KINDRED VIKINGS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 2-0 1.000 54-36
2018 7-3 .700 262-125 * P
2017 4-5 .444 201-179 P
2016 9-3 .750 398-221 * P
2015 4-6 .400 220-325 P
2014 2-7 .222 154-310
2013 5-5 .500 283-270 P
2012 3-6 .333 146-275
2011 6-4 .600 234-173 * P
2010 2-7 .222 110-255
2009 0-9 .000 82-302
2008 3-6 .333 103-181
2007 3-6 .333 135-254
2006 4-6 .400 148-220 P
2005 3-6 .333 187-197
2004 3-6 .333 136-216
2003 1-8 .111 86-332
2002 4-5 .444 213-174
2001 3-6 .333 110-112
2000 1-7 .125 46-192
1999 0-4 .000 12-108
1998 3-5 .375 106-133
1997 0-3 .000 58-90
1996 9-1 .900 130-55 * P
1995 5-3 .625 59-52 *
1994 4-5 .444 132-119
1993 0-9 .000 41-169
1992 2-6 .250 83-173
1991 8-2 .800 222-153 * P
1990 7-3 .700 237-99 * P
1989 3-5 .375 65-148
1988 4-4 .500 184-169 9
1987 3-4 .429 90-213 9
1986 2-5 .286 90-145 9
1985 5-3 .625 129-96 * 9
1984 2-6 .250 68-169
1983 3-6 .333 95-154
1982 6-3 .667 132-147 *
1981 5-4 .556 78-100 *
1980 3-3 .500 108-73
1979 1-8 .111 67-120
1978 2-6 .250 128-176
1977 3-6 .333 90-138
1976 1-8 .111 72-214
1975 7-2 .778 277-79 *
131-202 .393 11 of 45
   
CO-OP PARTNER HISTORY:
Leonard Panthers   1987-??
Colfax Richland Colts   1988-2002
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hunter Northern Cass W 24-22
Sep 06 Belcourt Turtle Mountain W 30-14
Sep 13 Hazen 0-0
Sep 20 Stanley 0-0
Sep 27 Valley City 0-0 AA - East
Oct 04 Casselton Central Cass 0-0 AA - East
Oct 11 Wahpeton 0-0 AA - East
Oct 18 Hillsboro 0-0 AA - East
Oct 25 Devils Lake 0-0 AA - East
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Carrington L 0-20
Aug 31 Ellendale W 42-0 A - Region 1
Sep 07 Fargo Oak Grove Lutheran W 29-21 A - Region 1
Sep 14 Enderlin W 36-6 A - Region 1
Sep 21 Milnor W 45-12 A - Region 1
Sep 28 Hillsboro L 7-26 A - Region 1
Oct 05 Hunter Northern Cass W 26-6 A - Region 1
Oct 12 Lisbon W 22-0 A - Region 1
Oct 19 Rugby W 48-6 Class A First Round
Oct 26 Langdon L 7-28 Class A Quarterfinal
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Carrington L 13-26
Sep 01 Ellendale L 13-35 A - Region 1
Sep 08 Fargo Oak Grove Lutheran L 14-27 A - Region 1
Sep 15 Enderlin W 28-0 A - Region 1
Sep 22 Milnor W 35-0 A - Region 1
Sep 29 Hillsboro L 0-32 A - Region 1
Oct 06 Hunter Northern Cass W 49-12 A - Region 1
Oct 13 Lisbon W 49-16 A - Region 1
Oct 20 Langdon L 0-31 Class A First Round
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Colfax Richland W 55-6
Sep 02 Dickinson Trinity W 49-27
Sep 09 Grafton W 25-12 AA - East
Sep 16 Casselton Central Cass W 42-7 AA - East
Sep 23 Lisbon W 49-8 AA - East
Sep 30 Fargo Shanley Catholic L 7-16 AA - East
Oct 07 Hillsboro L 7-20 AA - East
Oct 14 Wahpeton W 48-6 AA - East
Oct 21 Enderlin W 41-22 AA - East
Oct 28 Beulah W 34-21 Class AA Quarterfinal
Nov 04 Fargo Shanley Catholic W 35-29 Class AA Semifinal
Nov 11 Bismarck St. Mary's Central L 6-47 Class AA Final
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Colfax Richland L 0-39
Sep 04 Dickinson Trinity L 29-42
Sep 11 Grafton W 39-22 AA - East
Sep 18 Casselton Central Cass L 36-42 AA - East
Sep 25 Lisbon W 27-8 AA - East
