MILNOR BISON
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 1-2 .333 44-30
2018 7-3 .700 262-185 * P
2017 3-5 .375 157-254
2016 4-4 .500 184-167
2015 3-5 .375 144-290
2014 4-4 .500 175-198
2013 9-3 .750 290-177 * P
2012 6-4 .600 254-212 * P
2011 6-4 .600 300-179 * P
2010 9-3 .750 363-143 * P
2009 5-4 .556 212-144 * P
2008 7-2 .778 184-81 * P
2007 4-5 .444 217-182 P
2006 7-3 .700 298-190 * P 9
2005 0-8 .000 40-337
2004 6-3 .667 254-114 * P 9
2003 8-2 .800 298-150 * P 9
2002 2-6 .250 117-175 9
2001 0-8 .000 74-238 9
2000 0-8 .000 28-243 9
1999 1-6 .143 34-98 9
1998 2-6 .250 124-228 9
1997 4-5 .444 106-163 P 9
1996 4-4 .500 162-150 9
1995 5-4 .556 220-184 * P 9
1994 2-6 .250 102-167 9
1993 3-6 .333 195-271 9
1992 2-7 .222 108-260 9
1991 4-4 .500 141-136 9
1990 1-7 .125 52-285 9
1989 1-6 .143 47-188 9
1988 2-6 .250 98-166 9
1987 3-5 .375 102-177 9
1986 2-6 .250 48-157 9
1985 3-6 .333 102-189 9
1984 4-5 .444 166-251 9
1983 5-4 .556 154-147 * 9
1982 4-5 .444 134-121 9
1981 1-8 .111 78-258 9
1980 1-8 .111 76-225
1979 0-6 .000 14-166
1978 2-6 .250 58-171
1977 2-6 .250 46-150
1976 3-5 .375 66-177
1975 3-4 .429 138-153
131-193 .404 12 of 45
   
CO-OP NAME HISTORY:
Sargent County Bulldogs   2019-
Milnor/North Sargent Bulldogs   1991-2018
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Gwinner North Sargent Bobcats   1991-
Forman Sargent Central Cadets   2017-
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 30 Sisseton (SD) L 0-6
Sep 06 Hunter Northern Cass L 14-18 A - Region 1
Sep 13 Fargo Oak Grove Lutheran W 30-6 A - Region 1
Sep 20 Oakes 0-0 A - Region 1
Sep 27 Ellendale 0-0 A - Region 1
Oct 04 Northwood 0-0 A - Region 1
Oct 11 Thompson 0-0 A - Region 1
Oct 18 Lisbon 0-0 A - Region 1
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Sisseton (SD) W 44-16
Aug 31 Fargo Oak Grove Lutheran W 36-14 A - Region 1
Sep 07 Ellendale W 40-26 A - Region 1
Sep 14 Hillsboro L 8-29 A - Region 1
Sep 21 Kindred L 12-45 A - Region 1
Sep 28 Enderlin W 46-14 A - Region 1
Oct 05 Lisbon W 20-0 A - Region 1
Oct 12 Hunter Northern Cass W 34-6 A - Region 1
Oct 19 Carrington W 14-6 Class A First Round
Oct 26 Hillsboro L 8-27 Class A Quarterfinal
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Sisseton (SD) W 22-21
Sep 01 Fargo Oak Grove Lutheran L 24-41 A - Region 1
Sep 08 Ellendale L 8-41 A - Region 1
Sep 15 Hillsboro L 6-38 A - Region 1
Sep 22 Kindred L 0-35 A - Region 1
Sep 29 Enderlin W 36-34 A - Region 1
Oct 06 Lisbon W 55-32 A - Region 1
Oct 13 Hunter Northern Cass L 6-12 A - Region 1
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Lisbon W 34-12
Sep 02 Park River L 6-12
Sep 09 Lakota W 49-31
Sep 16 Hunter Northern Cass L 16-21 A - Region 1
Sep 23 Oakes W 39-6 A - Region 1
Sep 30 Fargo Oak Grove Lutheran W 26-24 A - Region 1
Oct 07 Ellendale L 0-34 A - Region 1
Oct 14 Carrington L 14-27 A - Region 1
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Lisbon W 40-20
Sep 04 Park River L 6-64
Sep 11 Lakota W 20-16
Sep 18 Hunter Northern Cass L 0-35 A - Region 1
Sep 25 Oakes L 22-35 A - Region 1
Oct 02 Fargo Oak Grove Lutheran W 8-6 A - Region 1
