HARVEY HORNETS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 4-5 .444 156-235 P
2017 4-5 .444 182-193 P
2016 4-4 .500 178-137
2015 4-5 .444 164-206 P
2014 4-5 .444 204-131 P
2013 4-4 .500 208-149
2012 3-5 .375 150-171
2011 8-1 .889 356-92 * P
2010 7-2 .778 328-160 * P
2009 7-3 .700 300-120 * P
2008 11-1 .917 390-34 * P
2007 12-0 1.000 354-78 * P
2006 8-3 .727 345-81 * P
2005 6-3 .667 326-96 * P
2004 9-2 .818 272-109 * P
2003 10-1 .909 351-124 * P
2002 7-3 .700 237-107 * P
2001 12-1 .923 485-159 * P
2000 8-3 .727 273-144 * P
1999 9-1 .900 318-101 * P
1998 10-3 .769 367-135 * P
1997 12-1 .923 415-131 * P
1996 10-2 .833 264-99 * P
1995 10-2 .833 332-139 * P
1994 9-1 .900 42-38 * P
1993 11-1 .917 309-70 * P
1992 9-2 .818 312-105 * P
1991 5-4 .556 156-96 *
1990 9-2 .818 257-110 * P
1989 6-3 .667 127-103 *
1988 3-5 .375 61-148
1987 5-3 .625 198-119 *
1986 6-2 .750 199-54 *
1985 4-5 .444 180-144
1984 6-3 .667 122-126 *
1983 4-5 .444 148-147
1982 7-3 .700 183-93 * P
1981 5-3 .625 119-82 *
1980 2-7 .222 61-206
1979 0-9 .000 45-201
1978 4-6 .400 89-154
1977 5-5 .500 165-116
1976 3-6 .333 89-116
1975 7-2 .778 176-49 *
293-141 .675 29 of 44
   
CO-OP NAME HISTORY:
Harvey/Wells County Hornets   2011-
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Fessenden-Bowdon Bears   2011-
   
RECORDS vs. OPPONENTS G W-L PCT. LAST
MEETING
Rugby 44 29-15 .659 2018
Langdon 34 22-12 .647 2018
Carrington 31 16-15 .516 2018
Larimore 27 20-7 .741 2016
Park River 26 21-5 .808 2018
Velva 19 4-15 .211 2018
Bottineau 17 13-4 .765 2018
Cavalier 17 9-8 .529 1996
Grafton 17 9-8 .529 1996
New Rockford 16 15-1 .938 2005
Inkster Midway 12 12-0 1.000 2012
Devils Lake 11 2-9 .182 1985
Thompson 11 10-1 .909 2004
Valley City 11 4-7 .364 1985
Des Lacs-Burlington 9 7-2 .778 2014
Northwood 8 8-0 1.000 2012
Belcourt Turtle Mountain 6 5-1 .833 1987
Fessenden 6 4-2 .667 1980
Killdeer 6 3-3 .500 2014
LaMoure 6 5-1 .833 2004
Minot Bishop Ryan Catholic 6 2-4 .333 1985
Petersburg Dakota Prairie 6 6-0 1.000 2002
Rolla 6 6-0 1.000 2012
Garrison 5 5-0 1.000 2010
Kenmare 5 3-2 .600 2008
Oakes 5 3-2 .600 2016
Tioga 5 4-1 .800 2014
Berthold 4 3-1 .750 2014
Hunter Northern Cass 4 3-1 .750 2015
New Rockford-Sheyenne 4 4-0 1.000 2008
Stanley 4 3-1 .750 2010
Westhope 4 3-1 .750 2018
Cooperstown Griggs County Central 3 3-0 1.000 2018
Ellendale 3 1-2 .333 2017
Hazen 3 1-2 .333 2009
Mayville-Portland 3 0-3 .000 1990
Beulah 2 2-0 1.000 1992
Dunseith 2 2-0 1.000 2006
Kindred 2 2-0 1.000 1996
Lakota 2 2-0 1.000 2016
Lisbon 2 1-1 .500 2008
Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 2 2-0 1.000 2004
New Salem 2 2-0 1.000 2008
New Town 2 2-0 1.000 2010
Surrey 2 2-0 1.000 2014
Walhalla 2 2-0 1.000 2006
Beach 1 1-0 1.000 2007
Bismarck 1 0-1 .000 1982
Bismarck Century 1 0-1 .000 1979
Casselton Central Cass 1 1-0 1.000 1995
Center 1 1-0 1.000 1986
Enderlin 1 0-1 .000 2011
Fargo Oak Grove Lutheran 1 0-1 .000 1994
Fort Yates Standing Rock 1 1-0 1.000 1986
Hankinson 1 0-1 .000 1997
Hillsboro 1 0-1 .000 2018
Linton 1 1-0 1.000 2008
TOTALS 293-141 .675
