LAKOTA RAIDERS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 1-7 .125 182-346 9
2017 6-3 .667 322-188 * P 9
2016 1-7 .125 122-328
2015 1-7 .125 132-250
2014 3-5 .375 198-195
2013 5-4 .556 220-161 * P
2012 7-3 .700 411-278 * P 9
2011 4-4 .500 248-204 9
2010 4-5 .444 279-290 9
2009 8-2 .800 398-146 * P 9
2008 7-4 .636 380-224 * P 9
2007 7-3 .700 447-185 * P 9
2006 9-2 .818 402-251 * P 9
2005 3-5 .375 185-222 9
2004 2-7 .222 50-188 9
2003 2-6 .250 156-300 9
2002 8-1 .889 366-136 * P 9
2001 3-5 .375 147-103 9
2000 6-4 .600 208-239 * P 9
1999 1-5 .167 86-158 9
1998 2-5 .286 96-262 9
1997 5-4 .556 103-131 * P 9
1996 7-2 .778 352-180 * P 9
1995 4-4 .500 152-112 9
1994 3-6 .333 166-246 9
1993 1-8 .111 108-252 9
1992 7-1 .875 258-180 * 9
1991 5-3 .625 209-152 * 9
1990 3-5 .375 125-158 9
1989 0-9 .000 72-304 9
1988 1-8 .111 36-169 9
1987 2-7 .222 104-209 9
1986 6-2 .750 99-71 * 9
1985 7-2 .778 169-154 * 9
1984 5-3 .625 158-113 * 9
1983 0-5 .000 54-196 9
1982 9-1 .900 295-68 * P 9
1981 2-5 .286 114-161 9
1980 3-3 .500 78-74 9
1979 3-5 .375 77-152 9
1978 7-3 .700 228-189 * 9
1977 7-3 .700 190-96 * 9
1976 7-1 .875 206-51 * 9
1975 7-1 .875 360-142 * 9
169-172 .496 20 of 44
   
CO-OP NAME HISTORY:
Nelson County Chargers   2018-
Nelson County Raiders   2017
Lakota/Edmore/Dakota Prairie Raiders   2013-16
Lakota/Edmore Raiders   2009-2012
Nelson County North Panthers   1984-92
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Petersburg Dakota Prairie Knights   2013-
Edmore Vikings   2009-16
Crary Cardinals   1987-??
Michigan Bulldogs   1984-92
Petersburg Unity Spartans   1984-92
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Dunseith 0-0 9-Man - Region 2
Aug 30 Rolla 0-0 9-Man - Region 2
Sep 06 Leeds 0-0 9-Man - Region 2
Sep 13 Cando North Star 0-0 9-Man - Region 2
Sep 20 St. John 0-0 9-Man - Region 2
Sep 27 New Rockford-Sheyenne 0-0 9-Man - Region 2
Oct 04 Walhalla 0-0 9-Man - Region 2
Oct 11 ????? 0-0
Oct 18 Cavalier 0-0 9-Man - Region 2
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Northwood L 12-66
Aug 21 Cando North Star L 30-50
Aug 24 open
Aug 31 Cando North Star L 48-60
Sep 07 Larimore L 22-26 9-Man - Region 2
Sep 14 Walhalla W 30-20 9-Man - Region 2
Sep 21 New Rockford-Sheyenne L 8-60 9-Man - Region 2
Sep 28 Cavalier L 14-44 9-Man - Region 2
Oct 05 Fort Totten Four Winds L 18-20 9-Man - Region 2
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Northwood L 36-38
Aug 25 Inkster Midway W 55-20 9-Man - Region 2
Sep 01 Cando North Star W 48-12
Sep 08 Larimore W 20-0 9-Man - Region 2
Sep 15 Walhalla W 38-20 9-Man - Region 2
Sep 22 New Rockford-Sheyenne W 42-22 9-Man - Region 2
Sep 29 Cavalier L 8-38 9-Man - Region 2
Oct 06 Fort Totten Four Winds W 69-0 9-Man - Region 2
Oct 10 open
Oct 20 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 8-38 9-Man Second Round
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Ellendale L 0-34
Sep 02 Fargo Oak Grove Lutheran L 29-42
Sep 09 Milnor L 31-49
Sep 16 Harvey L 7-36 A - Region 2
Sep 23 Rugby W 34-24 A - Region 2
Sep 30 Larimore L 7-48 A - Region 2
Oct 07 Park River L 14-48 A - Region 2
Oct 14 Langdon L 0-47 A - Region 2
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Ellendale L 0-33
Sep 04 Fargo Oak Grove Lutheran L 26-30
Sep 11 Milnor L 16-20