Oct 02 Fargo Shanley Catholic L 7-55 AA - East
Oct 09 Hillsboro W 46-14 AA - East
Oct 16 Wahpeton L 6-44 AA - East
Oct 23 Enderlin W 40-6 AA - East
Oct 30 Bismarck St. Mary's Central L 0-53 Class AA Quarterfinal
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Cavalier L 6-26
Sep 05 Minot Bishop Ryan Catholic L 24-41
Sep 12 Casselton Central Cass L 6-36 AA - East
Sep 19 Lisbon W 39-0 AA - East
Sep 26 Fargo Shanley Catholic L 7-48 AA - East
Oct 03 Valley City L 13-39 AA - East
Oct 10 Wahpeton L 7-46 AA - East
Oct 17 Enderlin W 32-20 AA - East
Oct 24 Grafton L 20-54 AA - East
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 West Fargo Sheyenne W 51-16
Sep 06 Minot Bishop Ryan Catholic L 24-34
Sep 13 Casselton Central Cass W 36-28 AA - East
Sep 20 Lisbon L 18-28 AA - East
Sep 27 Fargo Shanley Catholic L 6-42 AA - East
Oct 04 Valley City W 20-8 AA - East
Oct 11 Wahpeton L 12-37 AA - East
Oct 18 Enderlin W 31-18 AA - East
Oct 25 Grafton W 59-12 AA - East
Nov 01 Minot Bishop Ryan Catholic L 26-47 Class AA Quarterfinal
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Fargo Oak Grove Lutheran W 38-8
Aug 31 Minot Bishop Ryan Catholic W 28-22
Sep 07 Lisbon L 26-48 AA - East
Sep 14 Fargo Shanley Catholic L 6-43 AA - East
Sep 21 Valley City L 0-41 AA - East
Sep 28 Wahpeton L 0-34 AA - East
Oct 05 Cooperstown Griggs County Central L 6-12 AA - East
Oct 12 Grafton L 14-46 AA - East
Oct 19 Casselton Central Cass W 28-22 AA - East
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Fargo Oak Grove Lutheran W 39-7
Sep 02 open
Sep 09 Lisbon W 27-8 AA - East
Sep 16 Fargo Shanley Catholic L 14-30 AA - East
Sep 23 Valley City W 8-0 AA - East
Sep 30 Wahpeton L 12-36 AA - East
Oct 07 Cooperstown Griggs County Central W 52-14 AA - East
Oct 14 Grafton L 0-44 AA - East
Oct 21 Casselton Central Cass W 42-6 AA - East
Oct 28 Carrington W 32-8 Class AA Quarterfinal
Nov 05 Fargo Shanley Catholic L 8-30 Class AA Semifinal
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Oakes L 13-14
Sep 03 Milnor L 0-35
Sep 10 Fargo Shanley Catholic L 0-50 AA - East
Sep 17 Valley City L 12-42 AA - East
Sep 24 Wahpeton L 19-38 AA - East
Oct 01 Fargo Oak Grove Lutheran W 30-8 AA - East
Oct 08 Grafton L 22-32 AA - East
Oct 15 Casselton Central Cass W 14-8 AA - East
Oct 22 Lisbon L 0-28 AA - East
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Oakes L 0-20
Sep 04 Milnor L 8-24
Sep 11 Fargo Shanley Catholic L 28-34 AA - East
Sep 18 Valley City L 0-34 AA - East
Sep 25 Wahpeton L 6-46 AA - East
Oct 02 Fargo Oak Grove Lutheran L 20-34 AA - East
Oct 09 Grafton L 14-22 AA - East
Oct 16 Casselton Central Cass L 6-39 AA - East
Oct 23 Lisbon L 0-49 AA - East
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Casselton Central Cass W 13-6
Aug 29 Fargo Oak Grove Lutheran L 12-21
Sep 05 Langdon W 12-6
Sep 12 Cavalier L 12-20
Sep 19 Linton L 0-36 A - Region 1
Sep 26 LaMoure W 36-6 A - Region 1
Oct 03 Enderlin L 6-13 A - Region 1
Oct 10 Milnor L 6-42 A - Region 1
Oct 17 Lisbon L 6-31 A - Region 1
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Casselton Central Cass W 42-7
Aug 24 Fargo Oak Grove Lutheran L 12-40