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Bismarck Shiloh Christian 0-0
Aug 30 Velva 0-0
Sep 06 Rugby 0-0 A - Region 2
Sep 13 Carrington 0-0 A - Region 2
Sep 20 Langdon 0-0 A - Region 2
Sep 27 Grafton 0-0 A - Region 2
Oct 04 Park River 0-0 A - Region 2
Oct 11 Bottineau 0-0 A - Region 2
Oct 18 Westhope 0-0 A - Region 2
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Velva L 0-38
Aug 31 Carrington L 0-42 A - Region 2
Sep 07 Langdon L 8-44 A - Region 2
Sep 14 Cooperstown Griggs County Central W 28-6 A - Region 2
Sep 21 Park River W 28-20 A - Region 2
Sep 28 Bottineau W 46-16 A - Region 2
Oct 05 Westhope W 30-8 A - Region 2
Oct 12 Rugby L 8-12 A - Region 2
Oct 19 Hillsboro L 8-49 Class A First Round
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Velva L 0-16
Sep 01 Carrington L 8-34 A - Region 2
Sep 08 Langdon L 0-40 A - Region 2
Sep 15 Cooperstown Griggs County Central W 40-14 A - Region 2
Sep 22 Park River W 16-8 A - Region 2
Sep 29 Bottineau L 16-20 A - Region 2
Oct 06 Westhope W 48-12 A - Region 2
Oct 13 Rugby W 30-0 A - Region 2
Oct 20 Ellendale L 24-49 Class A First Round
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Carrington W 12-0
Sep 02 Ellendale L 28-30
Sep 09 Oakes W 40-0
Sep 16 Lakota W 36-7 A - Region 2
Sep 23 Larimore L 0-32 A - Region 2
Sep 30 Langdon L 6-30 A - Region 2
Oct 07 Rugby W 42-6 A - Region 2
Oct 14 Park River L 14-32 A - Region 2
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Carrington L 6-36
Sep 04 Ellendale W 12-6
Sep 11 Oakes L 18-20
Sep 18 Lakota W 20-12 A - Region 2
Sep 25 Larimore L 18-35 A - Region 2
Oct 02 Langdon W 32-22 A - Region 2
Oct 09 Rugby W 30-0 A - Region 2
Oct 16 Park River L 14-58 A - Region 2
Oct 23 Hunter Northern Cass L 14-17 Class A First Round
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Carrington L 14-26
Sep 05 Berthold L 14-21 A - Region 3
Sep 12 Rugby L 24-30 A - Region 3
Sep 19 Surrey W 68-0 A - Region 3
Sep 26 Des Lacs-Burlington W 12-0 A - Region 3
Oct 03 Tioga W 30-2 A - Region 3
Oct 10 Velva L 8-12 A - Region 3
Oct 17 Bottineau W 28-0 A - Region 3
Oct 24 Killdeer L 6-40 Class A First Round
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Carrington L 12-24
Sep 06 Berthold W 36-8 A - Region 3
Sep 13 Rugby L 12-21 A - Region 3
Sep 20 Surrey W 56-16 A - Region 3
Sep 27 Des Lacs-Burlington L 6-14 A - Region 3
Oct 04 Tioga W 36-0 A - Region 3
Oct 11 Velva L 8-37 A - Region 3
Oct 18 Bottineau W 42-6 A - Region 3
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Rugby L 6-44
Aug 31 Rolla W 18-6 A - Region 2
Sep 07 Inkster Midway W 42-14 A - Region 2
Sep 14 Northwood W 20-18 A - Region 2
Sep 21 Westhope L 12-20 A - Region 2
Sep 28 Larimore L 13-35 A - Region 2
Oct 05 Park River L 14-20 A - Region 2
Oct 12 Langdon L 12-38 A - Region 2
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Rugby W 38-6
Sep 02 Inkster Midway W 50-12 A - Region 2
Sep 09 Northwood W 46-0 A - Region 2
Sep 16 Westhope W 20-6 A - Region 2
Sep 23 Larimore W 38-21 A - Region 2
Sep 30 Park River W 38-8 A - Region 2
