HANKINSON PIRATES
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 0-3 .000 74-108 9
2018 4-5 .444 188-210 P 9
2017 6-4 .600 350-255 * P 9
2016 8-2 .800 276-134 * P 9
2015 7-2 .778 272-129 * P 9
2014 7-3 .700 237-190 * P 9
2013 3-5 .375 174-228 9
2012 5-4 .556 267-132 * 9
2011 3-6 .333 155-184 9
2010 3-5 .375 156-227 9
2009 10-2 .833 432-239 * P 9
2008 4-4 .500 155-214 9
2007 4-4 .500 278-200 9
2006 7-2 .778 264-82 * P
2005 2-6 .250 113-206
2004 6-3 .667 245-156 P 9
2003 1-7 .125 36-134 9
2002 1-7 .125 129-252 9
2001 4-4 .500 117-95 9
2000 6-1 .857 136-103 * P 9
1999 7-3 .700 216-117 * P 9
1998 3-4 .429 142-103 * P
1997 10-1 .909 366-68 * P
1996 7-2 .778 112-113 * P 9
1995 5-3 .625 104-143 * 9
1994 3-5 .375 155-133 9
1993 6-2 .750 182-95 * P 9
1992 7-2 .778 307-90 * P 9
1991 11-1 .917 370-153 * P 9
1990 9-1 .900 328-109 * P 9
1989 5-3 .625 134-151 * 9
1988 9-1 .900 144-39 * P 9
1987 5-3 .625 106-54 * 9
1986 6-2 .750 208-53 * 9
1985 10-1 .909 295-122 * P 9
1984 6-3 .667 201-100 * 9
1983 4-5 .444 121-159 9
1982 5-4 .556 172-107 * 9
1981 8-1 .889 202-82 * 9
1980 4-4 .500 128-174 9
1979 7-1 .875 151-80 *
1978 8-2 .800 325-109 *
1977 6-2 .750 113-40 *
1976 4-5 .444 150-186
1975 4-4 .500 121-117
238-134 .640 27 of 45
   
CO-OP NAME HISTORY:
Hankinson/Fairmount/Campbell-Tintah Pirates   2004-06
Hankinson/Fairmount Pirates   1983-84
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Campbell-Tintah (MN) Cougars   2004-07
Fairmount Pheasants   1983-84
2004-07
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Hope-Page L 26-40 9-Man - Region 1
Aug 30 Cooperstown Griggs County Central L 12-14 9-Man - Region 1
Sep 06 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 36-54 9-Man - Region 1
Sep 13 ????? 0-0
Sep 20 LaMoure 0-0 9-Man - Region 1
Sep 27 Fairmount 0-0 9-Man - Region 1
Oct 04 Enderlin 0-0 9-Man - Region 1
Oct 11 Colfax Richland 0-0 9-Man - Region 1
Oct 18 Wyndmere 0-0 9-Man - Region 1
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Oakes L 6-35
Aug 24 Colfax Richland L 30-31 9-Man - Region 1
Aug 31 LaMoure W 24-22
Sep 07 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-40 9-Man - Region 1
Sep 14 Thompson L 8-44 9-Man - Region 1
Sep 21 Wyndmere W 38-0 9-Man - Region 1
Sep 28 Northwood W 28-6 9-Man - Region 1
Oct 05 Hope-Page W 40-12 9-Man - Region 1
Oct 09 open
Oct 12 Steele Kidder County L 14-20 9-Man First Round
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Oakes L 12-19
Aug 25 Colfax Richland W 38-25 9-Man - Region 1
Sep 01 LaMoure W 48-14
Sep 08 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 36-21 9-Man - Region 1
Sep 15 Thompson L 16-48 9-Man - Region 1
Sep 22 Wyndmere L 22-45 9-Man - Region 1
Sep 29 Northwood W 42-20 9-Man - Region 1
Oct 06 Hope-Page W 52-28 9-Man - Region 1
Oct 10 open
Oct 13 Walhalla W 70-14 9-Man First Round
Oct 20 Napoleon L 14-21 9-Man Second Round
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Mott-Regent L 20-22
Aug 26 LaMoure W 38-6 9-Man - Region 1
Sep 02 Wyndmere W 24-22 9-Man - Region 1
Sep 09 Hope-Page W 32-14 9-Man - Region 1
Sep 16 Northwood W 36-6 9-Man - Region 1
