FARGO OAK GROVE LUTHERAN GROVERS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 0-9 .000 90-346
2018 3-5 .375 139-201
2017 6-3 .667 227-147 * P
2016 3-5 .375 221-235
2015 1-7 .125 106-283
2014 4-5 .444 176-344 9
2013 1-8 .111 130-310 9
2012 0-8 .000 97-289
2011 2-6 .250 69-237
2010 0-9 .000 44-381
2009 3-6 .333 148-242
2008 6-4 .600 189-166 * P
2007 10-1 .909 283-75 * P
2006 7-3 .700 211-99 * P
2005 7-3 .700 286-161 * P
2004 9-2 .818 338-148 * P
2003 7-3 .700 281-205 * P
2002 3-6 .333 77-208
2001 3-6 .333 80-207
2000 4-5 .444 210-187
1999 2-3 .400 71-84
1998 1-3 .250 66-93
1997 1-3 .250 34-121
1996 3-1 .750 47-68
1995 1-6 .143 76-142
1994 10-2 .833 239-81 * P
1993 5-4 .556 150-103 *
1992 2-4 .333 58-152
1991 3-5 .375 107-177
1990 4-5 .444 137-166
1989 2-4 .333 70-95
1988 5-4 .556 137-127 * P
1987 5-3 .625 101-46 *
1986 6-2 .750 175-107 *
1985 2-6 .250 110-228
1984 6-4 .600 105-77 * P
1983 7-3 .700 143-87 * P
1982 12-0 1.000 350-42 * P
1981 7-2 .778 193-76 *
1980 4-5 .444 152-131
1979 2-6 .250 42-181
1978 0-8 .000 26-282
1977 0-9 .000 44-289
1976 7-2 .778 142-54 *
1975 2-7 .222 66-189
77-75 .500 16 of 45
   
CO-OP NAME HISTORY:
Oak Grove/Park Christian Grovers   1998-2010
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Moorhead (MN) Park Christian Falcons   1998-2010
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Grafton L 6-16
Aug 30 Bismarck Shiloh Christian L 14-49
Sep 06 Lisbon L 0-44 A - Region 1
Sep 13 Milnor L 6-30 A - Region 1
Sep 20 Thompson L 10-34 A - Region 1
Sep 27 Northwood L 14-42 A - Region 1
Oct 04 Oakes L 0-55 A - Region 1
Oct 11 Ellendale L 22-30 A - Region 1
Oct 18 Hunter Northern Cass L 18-46 A - Region 1
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Belfield W 27-7
Aug 31 Milnor L 14-36 A - Region 1
Sep 07 Kindred L 21-29 A - Region 1
Sep 14 Hunter Northern Cass L 6-16 A - Region 1
Sep 21 Ellendale W 37-28 A - Region 1
Sep 28 Lisbon L 14-24 A - Region 1
Oct 05 Enderlin W 20-14 A - Region 1
Oct 12 Hillsboro L 0-47 A - Region 1
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Belfield W 47-7
Sep 01 Milnor W 41-24 A - Region 1
Sep 08 Kindred W 27-14 A - Region 1
Sep 15 Hunter Northern Cass W 27-6 A - Region 1
Sep 22 Ellendale L 10-28 A - Region 1
Sep 29 Lisbon W 28-0 A - Region 1
Oct 06 Enderlin W 27-18 A - Region 1
Oct 13 Hillsboro L 6-30 A - Region 1
Oct 20 Carrington L 14-20 Class A First Round
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Belfield W 32-0
Sep 02 Lakota W 42-29
Sep 09 Park River L 26-60
Sep 16 Oakes W 34-7 A - Region 1
Sep 23 Ellendale L 35-43 A - Region 1
Sep 30 Milnor L 24-26 A - Region 1
Oct 07 Carrington L 0-26 A - Region 1
Oct 14 Hunter Northern Cass L 28-44 A - Region 1
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Belfield L 20-26
Sep 04 Lakota W 30-26
Sep 11 Park River L 0-58
Sep 18 Oakes L 16-35 A - Region 1
Sep 25 Ellendale L 0-34 A - Region 1
Oct 02 Milnor L 6-8 A - Region 1
Oct 09 Carrington L 14-65 A - Region 1
Oct 16 Hunter Northern Cass L 20-31 A - Region 1
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hankinson L 8-40 9-Man - Region 1
Aug 29 Wyndmere W 36-28 9-Man - Region 1
Sep 05 Napoleon W 22-20 9-Man - Region 1