Oct 07 Langdon W 56-6 A - Region 2
Oct 14 Rolla W 56-18 A - Region 2
Oct 21 Enderlin L 14-15 Class A First Round
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Rugby W 22-21
Sep 03 Stanley W 36-34 A - Region 3
Sep 10 Tioga W 51-14 A - Region 3
Sep 17 New Town W 65-14 A - Region 3
Sep 24 Garrison W 52-0 A - Region 3
Oct 01 Des Lacs-Burlington W 36-26 A - Region 3
Oct 08 Berthold W 36-6 A - Region 3
Oct 15 Velva L 8-21 A - Region 3
Oct 22 Killdeer L 22-24 Class A First Round
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Rugby W 24-12
Sep 04 Stanley W 28-6 A - Region 3
Sep 11 Tioga L 8-18 A - Region 3
Sep 18 New Town W 74-6 A - Region 3
Sep 25 Garrison W 58-6 A - Region 3
Oct 02 Des Lacs-Burlington W 38-6 A - Region 3
Oct 09 Berthold W 30-0 A - Region 3
Oct 16 Velva L 8-29 A - Region 3
Oct 23 Hazen W 20-19 Class A First Round
Oct 30 Velva L 12-18 Class A Quarterfinal
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Rugby W 39-14
Sep 05 New Salem W 26-0
Sep 12 Killdeer W 33-0
Sep 19 Velva L 7-20 A - Region 3
Sep 26 Rolla W 20-0 A - Region 3
Oct 03 Des Lacs-Burlington W 45-0 A - Region 3
Oct 10 Kenmare W 53-0 A - Region 3
Oct 17 New Rockford-Sheyenne W 42-0 A - Region 3
Oct 24 Rolla W 42-0 Class A First Round
Oct 31 Killdeer W 35-0 Class A Quarterfinal
Nov 07 Velva W 27-0 Class A Semifinal
Nov 14 Linton W 14-0 Class A Final
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Rugby W 19-14
Aug 31 New Salem W 32-0
Sep 07 Killdeer W 29-14
Sep 14 Velva W 24-0 A - Region 3
Sep 21 Rolla W 33-19 A - Region 3
Sep 28 Des Lacs-Burlington W 35-0 A - Region 3
Oct 05 Kenmare W 47-0 A - Region 3
Oct 12 New Rockford-Sheyenne W 40-0 A - Region 3
Oct 19 New Rockford-Sheyenne W 10-0 Class A First Round
Oct 26 Beach W 44-6 Class A Quarterfinal
Nov 02 Rolla W 20-7 Class A Semifinal
Nov 09 Lisbon W 21-18 Class A Final
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Rugby L 12-21
Sep 01 Dunseith W 85-0 A - Region 3
Sep 08 New Rockford-Sheyenne W 39-0 A - Region 3
Sep 15 Walhalla W 20-6 A - Region 3
Sep 22 Langdon W 21-18 A - Region 3
Sep 29 Des Lacs-Burlington W 7-0 A - Region 3
Oct 06 Garrison W 65-6 A - Region 3
Oct 13 Velva L 7-10 A - Region 3
Oct 20 Tioga W 40-0 Class A First Round
Oct 27 Langdon W 36-0 Class A Quarterfinal
Nov 03 Velva L 13-20 Class A Semifinal
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Rugby L 14-21
Sep 02 Dunseith W 70-14 A - Region 3
Sep 09 New Rockford W 35-0 A - Region 3
Sep 16 Walhalla W 41-13 A - Region 3
Sep 23 Langdon W 46-6 A - Region 3
Sep 30 Des Lacs-Burlington W 52-0 A - Region 3
Oct 07 Garrison W 55-0 A - Region 3
Oct 14 Velva L 7-10 A - Region 3
Oct 20 Stanley L 6-32 Class A First Round
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Rugby W 14-13
Sep 03 Inkster Midway W 42-6 A - Region 2
Sep 10 Larimore L 0-28 A - Region 2
Sep 17 Thompson W 34-6 A - Region 2
Sep 24 Hunter Northern Cass W 28-6
Oct 01 Langdon W 15-14 A - Region 2
Oct 08 Park River W 34-14 A - Region 2
Oct 15 Northwood W 50-8 A - Region 2
Oct 22 LaMoure W 34-0 Class A First Round