Oct 09 Ellendale L 24-43 A - Region 1
Oct 16 Carrington L 24-71 A - Region 1
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Lisbon W 30-0
Sep 05 Hillsboro L 0-36 A - Region 1
Sep 12 Hunter Northern Cass W 20-12 A - Region 1
Sep 19 Steele-Dawson W 26-14 A - Region 1
Sep 26 Linton L 26-28 A - Region 1
Oct 03 Carrington L 6-52 A - Region 1
Oct 10 Oakes L 26-56 A - Region 1
Oct 17 Ellendale W 41-0 A - Region 1
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Lisbon L 14-34
Sep 06 Hillsboro W 48-27 A - Region 1
Sep 13 Hunter Northern Cass W 30-0 A - Region 1
Sep 20 Steele-Dawson W 44-0 A - Region 1
Sep 27 Linton W 20-14 A - Region 1
Oct 04 Carrington L 8-20 A - Region 1
Oct 11 Oakes W 8-6 A - Region 1
Oct 18 Ellendale W 37-14 A - Region 1
Oct 25 Lakota W 36-22 Class A First Round
Nov 01 Rolla W 33-14 Class A Quarterfinal
Nov 08 Linton W 12-6 Class A Semifinal
Nov 15 Hazen L 0-20 Class A Final
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Lisbon L 13-45
Aug 31 Hunter Northern Cass L 20-28 A - Region 1
Sep 07 Linton L 13-14 A - Region 1
Sep 14 Steele-Dawson W 33-17 A - Region 1
Sep 21 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 38-20 A - Region 1
Sep 28 Oakes W 28-26 A - Region 1
Oct 05 Enderlin W 28-6 A - Region 1
Oct 12 Fargo Oak Grove Lutheran W 39-14 A - Region 1
Oct 19 Larimore W 28-22 Class A First Round
Oct 26 Westhope L 14-20 Class A Quarterfinal
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Lisbon L 13-28
Sep 02 Hunter Northern Cass W 64-0 A - Region 1
Sep 09 Linton L 7-14 A - Region 1
Sep 16 Steele-Dawson W 46-6 A - Region 1
Sep 23 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 39-0 A - Region 1
Sep 30 Oakes L 0-35 A - Region 1
Oct 07 Enderlin W 28-22 A - Region 1
Oct 14 Fargo Oak Grove Lutheran W 47-16 A - Region 1
Oct 21 Larimore W 42-30 Class A First Round
Oct 28 Linton L 14-28 Class A Quarterfinal
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Kindred W 35-0
Sep 03 Enderlin L 20-26 A - Region 1
Sep 10 Cooperstown Griggs County Central W 40-0 A - Region 1
Sep 17 Oakes W 37-6 A - Region 1
Sep 24 Hunter Northern Cass W 53-0 A - Region 1
Oct 01 LaMoure W 36-24 A - Region 1
Oct 08 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 34-0 A - Region 1
Oct 15 Linton L 12-20 A - Region 1
Oct 22 Rugby W 28-14 Class A First Round
Oct 29 Linton W 17-14 Class A Quarterfinal
Nov 05 Cavalier W 31-14 Class A Semifinal
Nov 12 Velva L 20-25 Class A Final
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Kindred W 24-8
Sep 04 Enderlin W 18-6 A - Region 1
Sep 11 Cooperstown Griggs County Central W 38-14 A - Region 1
Sep 18 Oakes L 8-12 A - Region 1
Sep 25 Hunter Northern Cass W 44-0 A - Region 1
Oct 02 LaMoure L 14-26 A - Region 1
Oct 09 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 36-8 A - Region 1
Oct 16 Linton L 6-32 A - Region 1
Oct 23 Langdon L 6-32 Class A First Round
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Northwood W 26-6
Sep 05 Larimore W 16-6
Sep 12 Park River W 14-12
Sep 19 Lisbon W 20-12 A - Region 1
Sep 26 Linton L 6-20 A - Region 1
Oct 03 LaMoure W 36-0 A - Region 1
Oct 10 Kindred W 42-6 A - Region 1
