LEEDS LIONS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 0-4 .000 94-229 9
2018 1-6 .143 132-358 9
2017 3-5 .375 205-272 9
2016 0-8 .000 77-365 9
2015 2-6 .250 177-334 9
2014 3-5 .375 143-217 9
2013 3-5 .375 149-283 9
2012 4-5 .444 185-255 9
2011 7-3 .700 334-193 * P 9
2010 3-5 .375 208-267 9
2009 3-5 .375 203-223 9
2008 1-8 .111 132-362 9
2007 8-2 .800 370-102 * P 9
2006 9-1 .900 390-136 * P 9
2005 7-3 .700 278-204 * P 9
2004 8-3 .727 371-266 * P 9
2003 2-7 .222 164-304 9
2002 4-5 .444 174-197 9
2001 4-4 .500 158-141 9
2000 3-5 .375 224-301 9
1999 4-3 .571 183-160 9
1998 10-1 .909 392-106 * P 9
1997 6-3 .667 252-189 * P 9
1996 0-8 .000 149-360 9
1995 1-7 .125 68-241 9
1994 4-5 .444 224-189 9
1993 9-2 .818 350-184 * P 9
1992 3-4 .429 207-165 9
1991 6-4 .600 278-200 * P 9
1990 9-3 .750 384-161 * P 9
1989 5-4 .556 144-139 * 9
1988 4-5 .444 142-159 9
1987 4-4 .500 184-155 9
1986 3-6 .333 153-180 9
1985 5-3 .625 128-111 * 9
1984 1-8 .111 38-183 9
1983 5-4 .556 148-88 * 9
1982 6-3 .667 222-137 * 9
1981 0-8 .000 22-292 9
1980 1-7 .125 98-268 9
1979 0-7 .000 28-146 9
1978 1-5 .167 44-171 9
1977 3-7 .300 122-175 9
1976 0-8 .000 54-276 9
1975 4-6 .400 134-209 9
61-55 .538 14 of 45
   
CO-OP NAME HISTORY:
Benson County Wildcats 2009-
North Central Benson Raiders 1986-2008
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Maddock Bobcats 2009-
Minnewaukan Midgets 1986-2008
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 New Rockford-Sheyenne L 16-58 9-Man - Region 2
Aug 30 Surrey L 16-45
Sep 06 Lakota L 42-50 9-Man - Region 2
Sep 13 St. John L 20-76 9-Man - Region 2
Sep 20 Cavalier 0-0 9-Man - Region 2
Sep 27 Walhalla 0-0 9-Man - Region 2
Oct 04 Dunseith 0-0 9-Man - Region 2
Oct 11 Rolla 0-0 9-Man - Region 2
Oct 18 Cando North Star 0-0 9-Man - Region 2
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Surrey L 14-56
Aug 24 New Rockford-Sheyenne L 16-70
Aug 31 Rolla L 15-52 9-Man - Region 4
Sep 07 Dunseith W 40-32 9-Man - Region 4
Sep 14 open
Sep 21 Cando North Star L 13-44 9-Man - Region 4
Sep 28 Towner L 28-48 9-Man - Region 4
Oct 05 St. John L 6-56 9-Man - Region 4
Oct 09 open
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Surrey W 28-18
Aug 25 New Rockford-Sheyenne L 8-50
Sep 01 Rolla L 24-52 9-Man - Region 4
Sep 08 Dunseith W 49-20 9-Man - Region 4
Sep 15 Drake-Anamoose W 54-0
Sep 22 Cando North Star L 16-38 9-Man - Region 4
Sep 29 Towner L 26-42 9-Man - Region 4
Oct 06 St. John L 0-52 9-Man - Region 4
Oct 10 open
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Cando North Star L 0-55
Aug 26 New Rockford-Sheyenne L 8-48
Sep 02 Rolla L 22-56 9-Man - Region 4
Sep 09 Dunseith L 22-24 9-Man - Region 4
Sep 16 Drake-Anamoose L 6-32 9-Man - Region 4
Sep 23 Surrey L 6-44 9-Man - Region 4
Sep 30 Towner L 0-52 9-Man - Region 4
Oct 07 St. John L 13-54 9-Man - Region 4
Oct 11 open
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Cando North Star L 20-48
Aug 28 New Rockford-Sheyenne L 12-54
Sep 04 Rolla L 14-48 9-Man - Region 4
Sep 11 Dunseith L 22-48 9-Man - Region 4
Sep 18 Drake-Anamoose W 14-12 9-Man - Region 4
Sep 25 Surrey W 45-12 9-Man - Region 4
Oct 02 Towner L 14-54 9-Man - Region 4
Oct 09 St. John L 36-58 9-Man - Region 4
Oct 13 open
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Thompson L 6-36 9-Man - Region 2
