LARIMORE POLAR BEARS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 0-4 .000 20-215 9
2018 4-5 .444 259-333 P 9
2017 2-6 .250 162-242 9
2016 8-1 .889 378-135 * P
2015 8-2 .800 346-136 * P
2014 9-2 .818 421-168 * P
2013 8-1 .889 257-98 * P
2012 8-1 .889 314-135 * P
2011 6-3 .667 322-167 * P
2010 5-4 .556 202-211 *
2009 2-6 .222 185-215
2008 4-5 .444 184-216 P
2007 1-7 .125 92-191
2006 9-1 .900 282-77 * P
2005 7-4 .636 209-163 * P
2004 11-2 .846 348-121 * P
2003 7-4 .636 113-135 * P
2002 10-1 .909 93-40 * P
2001 5-4 .556 26-134 *
2000 0-8 .000 51-226
1999 1-6 .143 89-242
1998 1-6 .143 86-163
1997 3-6 .333 92-132
1996 0-7 .000 46-191
1995 2-6 .250 128-140
1994 3-6 .333 177-213
1993 1-8 .111 63-173
1992 3-5 .375 96-173
1991 4-3 .571 146-117
1990 5-4 .556 228-135 *
1989 5-3 .625 152-142 *
1988 2-6 .250 78-143
1987 4-5 .444 114-152
1986 6-3 .667 122-96 * P
1985 7-2 .778 203-145 *
1984 2-6 .250 87-138
1983 4-5 .444 104-74
1982 4-5 .444 62-113
1981 5-4 .556 79-93 *
1980 1-8 .111 46-177
1979 2-5 .286 66-91
1978 9-2 .818 344-78 * P
1977 8-1 .889 256-49 *
1976 8-1 .889 292-62 *
1975 6-3 .667 183-78 *
80-51 .638 21 of 45
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Cavalier L 0-70
Aug 30 Hope-Page L 8-44
Sep 06 Enderlin L 6-61
Sep 13 Fort Totten Four Winds L 6-40
Sep 20 Wyndmere 0-0
Sep 27 ????? 0-0
Oct 04 Cooperstown Griggs County Central 0-0
Oct 11 Fairmount 0-0
Oct 18 Walhalla 0-0
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 28-49
Aug 24 Walhalla W 37-0 9-Man - Region 2
Aug 31 open
Sep 04 Cavalier L 18-48
Sep 07 Lakota W 26-22 9-Man - Region 2
Sep 14 Fort Totten Four Winds W 70-42 9-Man - Region 2
Sep 21 Cavalier W 48-30 9-Man - Region 2
Sep 28 New Rockford-Sheyenne L 12-50 9-Man - Region 2
Oct 05 Rolla L 14-50
Oct 12 LaMoure L 6-42 9-Man First Round
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 6-39
Aug 25 Walhalla L 22-24 9-Man - Region 2
Sep 01 Inkster Midway W 38-21 9-Man - Region 2
Sep 08 Lakota L 0-20 9-Man - Region 2
Sep 15 Fort Totten Four Winds W 42-6 9-Man - Region 2
Sep 22 Cavalier L 8-52 9-Man - Region 2
Sep 29 New Rockford-Sheyenne L 26-32 9-Man - Region 2
Oct 06 Rolla L 20-48
Oct 10 open
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Hillsboro W 31-22
Sep 02 Oakes W 39-14
Sep 09 Ellendale W 49-23
Sep 16 Park River W 40-0 A - Region 2
Sep 23 Harvey W 32-0 A - Region 2
Sep 30 Lakota W 48-7 A - Region 2
Oct 07 Langdon W 47-14 A - Region 2
Oct 14 Rugby W 51-13 A - Region 2
Oct 28 Ellendale L 41-42 Class A Quarterfinal
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Hillsboro W 33-22
Sep 04 Oakes W 31-0
Sep 11 Ellendale W 47-6
Sep 18 Park River L 8-44 A - Region 2
Sep 25 Harvey W 35-18 A - Region 2
Oct 02 Lakota W 49-6 A - Region 2
Oct 09 Langdon W 42-0 A - Region 2
Oct 16 Rugby W 31-6 A - Region 2
Oct 23 Oakes W 46-6 Class A First Round
Oct 30 Carrington L 14-28 Class A Quarterfinal
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Rugby L 28-42
Sep 05 Walhalla W 48-14 A - Region 2
Sep 12 Park River W 29-13 A - Region 2
Sep 19 Lakota W 40-0 A - Region 2
Sep 26 Langdon W 46-8 A - Region 2
Oct 03 Inkster Midway W 56-8 A - Region 2