Sep 23 Colfax Richland W 30-12 9-Man - Region 1
Sep 30 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 28-18 9-Man - Region 1
Oct 07 Forman Sargent Central W 36-6 9-Man - Region 1
Oct 11 open
Oct 21 Steele-Dawson W 24-16 9-Man Second Round
Oct 28 Bismarck Shiloh Christian L 8-12 9-Man Quarterfinal
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Mott-Regent W 36-24
Aug 28 LaMoure W 22-14 9-Man - Region 1
Sep 04 Wyndmere W 12-0 9-Man - Region 1
Sep 11 Hope-Page W 48-0 9-Man - Region 1
Sep 18 Northwood W 36-7 9-Man - Region 1
Sep 25 Colfax Richland L 28-32 9-Man - Region 1
Oct 02 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 46-22 9-Man - Region 1
Oct 09 Forman Sargent Central W 38-18 9-Man - Region 1
Oct 13 open
Oct 23 Linton L 6-12 9-Man Second Round
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Fargo Oak Grove Lutheran W 40-8 9-Man - Region 1
Aug 29 LaMoure L 20-26 9-Man - Region 1
Sep 05 Forman Sargent Central W 35-14 9-Man - Region 1
Sep 12 open
Sep 19 Wyndmere W 30-8 9-Man - Region 1
Sep 26 Napoleon W 14-8 9-Man - Region 1
Oct 03 Wishek W 38-20 9-Man - Region 1
Oct 10 Strasburg L 18-26 9-Man - Region 1
Oct 17 Colfax Richland W 14-8 9-Man - Region 1
Oct 24 Thompson W 28-18 9-Man First Round
Oct 31 Cavalier L 0-54 9-Man Quarterfinal
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Fargo Oak Grove Lutheran W 22-8 9-Man - Region 1
Aug 30 LaMoure L 12-16 9-Man - Region 1
Sep 06 Forman Sargent Central L 28-70 9-Man - Region 1
Sep 13 open
Sep 20 Wyndmere W 36-6 9-Man - Region 1
Sep 27 Napoleon L 16-44 9-Man - Region 1
Oct 04 Wishek L 0-34 9-Man - Region 1
Oct 11 Strasburg L 18-30 9-Man - Region 1
Oct 18 Colfax Richland W 42-6 9-Man - Region 1
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Ellendale W 42-14 9-Man - Region 1
Aug 24 Edgeley W 58-0 9-Man - Region 1
Aug 31 Colfax Richland W 51-12 9-Man - Region 1
Sep 07 Wyndmere L 6-12 9-Man - Region 1
Sep 14 Forman Sargent Central W 51-12 9-Man - Region 1
Sep 21 LaMoure L 0-28 9-Man - Region 1
Sep 28 Strasburg W 35-12 9-Man - Region 1
Oct 05 Napoleon L 12-14 9-Man - Region 1
Oct 12 Wishek L 22-34 9-Man - Region 1
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Ellendale W 32-12 9-Man - Region 1
Aug 26 Edgeley L 19-20 9-Man - Region 1
Sep 02 Colfax Richland L 28-46 9-Man - Region 1
Sep 09 Wyndmere L 8-24 9-Man - Region 1
Sep 16 Forman Sargent Central W 22-12 9-Man - Region 1
Sep 23 LaMoure L 13-28 9-Man - Region 1
Sep 30 Strasburg L 13-20 9-Man - Region 1
Oct 07 Napoleon W 6-0 9-Man - Region 1
Oct 14 Wishek L 14-22 9-Man - Region 1
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Edgeley W 31-8
Aug 27 open
Sep 03 Wyndmere L 6-46 9-Man - Region 2
Sep 10 Ellendale W 29-28
Sep 17 Hillsboro L 12-50 9-Man - Region 2
Sep 24 Buxton Central Valley W 35-8 9-Man - Region 2
Oct 01 Hope-Page L 18-20 9-Man - Region 2
Oct 08 Forman Sargent Central L 13-44 9-Man - Region 2
Oct 12 Colfax Richland L 12-22 9-Man - Region 2
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 open
Sep 04 Wyndmere L 8-43 9-Man - Region 2
Sep 11 Ellendale W 44-16
Sep 18 Hillsboro L 21-40 9-Man - Region 2