Sep 18 Harvey L 12-20 A - Region 2
Sep 25 Rugby L 20-42 A - Region 2
Oct 02 Larimore L 6-49 A - Region 2
Oct 09 Park River L 6-44 A - Region 2
Oct 16 Langdon W 46-14 A - Region 2
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Ellendale W 40-8
Sep 05 Park River L 6-40 A - Region 2
Sep 12 Walhalla W 42-6 A - Region 2
Sep 19 Larimore L 0-41 A - Region 2
Sep 26 Rolla L 22-43 A - Region 2
Oct 03 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 6-13 A - Region 2
Oct 10 Inkster Midway W 50-8 A - Region 2
Oct 17 Langdon L 32-36 A - Region 2
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Ellendale W 40-8
Sep 06 Park River L 12-20 A - Region 2
Sep 13 Walhalla W 22-0 A - Region 2
Sep 20 Larimore L 14-17 A - Region 2
Sep 27 Rolla L 6-36 A - Region 2
Oct 04 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 28-22 A - Region 2
Oct 11 Inkster Midway W 38-8 A - Region 2
Oct 18 Langdon W 38-14 A - Region 2
Oct 25 Milnor L 22-36 Class A First Round
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Petersburg Dakota Prairie W 40-8
Aug 31 Cavalier L 8-46 9-Man - Region 2
Sep 07 New Rockford-Sheyenne L 32-38 9-Man - Region 2
Sep 14 Thompson W 56-14 9-Man - Region 2
Sep 21 Petersburg Dakota Prairie W 44-24 9-Man - Region 2
Sep 28 Hillsboro W 61-34 9-Man - Region 2
Oct 05 Hope-Page W 46-12 9-Man - Region 2
Oct 12 Walhalla W 64-36 9-Man - Region 2
Oct 19 Napoleon W 47-44 9-Man First Round
Oct 26 New Rockford-Sheyenne L 13-22 9-Man Quarterfinal
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Hope-Page W 20-8 9-Man - Region 2
Aug 26 Petersburg Dakota Prairie W 66-28 9-Man - Region 2
Sep 02 Thompson W 44-22 9-Man - Region 2
Sep 09 open
Sep 16 New Rockford-Sheyenne L 34-40 9-Man - Region 2
Sep 23 Walhalla L 20-28 9-Man - Region 2
Sep 30 Buxton Central Valley W 32-0 9-Man - Region 2
Oct 07 Cavalier L 6-42 9-Man - Region 2
Oct 14 Hillsboro L 26-36 9-Man - Region 2
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Colfax Richland W 30-28
Aug 27 Leeds W 30-0
Sep 03 New Rockford-Sheyenne W 36-34 9-Man - Region 3
Sep 10 Cando North Star L 30-38
Sep 17 Thompson L 8-46 9-Man - Region 3
Sep 24 Hoople Valley L 24-36 9-Man - Region 3
Oct 01 Petersburg Dakota Prairie L 44-72 9-Man - Region 3
Oct 08 Walhalla L 26-36 9-Man - Region 3
Oct 12 Fort Totten Four Winds W 51-0 9-Man - Region 3
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Colfax Richland W 32-0
Aug 28 Leeds W 40-6
Sep 04 New Rockford-Sheyenne L 30-40 9-Man - Region 3
Sep 11 Cando North Star W 30-22
Sep 18 Thompson W 70-34 9-Man - Region 3
Sep 25 Hoople Valley W 44-6 9-Man - Region 3
Oct 02 Petersburg Dakota Prairie W 24-0 9-Man - Region 3
Oct 09 Walhalla W 60-6 9-Man - Region 3
Oct 16 Fort Totten Four Winds W 56-14 9-Man - Region 3
Oct 23 Wishek L 12-18 9-Man Second Round
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Leeds W 40-6
Aug 29 Fessenden-Bowdon W 20-6
Sep 05 Hoople Valley W 46-6 9-Man - Region 3
Sep 12 Petersburg Dakota Prairie L 18-22 9-Man - Region 3
Sep 19 Thompson L 20-36 9-Man - Region 3
Sep 26 Inkster Midway W 60-14 9-Man - Region 3
Oct 03 Edinburg W 72-20 9-Man - Region 3
Oct 10 Buxton Central Valley W 36-14 9-Man - Region 3
Oct 17 Walhalla L 24-28 9-Man - Region 3
Oct 21 Ellendale W 22-8 9-Man First Round
Oct 24 Hillsboro L 22-64 9-Man Second Round