Aug 29 Cavalier L 0-56 9-Man - Region 2
Sep 05 New Rockford-Sheyenne L 22-46 9-Man - Region 2
Sep 12 Hoople Valley-Edinburg W 39-0 9-Man - Region 2
Sep 19 Fort Totten Four Winds W 54-0 9-Man - Region 2
Sep 26 Hope-Page W 8-6 9-Man - Region 2
Oct 03 Cando North Star L 8-24 9-Man - Region 2
Oct 10 Northwood L 6-49 9-Man - Region 2
Oct 17 open
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Thompson L 13-35 9-Man - Region 2
Aug 30 Cavalier L 0-76 9-Man - Region 2
Sep 06 New Rockford-Sheyenne L 14-32 9-Man - Region 2
Sep 13 Hoople Valley-Edinburg W 50-16
Sep 20 Fort Totten Four Winds W 42-0 9-Man - Region 2
Sep 27 Hope-Page L 0-56 9-Man - Region 2
Oct 04 Cando North Star W 30-20 9-Man - Region 2
Oct 11 Northwood L 0-35 9-Man - Region 2
Oct 18 open
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Fort Totten Four Winds W 46-18 9-Man - Region 3
Aug 24 St. John L 20-32 9-Man - Region 3
Aug 31 Kenmare W 33-14 9-Man - Region 3
Sep 07 Drake-Anamoose L 26-40 9-Man - Region 3
Sep 14 Mohall-Lansford-Sherwood W 26-16 9-Man - Region 3
Sep 21 Dunseith W 2-0 F
Sep 28 Towner L 18-47 9-Man - Region 3
Oct 05 Surrey L 14-44 9-Man - Region 3
Oct 12 Cando North Star L 0-44 9-Man - Region 3
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Fort Totten Four Winds L 50-14 9-Man - Region 3 F
Aug 26 St. John W 29-28 9-Man - Region 3
Sep 02 Kenmare W 38-0 9-Man - Region 3
Sep 09 Drake-Anamoose W 42-14 9-Man - Region 3
Sep 16 Mohall-Lansford-Sherwood L 20-22 9-Man - Region 3
Sep 23 Dunseith W 54-20 9-Man - Region 3
Sep 30 Towner W 26-14 9-Man - Region 3
Oct 07 Surrey W 35-26 9-Man - Region 3
Oct 14 Cando North Star W 26-14 9-Man - Region 3
Oct 21 Underwood L 14-39 9-Man First Round
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Lakota L 0-30
Sep 03 Cando North Star L 18-48 9-Man - Region 4
Sep 10 Towner L 22-54 9-Man - Region 4
Sep 17 Fessenden-Bowdon L 12-52 9-Man - Region 4
Sep 24 Drake-Anamoose W 44-20 9-Man - Region 4
Oct 01 Fort Totten Four Winds W 53-12
Oct 08 St. John L 8-44 9-Man - Region 4
Oct 12 Dunseith W 55-6 9-Man - Region 4
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Lakota L 6-40
Sep 04 Cando North Star L 14-16 9-Man - Region 4
Sep 11 Towner L 12-38 9-Man - Region 4
Sep 18 Fessenden-Bowdon L 6-41 9-Man - Region 4
Sep 25 Drake-Anamoose W 47-20 9-Man - Region 4
Oct 02 Fort Totten Four Winds W 52-0
Oct 09 St. John L 20-62 9-Man - Region 4
Oct 16 Dunseith W 46-6 9-Man - Region 4
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Lakota L 6-40
Aug 29 Hoople Valley W 22-14
Sep 05 Maddock L 6-34 9-Man - Region 4
Sep 12 St. John L 6-54 9-Man - Region 4
Sep 19 Towner L 18-46 9-Man - Region 4
Sep 26 Dunseith L 54-56 9-Man - Region 4
Oct 03 Fessenden-Bowdon L 0-53 9-Man - Region 4
Oct 10 Cando North Star L 0-36 9-Man - Region 4
Oct 17 Drake L 20-30 9-Man - Region 4
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Hoople Valley W 43-0
Aug 31 Maddock W 48-6 9-Man - Region 4
Sep 07 St. John L 8-14 9-Man - Region 4
Sep 14 Towner W 24-6 9-Man - Region 4
Sep 21 Dunseith W 62-8 9-Man - Region 4
Sep 28 Fessenden-Bowdon W 45-12 9-Man - Region 4
Oct 05 Cando W 56-14 9-Man - Region 4
Oct 12 Drake W 44-8 9-Man - Region 4
Oct 16 Mohall-Lansford-Sherwood W 32-0 9-Man First Round
Oct 19 Mott-Regent L 8-34 9-Man Second Round