Oct 29 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 14-0 Class A Quarterfinal
Nov 05 Larimore L 7-14 Class A Semifinal
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Rugby W 15-13
Sep 05 Inkster Midway W 50-8 A - Region 2
Sep 12 Larimore W 24-14 A - Region 2
Sep 19 Thompson W 40-14 A - Region 2
Sep 26 Hunter Northern Cass W 53-12
Oct 03 Langdon W 21-12 A - Region 2
Oct 10 Park River W 14-6 A - Region 2
Oct 17 Northwood W 45-7 A - Region 2
Oct 24 Hunter Northern Cass W 53-6 Class A First Round
Oct 31 Larimore W 22-0 Class A Quarterfinal
Nov 07 LaMoure L 14-32 Class A Semifinal
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Carrington L 0-7
Sep 06 Rugby W 18-6
Sep 13 Larimore L 24-30 A - Region 2
Sep 20 Thompson W 22-6 A - Region 2
Sep 27 Petersburg Dakota Prairie W 41-0 A - Region 2
Oct 04 Langdon W 13-10 A - Region 2
Oct 11 Park River W 35-0 A - Region 2
Oct 15 Inkster Midway W 14-8 A - Region 2
Oct 18 Northwood W 39-6 A - Region 2
Oct 25 Kenmare L 31-34 Class A First Round
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Carrington W 41-7
Aug 31 Rugby W 32-0
Sep 07 Larimore W 36-6 A - Region 2
Sep 14 Thompson W 44-22 A - Region 2
Sep 21 Petersburg Dakota Prairie W 59-14 A - Region 2
Sep 28 Langdon W 26-20 A - Region 2
Oct 05 Park River W 25-7 A - Region 2
Oct 09 Northwood W 36-0 A - Region 2
Oct 12 Inkster Midway W 48-0 A - Region 2
Oct 19 Oakes W 59-44 Class A First Round
Oct 26 Cooperstown Griggs County Central W 39-0 Class A Quarterfinal
Nov 02 Thompson W 18-12 Class A Semifinal
Nov 09 Velva L 22-27 Class A Final
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Carrington W 8-0
Sep 01 Rugby L 14-19
Sep 08 Thompson W 12-8 A - Region 2
Sep 15 Petersburg Dakota Prairie W 53-22 A - Region 2
Sep 22 Langdon L 14-16 A - Region 2
Sep 29 Park River W 41-0 A - Region 2
Oct 06 Northwood W 41-7 A - Region 2
Oct 10 Inkster Midway W 30-20 A - Region 2
Oct 13 Larimore W 34-6 A - Region 2
Oct 20 Thompson W 26-20 Class A First Round
Oct 27 Carrington L 0-26 Class A Quarterfinal
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Carrington W 32-0
Sep 03 Rugby W 6-0
Sep 10 Thompson W 28-0 A - Region 2
Sep 17 Petersburg Dakota Prairie W 34-14 A - Region 2
Sep 24 Langdon W 42-6 A - Region 2
Oct 01 Park River W 7-0 A - Region 2
Oct 08 Northwood W 42-12 A - Region 2
Oct 12 Inkster Midway W 53-14 A - Region 2
Oct 15 Larimore W 60-27 A - Region 2
Oct 22 Langdon L 14-28 Class A First Round
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Carrington L 21-28
Sep 04 Rugby W 7-0
Sep 11 Petersburg Dakota Prairie W 34-0 A - Region 2
Sep 18 Langdon W 41-0 A - Region 2
Sep 25 Park River W 36-6 A - Region 2
Oct 02 New Rockford L 6-23 A - Region 2
Oct 06 Inkster Midway W 50-14 A - Region 2
Oct 13 Larimore W 39-6 A - Region 2
Oct 16 Thompson L 19-22 A - Region 2
Oct 23 LaMoure W 23-12 Class A First Round
Oct 30 New Rockford W 34-6 Class A Quarterfinal
Nov 06 Thompson W 28-6 Class A Semifinal
Nov 13 Stanley W 29-12 Class A Final
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Carrington W 42-6
Sep 05 Rugby W 28-14