Sep 12 Wishek L 12-44 9-Man - Region 1
Sep 19 Strasburg L 8-40 9-Man - Region 1
Sep 26 Colfax Richland L 0-48 9-Man - Region 1
Oct 03 Hope-Page W 32-20
Oct 10 LaMoure L 20-76 9-Man - Region 1
Oct 17 Forman Sargent Central W 38-28 9-Man - Region 1
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Hankinson L 8-22 9-Man - Region 1
Aug 30 Wyndmere L 16-24 9-Man - Region 1
Sep 06 Napoleon L 8-40 9-Man - Region 1
Sep 13 Wishek L 16-38 9-Man - Region 1
Sep 20 Strasburg L 0-30 9-Man - Region 1
Sep 27 Colfax Richland L 12-36 9-Man - Region 1
Oct 04 Hope-Page L 14-48
Oct 11 LaMoure L 22-50 9-Man - Region 1
Oct 18 Forman Sargent Central W 34-22 9-Man - Region 1
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Kindred L 8-38
Aug 31 Enderlin L 0-32 A - Region 1
Sep 07 Oakes L 14-28 A - Region 1
Sep 14 Linton L 0-52 A - Region 1
Sep 21 Hunter Northern Cass L 20-50 A - Region 1
Sep 28 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 29-34 A - Region 1
Oct 05 Steele-Dawson L 12-16 A - Region 1
Oct 12 Milnor L 14-39 A - Region 1
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Kindred L 7-39
Sep 02 Enderlin L 6-37 A - Region 1
Sep 09 Oakes L 0-36 A - Region 1
Sep 16 Linton L 0-26 A - Region 1
Sep 23 Hunter Northern Cass L 0-34 A - Region 1
Sep 30 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 26-6 A - Region 1
Oct 07 Steele-Dawson W 14-12 A - Region 1
Oct 14 Milnor L 16-47 A - Region 1
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Carrington L 0-38
Sep 03 Casselton Central Cass L 0-45
Sep 10 Valley City L 16-40 AA - East
Sep 17 Lisbon L 0-52 AA - East
Sep 24 Grafton L 6-50 AA - East
Oct 01 Kindred L 8-30 AA - East
Oct 08 Wahpeton L 0-30 AA - East
Oct 15 Fargo Shanley Catholic L 8-51 AA - East
Oct 22 Casselton Central Cass L 6-45 AA - East
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Carrington W 7-0
Sep 04 Casselton Central Cass L 0-26
Sep 11 Valley City L 0-34 AA - East
Sep 18 Lisbon L 25-28 AA - East
Sep 25 Grafton W 34-22 AA - East
Oct 02 Kindred W 34-20 AA - East
Oct 09 Wahpeton L 20-37 AA - East
Oct 16 Fargo Shanley Catholic L 20-53 AA - East
Oct 23 Casselton Central Cass L 8-22 AA - East
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Kindred W 21-12
Sep 05 Fargo South JV W 42-28
Sep 12 Devils Lake L 7-35 AA - East
Sep 19 Valley City L 14-28 AA - East
Sep 26 Rugby W 42-7 AA - East
Oct 03 Grafton W 28-8 AA - East
Oct 10 Bottineau L 7-8 AA - East
Oct 17 Carrington W 21-19 AA - East
Oct 24 Casselton Central Cass W 7-0 AA - East
Oct 31 Watford City L 0-21 Class AA Quarterfinal
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Kindred W 40-12
Aug 31 open
Sep 07 Devils Lake W 3-0 AA - East
Sep 14 Valley City W 33-6 AA - East
Sep 21 Rugby L 7-20 AA - East
Sep 28 Grafton W 27-12 AA - East
Oct 05 Bottineau W 35-0 AA - East
Oct 12 Carrington W 35-0 AA - East
Oct 19 Casselton Central Cass W 40-0 AA - East
Oct 26 Dickinson Trinity W 14-7 Class AA Quarterfinal
Nov 02 Hazen W 21-18 Class AA Semifinal
Nov 09 Devils Lake W 28-0 Class AA Final
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Kindred W 27-0
Sep 01 Madison (MN) Lac que Parle Valley L 3-7