Oct 10 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 66-7 A - Region 2
Oct 17 Rolla W 42-13 A - Region 2
Oct 24 Hillsboro W 48-40 Class A First Round
Oct 31 Carrington W 17-6 Class A Quarterfinal
Nov 07 Park River L 0-7 Class A Semifinal
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Rugby W 13-7
Sep 06 Walhalla W 32-0 A - Region 2
Sep 13 Park River W 38-20 A - Region 2
Sep 20 Lakota W 17-14 A - Region 2
Sep 27 Langdon W 42-16 A - Region 2
Oct 04 Inkster Midway W 40-0 A - Region 2
Oct 11 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 46-0 A - Region 2
Oct 18 Rolla W 21-13 A - Region 2
Oct 25 Linton L 9-28 Class A First Round
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Tioga W 32-13
Aug 24 open
Aug 31 Park River W 27-0 A - Region 2
Sep 07 Westhope W 41-12 A - Region 2
Sep 14 Langdon W 21-14 A - Region 2
Sep 21 Inkster Midway W 40-20 A - Region 2
Sep 28 Harvey W 35-13 A - Region 2
Oct 05 Rolla W 41-27 A - Region 2
Oct 12 Northwood W 55-8 A - Region 2
Oct 19 Milnor L 22-28 Class A First Round
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Hunter Northern Cass W 54-6
Aug 26 open
Sep 02 Westhope L 6-12 A - Region 2
Sep 09 Langdon W 49-23 A - Region 2
Sep 16 Inkster Midway W 52-12 A - Region 2
Sep 23 Harvey L 21-38 A - Region 2
Sep 30 Rolla W 42-20 A - Region 2
Oct 07 Northwood W 42-0 A - Region 2
Oct 14 Park River W 28-14 A - Region 2
Oct 19 Milnor L 30-42 Class A First Round
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Hunter Northern Cass W 27-12
Aug 27 Cooperstown Griggs County Central W 33-6
Sep 03 Langdon W 21-14 A - Region 2
Sep 10 Inkster Midway W 45-12 A - Region 2
Sep 17 Cavalier L 20-44 A - Region 2
Sep 24 Rolla L 6-35 A - Region 2
Oct 01 Northwood W 38-6 A - Region 2
Oct 08 Park River L 12-49 A - Region 2
Oct 15 Rugby L 0-33 A - Region 2
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Cooperstown Griggs County Central L 15-20
Sep 04 Langdon L 20-42 A - Region 2
Sep 11 Inkster Midway W 52-6 A - Region 2
Sep 18 Cavalier L 16-46 A - Region 2
Sep 25 Rolla L 0-35 A - Region 2
Oct 02 Northwood W 50-14 A - Region 2
Oct 09 Park River L 8-14 A - Region 2
Oct 16 Rugby L 24-38 A - Region 2
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 LaMoure W 20-6
Sep 05 Milnor L 6-16
Sep 12 Lisbon L 12-41
Sep 19 Langdon W 38-22 A - Region 2
Sep 26 Northwood W 21-14 A - Region 2
Oct 03 Park River L 14-36 A - Region 2
Oct 10 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 12-27 A - Region 2
Oct 17 Cavalier W 43-22 A - Region 2
Oct 24 Park River L 18-32 Class A First Round
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 LaMoure L 7-17
Aug 31 Milnor L 7-34
Sep 07 Lisbon L 12-16
Sep 14 Langdon L 19-30 A - Region 2
Sep 21 Northwood W 20-19 A - Region 2
Sep 28 Park River L 27-30 A - Region 2
Oct 05 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-20 A - Region 2
Oct 12 Cavalier L 0-28 A - Region 2
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 New Rockford-Sheyenne W 21-0
Sep 01 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 42-11 A - Region 2
Sep 08 Cavalier W 40-6 A - Region 2
Sep 15 Cooperstown Griggs County Central W 42-16 A - Region 2
Sep 22 Park River W 28-0 A - Region 2