Sep 12 Petersburg Dakota Prairie W 30-0 A - Region 2
Sep 19 Langdon W 42-14 A - Region 2
Sep 26 Park River W 36-0 A - Region 2
Oct 03 New Rockford W 32-20 A - Region 2
Oct 07 Inkster Midway W 39-0 A - Region 2
Oct 14 Larimore W 20-12 A - Region 2
Oct 17 Thompson W 40-6 A - Region 2
Oct 24 LaMoure W 22-12 Class A First Round
Oct 31 Carrington W 32-0 Class A Quarterfinal
Nov 07 Hankinson W 24-19 Class A Semifinal
Nov 14 Velva L 8-28 Class A Final
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Park River W 26-12 B - Region 2
Sep 06 New Rockford W 28-0 B - Region 2
Sep 13 open
Sep 20 Rugby W 21-7 B - Region 2
Sep 27 Grafton W 13-7 B - Region 2
Oct 04 Langdon W 30-7 B - Region 2
Oct 11 Bottineau W 59-6 B - Region 2
Oct 15 Larimore W 35-0 B - Region 2
Oct 18 Cavalier L 14-20 B - Region 2
Oct 25 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 12-6 Class B First Round
Nov 01 Kindred W 6-0 Class B Quarterfinal
Nov 03 Cavalier W 20-14 Class B Semifinal
Oct 27 Hazen L 0-20 Class B Final
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Park River W 12-0 B - Region 2
Sep 01 New Rockford W 38-17 B - Region 2
Sep 08 open
Sep 15 Rugby W 22-6 B - Region 2
Sep 22 Grafton L 14-18 B - Region 2
Sep 29 Langdon W 42-16 B - Region 2
Oct 06 Bottineau W 40-8 B - Region 2
Oct 10 Larimore W 42-6 B - Region 2
Oct 13 Cavalier W 33-18 B - Region 2
Oct 20 Casselton Central Cass W 34-0 Class B First Round
Oct 27 Cavalier W 28-14 Class B Quarterfinal
Nov 03 LaMoure W 12-6 Class B Semifinal
Nov 10 Killdeer L 14-30 Class B Final
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 New Rockford W 38-7 B - Region 2
Sep 02 Inkster Midway W 35-6 B - Region 2
Sep 09 Rugby W 21-13 B - Region 2
Sep 16 Grafton W 30-19 B - Region 2
Sep 23 Langdon W 36-12 B - Region 2
Sep 30 Bottineau W 41-14 B - Region 2
Oct 07 Larimore W 28-13 B - Region 2
Oct 14 Cavalier W 14-8 B - Region 2
Oct 18 Park River W 28-22 B - Region 2
Oct 28 Fargo Oak Grove Lutheran L 12-19 Class B Quarterfinal
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 New Rockford W 13-12 B - Region 2
Sep 03 Inkster Midway W 40-6 B - Region 2
Sep 10 Rugby W 14-7 B - Region 2
Sep 17 Grafton W 28-8 B - Region 2
Sep 24 Langdon W 34-0 B - Region 2
Oct 01 Bottineau W 42-6 B - Region 2
Oct 08 Larimore W 34-0 B - Region 2
Oct 15 Cavalier W 27-6 B - Region 2
Oct 19 Park River W 28-16 B - Region 2
Oct 29 LaMoure W 28-0 Class B Quarterfinal
Nov 05 Cavalier W 21-3 Class B Semifinal
Nov 12 Des Lacs-Burlington L 0-6 Class B Final
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Carrington W 40-16 B - Region 2
Sep 04 Rugby W 34-6 B - Region 2
Sep 11 Grafton W 28-0 B - Region 2
Sep 18 Langdon W 27-6 B - Region 2
Sep 25 Kenmare W 34-14
Oct 02 Larimore W 35-7 B - Region 2
Oct 09 Cavalier L 14-21 B - Region 2
Oct 16 Park River W 40-8 B - Region 2
Oct 23 New Rockford W 46-6 B - Region 2
Oct 27 Beulah W 14-7 Class B First Round
Oct 30 Lisbon L 0-14 Class B Quarterfinal
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Carrington W 14-0 B - Region 2
Sep 06 Rugby W 22-0 B - Region 2