Aug 31 Langdon L 12-26
Sep 07 Cavalier L 0-63
Sep 14 Linton L 14-22 A - Region 1
Sep 21 LaMoure L 6-7 A - Region 1
Sep 28 Enderlin W 27-20 A - Region 1
Oct 10 Milnor W 24-23 A - Region 1
Oct 17 Lisbon L 0-46 A - Region 1
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 Hunter Northern Cass L 12-22
Aug 25 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-27
Sep 01 Hankinson L 0-23 A - Region 1
Sep 08 Linton L 6-28 A - Region 1
Sep 15 LaMoure W 12-9 A - Region 1
Sep 22 Enderlin W 18-12 A - Region 1
Sep 29 Steele-Dawson W 52-6 A - Region 1
Oct 06 Wishek W 42-36 A - Region 1
Oct 13 Wyndmere L 0-27 A - Region 1
Oct 20 Larimore L 6-30 Class A First Round
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Hunter Northern Cass L 20-22
Aug 26 Fargo Oak Grove Lutheran L 8-28
Sep 02 Hankinson W 26-16 A - Region 1
Sep 09 Linton L 20-30 A - Region 1
Sep 16 LaMoure L 20-22 A - Region 1
Sep 23 Milnor W 30-0 A - Region 1
Sep 30 Steele-Dawson W 36-28 A - Region 1
Oct 07 Wishek L 13-18 A - Region 1
Oct 14 Wyndmere L 14-33 A - Region 1
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Fargo Oak Grove Lutheran L 20-32
Sep 03 Hunter Northern Cass L 7-8
Sep 10 Carrington W 27-6 AA - East
Sep 17 Grafton W 0-0 AA - East ?
Sep 24 Casselton Central Cass W 30-0 AA - East
Oct 01 Rugby L 7-26 AA - East
Oct 08 Lisbon L 21-58 AA - East
Oct 15 Cavalier L 10-52 AA - East
Oct 22 Valley City L 14-34 AA - East
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-26
Sep 05 Hunter Northern Cass W 20-12
Sep 12 Carrington L 0-37 AA - East
Sep 19 Grafton L 18-47 AA - East
Sep 26 Casselton Central Cass L 14-27 AA - East
Oct 03 Rugby L 0-44 AA - East
Oct 10 Lisbon L 7-27 AA - East
Oct 17 Cavalier L 20-60 AA - East
Oct 24 Valley City L 7-52 AA - East
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Fargo Oak Grove Lutheran W 43-0
Sep 06 Inkster Midway W 31-14
Sep 13 Grafton W 23-0 AA - East
Sep 20 Casselton Central Cass W 36-0 AA - East
Sep 27 Rugby L 21-33 AA - East
Oct 04 Lisbon L 20-28 AA - East
Oct 11 Cavalier L 0-50 AA - East
Oct 18 Valley City L 14-21 AA - East
Oct 25 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 25-28 AA - East
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Fargo Oak Grove Lutheran W 40-0
Aug 31 Enderlin W 32-6
Sep 07 Grafton L 0-29 AA - East
Sep 14 Casselton Central Cass W 31-16 AA - East
Sep 21 Rugby L 0-0 AA - East ?
Sep 28 Lisbon L 0-14 AA - East
Oct 05 Cavalier L 0-33 AA - East
Oct 12 Valley City L 7-14 AA - East
Oct 19 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-0 AA - East ?
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Fargo Oak Grove Lutheran W 22-16
Sep 01 Enderlin L 0-0 ?
Sep 08 Casselton Central Cass 0-0 AA - East
Sep 15 Rugby L 0-40 AA - East
Sep 22 Valley City L 12-34 AA - East
Sep 29 Cavalier L 0-0 AA - East ?
Oct 06 Lisbon L 0-42 AA - East
Oct 13 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 6-20 AA - East
Oct 20 Grafton L 6-40 AA - East
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0
Sep 03 Enderlin 0-0
Sep 10 Casselton Central Cass 0-0 AA - East
Sep 17 Rugby L 0-0 AA - East ?