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Rolette W 48-0
Sep 01 Edinburg W 69-6
Sep 08 Buxton Central Valley W 30-18
Sep 15 Surrey W 56-20 9-Man - Region 5
Sep 22 Drake W 28-6 9-Man - Region 5
Sep 29 Towner W 49-14 9-Man - Region 5
Oct 06 Maddock W 34-22 9-Man - Region 5
Oct 10 Fessenden-Bowdon W 20-6 9-Man - Region 5
Oct 13 Hoople Valley W 34-14
Oct 20 Lakota L 22-30 9-Man First Round
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Rolette W 36-28
Sep 02 Edinburg L 12-34
Sep 09 Buxton Central Valley W 18-8
Sep 13 Fessenden-Bowdon W 26-16 9-Man - Region 5
Sep 16 Surrey W 22-0 9-Man - Region 5
Sep 23 Drake L 42-50 9-Man - Region 5
Sep 30 Towner W 46-6 9-Man - Region 5
Oct 07 Maddock W 13-0 9-Man - Region 5
Oct 14 Hoople Valley W 55-12
Oct 21 Edinburg L 8-50 9-Man First Round
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 St. John W 55-14 9-Man - Region 3
Sep 03 New Rockford L 6-42 9-Man - Region 3
Sep 10 Walhalla L 22-39
Sep 14 Cando W 42-28 9-Man - Region 3
Sep 17 Rolette W 32-27 9-Man - Region 3
Sep 24 Maddock W 46-12 9-Man - Region 3
Oct 01 Fessenden-Bowdon W 33-13 9-Man - Region 3
Oct 08 Rolla W 26-21 9-Man - Region 3
Oct 12 Drake W 45-28 9-Man - Region 3
Oct 15 Hankinson W 34-0 9-Man First Round
Oct 22 Edinburg L 30-42 9-Man Second Round
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 New Rockford L 28-41 9-Man - Region 3
Sep 05 Fort Totten Four Winds W 50-8
Sep 12 Cando L 30-50 9-Man - Region 3
Sep 16 Rolette L 0-42 9-Man - Region 3
Sep 19 Maddock L 12-53 9-Man - Region 3
Sep 26 Fessenden-Bowdon L 0-48 9-Man - Region 3
Oct 03 Rolla L 6-30 9-Man - Region 3
Oct 10 Drake W 38-32 9-Man - Region 3
Oct 14 St. John L 0-0 9-Man - Region 3 ?
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Lakota L 10-24
Sep 06 Dunseith W 56-0 9-Man - Region 3
Sep 13 Rolette L 12-32 9-Man - Region 3
Sep 17 Maddock L 8-41 9-Man - Region 3
Sep 20 Fessenden-Bowdon L 14-34 9-Man - Region 3
Sep 27 Rolla W 22-8 9-Man - Region 3
Oct 04 Drake W 30-12 9-Man - Region 3
Oct 11 St. John W 22-7 9-Man - Region 3
Oct 15 Towner L 0-39 9-Man - Region 3
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Maddock L 0-25 9-Man - Region 3
Aug 31 Rolette L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 07 St. John W 44-14 9-Man - Region 3
Sep 14 Drake W 34-6 9-Man - Region 3
Sep 18 Rolla L 6-38 9-Man - Region 3
Sep 21 Towner W 12-6 9-Man - Region 3
Sep 28 Dunseith W 40-6 9-Man - Region 3
Oct 05 Fessenden-Bowdon L 22-46 9-Man - Region 3
Oct 09 open
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Rolette L 28-54 9-Man - Region 3
Sep 01 St. John W 42-12 9-Man - Region 3
Sep 08 Rolla L 6-52 9-Man - Region 3
Sep 15 Drake W 40-16 9-Man - Region 3
Sep 22 Towner L 12-42 9-Man - Region 3
Sep 29 Dunseith W 54-14 9-Man - Region 3
Oct 03 Fessenden-Bowdon L 28-62 9-Man - Region 3
Oct 06 open
Oct 13 Maddock L 14-49 9-Man - Region 3
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 St. John W 22-0 9-Man - Region 3
Sep 03 Rolla L 14-20 9-Man - Region 3
Sep 10 Drake W 15-14 9-Man - Region 3
Sep 17 Towner L 30-54 9-Man - Region 3
Sep 24 Dunseith W 46-8 9-Man - Region 3
Oct 01 Fessenden-Bowdon W 28-26 9-Man - Region 3
Oct 05 open
Oct 08 Maddock L 28-38 9-Man - Region 3
Oct 12 Rolette 0-0 9-Man - Region 3
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Cando W 0-0 ?