Sep 13 Grafton W 14-13 B - Region 2
Sep 20 Langdon L 16-33 B - Region 2
Sep 27 Kenmare L 12-19
Oct 04 Larimore W 14-0 B - Region 2
Oct 11 Cavalier L 12-13 B - Region 2
Oct 15 Park River L 14-18 B - Region 2
Oct 25 New Rockford W 38-0 B - Region 2
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Velva W 15-0
Sep 07 Rugby W 39-0
Sep 14 Cavalier W 8-2 B - Region 2
Sep 21 Mayville-Portland L 9-20 B - Region 2
Sep 28 Larimore W 34-26 B - Region 2
Oct 05 Park River W 32-6 B - Region 2
Oct 12 New Rockford W 34-6 B - Region 2
Oct 16 Langdon W 21-3 B - Region 2
Oct 23 Carrington W 37-14 B - Region 2
Oct 30 Kindred W 20-6 Class B First Round
Nov 02 Mayville-Portland L 8-27 Class B Quarterfinal
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Velva L 0-14
Sep 01 Rugby W 6-0
Sep 08 Cavalier L 0-34 B - Region 2
Sep 15 Mayville-Portland L 15-20 B - Region 2
Sep 22 Larimore W 28-23 B - Region 2
Sep 29 Park River W 14-6 B - Region 2
Oct 06 New Rockford W 20-0 B - Region 2
Oct 13 Langdon W 8-0 B - Region 2
Oct 20 Carrington W 36-6 B - Region 2
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Velva L 6-28
Sep 02 Rugby W 20-0
Sep 09 Oakes L 0-21
Sep 16 Park River W 6-0 B - Region 2
Sep 23 open
Sep 30 Langdon L 8-33 B - Region 2
Oct 07 Carrington L 7-33 B - Region 2
Oct 14 Larimore W 7-0 B - Region 2
Oct 21 Cavalier L 7-33 B - Region 2
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 open
Sep 04 Belcourt Turtle Mountain W 47-24
Sep 11 Oakes W 27-13
Sep 18 Park River W 58-6 B - Region 2
Sep 25 Rugby W 14-0
Oct 02 Langdon L 9-22 B - Region 2
Oct 09 Carrington L 7-12 B - Region 2
Oct 16 Larimore W 15-14 B - Region 2
Oct 23 Cavalier L 21-28 B - Region 2
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 Carrington W 13-0
Sep 12 Center W 33-22 B - Region 2
Sep 19 Beulah W 28-3 B - Region 2
Sep 26 Garrison W 40-0 B - Region 2
Oct 03 Velva W 20-0 B - Region 2
Oct 10 Hazen L 7-14 B - Region 2
Oct 17 Rugby L 13-15
Oct 24 Fort Yates Standing Rock W 45-0 B - Region 2
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Carrington W 34-25
Aug 30 Larimore L 20-22
Sep 06 Minot Bishop Ryan Catholic L 12-16 North-Star
Sep 13 Devils Lake L 0-21 North-Star
Sep 20 Valley City L 6-36 North-Star
Sep 27 Bottineau L 0-21 North-Star
Oct 04 Grafton W 20-3 North-Star
Oct 11 Belcourt Turtle Mountain W 65-0 North-Star
Oct 18 Rugby W 23-0 North-Star
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Larimore W 8-6
Sep 07 Carrington W 18-12
Sep 14 Rugby W 29-20 North-Star
Sep 21 Minot Bishop Ryan Catholic W 7-6 North-Star
Sep 28 Devils Lake L 3-21 North-Star
Oct 05 Valley City W 28-14 North-Star
Oct 12 Bottineau W 21-7 North-Star
Oct 19 Grafton L 0-26 North-Star
Oct 26 Belcourt Turtle Mountain L 8-14 North-Star
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Larimore W 20-18
Sep 09 Carrington W 12-8
Sep 16 Belcourt Turtle Mountain W 25-6 North-Star
Sep 23 Rugby L 6-14 North-Star
Sep 30 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-23 North-Star
Oct 07 Devils Lake L 10-12 North-Star