Sep 25 Buxton Central Valley W 35-0 9-Man - Region 2
Oct 02 Hope-Page W 54-20 9-Man - Region 2
Oct 09 Forman Sargent Central W 36-0 9-Man - Region 2
Oct 16 Colfax Richland W 56-6 9-Man - Region 2
Oct 20 New Rockford-Sheyenne W 28-26 9-Man First Round
Oct 23 Napoleon W 39-20 9-Man Second Round
Oct 30 Wishek W 55-36 9-Man Quarterfinal
Nov 06 Hillsboro W 29-20 9-Man Semifinal
Nov 13 Parshall W 27-12 9-Man Final
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Ellendale W 37-28
Sep 05 Cooperstown Griggs County Central W 32-6 9-Man - Region 2
Sep 12 Hope-Page W 32-22 9-Man - Region 2
Sep 19 Wimbledon Barnes County North W 30-6 9-Man - Region 2
Sep 26 Wyndmere L 6-22 9-Man - Region 2
Oct 03 Hunter Northern Cass L 6-40 9-Man - Region 2
Oct 10 Colfax Richland L 0-28 9-Man - Region 2
Oct 17 Hillsboro L 12-62 9-Man - Region 2
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Ellendale W 22-10
Aug 31 Cooperstown Griggs County Central W 36-8 9-Man - Region 2
Sep 07 Hope-Page L 36-44 9-Man - Region 2
Sep 14 Wimbledon Barnes County North W 61-6 9-Man - Region 2
Sep 21 Wyndmere L 35-36 9-Man - Region 2
Sep 28 Hunter Northern Cass W 35-16 9-Man - Region 2
Oct 05 Colfax Richland L 19-32 9-Man - Region 2
Oct 12 Hillsboro L 34-48 9-Man - Region 2
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 29 Casselton Central Cass W 37-0
Sep 01 Kindred W 23-0 A - Region 1
Sep 08 Steele-Dawson W 40-6 A - Region 1
Sep 15 Wishek W 41-2 A - Region 1
Sep 22 Wyndmere L 13-14 A - Region 1
Sep 29 LaMoure W 24-6 A - Region 1
Oct 06 Linton W 17-14 A - Region 1
Oct 13 Enderlin W 43-13 A - Region 1
Oct 20 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 26-27 Class A First Round
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 30 Casselton Central Cass W 16-6
Sep 02 Kindred L 16-26 A - Region 1
Sep 09 Steele-Dawson L 0-32 A - Region 1
Sep 16 Wishek L 0-30 A - Region 1
Sep 23 Wyndmere L 6-58 A - Region 1
Sep 30 LaMoure L 20-28 A - Region 1
Oct 07 Linton L 20-26 A - Region 1
Oct 14 Milnor W 35-0 A - Region 1
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Center-Stanton W 39-0
Sep 03 Ellendale W 26-12 9-Man - Region 1
Sep 10 Colfax Richland W 40-32 9-Man - Region 1
Sep 17 Wyndmere L 8-26 9-Man - Region 1
Sep 21 open
Sep 24 Milnor L 20-28 9-Man - Region 1
Oct 01 Enderlin W 48-6 9-Man - Region 1
Oct 08 Tower City Maple Valley W 48-12 9-Man - Region 1
Oct 12 Forman Sargent Central W 16-6 9-Man - Region 1
Oct 15 Leeds L 0-34 9-Man First Round
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Tower City Maple Valley L 29-43 9-Man - Region 1
Sep 05 open
Sep 12 Milnor L 22-43 9-Man - Region 1
Sep 19 Wyndmere L 0-48 9-Man - Region 1
Sep 23 Forman Sargent Central L 8-16 9-Man - Region 1
Sep 26 Fairmount L 6-14 9-Man - Region 1
Oct 03 Enderlin W 34-20 9-Man - Region 1
Oct 10 Ellendale L 28-58 9-Man - Region 1
Oct 14 Colfax Richland L 8-28 9-Man - Region 1
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Milnor L 6-29 9-Man - Region 1
Sep 06 Tower City Maple Valley W 22-6 9-Man - Region 1
Sep 13 Hunter Northern Cass L 25-48 9-Man - Region 1
Sep 20 open