Sep 04 Wilton W 40-6 9-Man - Region 4
Sep 11 Turtle Lake-Mercer W 28-6 9-Man - Region 4
Sep 18 East Grand Forks (MN) Sacred Heart W 50-0
Sep 25 Towner W 43-0 9-Man - Region 4
Oct 02 Fessenden-Bowdon W 43-6 9-Man - Region 4
Oct 09 Maddock W 47-8 9-Man - Region 4
Oct 13 Drake W 47-8 9-Man - Region 4
Oct 16 open
Oct 20 Linton W 30-8 9-Man First Round
Oct 23 Napoleon W 48-34 9-Man Second Round
Oct 30 New England L 16-30 9-Man Quarterfinal
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Cando W 46-30
Sep 05 Wilton W 30-0 9-Man - Region 4
Sep 12 Turtle Lake-Mercer L 12-40 9-Man - Region 4
Sep 19 Hallock (MN) Kittson Central W 18-14
Sep 26 Towner L 8-38 9-Man - Region 4
Oct 03 Fessenden-Bowdon W 20-8 9-Man - Region 4
Oct 10 Maddock W 52-21 9-Man - Region 4
Oct 14 open
Oct 17 Drake W 48-8 9-Man - Region 4
Oct 21 Towner L 18-30 9-Man First Round
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Maddock L 22-54
Sep 06 Lakota L 8-44 9-Man - Region 3
Sep 13 Walhalla L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 20 Pembina L 34-38 9-Man - Region 3
Sep 27 Edinburg L 14-74 9-Man - Region 3
Oct 04 Hoople Valley L 25-42 9-Man - Region 3
Oct 11 Inkster Midway L 16-50 9-Man - Region 3
Oct 15 Cando L 30-58 9-Man - Region 3
Oct 18 open
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Maddock L 12-42
Sep 01 Walhalla W 16-0 9-Man - Region 3
Sep 08 Pembina L 6-14 9-Man - Region 3
Sep 15 Edinburg L 6-40 9-Man - Region 3
Sep 22 Hoople Valley L 14-50 9-Man - Region 3
Sep 29 Inkster Midway L 8-41 9-Man - Region 3
Oct 06 Cando L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 13 Lakota L 6-54 9-Man - Region 3
Oct 17 open
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Towner L 6-21
Sep 02 Buxton Central Valley W 30-6
Sep 09 Lakota L 50-56 9-Man - Region 3
Sep 16 Walhalla W 36-6 9-Man - Region 3
Sep 23 Pembina W 30-0 9-Man - Region 3
Sep 30 Edinburg L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 07 Hoople Valley L 22-34 9-Man - Region 3
Oct 11 Cando W 36-28 9-Man - Region 3
Oct 18 Maddock L 14-38
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Towner L 22-42
Sep 03 Buxton Central Valley W 14-12
Sep 10 Lakota W 12-0 9-Man - Region 3
Sep 17 Walhalla W 28-14 9-Man - Region 3
Sep 24 Pembina W 45-0 9-Man - Region 3
Oct 01 Edinburg W 40-16 9-Man - Region 3
Oct 08 Hoople Valley W 55-6 9-Man - Region 3
Oct 12 Cando W 46-6 9-Man - Region 3
Oct 19 Maddock W 46-26
Oct 22 Rolette W 20-8 9-Man First Round
Oct 29 Forman Sargent Central L 22-54 9-Man Quarterfinal
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Towner L 18-47
Sep 04 Cando L 30-36 9-Man - Region 3
Sep 11 Lakota L 24-34 9-Man - Region 3
Sep 18 Walhalla 0-0 9-Man - Region 3
Sep 25 Pembina W 36-0 9-Man - Region 3
Oct 02 Edinburg 0-0 9-Man - Region 3
Oct 09 Hoople Valley W 47-0 9-Man - Region 3
Oct 13 Inkster Midway L 12-28 9-Man - Region 3
Oct 20 Maddock W 40-20
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Towner L 6-28
Sep 06 Cando W 8-6 9-Man - Region 3
Sep 13 Lakota L 24-36 9-Man - Region 3
Sep 20 Walhalla W 58-26 9-Man - Region 3