Oct 14 Valley City L 12-28 North-Star
Oct 21 Bottineau W 47-8 North-Star
Oct 28 Grafton L 16-30 North-Star
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Belcourt Turtle Mountain W 28-7 North-Star
Sep 10 Bottineau W 19-6 North-Star
Sep 17 Valley City W 18-6 North-Star
Sep 24 Rugby L 25-26 North-Star
Sep 28 Carrington L 0-7
Oct 08 Devils Lake W 16-0 North-Star
Oct 15 Grafton W 21-0 North-Star
Oct 22 Minot Bishop Ryan Catholic W 6-3 North-Star
Oct 29 Langdon W 44-11 North-Star
Nov 02 Bismarck L 6-27 Class A Quarterfinal
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Belcourt Turtle Mountain W 20-0 North-Star
Sep 11 Bottineau W 34-6 North-Star
Sep 18 Valley City W 6-0 North-Star
Sep 25 Rugby L 12-22 North-Star
Oct 02 open
Oct 09 Devils Lake L 0-22 North-Star
Oct 16 Grafton W 7-6 North-Star
Oct 23 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-26 North-Star
Oct 30 Langdon W 40-0 North-Star
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Carrington L 0-28
Sep 05 Fessenden W 22-8
Sep 12 Valley City L 0-28 North-Star
Sep 19 Grafton L 12-26 North-Star
Sep 26 Rugby L 0-24 North-Star
Oct 03 Langdon W 27-14 North-Star
Oct 10 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-26 North-Star
Oct 17 Bottineau L 0-6 North-Star
Oct 24 Devils Lake L 0-46 North-Star
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Bismarck Century L 6-13
Sep 07 Fessenden L 15-28
Sep 14 Valley City L 12-41 North-Star
Sep 21 Grafton L 0-22 North-Star
Sep 28 Rugby L 6-28 North-Star
Oct 05 Langdon L 0-22 North-Star
Oct 12 Carrington L 0-20 North-Star
Oct 19 Bottineau L 6-14 North-Star
Oct 26 Devils Lake L 0-13 North-Star
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Fessenden W 14-8
Sep 05 New Rockford W 19-8
Sep 08 Devils Lake L 6-20 North-Star
Sep 15 Grafton L 0-10 North-Star
Sep 22 Valley City L 7-22 North-Star
Sep 29 Cavalier L 0-30 North-Star
Oct 06 Langdon L 0-3 North-Star
Oct 13 Carrington W 7-6 North-Star
Oct 20 Bottineau W 27-7 North-Star
Oct 27 Rugby L 9-40 North-Star
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Fessenden W 30-0
Sep 06 New Rockford W 32-0
Sep 09 Devils Lake L 6-14 North-Star
Sep 16 Grafton L 20-35 North-Star
Sep 23 Valley City W 6-0 North-Star
Sep 30 Cavalier W 26-6 North-Star
Oct 07 Langdon L 6-20 North-Star
Oct 14 Carrington L 14-17 North-Star
Oct 21 Bottineau W 19-6 North-Star
Oct 28 Rugby L 6-18 North-Star
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 New Rockford W 37-12
Sep 10 Fessenden L 13-14
Sep 17 Devils Lake L 0-27 North-Star
Sep 24 Carrington L 12-16 North-Star
Oct 01 Grafton L 0-5 North-Star
Oct 08 Cavalier W 13-0 North-Star
Oct 15 Rugby W 7-6 North-Star
Oct 22 Park River L 0-14 North-Star
Oct 29 Valley City L 7-22 North-Star
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 New Rockford W 12-6
Sep 05 Fessenden W 34-6
Sep 12 Carrington W 34-0 North-Star
Sep 19 Grafton W 20-8 North-Star
Sep 26 Cavalier L 0-6 North-Star
Oct 03 Rugby W 20-0 North-Star
Oct 10 Park River W 30-0 North-Star
Oct 17 Valley City L 6-7 North-Star
Oct 24 Devils Lake W 20-16 North-Star