Sep 08 Valley City W 42-12 AA - East
Sep 15 Carrington W 31-0 AA - East
Sep 22 Grafton W 19-14 AA - East
Sep 29 Casselton Central Cass W 35-0 AA - East
Oct 06 Rugby L 10-40 AA - East
Oct 13 Lisbon W 27-6 AA - East
Oct 20 Northwood W 14-6 AA - East
Oct 27 Dickinson Trinity L 3-14 Class AA Quarterfinal
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Kindred W 28-8
Sep 02 Fargo North JV W 48-6
Sep 09 Valley City W 31-7 AA - East
Sep 16 Carrington W 16-0 AA - East
Sep 23 Grafton W 38-14 AA - East
Sep 30 Casselton Central Cass W 66-0 AA - East
Oct 07 Rugby L 7-35 AA - East
Oct 14 Lisbon W 21-14 AA - East
Oct 21 Northwood L 21-33 AA - East
Oct 28 Dickinson Trinity L 10-44 Class AA Quarterfinal
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Thompson W 28-20
Aug 27 Kindred W 32-20
Sep 03 Casselton Central Cass W 46-0
Sep 10 Hunter Northern Cass W 12-6 A - Region 1
Sep 17 LaMoure W 18-15 A - Region 1
Sep 24 Oakes W 53-6 A - Region 1
Oct 01 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 6-35 A - Region 1
Oct 08 Cooperstown Griggs County Central W 44-12 A - Region 1
Oct 15 Hillsboro W 36-0 A - Region 1
Oct 22 Park River W 48-12 Class A First Round
Oct 29 Larimore L 15-22 Class A Quarterfinal
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Kindred W 26-0
Sep 05 Casselton Central Cass W 36-12
Sep 09 open
Sep 12 Hunter Northern Cass W 42-19 A - Region 1
Sep 19 LaMoure L 8-41 A - Region 1
Sep 26 Oakes W 35-14 A - Region 1
Oct 03 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 22-26 A - Region 1
Oct 10 Cooperstown Griggs County Central W 28-26 A - Region 1
Oct 17 Hillsboro W 41-0 A - Region 1
Oct 24 Park River W 29-28 Class A First Round
Oct 31 LaMoure L 14-39 Class A Quarterfinal
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Kindred L 0-43
Sep 06 Casselton Central Cass W 15-12
Sep 13 LaMoure L 6-26 A - Region 1
Sep 20 Wyndmere L 3-48 A - Region 1
Sep 27 Oakes L 3-20 A - Region 1
Oct 04 Cooperstown Griggs County Central L 24-26 A - Region 1
Oct 11 Enderlin W 2-0 F
Oct 15 Hillsboro W 21-0 A - Region 1
Oct 18 Carrington L 3-33 A - Region 1
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Kindred L 0-40
Aug 31 Casselton Central Cass W 14-6
Sep 07 LaMoure L 6-20 A - Region 1
Sep 14 Wyndmere W 16-8 A - Region 1
Sep 21 Oakes L 14-30 A - Region 1
Sep 28 Cooperstown Griggs County Central L 0-46 A - Region 1
Oct 05 Enderlin W 12-0 A - Region 1
Oct 09 Hillsboro L 6-23 A - Region 1
Oct 12 Carrington L 12-34 A - Region 1
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Kindred L 16-22
Sep 01 Casselton Central Cass W 36-8
Sep 08 Oakes W 20-6 A - Region 1
Sep 15 Hillsboro L 22-32 A - Region 1
Sep 22 Cooperstown Griggs County Central W 32-6 A - Region 1
Sep 29 Enderlin W 46-29 A - Region 1
Oct 06 LaMoure L 8-33 A - Region 1
Oct 10 Wyndmere L 16-28 A - Region 1
Oct 13 Carrington L 14-23 A - Region 1
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Kindred 0-0
Sep 03 Casselton Central Cass 0-0
Sep 10 Oakes 0-0 A - Region 1
Sep 17 Hillsboro W 16-13 A - Region 1
Sep 24 Cooperstown Griggs County Central L 0-22 A - Region 1
Oct 01 Enderlin W 42-22 A - Region 1
Oct 08 LaMoure L 0-0 A - Region 1 ?