Sep 27 Pembina W 30-8 9-Man - Region 3
Oct 04 Edinburg W 50-6 9-Man - Region 3
Oct 11 Hoople Valley W 44-26 9-Man - Region 3
Oct 15 Inkster Midway W 50-12 9-Man - Region 3
Oct 22 Maddock L 8-32
Oct 29 Westhope L 0-20 9-Man First Round
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Towner W 26-0
Sep 07 Cando L 12-42 9-Man - Region 3
Sep 14 Inkster Midway W 60-26 9-Man - Region 3
Sep 21 Lakota W 36-7 9-Man - Region 3
Sep 28 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 05 Pembina W 50-0 9-Man - Region 3
Oct 12 Edinburg W 56-6 9-Man - Region 3
Oct 16 Hoople Valley W 48-0 9-Man - Region 3
Oct 23 Maddock L 22-29
Oct 30 Westhope W 44-28 9-Man First Round
Nov 02 Wyndmere W 30-20 9-Man Quarterfinal
Nov 09 Rolette L 0-3 9-Man Semifinal
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Towner L 14-30
Sep 01 Cando W 28-16 9-Man - Region 3
Sep 08 Inkster Midway W 20-12 9-Man - Region 3
Sep 15 Lakota W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 22 Walhalla L 28-32 9-Man - Region 3
Sep 29 Pembina L 22-41 9-Man - Region 3
Oct 06 Edinburg W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 13 Hoople Valley W 32-8 9-Man - Region 3
Oct 17 Maddock L 0-0 ?
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Drake L 6-14
Sep 02 Maddock L 12-44 9-Man - Region 4
Sep 09 Cando L 14-16
Sep 13 Towner L 14-20
Sep 23 Fessenden W 28-20 9-Man - Region 4
Sep 30 Drake W 14-6 9-Man - Region 4
Oct 07 New Rockford L 8-14 9-Man - Region 4
Oct 18 Towner W 28-12 9-Man - Region 4
Oct 21 Cando W 18-13 9-Man - Region 4
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Rolla L 0-20
Sep 04 Cando L 16-40 9-Man - Region 4
Sep 11 Starkweather W 46-0 9-Man - Region 4
Sep 18 open
Sep 25 Fessenden L 18-26 9-Man - Region 4
Oct 02 Drake W 28-0 9-Man - Region 4
Oct 09 New Rockford W 44-14
Oct 13 Towner W 32-8 9-Man - Region 4
Oct 20 Maddock L 0-47 9-Man - Region 4
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Cando L 8-18
Sep 05 Glenburn L 13-16
Sep 12 Starkweather W 42-12
Sep 19 Maddock L 14-46
Sep 26 Rolla W 7-6
Oct 03 Rolette L 14-22
Oct 10 St. John W 21-6
Oct 14 Dunseith L 22-32
Oct 21 Towner L 12-22
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 ????? W 0-0 ?
Sep 06 Towner L 0-14
Sep 13 Rolette W 22-20
Sep 20 Rolla W 0-0 ?
Sep 27 Dunseith L 0-6
Oct 04 Cando L 0-35
Oct 11 St. John W 44-8
Oct 15 Starkweather W 62-28
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Lakota L 0-22
Sep 07 Towner L 12-20 Central-North-Dakota
Sep 14 Anamoose L 0-6 Central-North-Dakota
Sep 21 New Rockford L 0-0 Central-North-Dakota ?
Sep 28 Fessenden L 0-46 Central-North-Dakota
Oct 05 Minnewaukan W 12-6 Central-North-Dakota
Oct 12 Drake L 0-0 Central-North-Dakota ?
Oct 19 Maddock L 0-40 Central-North-Dakota
Oct 23 Cando L 14-43
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Michigan W 12-6
Sep 09 Maddock W 12-6 Central-North-Dakota
Sep 16 Towner L 6-12 Central-North-Dakota
Sep 20 Minnewaukan W 32-0
Sep 23 Anamoose W 58-6 Central-North-Dakota
Sep 30 New Rockford W 0-0 Central-North-Dakota ?