Sep 24 Lisbon L 6-41 AA - East
Oct 01 Cavalier L 0-39 AA - East
Oct 08 Valley City L 6-28 AA - East
Oct 15 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 0-0 AA - East
Oct 22 Grafton 0-0 AA - East
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0
Sep 04 Enderlin W 20-8
Sep 11 Rugby L 8-26 AA - East
Sep 18 Lisbon L 8-35 AA - East
Sep 25 Cavalier L 0-0 AA - East ?
Oct 02 Valley City L 20-34 AA - East
Oct 09 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-0 AA - East ?
Oct 16 Grafton W 28-18 AA - East
Oct 23 Casselton Central Cass W 22-12 AA - East
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0
Sep 05 Enderlin 0-0
Sep 12 Rugby 0-0 AA - East
Sep 19 Lisbon L 29-30 AA - East
Sep 26 Cavalier L 21-30 AA - East
Oct 03 Valley City L 8-30 AA - East
Oct 10 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 0-0 AA - East
Oct 17 Grafton 0-0 AA - East
Oct 24 Casselton Central Cass 0-0 AA - East
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Fargo Oak Grove Lutheran W 0-0 B - Region 1 ?
Sep 06 open
Sep 13 Oakes W 38-8 B - Region 1
Sep 20 Casselton Central Cass W 0-0 B - Region 1 ?
Sep 27 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 04 Carrington W 26-15 B - Region 1
Oct 11 LaMoure W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 15 Cooperstown Griggs County Central W 26-8 B - Region 1
Oct 18 Lisbon W 20-0 B - Region 1
Oct 25 Grafton W 20-18 Class B First Round
Nov 01 Harvey L 0-6 Class B Quarterfinal
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Fargo Oak Grove Lutheran W 26-14 B - Region 1
Sep 01 open
Sep 08 Oakes W 0-0 B - Region 1 ?
Sep 15 Casselton Central Cass L 0-0 B - Region 1 ?
Sep 22 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 0-0 B - Region 1 ?
Sep 29 Carrington W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 06 LaMoure L 13-16 B - Region 1
Oct 13 Cooperstown Griggs County Central L 6-22 B - Region 1
Oct 17 Lisbon W 14-0 B - Region 1
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Lisbon L 6-8 B - Region 1
Sep 02 Fargo Oak Grove Lutheran L 14-35 B - Region 1
Sep 09 Wyndmere W 26-0 B - Region 1
Sep 16 Oakes W 18-14 B - Region 1
Sep 23 Casselton Central Cass W 24-14 B - Region 1
Sep 30 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-12 B - Region 1
Oct 07 Carrington L 12-21 B - Region 1
Oct 14 LaMoure L 6-7 B - Region 1
Oct 18 Cooperstown Griggs County Central W 26-8 B - Region 1
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Lisbon L 6-12 B - Region 1
Sep 03 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-42 B - Region 1
Sep 10 Wyndmere L 0-14 B - Region 1
Sep 17 Oakes L 6-20 B - Region 1
Sep 24 Casselton Central Cass L 7-27 B - Region 1
Oct 01 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-0 B - Region 1 ?
Oct 08 Carrington L 6-7 B - Region 1
Oct 12 LaMoure L 0-29 B - Region 1
Oct 19 Cooperstown Griggs County Central L 16-18 B - Region 1
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 ????? 0-0
Sep 04 Dickinson Trinity L 0-0 ?