Sep 24 Hope-Page L 14-35 9-Man - Region 1
Sep 27 Fairmount L 20-22 9-Man - Region 1
Oct 04 Rogers North Central L 16-38 9-Man - Region 1
Oct 11 Forman Sargent Central L 6-42 9-Man - Region 1
Oct 15 Ellendale L 20-32 9-Man - Region 1
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Milnor W 39-8 9-Man - Region 1
Aug 31 Tower City Maple Valley L 21-35 9-Man - Region 1
Sep 07 Hunter Northern Cass W 31-22 9-Man - Region 1
Sep 14 open
Sep 21 Hope-Page L 6-22 9-Man - Region 1
Sep 25 Fairmount L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 28 Rogers North Central L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 05 Forman Sargent Central W 14-8 9-Man - Region 1
Oct 09 Ellendale W 6-0 9-Man - Region 1
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Hope-Page W 36-30 9-Man - Region 1
Sep 01 Fairmount W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 08 Milnor W 42-0 9-Man - Region 1
Sep 12 Rogers North Central W 32-14 9-Man - Region 1
Sep 15 Forman Sargent Central 0-0 9-Man - Region 1
Sep 22 ????? 0-0
Sep 29 Ellendale W 20-18 9-Man - Region 1
Oct 06 Edgeley 0-0 9-Man - Region 1
Oct 13 Hunter Northern Cass W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 20 New Rockford L 6-41 9-Man Second Round
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Page W 50-14 9-Man - Region 1
Sep 03 Fairmount W 50-8 9-Man - Region 1
Sep 10 Milnor W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 17 Forman Sargent Central L 15-33 9-Man - Region 1
Sep 24 open
Oct 01 Ellendale W 28-8 9-Man - Region 1
Oct 05 Rogers North Central W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 08 Edgeley L 20-22 9-Man - Region 1
Oct 12 Hunter Northern Cass W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 19 Cando W 34-6 9-Man First Round
Oct 22 Fessenden-Bowdon L 19-26 9-Man Second Round
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Casselton Central Cass L 28-31
Sep 04 open
Sep 11 Oakes W 25-6 A - Region 1
Sep 18 Hillsboro 0-0 A - Region 1
Sep 25 Cooperstown Griggs County Central W 35-6 A - Region 1
Oct 02 Enderlin W 41-8 A - Region 1
Oct 06 LaMoure L 0-0 A - Region 1 ?
Oct 13 Carrington L 13-32 A - Region 1
Oct 16 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0 A - Region 1
Oct 23 Thompson L 0-20 Class A First Round
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 open
Sep 05 Belcourt Turtle Mountain W 32-0
Sep 12 Oakes W 36-0 A - Region 1
Sep 19 Hillsboro W 24-0 A - Region 1
Sep 26 Cooperstown Griggs County Central W 42-8 A - Region 1
Oct 03 Enderlin W 39-0 A - Region 1
Oct 07 LaMoure W 26-0 A - Region 1
Oct 14 Carrington W 34-8 A - Region 1
Oct 21 Fargo Oak Grove Lutheran W 53-14 A - Region 1
Oct 24 Thompson W 27-0 Class A First Round
Oct 31 New Rockford W 34-14 Class A Quarterfinal
Nov 07 Harvey L 19-24 Class A Semifinal
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Thompson L 0-38
Sep 06 open
Sep 13 Wyndmere W 38-26 9-Man - Region 1
Sep 20 Forman Sargent Central W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 27 Rogers North Central W 6-0 9-Man - Region 1
Oct 04 Enderlin W 14-6 9-Man - Region 1
Oct 11 Steele-Dawson W 0-0 ?