Oct 07 Fessenden L 14-26 Central-North-Dakota
Oct 14 Esmond L 0-12 Central-North-Dakota
Oct 18 Drake L 14-20 Central-North-Dakota
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Michigan W 30-14
Sep 10 Drake L 8-14 Central-North-Dakota
Sep 17 Maddock W 24-8 Central-North-Dakota
Sep 21 Minnewaukan W 38-8
Sep 24 Towner W 42-0 Central-North-Dakota
Oct 01 Anamoose W 36-6 Central-North-Dakota
Oct 08 New Rockford W 30-6 Central-North-Dakota
Oct 15 Fessenden L 0-24 Central-North-Dakota
Oct 19 Esmond L 14-57 Central-North-Dakota
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Michigan L 0-0 ?
Sep 11 Esmond L 0-38 Central-North-Dakota
Sep 18 Drake L 0-34 Central-North-Dakota
Sep 25 Maddock L 0-19 Central-North-Dakota
Oct 02 Towner L 2-33 Central-North-Dakota
Oct 09 Anamoose L 6-60 Central-North-Dakota
Oct 16 New Rockford L 8-42 Central-North-Dakota
Oct 20 Fessenden L 6-66 Central-North-Dakota
Oct 27 ????? 0-0
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Michigan L 6-28
Sep 05 Minnewaukan W 30-6 Central-North-Dakota
Sep 12 Esmond L 0-40 Central-North-Dakota
Sep 19 Drake L 0-32 Central-North-Dakota
Sep 26 Maddock 0-0 Central-North-Dakota
Oct 03 Towner L 22-52 Central-North-Dakota
Oct 10 Anamoose L 12-28 Central-North-Dakota
Oct 21 Starkweather L 14-62
Oct 24 New Rockford L 14-20 Central-North-Dakota
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Michigan L 6-30
Sep 07 Starkweather L 0-28
Sep 14 Esmond L 0-0 Central-North-Dakota ?
Sep 21 Towner L 6-22 Central-North-Dakota
Sep 28 Minnewaukan 0-0 Central-North-Dakota
Oct 05 Maddock 0-0 Central-North-Dakota
Oct 12 Drake L 0-18 Central-North-Dakota
Oct 16 Rock Lake L 16-48
Oct 26 Anamoose L 22-50
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 ????? 0-0
Sep 08 ????? 0-0
Sep 15 Drake L 0-44 Central-North-Dakota
Sep 22 Esmond L 0-51 Central-North-Dakota
Sep 29 Towner L 8-30 Central-North-Dakota
Oct 06 Minnewaukan L 6-14 Central-North-Dakota
Oct 13 Maddock W 22-14 Central-North-Dakota
Oct 17 Rock Lake L 8-18
Oct 24 ????? 0-0
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Michigan L 6-30
Sep 09 Anamoose W 50-8
Sep 13 Starkweather L 0-8
Sep 16 Maddock L 6-30 Central-North-Dakota
Sep 23 Drake L 0-12 Central-North-Dakota
Sep 30 Esmond L 0-12 Central-North-Dakota
Oct 04 Rock Lake W 14-12
Oct 07 Towner W 38-0 Central-North-Dakota
Oct 11 Rolette L 0-27
Oct 14 Minnewaukan L 8-36 Central-North-Dakota
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Michigan L 0-0 ?
Sep 07 Drake L 0-46
Sep 10 Starkweather L 2-24
Sep 17 Minnewaukan L 6-40 Central-North-Dakota - East
Sep 24 Esmond L 12-53 Central-North-Dakota - East
Oct 01 Maddock L 22-49 Central-North-Dakota - East
Oct 08 Bowdon L 6-38 Central-North-Dakota - East
Oct 12 Rolette L 6-26
Oct 19 open
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Michigan W 12-8
Sep 05 Rock Lake W 36-0
Sep 09 Bisbee W 16-0
Sep 12 Bowdon W 26-20 Central-North-Dakota - East
Sep 19 Drake L 8-26
Sep 26 Minnewaukan L 12-38 Central-North-Dakota - East
Oct 03 Esmond L 18-25 Central-North-Dakota - East
Oct 10 Maddock L 0-52 Central-North-Dakota - East
Oct 14 Starkweather L 0-20
Oct 17 Rolette L 6-20