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Fessenden-Bowdon W 48-6
Aug 31 Hoople Valley W 68-6 9-Man - Region 3
Sep 07 Petersburg Dakota Prairie L 52-56 9-Man - Region 3
Sep 14 Thompson W 38-6 9-Man - Region 3
Sep 21 Inkster Midway W 54-12 9-Man - Region 3
Sep 28 Edinburg W 59-0 9-Man - Region 3
Oct 05 Buxton Central Valley W 44-6 9-Man - Region 3
Oct 12 Walhalla L 40-45 9-Man - Region 3
Oct 16 Forman Sargent Central W 38-13 9-Man First Round
Oct 19 Hillsboro L 6-35 9-Man Second Round
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Fessenden-Bowdon W 40-6
Sep 01 Towner W 58-32
Sep 08 Drake W 40-14
Sep 15 Hoople Valley W 32-20 9-Man - Region 3
Sep 22 Edinburg W 50-0 9-Man - Region 3
Sep 29 open
Oct 06 Buxton Central Valley L 6-41 9-Man - Region 3
Oct 10 Petersburg Dakota Prairie W 38-8 9-Man - Region 3
Oct 13 Surrey W 50-20
Oct 20 Leeds W 30-22 9-Man First Round
Oct 27 Buxton Central Valley W 44-42 9-Man Quarterfinal
Nov 03 Napoleon L 14-46 9-Man Semifinal
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Fessenden-Bowdon L 20-26
Sep 02 Towner W 40-6
Sep 09 Drake L 0-33
Sep 16 Hoople Valley W 39-13 9-Man - Region 3
Sep 23 Edinburg L 6-44 9-Man - Region 3
Sep 30 open
Oct 07 Buxton Central Valley L 19-32 9-Man - Region 3
Oct 11 Petersburg Dakota Prairie L 12-46 9-Man - Region 3
Oct 14 Surrey W 49-22
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Hoople Valley W 20-0 9-Man - Region 2
Sep 03 Petersburg Dakota Prairie L 0-34 9-Man - Region 2
Sep 10 Rogers North Central L 8-38 9-Man - Region 2
Sep 14 Fort Totten Four Winds W 2-0 F
Sep 17 Walhalla L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 24 Rolette L 12-34
Oct 01 Hope-Page L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 08 Buxton Central Valley L 0-38 9-Man - Region 2
Oct 12 Edinburg L 8-44 9-Man - Region 2
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hoople Valley W 40-24 9-Man - Region 2
Sep 05 Petersburg Dakota Prairie L 14-46 9-Man - Region 2
Sep 12 Rogers North Central L 10-34 9-Man - Region 2
Sep 16 Fort Totten Four Winds W 28-26 9-Man - Region 2
Sep 19 Walhalla L 22-50 9-Man - Region 2
Sep 26 open
Oct 03 Hope-Page L 8-42 9-Man - Region 2
Oct 10 Buxton Central Valley L 12-24 9-Man - Region 2
Oct 14 Edinburg L 22-54 9-Man - Region 2
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Leeds W 24-10
Sep 06 New Rockford W 62-32 9-Man - Region 2
Sep 13 Edinburg W 28-14 9-Man - Region 2
Sep 20 Hoople Valley W 52-22 9-Man - Region 2
Sep 24 open
Sep 27 Fort Totten Four Winds W 52-14 9-Man - Region 2
Oct 04 Walhalla W 46-12 9-Man - Region 2
Oct 11 Buxton Central Valley W 52-0 9-Man - Region 2
Oct 15 Cando W 44-12 9-Man - Region 2
Oct 25 Fessenden-Bowdon L 6-20 9-Man Second Round
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Towner L 0-0 ?
Aug 31 New Rockford L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 07 Edinburg L 30-32 9-Man - Region 2
Sep 14 Hoople Valley W 44-24 9-Man - Region 2
Sep 21 Fort Totten Four Winds W 41-8 9-Man - Region 2
Sep 28 Walhalla L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 02 open
Oct 05 Buxton Central Valley W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 09 Cando L 32-39 9-Man - Region 2
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Petersburg Dakota Prairie W 0-0 ?