Sep 11 Cooperstown Griggs County Central W 22-14 B - Region 1
Sep 18 Lisbon L 0-32 B - Region 1
Sep 25 Casselton Central Cass L 6-28 B - Region 1
Oct 02 Oakes L 13-14 B - Region 1
Oct 09 Mayville-Portland L 14-35 B - Region 1
Oct 16 Fargo Oak Grove Lutheran W 14-13 B - Region 1
Oct 23 LaMoure L 14-37 B - Region 1
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Dickinson Trinity W 27-14
Sep 06 open
Sep 13 Cooperstown Griggs County Central W 41-22 B - Region 1
Sep 20 Lisbon W 34-20 B - Region 1
Sep 27 Casselton Central Cass W 23-13 B - Region 1
Oct 04 Oakes W 27-0 B - Region 1
Oct 11 Mayville-Portland W 26-12 B - Region 1
Oct 18 Fargo Oak Grove Lutheran W 18-8 B - Region 1
Oct 22 LaMoure L 0-28 B - Region 1
Oct 29 Langdon W 12-8 Class B First Round
Nov 08 Cavalier L 14-28 Class B Quarterfinal
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Cavalier L 13-19
Sep 07 Forman Sargent Central W 60-6 B - Region 1
Sep 14 Enderlin W 45-0 B - Region 1
Sep 21 LaMoure L 6-26 B - Region 1
Sep 28 Fargo Oak Grove Lutheran W 32-0 B - Region 1
Oct 05 Lisbon W 27-7 B - Region 1
Oct 12 Ellendale W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 19 Oakes W 27-7 B - Region 1
Oct 26 Casselton Central Cass W 21-14 B - Region 1
Oct 30 Harvey L 6-20 Class B First Round
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Forman Sargent Central L 0-20 B - Region 1
Sep 01 Enderlin L 0-0 B - Region 1 ?
Sep 08 LaMoure L 7-33 B - Region 1
Sep 15 Fargo Oak Grove Lutheran W 15-7 B - Region 1
Sep 22 Lisbon W 8-6 B - Region 1
Sep 29 Ellendale L 15-40 B - Region 1
Oct 06 Oakes L 0-28 B - Region 1
Oct 13 Casselton Central Cass W 20-14 B - Region 1
Oct 20 open
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Tower City Maple Valley W 30-22 9-Man - Region 2
Sep 02 Page L 6-38 9-Man - Region 2
Sep 09 Wimbledon-Courtenay W 50-24 9-Man - Region 2
Sep 16 Arthur Dakota L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 23 Rogers North Central W 42-28 9-Man - Region 2
Sep 30 Enderlin L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 07 Finley-Sharon W 40-20 9-Man - Region 2
Oct 11 Cooperstown L 16-37 9-Man - Region 2
Oct 18 open
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Page L 6-50 9-Man - Region 2
Sep 11 Wimbledon-Courtenay L 20-52 9-Man - Region 2
Sep 15 Arthur Dakota L 14-50 9-Man - Region 2
Sep 18 Rogers North Central W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 25 Finley-Sharon L 0-26 9-Man - Region 2
Oct 02 Tower City Maple Valley W 50-35 9-Man - Region 2
Oct 09 Cooperstown W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 13 open
Oct 20 Enderlin 0-0 9-Man - Region 2
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 Colfax Richland W 12-0
Sep 12 Hankinson L 6-28
Sep 19 Enderlin L 8-38
Sep 26 Oakes L 6-39
Oct 03 Lisbon L 8-16 Four-Rivers
Oct 10 Forman Sargent Central L 14-26 Four-Rivers
Oct 14 Ellendale W 36-6 Four-Rivers
Oct 21 ????? 0-0
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Colfax Richland W 0-0 ?
Sep 06 Hankinson L 14-34
Sep 13 Enderlin W 25-14
Sep 20 Lisbon W 22-8 Four-Rivers
Sep 27 Forman Sargent Central L 0-14 Four-Rivers
Oct 04 Ellendale W 20-6 Four-Rivers
Oct 11 LaMoure L 13-20 Four-Rivers
Oct 15 Gwinner North Sargent W 35-0 Four-Rivers
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Lisbon W 22-8
Sep 07 Mayville-Portland L 0-39
Sep 11 Casselton Central Cass L 12-24
Sep 14 Colfax Richland W 26-6
Sep 21 ????? 0-0
Sep 28 Hillsboro L 0-22 B - Region 2
Oct 05 Oakes L 8-20 B - Region 2
Oct 19 Casselton Central Cass L 0-22 B - Region 2
Oct 26 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-28 B - Region 2
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Mayville-Portland W 12-6
Sep 09 Cavalier L 0-14
Sep 16 Larimore L 6-13
Sep 23   Park River W 15-0
Sep 30 Oakes L 6-35 B - Region 2
Oct 07 Lisbon W 34-12
Oct 14 Casselton Central Cass L 7-26 B - Region 2
Oct 18 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-28 B - Region 2
Oct 25 Hillsboro L 15-20 B - Region 2
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Ada (MN) W 34-6
Sep 10 Cavalier W 20-18
Sep 17 ????? L 0-0 ?