Oct 12 Wyndmere 0-0 A - Region 1
Oct 15 Carrington L 13-29 A - Region 1
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Kindred 0-0
Sep 04 Casselton Central Cass L 24-27
Sep 11 Carrington L 12-48 A - Region 1
Sep 18 Oakes W 30-18 A - Region 1
Sep 25 Hillsboro 0-0 A - Region 1
Oct 02 Cooperstown Griggs County Central 0-0 A - Region 1
Oct 06 Enderlin 0-0 A - Region 1
Oct 13 LaMoure L 0-0 A - Region 1 ?
Oct 16 Hankinson 0-0 A - Region 1
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Kindred 0-0
Sep 05 Casselton Central Cass 0-0
Sep 12 Carrington 0-0 A - Region 1
Sep 19 Oakes L 6-22 A - Region 1
Sep 26 Hillsboro L 0-26 A - Region 1
Oct 03 Cooperstown Griggs County Central W 14-20 A - Region 1 F
Oct 07 Enderlin 0-0 A - Region 1
Oct 10 LaMoure 0-0 A - Region 1
Oct 17 Hankinson L 14-53 A - Region 1
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Kindred L 0-0 B - Region 1 ?
Sep 06 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-0 B - Region 1 ?
Sep 13 LaMoure L 0-0 B - Region 1 ?
Sep 20 Lisbon W 15-6 B - Region 1
Sep 27 Cooperstown Griggs County Central L 18-56 B - Region 1
Oct 04 Oakes W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 11 open
Oct 15 Casselton Central Cass 0-0 B - Region 1
Oct 18 Carrington W 14-6 B - Region 1
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Kindred L 14-26 B - Region 1
Sep 01 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-0 B - Region 1 ?
Sep 08 LaMoure L 9-26 B - Region 1
Sep 15 Lisbon L 12-32 B - Region 1
Sep 22 Cooperstown Griggs County Central L 13-32 B - Region 1
Sep 29 Oakes W 28-26 B - Region 1
Oct 06 open
Oct 13 Casselton Central Cass L 0-0 B - Region 1 ?
Oct 17 Carrington 0-0 B - Region 1
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Carrington L 6-12 B - Region 1
Sep 02 Kindred W 35-14 B - Region 1
Sep 09 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 20-0 B - Region 1
Sep 16 LaMoure W 13-12 B - Region 1
Sep 23 Lisbon W 24-0 B - Region 1
Sep 30 Cooperstown Griggs County Central W 33-0 B - Region 1
Oct 07 Oakes W 12-0 B - Region 1
Oct 14 Wyndmere W 40-0 B - Region 1
Oct 18 Casselton Central Cass W 9-8 B - Region 1
Oct 21 Cavalier W 22-0 Class B First Round
Oct 28 Harvey W 19-12 Class B Quarterfinal
Nov 04 Grafton L 6-23 Class B Semifinal
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Carrington W 0-0 B - Region 1 ?
Sep 03 Kindred W 42-0 B - Region 1
Sep 10 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 7-30 B - Region 1
Sep 17 LaMoure L 25-26 B - Region 1
Sep 24 Lisbon W 6-0 B - Region 1
Oct 01 Cooperstown Griggs County Central W 35-8 B - Region 1
Oct 08 Oakes W 28-8 B - Region 1
Oct 12 Wyndmere L 0-0 B - Region 1 ?
Oct 19 Casselton Central Cass L 7-31 B - Region 1
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hatton W 8-6
Sep 04 open
Sep 11 Casselton Central Cass L 14-28 B - Region 1
Sep 18 Oakes 0-0 B - Region 1
Sep 25 Mayville-Portland 0-0 B - Region 1
Oct 02 Cooperstown Griggs County Central W 15-14 B - Region 1
Oct 09 LaMoure L 2-40 B - Region 1
Oct 16 Kindred L 13-14 B - Region 1
Oct 23 Lisbon L 6-50 B - Region 1
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hatton W 28-20
Sep 06 open
Sep 13 Casselton Central Cass W 29-20 B - Region 1
Sep 20 Oakes L 0-7 B - Region 1
Sep 27 Mayville-Portland L 0-24 B - Region 1
Oct 04 Cooperstown Griggs County Central W 30-14 B - Region 1
Oct 11 LaMoure L 6-40 B - Region 1
Oct 18 Kindred L 8-18 B - Region 1
Oct 22 Lisbon L 6-34 B - Region 1
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Enderlin W 34-8 B - Region 1
Sep 07 LaMoure L 0-18 B - Region 1
Sep 14 Forman Sargent Central W 34-6 B - Region 1
Sep 21 Casselton Central Cass L 0-16 B - Region 1
Sep 28 Kindred L 0-32 B - Region 1
Oct 05 Hatton L 6-14
Oct 12 Lisbon L 0-32 B - Region 1
Oct 19 Ellendale W 28-26 B - Region 1
Oct 26 Oakes W 35-14 B - Region 1
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 LaMoure L 8-21 B - Region 1
Sep 01 Forman Sargent Central W 28-12 B - Region 1
Sep 08 Casselton Central Cass W 21-20 B - Region 1
Sep 15 Kindred L 7-15 B - Region 1
Sep 22 open
Sep 29 Lisbon L 0-14 B - Region 1
Oct 06 Ellendale 0-0 B - Region 1
Oct 13 Oakes L 6-13 B - Region 1
Oct 20 Enderlin 0-0 B - Region 1
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Wahpeton L 8-34
Sep 02 Wheaton (MN) W 20-13
Sep 09 Hillsboro W 0-0 B - Region 1 ?