Sep 01 Edinburg L 20-22 9-Man - Region 2
Sep 08 Hoople Valley W 38-34 9-Man - Region 2
Sep 15 Fort Totten Four Winds W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 22 Walhalla W 38-8 9-Man - Region 2
Sep 29 Buxton Central Valley L 8-28 9-Man - Region 2
Oct 06 Cando W 40-14 9-Man - Region 2
Oct 10 New Rockford L 16-60 9-Man - Region 2
Oct 13 open
Oct 17 Fessenden-Bowdon W 34-32 9-Man First Round
Oct 20 Hope-Page L 14-41 9-Man Second Round
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Petersburg Dakota Prairie L 24-42
Sep 03 Edinburg L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 10 Hoople Valley 0-0 9-Man - Region 2
Sep 17 Pembina W 34-14 9-Man - Region 2
Sep 24 Walhalla 0-0 9-Man - Region 2
Oct 01 Buxton Central Valley L 20-44 9-Man - Region 2
Oct 08 Cando L 0-18 9-Man - Region 2
Oct 12 New Rockford L 8-40 9-Man - Region 2
Oct 15 open
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Maddock W 32-20
Sep 04 Hoople Valley W 26-22 9-Man - Region 2
Sep 11 Pembina L 0-40 9-Man - Region 2
Sep 18 Buxton Central Valley L 8-40 9-Man - Region 2
Sep 25 Northwood 0-0 9-Man - Region 2
Oct 02 Hatton L 0-46 9-Man - Region 2
Oct 06 Edinburg L 6-46 9-Man - Region 2
Oct 13 Walhalla L 24-48 9-Man - Region 2
Oct 16 open
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Maddock W 0-0 ?
Sep 05 Hoople Valley W 44-8 9-Man - Region 2
Sep 12 Pembina W 13-12 9-Man - Region 2
Sep 19 Buxton Central Valley L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 26 Northwood W 26-18 9-Man - Region 2
Oct 03 Hatton L 8-22 9-Man - Region 2
Oct 07 Edinburg L 6-42 9-Man - Region 2
Oct 14 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 17 open
Oct 21 Wyndmere L 6-29 9-Man First Round
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Rolette W 46-24
Sep 06 Leeds W 44-8 9-Man - Region 3
Sep 13 Cando W 38-20 9-Man - Region 3
Sep 20 Walhalla W 48-6 9-Man - Region 3
Sep 27 Hoople Valley W 46-6 9-Man - Region 3
Oct 04 Pembina W 46-8 9-Man - Region 3
Oct 11 Edinburg L 18-40 9-Man - Region 3
Oct 15 Inkster Midway W 60-40 9-Man - Region 3
Oct 18 open
Oct 25 Thompson L 6-28 9-Man First Round
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Rolette L 8-14
Sep 01 Cando L 22-28 9-Man - Region 3
Sep 08 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 15 Hoople Valley L 8-28 9-Man - Region 3
Sep 22 Pembina W 46-6 9-Man - Region 3
Sep 29 Edinburg L 14-30 9-Man - Region 3
Oct 06 Inkster Midway W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 13 Leeds W 54-6 9-Man - Region 3
Oct 17 open
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Rolette L 0-0 ?