Sep 29 Thompson W 34-20 A - Region 2
Oct 06 Inkster Midway W 2-0 F
Oct 13 Hunter Northern Cass W 37-0 A - Region 2
Oct 20 Kindred W 30-6 Class A First Round
Oct 27 Wyndmere L 6-18 Class A Quarterfinal
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 New Rockford W 20-8
Sep 02 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 18-24 A - Region 2
Sep 09 Cavalier L 7-32 A - Region 2
Sep 16 Cooperstown Griggs County Central W 35-0 A - Region 2
Sep 23 Park River L 0-38 A - Region 2
Sep 30 Thompson W 31-12 A - Region 2
Oct 07 Inkster Midway W 37-0 A - Region 2
Oct 14 Hunter Northern Cass W 34-14 A - Region 2
Oct 21 Linton W 6-0 Class A First Round
Oct 28 Park River W 7-6 Class A Quarterfinal
Nov 04 Cavalier L 14-29 Class A Semifinal
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Cooperstown Griggs County Central W 18-0
Aug 31 Hillsboro W 44-12
Sep 03 Northwood W 39-0 A - Region 2
Sep 10 Harvey W 28-0 A - Region 2
Sep 17 Inkster Midway W 46-14 A - Region 2
Sep 24 Park River W 20-8 A - Region 2
Oct 01 LaMoure W 25-6
Oct 08 Langdon L 7-14 A - Region 2
Oct 15 Thompson W 40-12 A - Region 2
Oct 22 Cooperstown Griggs County Central W 33-12 Class A First Round
Oct 29 Fargo Oak Grove Lutheran W 22-15 Class A Quarterfinal
Nov 05 Harvey W 14-7 Class A Semifinal
Nov 12 Velva L 12-21 Class A Final
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Cooperstown Griggs County Central W 26-0
Sep 02 Hillsboro W 0-0 ?
Sep 05 Northwood W 0-0 A - Region 2 ?
Sep 12 Harvey L 14-24 A - Region 2
Sep 19 Inkster Midway W 0-0 A - Region 2 ?
Sep 26 Park River L 0-28 A - Region 2
Oct 03 LaMoure L 0-21
Oct 10 Langdon W 28-14 A - Region 2
Oct 17 Thompson W 18-12 A - Region 2
Oct 24 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 27-14 Class A First Round
Oct 31 Harvey L 0-22 Class A Quarterfinal
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Cooperstown Griggs County Central W 8-0
Sep 06 Hillsboro W 41-0
Sep 13 Harvey W 30-24 A - Region 2
Sep 20 Inkster Midway W 0-0 A - Region 2 ?
Sep 27 Park River W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 04 Petersburg Dakota Prairie W 42-6 A - Region 2
Oct 11 Langdon W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 15 Northwood W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 18 Thompson W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 25 Mohall W 14-0 Class A First Round
Nov 01 Stanley L 0-16 Class A Quarterfinal
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Cooperstown Griggs County Central L 8-34
Aug 31 Hillsboro W 0-0 ?
Sep 07 Harvey L 6-36 A - Region 2
Sep 14 Inkster Midway W 0-0 A - Region 2 ?
Sep 21 Park River W 0-0 A - Region 2 ?
Sep 28 Petersburg Dakota Prairie W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 05 Langdon L 6-22 A - Region 2
Oct 09 Thompson L 6-42 A - Region 2
Oct 12 Northwood W 0-0 A - Region 2 ?
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Cooperstown Griggs County Central 0-0
Sep 01 Hillsboro L 12-38
Sep 08 Inkster Midway L 0-40 A - Region 2
Sep 15 Park River L 7-32 A - Region 2
Sep 22 Petersburg Dakota Prairie L 18-32 A - Region 2
Sep 29 Langdon L 8-44 A - Region 2
Oct 06 Thompson L 0-0 A - Region 2 ?