Oct 15 Fairmount W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 22 Milnor W 38-14 9-Man - Region 1
Oct 25 Linton L 16-29 9-Man First Round
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Sep 01 Thompson L 12-52
Sep 08 Wyndmere W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 15 Forman Sargent Central W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 22 Rogers North Central W 34-18 9-Man - Region 1
Sep 29 Enderlin L 0-33 9-Man - Region 1
Oct 06 Steele-Dawson W 0-0 ?
Oct 13 Fairmount W 38-14 9-Man - Region 1
Oct 17 Milnor L 20-26 9-Man - Region 1
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Northwood L 12-20
Sep 02 Chokio-Alberta (MN) L 0-0 ?
Sep 09 Wheaton (MN) L 0-0 ?
Sep 13 Agency Village (SD) Tiospa Zina 0-0
Sep 16 Forman Sargent Central L 14-35 9-Man - Region 1
Sep 23 Rogers North Central W 38-36 9-Man - Region 1
Sep 30 Enderlin L 9-24 9-Man - Region 1
Oct 14 Fairmount W 48-0 9-Man - Region 1
Oct 18 Milnor W 34-18 9-Man - Region 1
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Northwood W 22-20
Sep 03 Halstad (MN) Norman County West W 27-6
Sep 10 open
Sep 17 Forman Sargent Central L 8-14 9-Man - Region 1
Sep 24 Rogers North Central W 34-6 9-Man - Region 1
Oct 01 Enderlin W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 08 open
Oct 12 Fairmount W 33-6 9-Man - Region 1
Oct 19 Milnor W 36-13 9-Man - Region 1
Oct 22 Thompson L 22-30 9-Man First Round
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Casselton Central Cass W 15-0
Sep 04 Halstad (MN) Norman County West W 56-14
Sep 11 Tower City Maple Valley W 45-0 9-Man - Region 1
Sep 18 Forman Sargent Central W 28-13 9-Man - Region 1
Sep 25 Rogers North Central W 40-0 9-Man - Region 1
Oct 02 Enderlin W 48-22 9-Man - Region 1
Oct 09 open
Oct 13 Wyndmere L 12-13 9-Man - Region 1
Oct 20 Milnor W 49-12 9-Man - Region 1
Oct 27 Buxton Central Valley L 14-16 9-Man First Round
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Chokio-Alberta (MN) L 28-35
Sep 06 Clinton-Graceville (MN) W 41-6
Sep 13 Tower City Maple Valley W 42-12 9-Man - Region 1
Sep 20 Forman Sargent Central W 45-0 9-Man - Region 1
Sep 27 Rogers North Central W 40-16 9-Man - Region 1
Oct 04 Enderlin W 37-7 9-Man - Region 1
Oct 11 open
Oct 15 Wyndmere W 27-22 9-Man - Region 1
Oct 22 Milnor W 28-14 9-Man - Region 1
Nov 05 Buxton Central Valley W 27-22 9-Man First Round
Nov 08 Westhope W 12-0 9-Man Quarterfinal
Nov 12 Rolette W 19-12 9-Man Semifinal
Nov 15 Underwood W 24-7 9-Man Final
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 open
Sep 07 Milnor W 35-0 9-Man - Region 1
Sep 14 Arthur Dakota W 39-0 9-Man - Region 1
Sep 21 Rogers North Central W 21-2 9-Man - Region 1
Sep 28 Page W 14-13 9-Man - Region 1
Oct 02 Britton (SD) W 49-12
Oct 05 Gwinner North Sargent W 28-6 9-Man - Region 1
Oct 12 Wyndmere W 31-6 9-Man - Region 1
Oct 23 Tower City Maple Valley W 56-28 9-Man - Region 1
Oct 30 Buxton Central Valley W 27-6 9-Man First Round
Nov 02 Rolette L 28-36 9-Man Quarterfinal
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Sep 01 Strasburg W 13-12
Sep 08 Tower City Maple Valley W 26-14 9-Man - Region 1
Sep 15 Arthur Dakota W 26-22 9-Man - Region 1
Sep 22 Rogers North Central W 26-6 9-Man - Region 1