Oct 17 Enderlin W 24-13 A - Region 1
Oct 24 Lisbon L 0-6 Class A First Round
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Northwood L 12-14
Aug 31 Larimore W 34-7
Sep 07 Park River W 19-12
Sep 14 Lisbon L 12-26 A - Region 1
Sep 21 Linton L 24-28 A - Region 1
Sep 28 LaMoure W 30-19 A - Region 1
Oct 05 Kindred L 23-24 A - Region 1
Oct 12 Enderlin W 49-12 A - Region 1
Oct 19 Linton L 14-40 Class A First Round
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 Ellendale W 51-0
Aug 25 Oakes W 44-8
Sep 01 Napoleon L 6-58
Sep 08 Strasburg W 56-6
Sep 15 Hope-Page W 28-16 9-Man - Region 2
Sep 22 Forman Sargent Central W 34-6 9-Man - Region 2
Sep 29 Hillsboro L 15-38 9-Man - Region 2
Oct 06 Colfax Richland W 20-0 9-Man - Region 2
Oct 13 Rogers North Central W 44-22 9-Man - Region 2
Oct 20 Napoleon L 0-36 9-Man First Round
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Lisbon L 8-40
Aug 26 open
Sep 02 Wyndmere L 12-53 A - Region 1
Sep 09 LaMoure L 8-40 A - Region 1
Sep 16 Linton L 0-48 A - Region 1
Sep 23 Kindred L 0-30 A - Region 1
Sep 30 Wishek L 6-44 A - Region 1
Oct 07 Steele-Dawson L 6-47 A - Region 1
Oct 14 Hankinson L 0-35 A - Region 1
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Ellendale W 32-6 9-Man - Region 1
Sep 03 Colfax Richland W 52-0 9-Man - Region 1
Sep 10 Wyndmere L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 17 Enderlin W 56-22 9-Man - Region 1
Sep 21 open
Sep 24 Hankinson W 28-20 9-Man - Region 1
Oct 01 Tower City Maple Valley L 8-24 9-Man - Region 1
Oct 08 Forman Sargent Central W 36-0 9-Man - Region 1
Oct 12 open
Oct 15 Cando W 28-0 9-Man First Round
Oct 22 Walhalla L 14-42 9-Man Second Round
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Wyndmere L 6-35 9-Man - Region 1
Sep 05 Forman Sargent Central W 35-0 9-Man - Region 1
Sep 12 Hankinson W 43-22 9-Man - Region 1
Sep 19 Tower City Maple Valley W 36-7 9-Man - Region 1
Sep 23 open
Sep 26 Ellendale W 34-6 9-Man - Region 1
Oct 03 Fairmount W 38-6 9-Man - Region 1
Oct 10 Colfax Richland W 30-6 9-Man - Region 1
Oct 14 Enderlin W 40-24 9-Man - Region 1
Oct 17 Edinburg W 28-14 9-Man First Round
Oct 24 Fessenden-Bowdon L 8-30 9-Man Second Round
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hankinson W 29-6 9-Man - Region 1
Sep 06 Hunter Northern Cass L 12-34 9-Man - Region 1
Sep 13 Hope-Page L 12-35 9-Man - Region 1
Sep 20 Tower City Maple Valley L 16-26 9-Man - Region 1
Sep 24 Fairmount W 20-0 9-Man - Region 1
Sep 27 Ellendale L 6-12 9-Man - Region 1
Oct 04 open
Oct 11 Rogers North Central L 6-40 9-Man - Region 1
Oct 15 Forman Sargent Central L 16-22 9-Man - Region 1
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Hankinson L 8-39 9-Man - Region 1
Aug 31 Hunter Northern Cass L 12-54 9-Man - Region 1
Sep 07 Hope-Page L 22-49 9-Man - Region 1
Sep 14 Tower City Maple Valley L 12-46 9-Man - Region 1
Sep 21 Fairmount L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 25 Ellendale L 20-50 9-Man - Region 1
Sep 28 open
Oct 05 Rogers North Central L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 09 Forman Sargent Central L 0-0 9-Man - Region 1 ?