Oct 10 Northwood L 0-6 A - Region 2
Oct 13 Harvey L 6-34 A - Region 2
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Cooperstown Griggs County Central 0-0
Sep 03 Hillsboro L 14-42
Sep 10 Inkster Midway L 0-20 A - Region 2
Sep 17 Park River L 0-29 A - Region 2
Sep 24 Petersburg Dakota Prairie W 35-22 A - Region 2
Oct 01 Langdon L 7-33 A - Region 2
Oct 08 Thompson L 6-36 A - Region 2
Oct 12 Northwood 0-0 A - Region 2
Oct 15 Harvey L 27-60 A - Region 2
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Cooperstown Griggs County Central W 42-18
Sep 04 Hillsboro 0-0
Sep 11 Park River L 18-40 A - Region 2
Sep 18 Petersburg Dakota Prairie L 8-14 A - Region 2
Sep 25 Langdon L 12-26 A - Region 2
Oct 02 Thompson 0-0 A - Region 2
Oct 06 New Rockford L 0-0 A - Region 2 ?
Oct 13 Harvey L 6-39 A - Region 2
Oct 16 Inkster Midway L 0-26 A - Region 2
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Cooperstown Griggs County Central W 27-14
Sep 05 Hillsboro W 0-0 ?
Sep 12 Park River L 0-6 A - Region 2
Sep 19 Petersburg Dakota Prairie W 27-8 A - Region 2
Sep 26 Langdon L 6-26 A - Region 2
Oct 03 Thompson L 0-0 A - Region 2 ?
Oct 07 New Rockford L 8-22 A - Region 2
Oct 14 Harvey L 12-20 A - Region 2
Oct 17 Inkster Midway L 12-36 A - Region 2
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Cavalier L 0-50 B - Region 2
Sep 06 Park River L 8-30 B - Region 2
Sep 13 New Rockford L 15-35 B - Region 2
Sep 20 open
Sep 27 Rugby L 0-0 B - Region 2 ?
Oct 04 Grafton L 15-27 B - Region 2
Oct 11 Langdon 0-0 B - Region 2
Oct 15 Harvey L 0-35 B - Region 2
Oct 18 Bottineau L 8-14 B - Region 2
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Cavalier L 14-20 B - Region 2
Sep 01 Park River W 32-8 B - Region 2
Sep 08 New Rockford W 36-0 B - Region 2
Sep 15 open
Sep 22 Rugby L 8-10 B - Region 2
Sep 29 Grafton L 18-42 B - Region 2
Oct 06 Langdon L 0-0 B - Region 2 ?
Oct 10 Harvey L 6-42 B - Region 2
Oct 13 Bottineau L 14-18 B - Region 2
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Park River L 25-28 B - Region 2
Sep 02 New Rockford W 34-19 B - Region 2
Sep 09 Inkster Midway W 35-6 B - Region 2
Sep 16 Rugby L 0-19 B - Region 2
Sep 23 Grafton L 28-49 B - Region 2
Sep 30 Langdon W 14-7 B - Region 2
Oct 07 Harvey L 13-28 B - Region 2
Oct 14 Bottineau L 14-30 B - Region 2
Oct 18 Cavalier L 14-27 B - Region 2
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Park River W 14-6 B - Region 2
Sep 03 New Rockford L 6-14 B - Region 2
Sep 10 Inkster Midway L 13-18 B - Region 2
Sep 17 Rugby L 6-7 B - Region 2
Sep 24 Grafton L 7-14 B - Region 2
Oct 01 Langdon L 7-27 B - Region 2
Oct 08 Harvey L 0-34 B - Region 2
Oct 12 Bottineau L 10-20 B - Region 2
Oct 19 Cavalier L 0-33 B - Region 2
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 New Rockford W 7-6 B - Region 2
Sep 04 Carrington W 21-6 B - Region 2
Sep 11 Rugby L 8-12 B - Region 2
Sep 18 Grafton L 22-47 B - Region 2
Sep 25 Langdon L 8-33 B - Region 2
Oct 02 Harvey L 7-35 B - Region 2
Oct 09 open
Oct 16 Cavalier L 0-34 B - Region 2
OCt 23 Park River W 23-0 B - Region 2
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 New Rockford W 35-6 B - Region 2
Sep 06 Carrington W 35-6 B - Region 2
Sep 13 Rugby L 13-21 B - Region 2
Sep 20 Grafton W 12-6 B - Region 2
Sep 27 Langdon W 26-15 B - Region 2
Oct 04 Harvey L 0-14 B - Region 2
Oct 11 ????? 0-0
Oct 15 Cavalier L 20-43 B - Region 2
Oct 22 Park River W 40-12 B - Region 2
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Grafton W 8-6
Sep 07 Enderlin W 42-7
Sep 14 Carrington W 34-6 B - Region 2
Sep 21 Langdon L 8-12 B - Region 2
Sep 28 Harvey L 26-34 B - Region 2
Oct 05 New Rockford W 35-0 B - Region 2
Oct 12 Park River W 35-22 B - Region 2
Oct 16 Cavalier L 20-27 B - Region 2
Oct 23 Mayville-Portland L 20-21 B - Region 2
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Enderlin W 20-14
Sep 01 open
Sep 08 Carrington W 21-6 B - Region 2
Sep 15 Langdon L 7-24 B - Region 2
Sep 22 Harvey L 23-28 B - Region 2
Sep 29 New Rockford W 29-0 B - Region 2
Oct 06 Park River W 0-0 B - Region 2 ?