Sep 29 Page L 8-49 9-Man - Region 1
Oct 06 Gwinner North Sargent L 7-22 9-Man - Region 1
Oct 13 Wyndmere L 7-14 9-Man - Region 1
Oct 17 Milnor W 21-12 9-Man - Region 1
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Sep 02 Kulm W 32-12 9-Man - Region 1
Sep 09 Ellendale W 14-0 9-Man - Region 1
Sep 16 LaMoure W 9-7 9-Man - Region 1
Sep 23 Edgeley W 34-12 9-Man - Region 1
Sep 30 Milnor W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 07 Wyndmere W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 11 Gwinner North Sargent W 22-0 9-Man - Region 1
Oct 18 open
Oct 25 Arthur Dakota W 6-0 9-Man First Round
Oct 28 Thompson W 27-0 9-Man Quarterfinal
Nov 04 Page L 0-8 9-Man Semifinal
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Colfax Richland W 21-6 9-Man - Region 1
Sep 04 Kulm W 32-8 9-Man - Region 1
Sep 11 Ellendale W 34-12 9-Man - Region 1
Sep 18 LaMoure L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 25 Edgeley L 6-28 9-Man - Region 1
Oct 02 Milnor W 13-0 9-Man - Region 1
Oct 09 Wyndmere L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 13 Gwinner North Sargent W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 20 open
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Forman Sargent Central L 12-13
Sep 12 Kindred W 28-6
Sep 19 open
Sep 26 Colfax Richland W 28-0 Wild-Rice
Oct 03 Wyndmere L 16-20 Wild-Rice
Oct 10 Lidgerwood W 28-14 Wild-Rice
Oct 14 Enderlin W 18-0 Wild-Rice
Oct 21 Milnor W 12-0 Wild-Rice
Oct 24 Ellendale W 12-0
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Forman Sargent Central W 29-6
Sep 06 Kindred W 34-14
Sep 13 Ellendale W 26-6
Sep 17 Rosholt (SD) W 32-12
Sep 20 Wyndmere W 36-6 Wild-Rice
Sep 27 Lidgerwood W 38-8 Wild-Rice
Oct 04 Enderlin W 14-12 Wild-Rice
Oct 11 Milnor W 32-14 Wild-Rice
Oct 18 Colfax Richland W 34-14 Wild-Rice
Oct 22 Finley-Sharon W 22-14 9-Man First Round
Oct 25 Northwood L 8-16 9-Man Quarterfinal
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Ellendale L 9-12
Sep 07 Rosholt (SD) W 32-18
Sep 14 Forman Sargent Central W 20-0
Sep 21 Gwinner North Sargent W 34-6
Sep 28 Lidgerwood W 27-8 Wild-Rice
Oct 05 Enderlin L 14-34 Wild-Rice
Oct 12 Milnor W 26-0 Wild-Rice
Oct 19 Colfax Richland W 31-0 Wild-Rice
Oct 23 Wyndmere L 8-22 Wild-Rice
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Ellendale L 0-38
Sep 09 Rosholt (SD) L 12-20
Sep 16 Forman Sargent Central W 20-12
Sep 20 Gwinner North Sargent W 28-15
Sep 23 Milnor L 6-28 Wild-Rice
Sep 30 Enderlin L 6-12 Wild-Rice
Oct 07 Lidgerwood W 22-0 Wild-Rice
Oct 18 Colfax Richland W 21-6 Wild-Rice
Oct 25 Wyndmere L 6-28 Wild-Rice
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Ellendale L 12-14
Sep 10 LaMoure L 6-10
Sep 17 Milnor W 14-8 Wild-Rice
Sep 24 Enderlin L 12-14 Wild-Rice
Oct 01 Lidgerwood W 24-8 Wild-Rice
Oct 08 Fairmount W 28-0 Wild-Rice
Oct 15 Colfax Richland W 44-6 Wild-Rice
Oct 19 Wyndmere L 8-39 Wild-Rice
Oct 26 Forman Sargent Central W 24-8
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Ellendale W 26-16
Sep 11 LaMoure W 28-16
Sep 18 Enderlin W 24-8 Wild-Rice
Sep 25 Lidgerwood W 30-0 Wild-Rice
Oct 02 Fairmount W 20-8 Wild-Rice
Oct 09 Colfax Richland W 0-0 Wild-Rice ?