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Wishek L 6-28
Sep 01 Forman Sargent Central L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 08 Hankinson L 0-42 9-Man - Region 1
Sep 15 Ellendale L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 22 Edgeley L 0-46 9-Man - Region 1
Sep 26 Hope-Page L 0-52 9-Man - Region 1
Sep 29 Rogers North Central L 8-39 9-Man - Region 1
Oct 06 Hunter Northern Cass L 14-36 9-Man - Region 1
Oct 13 Fairmount 0-0 9-Man - Region 1
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Wishek L 6-20
Sep 03 Forman Sargent Central L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 10 Hankinson L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 17 Ellendale L 0-58 9-Man - Region 1
Sep 24 Edgeley L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 01 Rogers North Central W 28-20 9-Man - Region 1
Oct 05 Page 0-0 9-Man - Region 1
Oct 08 Hunter Northern Cass L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 12 Fairmount 0-0 9-Man - Region 1
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Wishek W 34-0
Sep 04 Edgeley L 16-49
Sep 11 Fairmount L 22-40 9-Man - Region 1
Sep 18 open
Sep 25 Hunter Northern Cass L 8-34 9-Man - Region 1
Oct 02 Page L 22-50 9-Man - Region 1
Oct 06 Forman Sargent Central L 8-20 9-Man - Region 1
Oct 09 Wyndmere L 0-29 9-Man - Region 1
Oct 16 Rogers North Central W 14-6 9-Man - Region 1
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Wishek W 0-0 ?
Sep 05 Edgeley L 6-48
Sep 12 Fairmount W 44-0 9-Man - Region 1
Sep 19 open
Sep 26 Hunter Northern Cass W 22-16 9-Man - Region 1
Oct 03 Page L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 10 Forman Sargent Central L 0-52 9-Man - Region 1
Oct 14 Wyndmere L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 17 Rogers North Central W 28-9 9-Man - Region 1
Oct 21 Hatton L 6-38 9-Man First Round
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Wishek W 26-12
Sep 06 Edgeley L 12-40
Sep 13 Enderlin W 26-8 9-Man - Region 1
Sep 20 Rogers North Central W 14-0 9-Man - Region 1
Sep 27 Forman Sargent Central L 32-52 9-Man - Region 1
Oct 04 open
Oct 11 Fairmount W 30-0 9-Man - Region 1
Oct 15 Wyndmere L 14-36 9-Man - Region 1
Oct 22 Hankinson L 14-38 9-Man - Region 1
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Wishek L 6-32
Sep 01 Edgeley L 28-32
Sep 08 Enderlin L 22-24 9-Man - Region 1
Sep 15 Rogers North Central W 53-18 9-Man - Region 1
Sep 22 Forman Sargent Central W 26-6 9-Man - Region 1
Sep 29 open
Oct 06 Fairmount W 37-14 9-Man - Region 1
Oct 13 Wyndmere W 22-0 9-Man - Region 1
Oct 17 Hankinson W 26-20 9-Man - Region 1
Oct 20 Strasburg L 0-38 9-Man First Round
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Arthur Dakota W 0-0 ?
Sep 02 Edgeley L 8-36
Sep 09 Enderlin L 6-28 9-Man - Region 1
Sep 16 open
Sep 23 Forman Sargent Central L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 04 Enderlin L 26-46
Oct 07 Fairmount W 36-6 9-Man - Region 1
Oct 14 Rogers North Central L 8-17 9-Man - Region 1
Oct 18 Hankinson L 18-34 9-Man - Region 1
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Arthur Dakota L 18-44
Sep 03 Edgeley L 0-28
Sep 10 Enderlin W 44-14 9-Man - Region 1
Sep 17 Rogers North Central L 14-22 9-Man - Region 1
Sep 24 Forman Sargent Central L 0-42 9-Man - Region 1
Oct 01 Agency Village (SD) Tiospa Zina W 53-6
Oct 08 Fairmount W 53-32 9-Man - Region 1
Oct 15 Forman Sargent Central L 0-37
Oct 19 Hankinson L 13-46 9-Man - Region 1
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Arthur Dakota L 18-22
Sep 04 Edgeley L 12-42
Sep 11 Enderlin W 24-8 9-Man - Region 1
Sep 18 Rogers North Central L 6-24 9-Man - Region 1
Sep 25 Forman Sargent Central L 6-34 9-Man - Region 1
Oct 02 Britton (SD) L 6-47
Oct 09 Wyndmere L 0-28 9-Man - Region 1
Oct 13 Tower City Maple Valley W 24-6 9-Man - Region 1
Oct 20 Hankinson L 12-49 9-Man - Region 1
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Arthur Dakota W 0-0 ?