Sep 02 McVille L 0-28
Sep 09 Leeds W 56-50 9-Man - Region 3
Sep 13 Rogers North Central L 12-36
Sep 23 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 30 Hoople Valley L 28-42 9-Man - Region 3
Oct 07 Pembina W 20-6 9-Man - Region 3
Oct 11 Edinburg L 24-44 9-Man - Region 3
Oct 18 Cando L 26-40 9-Man - Region 3
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Rolette L 12-26
Sep 03 McVille L 6-12
Sep 10 Leeds L 0-12 9-Man - Region 3
Sep 14 Rogers North Central W 12-10
Sep 24 Walhalla L 18-48 9-Man - Region 3
Oct 01 Hoople Valley L 24-26 9-Man - Region 3
Oct 08 Pembina L 6-38 9-Man - Region 3
Oct 12 Edinburg L 24-46 9-Man - Region 3
Oct 19 Cando L 6-34 9-Man - Region 3
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 McVille W 26-20
Sep 11 Leeds W 34-24 9-Man - Region 3
Sep 18 Inkster Midway W 22-14 9-Man - Region 3
Sep 25 Walhalla W 24-6 9-Man - Region 3
Oct 02 Hoople Valley W 45-0 9-Man - Region 3
Oct 06 Rogers North Central W 32-20
Oct 09 Pembina W 55-26 9-Man - Region 3
Oct 13 Cando L 20-70 9-Man - Region 3
Oct 20 Edinburg 0-0 9-Man - Region 3
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Rogers North Central L 26-36
Sep 06 McVille L 12-38
Sep 13 Leeds W 36-24 9-Man - Region 3
Sep 20 Inkster Midway W 25-0 9-Man - Region 3
Sep 27 Walhalla W 32-20 9-Man - Region 3
Oct 04 Hoople Valley L 6-14 9-Man - Region 3
Oct 11 Pembina W 40-6 9-Man - Region 3
Oct 15 Cando W 32-14 9-Man - Region 3
Oct 22 Edinburg 0-0 9-Man - Region 3
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Hillsboro L 8-12
Sep 07 McVille L 6-20
Sep 14 Cando L 0-30 9-Man - Region 3
Sep 21 Leeds L 7-36 9-Man - Region 3
Sep 28 Inkster Midway W 28-20 9-Man - Region 3
Oct 05 Walhalla 0-0 9-Man - Region 3
Oct 12 Hoople Valley L 14-20 9-Man - Region 3
Oct 16 Pembina W 20-0 9-Man - Region 3
Oct 23 Edinburg W 42-20 9-Man - Region 3
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Hillsboro L 0-32
Sep 01 McVille L 0-35
Sep 08 Cando L 12-40 9-Man - Region 3
Sep 15 Leeds L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 22 Inkster Midway L 0-34 9-Man - Region 3
Sep 29 Walhalla L 6-52 9-Man - Region 3
Oct 06 Hoople Valley L 12-14 9-Man - Region 3
Oct 13 Pembina L 16-41 9-Man - Region 3
Oct 17 Edinburg L 26-54 9-Man - Region 3
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hoople Valley L 6-32 9-Man - Region 3
Sep 02 Pembina L 0-14 9-Man - Region 3
Sep 09 Buxton Central Valley L 0-18 9-Man - Region 3
Sep 16 Hatton W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 23 Edinburg L 30-63 9-Man - Region 3
Sep 30 Northwood L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 07 Walhalla L 0-18 9-Man - Region 3
Oct 11 McVille L 0-24 9-Man - Region 3
Oct 18 Thompson L 0-0 9-Man - Region 3 ?
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Pembina W 20-19 9-Man - Region 3
Sep 04 Buxton Central Valley L 30-48 9-Man - Region 3
Sep 11 Hatton L 0-35 9-Man - Region 3
Sep 18 Edinburg L 14-26 9-Man - Region 3
Sep 25 Northwood L 20-21 9-Man - Region 3
Oct 02 Walhalla L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 09 McVille W 20-14 9-Man - Region 3
Oct 13 Thompson L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 20 Hoople Valley L 0-46 9-Man - Region 3
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Inkster Midway W 36-6 9-Man - Region 3
Sep 09 Park River W 15-0 9-Man - Region 3
Sep 12 Edinburg L 13-30 9-Man - Region 3
Sep 19 Northwood L 6-21 9-Man - Region 3
Sep 26 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 03 McVille W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 10 Thompson W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 17 Hoople Valley W 29-14 9-Man - Region 3
Oct 24 Pembina 0-0 9-Man - Region 3
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Park River W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Aug 30 Edinburg W 26-20 9-Man - Region 3
Sep 06 Northwood L 20-64 9-Man - Region 3
Sep 13 Walhalla W 26-12 9-Man - Region 3
Sep 20 McVille W 40-30 9-Man - Region 3
Sep 27 Thompson L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 04 Hoople Valley W 22-12 9-Man - Region 3
Oct 11 Pembina W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 15 Inkster Midway W 35-16 9-Man - Region 3
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Leeds W 22-0
Sep 07 ????? W 0-0 ?
