Sep 23 Devils Lake W 37-0 North-Star
Sep 27 Park River W 25-6
Sep 30 East Grand Forks (MN) L 0-21
Oct 07 Valley City L 6-20 North-Star
Oct 14 Cavalier W 28-18 North-Star
Oct 21 Langdon W 13-12 North-Star
Oct 28 Carrington L 6-21 North-Star
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Langdon W 24-20
Sep 10 West Fargo L 3-6
Sep 17 Cavalier W 16-0 North-Star
Sep 24 Rugby W 12-7 North-Star
Oct 01 Harvey W 5-0 North-Star
Oct 08 Valley City L 12-36 North-Star
Oct 15 Devils Lake L 0-8 North-Star
Oct 22 Carrington W 42-8 North-Star
Oct 29 Park River W 16-14 North-Star
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Langdon L 14-20
Sep 05 West Fargo L 0-40
Sep 12 Rugby L 7-23 North-Star
Sep 19 Harvey L 8-20 North-Star
Sep 26 Valley City L 0-58 North-Star
Oct 03 Devils Lake L 0-8 North-Star
Oct 10 Carrington L 13-16 North-Star
Oct 17 Park River W 13-12 North-Star
Oct 24 Cavalier L 0-6 North-Star