Sep 06 Edgeley W 22-8
Sep 13 Enderlin W 29-12 9-Man - Region 1
Sep 20 Rogers North Central L 12-20 9-Man - Region 1
Sep 27 Forman Sargent Central L 20-22 9-Man - Region 1
Oct 04 ????? 0-0
Oct 11 Wyndmere L 0-40 9-Man - Region 1
Oct 15 Tower City Maple Valley W 44-6 9-Man - Region 1
Oct 22 Hankinson L 14-28 9-Man - Region 1
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 open
Sep 07 Hankinson L 0-35 9-Man - Region 1
Sep 14 Rogers North Central L 6-56 9-Man - Region 1
Sep 21 Arthur Dakota L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 28 Gwinner North Sargent L 12-36 9-Man - Region 1
Oct 05 Wyndmere L 0-49 9-Man - Region 1
Oct 12 Tower City Maple Valley L 14-56 9-Man - Region 1
Oct 16 Page L 0-45 9-Man - Region 1
Oct 23 Edgeley W 20-8
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Edgeley W 14-0
Sep 01 open
Sep 08 Page L 0-49 9-Man - Region 1
Sep 15 Rogers North Central L 6-22 9-Man - Region 1
Sep 22 Arthur Dakota L 7-44 9-Man - Region 1
Sep 29 Gwinner North Sargent 0-0 9-Man - Region 1
Oct 06 Wyndmere L 0-38 9-Man - Region 1
Oct 13 Tower City Maple Valley L 8-14 9-Man - Region 1
Oct 17 Hankinson L 12-21 9-Man - Region 1
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Gwinner North Sargent W 20-12 9-Man - Region 1
Sep 02 Ellendale L 14-33 9-Man - Region 1
Sep 09 Wyndmere L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 16 Kulm L 22-28 9-Man - Region 1
Sep 23 LaMoure L 0-45 9-Man - Region 1
Sep 30 Hankinson L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 07 Edgeley W 30-22 9-Man - Region 1
Oct 11 Forman Sargent Central L 12-26
Oct 18 open
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Gwinner North Sargent W 14-0 9-Man - Region 1
Sep 04 Ellendale L 14-24 9-Man - Region 1
Sep 11 Wyndmere L 6-55 9-Man - Region 1
Sep 18 Kulm W 22-6 9-Man - Region 1
Sep 25 LaMoure L 8-33 9-Man - Region 1
Oct 02 Hankinson L 0-13 9-Man - Region 1
Oct 09 Edgeley L 0-40 9-Man - Region 1
Oct 13 open
Oct 20 Colfax Richland W 38-6 9-Man - Region 1
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 Ellendale L 12-30
Sep 12 Lisbon L 6-12
Sep 19 Gwinner North Sargent W 12-0
Sep 26 Wyndmere L 0-40 Wild-Rice
Oct 03 Lidgerwood W 6-0 Wild-Rice
Oct 10 Enderlin L 0-36 Wild-Rice
Oct 14 Colfax Richland L 12-27 Wild-Rice
Oct 21 Hankinson L 0-12 Wild-Rice
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Ellendale L 0-16
Sep 06 Lisbon L 6-18
Sep 13 Gwinner North Sargent W 28-8
Sep 20 Lidgerwood W 14-0 Wild-Rice
Sep 27 Enderlin L 12-36 Wild-Rice
Oct 04 Colfax Richland W 14-0 Wild-Rice
Oct 11 Hankinson L 14-32 Wild-Rice
Oct 15 Wyndmere L 8-33 Wild-Rice
Oct 18 Forman Sargent Central L 6-46
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Forman Sargent Central W 22-20
Sep 07 Ellendale L 0-42
Sep 14 Gwinner North Sargent L 14-19
Sep 21 Lisbon W 44-20
Sep 28 Enderlin L 8-48 Wild-Rice
Oct 05 Colfax Richland W 26-6 Wild-Rice
Oct 12 Hankinson L 0-26 Wild-Rice
Oct 19 Wyndmere L 12-36 Wild-Rice
Oct 23 Lidgerwood W 40-34 Wild-Rice
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Forman Sargent Central W 24-6
Sep 09 Ellendale L 6-20
Sep 16 Wyndmere L 8-22 Wild-Rice
Sep 23 Hankinson W 28-6 Wild-Rice
Sep 30 Gwinner North Sargent W 30-22
Oct 07 Enderlin L 6-31 Wild-Rice
Oct 14 Lidgerwood W 38-22 Wild-Rice
Oct 18 Gwinner North Sargent L 0-6
Oct 25 Colfax Richland W 14-12 Wild-Rice
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Forman Sargent Central W 42-6
Sep 10 Ellendale L 0-18
Sep 17 Hankinson L 8-14 Wild-Rice
Sep 24 Gwinner North Sargent L 8-18
Oct 01 Enderlin L 0-6 Wild-Rice
Oct 08 Lidgerwood W 20-6 Wild-Rice
Oct 15 Fairmount W 14-6 Wild-Rice
Oct 19 Colfax Richland W 28-13 Wild-Rice
Oct 26 Wyndmere L 14-34 Wild-Rice
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Forman Sargent Central L 12-20
Sep 11 Ellendale L 16-30
Sep 18 Gwinner North Sargent L 0-0 ?