Oct 16 Wyndmere L 6-14 Wild-Rice
Oct 20 New Effington (SD) W 32-12
Oct 27 Milnor W 36-8 Wild-Rice
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Ellendale W 6-0
Sep 05 Lidgerwood W 30-8 Wild-Rice
Sep 09 Britton (SD) L 14-25
Sep 12 Milnor W 22-6 Wild-Rice
Sep 19 Fargo Oak Grove Lutheran W 22-18 Wild-Rice
Sep 26 Wyndmere L 6-21 Wild-Rice
Oct 03 Casselton Central Cass L 14-58 Wild-Rice
Oct 07 Oakes L 14-38
Oct 17 Kindred 0-0 Wild-Rice
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Ashley W 25-0
Sep 07 Britton (SD) W 16-6
Sep 11 ????? 0-0
Sep 18 Ellendale W 0-0 ?
Sep 21 Milnor W 30-8 Wild-Rice
Sep 28 Casselton Central Cass L 0-32 Wild-Rice
Oct 05 Wyndmere W 22-20 Wild-Rice
Oct 12 Kindred W 28-14 Wild-Rice
Oct 16 Lidgerwood W 30-0 Wild-Rice
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Chokio-Alberta (MN) L 12-14
Sep 08 Browns Valley (MN) W 35-12
Sep 12 Wahpeton JV W 27-0
Sep 15 Bellingham (MN) W 34-12
Sep 22 Lidgerwood W 37-7 Wild-Rice
Sep 29 Kindred W 49-22 Wild-Rice
Oct 06 Wyndmere W 28-0 Wild-Rice
Oct 13 Casselton Central Cass W 41-14 Wild-Rice
Oct 17 Milnor W 37-0 Wild-Rice
Oct 27 Forman Sargent Central L 25-28
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Wahpeton JV W 24-0
Sep 09 Milnor W 22-0 Wild-Rice
Sep 16 Casselton Central Cass W 7-6 Wild-Rice
Sep 23 Lidgerwood L 6-14 Wild-Rice
Sep 30 Fairmount W 20-0 Wild-Rice
Oct 07 Kindred W 18-0 Wild-Rice
Oct 14 Colfax Richland W 0-0 Wild-Rice ?
Oct 18 Wyndmere L 16-20 Wild-Rice
Oct 25 ????? 0-0
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Oakes L 6-24
Sep 10 Wyndmere L 0-40 Wild-Rice
Sep 17 Colfax Richland W 33-8 Wild-Rice
Sep 24 Kindred W 45-30 Wild-Rice
Oct 01 Fairmount L 6-15 Wild-Rice
Oct 08 Lidgerwood L 6-18 Wild-Rice
Oct 15 Casselton Central Cass L 14-43 Wild-Rice
Oct 19 Wahpeton JV W 26-8
Oct 22 Milnor W 14-0 Wild-Rice
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Oakes L 6-15
Sep 05 Milnor L 12-20 Wild-Rice
Sep 09 Casselton Central Cass W 16-12
Sep 12 Gwinner North Sargent 0-0 Wild-Rice
Sep 19 Lidgerwood W 30-0 Wild-Rice
Sep 26 Fairmount W 20-6 Wild-Rice
Oct 03 Kindred L 6-28 Wild-Rice
Oct 10 Colfax Richland W 31-14 Wild-Rice
Oct 17 Wyndmere L 0-22 Wild-Rice