Oct 13 Cavalier W 32-29 B - Region 2
Oct 20 Mayville-Portland L 20-41 B - Region 2
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hillsboro L 6-18
Sep 02 Mayville-Portland W 18-13
Sep 09 Warren (MN) L 14-15
Sep 16 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0
Sep 23 Cavalier L 6-12 B - Region 2
Sep 30 Carrington L 0-28 B - Region 2
Oct 07 Park River W 21-12 B - Region 2
Oct 14 Harvey L 0-7 B - Region 2
Oct 21 Langdon L 13-38 B - Region 2
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hillsboro W 48-20
Sep 04 Mayville-Portland L 7-13
Sep 11 Warren (MN) W 13-7
Sep 18 Fargo Oak Grove Lutheran W 12-6
Sep 25 Cavalier L 0-33 B - Region 2
Oct 02 Carrington L 12-37 B - Region 2
Oct 09 Park River W 8-0 B - Region 2
Oct 16 Harvey L 14-15 B - Region 2
Oct 23 Langdon L 0-21 B - Region 2
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 Warren (MN) W 14-0
Sep 12 Casselton Central Cass W 13-6 B - Region 1
Sep 19 Fargo Oak Grove Lutheran L 10-14 B - Region 1
Sep 26 Carrington L 7-10 B - Region 1
Oct 03 Hillsboro W 35-8 B - Region 1
Oct 10 Cavalier W 15-12 B - Region 1
Oct 17 Mayville-Portland W 21-18 B - Region 1
Oct 24 Langdon W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 31 Velva L 7-28 Class B Quarterfinal
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Harvey W 22-20
Sep 06 Warren (MN) W 18-7
Sep 13 Fargo Oak Grove Lutheran W 37-6
Sep 20 Hillsboro W 27-14
Sep 27 Carrington W 19-8 B - Region 1
Oct 04 Mayville-Portland W 21-19 B - Region 1
Oct 11 Cavalier L 7-35 B - Region 1
Oct 15 Casselton Central Cass L 7-12
Oct 18 Langdon W 45-24 B - Region 1
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Harvey L 6-8
Sep 07 Casselton Central Cass L 12-28
Sep 14 ????? 0-0
Sep 21 Hillsboro W 17-12
Sep 28 Carrington L 13-14 B - Region 1
Oct 05 Mayville-Portland L 13-41 B - Region 1
Oct 12 Cavalier L 0-20 B - Region 1
Oct 19 Park River W 20-8 B - Region 1
Oct 23 Langdon L 6-7 B - Region 1
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Harvey L 18-20
Sep 09 Casselton Central Cass L 7-12
Sep 16 Kindred W 13-6
Sep 23 Hillsboro L 0-6
Sep 30 Carrington W 14-0 B - Region 1
Oct 07 Mayville-Portland L 14-16 B - Region 1
Oct 14 Cavalier L 0-14 B - Region 1
Oct 18 Park River W 12-0 B - Region 1
Oct 25 Langdon W 26-0 B - Region 1
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 East Grand Forks (MN) Sacred Heart W 14-0
Sep 10 Hillsboro W 0-0 ?