Sep 14 Finley-Sharon L 0-21 Lake-Region
Sep 21 Cooperstown L 0-44 Lake-Region
Sep 28 Rogers North Central W 35-0 Lake-Region
Oct 05 Wimbledon-Courtenay 0-0 Lake-Region
Oct 12 McVille W 28-12 Lake-Region
Oct 19 Northwood L 22-24 Lake-Region
Oct 23 Minnewaukan W 51-12
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Starkweather L 0-22
Sep 09 Finley-Sharon L 0-42 Lake-Region
Sep 16 Cooperstown L 14-47 Lake-Region
Sep 23 ????? 0-0
Sep 30 McVille L 6-43 Lake-Region
Oct 07 Michigan 0-0 Lake-Region
Oct 14 Northwood 0-0 Lake-Region
Oct 18 Rogers North Central L 34-42
Oct 25 ????? 0-0
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 07 Rogers North Central W 34-0
Sep 17 Finley-Sharon W 18-0 Lake-Region
Sep 24 Cooperstown W 42-0 Lake-Region
Sep 28 Starkweather W 16-8
Oct 01 Fort Totten Four Winds W 38-0 Lake-Region
Oct 08 McVille W 32-6 Lake-Region
Oct 15 Michigan W 39-0 Lake-Region
Oct 19 Northwood W 26-6 Lake-Region
Oct 26 St. John W 36-8
Nov 02 Wyndmere L 14-40 9-Man Quarterfinal
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Fisher (MN) L 18-24
Sep 11 Northwood L 8-32 Lake-Region
Sep 18 Tolna W 54-0
Sep 25 Finley-Sharon W 14-12 Lake-Region
Oct 02 ????? 0-0
Oct 09 Cooperstown L 8-26
Oct 16 McVille L 12-37 Lake-Region
Oct 20 Michigan L 0-30 Lake-Region
Oct 27 ????? 0-0
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Fisher (MN) W 10-0
Sep 05 Michigan L 20-26 Lake-Region
Sep 12 Northwood 0-0 Lake-Region
Sep 19 ????? 0-0
Sep 26 Finley-Sharon 0-0 Lake-Region
Oct 03 Starkweather L 14-28
Oct 10 Petersburg Unity L 12-14 Lake-Region
Oct 17 McVille W 8-6 Lake-Region
Oct 21 St. John W 14-0
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Fisher (MN) W 16-12
Sep 07 McVille W 26-8 Lake-Region
Sep 14 Michigan L 0-20 Lake-Region
Sep 21 Northwood 0-0 Lake-Region
Sep 28 Tolna L 6-22 Lake-Region
Oct 05 Finley-Sharon W 23-14 Lake-Region
Oct 09 Starkweather L 6-28
Oct 19 St. John L 0-14
Oct 26 Hope L 0-34
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Fisher (MN) W 20-14
Sep 08 Finley-Sharon W 24-0
Sep 15 McVille W 50-0 Lake-Region
Sep 22 Tolna W 22-14 Lake-Region
Sep 26 Inkster Midway L 22-38
Sep 29 Michigan W 16-12 Lake-Region
Oct 06 Devils Lake St. Mary's L 12-60 Lake-Region
Oct 13 Petersburg Unity W 34-28 Lake-Region
Oct 17 St. John W 20-0
Oct 27 Hope L 8-23
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 06 Finley-Sharon W 20-6
Sep 09 Minnewaukan L 6-14
Sep 16 McVille W 0-0 Lake-Region ?
Sep 23 Devils Lake St. Mary's W 8-6 Lake-Region
Sep 27 Bisbee W 36-0
Sep 30 Petersburg Unity L 16-20 Lake-Region
Oct 07 St. John W 34-8
Oct 14 Michigan W 22-0 Lake-Region
Oct 21 Tolna W 22-14 Lake-Region
Oct 28 Hope L 26-28
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Minnewaukan W 14-0
Sep 10 McVille W 60-8 Lake-Region
Sep 17 Devils Lake St. Mary's L 0-19 Lake-Region
Sep 24 Petersburg Unity W 26-12 Lake-Region
Sep 28 Calvin Border Central W 50-6
Oct 08 Michigan W 16-0 Lake-Region
Oct 15 Tolna W 20-0 Lake-Region
Oct 22 open
Oct 29 Hope W 20-6
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Minnewaukan W 24-14
Sep 05 Devils Lake St. Mary's L 44-46 Lake-Region
Sep 12 Petersburg Unity W 30-6 Lake-Region
Sep 19 Edmore W 60-18 Lake-Region
Sep 26 Michigan W 54-6 Lake-Region
Oct 03 Tolna W 38-18 Lake-Region
Oct 10 Calvin Border Central W 56-8
Oct 17 McVille W 54-26 Lake-Region
Oct 21 open