Sep 25 Enderlin L 2-60 Wild-Rice
Oct 02 Lidgerwood W 26-0 Wild-Rice
Oct 09 Fairmount L 0-12 Wild-Rice
Oct 16 Colfax Richland L 6-51 Wild-Rice
Oct 20 Wyndmere L 8-49 Wild-Rice
Oct 27 Hankinson L 8-36 Wild-Rice
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Forman Sargent Central L 8-24
Sep 05 Casselton Central Cass L 16-46 Wild-Rice
Sep 09 Ellendale L 8-37
Sep 12 Hankinson L 6-22 Wild-Rice
Sep 19 Wyndmere L 6-30 Wild-Rice
Sep 26 Fargo Oak Grove Lutheran L 6-28 Wild-Rice
Oct 03 Kindred L 0-26 Wild-Rice
Oct 10 Lidgerwood W 20-0 Wild-Rice
Oct 17 LaMoure L 6-12
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Forman Sargent Central L 0-27
Sep 07 ????? 0-0
Sep 11 Ellendale L 0-0 ?
Sep 14 ????? 0-0
Sep 21 Hankinson L 8-30 Wild-Rice
Sep 28 Wyndmere L 0-33 Wild-Rice
Oct 05 Kindred L 0-24 Wild-Rice
Oct 12 Lidgerwood 0-0 Wild-Rice
Oct 16 Casselton Central Cass L 6-52 Wild-Rice
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Forman Sargent Central L 6-20
Sep 08 Wyndmere W 22-12
Sep 12 Ellendale L 0-20
Sep 15 open
Sep 22 Casselton Central Cass L 0-34 Wild-Rice
Sep 29 Lidgerwood L 14-20 Wild-Rice
Oct 06 Kindred W 16-6 Wild-Rice
Oct 13 Wyndmere L 0-22 Wild-Rice
Oct 17 Hankinson L 0-37 Wild-Rice
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Forman Sargent Central L 0-6
Sep 09 Hankinson L 0-22 Wild-Rice
Sep 16 Wyndmere L 14-20 Wild-Rice
Sep 23 Fairmount L 14-26 Wild-Rice
Sep 30 Lidgerwood L 0-35 Wild-Rice
Oct 07 Colfax Richland W 12-6 Wild-Rice
Oct 14 Kindred W 6-0 Wild-Rice
Oct 18 Casselton Central Cass L 0-35 Wild-Rice
Oct 25 open
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Forman Sargent Central W 16-0
Sep 10 Casselton Central Cass L 6-26 Wild-Rice
Sep 17 Kindred W 14-0 Wild-Rice
Sep 24 Colfax Richland W 28-6 Wild-Rice
Oct 01 Lidgerwood L 2-34 Wild-Rice
Oct 08 Fairmount L 0-44 Wild-Rice
Oct 15 Wyndmere L 0-53 Wild-Rice
Oct 22 Hankinson L 0-14 Wild-Rice
Oct 29 open
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Forman Sargent Central L 0-9
Sep 05 Hankinson W 20-12 Wild-Rice
Sep 12 Wyndmere L 14-33 Wild-Rice
Sep 19 Fairmount L 12-14 Wild-Rice
Sep 26 Lidgerwood 0-0 Wild-Rice
Oct 03 Colfax Richland W 44-24 Wild-Rice
Oct 10 Kindred L 6-34 Wild-Rice
Oct 14 Wahpeton JV W 42-27
Oct 17 Gwinner North Sargent 0-0 Wild-Rice