Sep 17 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-22
Sep 24 Casselton Central Cass L 0-6
Oct 01 Carrington L 8-14 B - Region 1
Oct 08 Mayville-Portland L 0-28 B - Region 1
Oct 15 Cavalier W 20-14 B - Region 1
Oct 19 Park River W 20-0 B - Region 1
Oct 26 Cando L 0-6 B - Region 1
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 East Grand Forks (MN) Sacred Heart W 12-7
Sep 11 Hillsboro W 18-6
Sep 18 Cando L 0-20 B - Region 1
Sep 25 Walhalla W 35-6 B - Region 1
Oct 02 Rolla W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 09 Mayville-Portland W 6-3 B - Region 1
Oct 16 Carrington L 8-28 B - Region 1
Oct 20 Park River L 0-15 B - Region 1
Oct 27 Cavalier L 0-28 B - Region 1
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 East Grand Forks (MN) Sacred Heart L 0-8
Sep 05 Langdon L 6-28
Sep 12 Cavalier L 0-26 Red-River-Valley
Sep 19 Mayville-Portland L 0-28 Red-River-Valley
Sep 26 Hatton L 8-27 Red-River-Valley
Oct 03 Hillsboro L 12-22 Red-River-Valley
Oct 10 Walhalla W 20-6
Oct 17 Park River L 0-20 Red-River-Valley
Oct 21 Carrington L 0-12
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 ????? 0-0
Sep 04 Langdon W 20-0
Sep 14 Mayville-Portland L 12-14 Red-River-Valley
Sep 21 Hatton L 12-25 Red-River-Valley
Sep 28 Hillsboro L 8-28 Red-River-Valley
Oct 05 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0 Red-River-Valley
Oct 12 Park River 0-0 Red-River-Valley
Oct 16 Cooperstown W 22-9 Red-River-Valley
Oct 23 Cavalier L 12-15 Red-River-Valley
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Red Lake Falls (MN) L 0-8
Sep 08 Rolla W 40-14
Sep 15 Mayville-Portland W 7-6 Red-River-Valley
Sep 22 Hatton W 28-12 Red-River-Valley
Sep 29 Hillsboro W 40-0 Red-River-Valley
Oct 06 Fargo Oak Grove Lutheran W 67-0 Red-River-Valley
Oct 13 Park River W 36-0 Red-River-Valley
Oct 17 Cooperstown W 28-0 Red-River-Valley
Oct 24 Northwood W 40-6 Red-River-Valley
Nov 03 Forman Sargent Central W 39-12 Class B Semifinal
Nov 10 Watford City L 19-20 Class B Final
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Belcourt Turtle Mountain W 30-8
Sep 09 Rolla W 28-2
Sep 16 Hatton W 28-8 Red-River-Valley
Sep 23 Hillsboro W 28-6 Red-River-Valley
Sep 30 Fargo Oak Grove Lutheran W 28-0 Red-River-Valley
Oct 07 Park River W 26-0 Red-River-Valley
Oct 14 Cooperstown W 44-3 Red-River-Valley
Oct 18 Northwood W 44-12 Red-River-Valley
Oct 28 Mayville-Portland L 0-10 Red-River-Valley
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Cavalier W 38-0
Sep 10 Park River W 24-0
Sep 17 Hatton W 22-6 Red-River-Valley
Sep 24 Hillsboro W 40-12 Red-River-Valley
Oct 01 Fargo Oak Grove Lutheran W 22-6 Red-River-Valley
Oct 08 Belcourt Turtle Mountain W 28-6
Oct 15 Cooperstown W 54-6 Red-River-Valley
Oct 19 Northwood W 50-0 Red-River-Valley
Oct 26 Mayville-Portland L 14-26 Red-River-Valley
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Cavalier L 8-14
Sep 05 Park River W 6-0
Sep 12 Hillsboro W 14-0 Red-River-Valley
Sep 19 Fargo Oak Grove Lutheran W 38-0 Red-River-Valley
Sep 26 New Rockford W 32-8
Oct 03 Cooperstown W 39-0 Red-River-Valley
Oct 10 Northwood W 22-6 Red-River-Valley
Oct 17 Mayville-Portland L 8-28 Red-River-Valley
Oct 21 Hatton L 16-22 Red-River-Valley