Sep 24 Wheaton (MN) W 8-7
Oct 01 Lisbon L 14-20 B - Region 2
Oct 08 Casselton Central Cass W 30-14 B - Region 2
Oct 15 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-68 B - Region 2
Oct 19 Hillsboro W 12-6 B - Region 2
Oct 29 Oakes W 14-8 B - Region 2
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 ????? 0-0
Sep 11 ????? 0-0
Sep 18 Oakes L 8-47 B - Region 2
Sep 25 Forman Sargent Central W 0-0 B - Region 2 ?
Oct 02 Casselton Central Cass L 6-13 B - Region 2
Oct 09 LaMoure W 12-0
Oct 16 Hillsboro W 8-6 B - Region 2
Oct 20 Fargo Oak Grove Lutheran L 12-34 B - Region 2
Oct 23 Lisbon W 32-0 B - Region 2
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 ????? 0-0
Sep 05 Wyndmere W 16-13 Wild-Rice
Sep 12 Casselton Central Cass L 6-26 Wild-Rice
Sep 19 Lidgerwood W 34-0 Wild-Rice
Sep 26 ????? 0-0
Oct 03 Milnor W 26-0 Wild-Rice
Oct 10 Fargo Oak Grove Lutheran L 12-14 Wild-Rice
Oct 17 Hankinson 0-0 Wild-Rice
Oct 21 Lisbon L 14-20
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-0 ?
Sep 07 ????? L 0-0 ?
Sep 11 ????? L 0-0 ?
Sep 18 LaMoure L 22-33
Sep 21 Casselton Central Cass L 7-30 Wild-Rice
Sep 28 Lidgerwood L 0-0 Wild-Rice ?
Oct 05 Milnor W 24-0 Wild-Rice
Oct 12 Hankinson L 14-28 Wild-Rice
Oct 16 Wyndmere L 0-29 Wild-Rice
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Fargo Oak Grove Lutheran W 28-0
Sep 08 ????? 0-0
Sep 12 LaMoure L 6-12
Sep 15 Fargo North JV L 22-50
Sep 22 Wyndmere L 14-22 Wild-Rice
Sep 29 Hankinson L 22-49 Wild-Rice
Oct 06 Milnor L 6-16 Wild-Rice
Oct 13 Lidgerwood W 18-8 Wild-Rice
Oct 17 Casselton Central Cass L 12-19 Wild-Rice
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Fargo Oak Grove Lutheran W 6-0
Sep 09 Lidgerwood L 14-16 Wild-Rice
Sep 16 Fairmount L 0-32 Wild-Rice
Sep 23 Wyndmere L 6-20 Wild-Rice
Sep 30 Casselton Central Cass L 8-28 Wild-Rice
Oct 07 Hankinson L 0-18 Wild-Rice
Oct 14 Milnor L 0-6 Wild-Rice
Oct 18 Colfax Richland W 42-18 Wild-Rice
Oct 25 LaMoure W 14-0
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Fargo Oak Grove Lutheran L 6-14
Sep 10 Colfax Richland W 18-0 Wild-Rice
Sep 17 Milnor L 0-14 Wild-Rice
Sep 24 Hankinson L 30-45 Wild-Rice
Oct 01 Casselton Central Cass L 0-24 Wild-Rice
Oct 08 Wyndmere L 6-47 Wild-Rice
Oct 15 Fairmount L 0-42 Wild-Rice
Oct 19 Lidgerwood L 6-16 Wild-Rice
Oct 29 LaMoure L 6-12
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Fargo Oak Grove Lutheran W 18-0
Sep 05 Lidgerwood W 28-7 Wild-Rice
Sep 12 Fairmount L 6-28 Wild-Rice
Sep 19 Wyndmere L 6-14 Wild-Rice
Sep 23 Casselton Central Cass W 36-12
Sep 26 Gwinner North Sargent W 56-0 Wild-Rice
Oct 03 Hankinson W 28-6 Wild-Rice
Oct 10 Milnor W 34-6 Wild-Rice
Oct 17 Colfax Richland W 65-6 Wild-Rice