Sep 16 Larimore 0-0
Sep 23 Casselton Central Cass L 12-13 B - Region 1
Sep 30 Forman Sargent Central W 26-6 B - Region 1
Oct 07 Lisbon W 36-6 B - Region 1
Oct 11 Oakes L 0-7 B - Region 1
Oct 21 Mayville-Portland W 14-13 B - Region 1
Oct 25 Carrington L 21-35 Class B First Round
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 open
Sep 04 Wheaton (MN) W 12-6
Sep 11 Hillsboro W 27-16 B - Region 1
Sep 18 Larimore L 6-12
Sep 25 Casselton Central Cass W 29-6 B - Region 1
Oct 02 Forman Sargent Central W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 09 Lisbon W 27-6 B - Region 1
Oct 16 Oakes L 0-0 B - Region 1 ?
Oct 20 Mayville-Portland L 0-0 B - Region 1 ?
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 Fargo North JV W 20-6
Sep 12 Carrington W 21-0 B - Region 1
Sep 19 Larimore W 14-10 B - Region 1
Sep 26 Hillsboro W 26-8 B - Region 1
Oct 03 Cavalier L 15-33 B - Region 1
Oct 10 Mayville-Portland L 7-22 B - Region 1
Oct 17 Langdon W 33-14 B - Region 1
Oct 24 Casselton Central Cass W 39-14 B - Region 1
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Fertile-Beltrami (MN) L 6-42
Sep 06 Langdon W 36-0
Sep 13 Larimore L 6-37
Sep 20 Mayville-Portland L 0-39
Sep 27 Cavalier L 8-35
Oct 04 Casselton Central Cass L 13-33 B - Region 2
Oct 11 Oakes L 19-28 B - Region 2
Oct 15 Hillsboro W 22-14 B - Region 2
Oct 18 open
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Fertile-Beltrami (MN) W 26-8
Sep 07 Barnesville (MN) L 0-16
Sep 14 Cavalier L 6-7
Sep 21 Langdon W 0-0 ?
Sep 28 Moorhead (MN) JV W 19-0
Oct 05 Casselton Central Cass L 8-30 B - Region 2
Oct 12 Oakes W 6-0 B - Region 2
Oct 19 Hillsboro W 12-0 B - Region 2
Oct 26 Kindred W 28-0 B - Region 2
Oct 30 Mayville-Portland L 0-16 Class B Quarterfinal
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Hawley (MN) W 6-3
Sep 09 Glyndon-Felton (MN) L 12-30
Sep 16 Cavalier W 7-6
Sep 23 Langdon W 12-0
Sep 30 Casselton Central Cass W 15-0 B - Region 2
Oct 07 Oakes L 13-14 B - Region 2
Oct 11 Hillsboro W 22-8 B - Region 2
Oct 18 Kindred W 28-0 B - Region 2
Oct 25 Lisbon W 20-0
Nov 01 Mayville-Portland L 8-26 Class B Quarterfinal
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Hawley (MN) W 8-0
Sep 10 Glyndon-Felton (MN) W 24-0
Sep 17 Larimore W 22-0
Sep 24 Fargo North JV W 35-0
Oct 01 Oakes W 12-0 B - Region 2
Oct 08 Hillsboro W 20-0 B - Region 2
Oct 15 Kindred W 68-0 B - Region 2
Oct 19 Lisbon W 50-0 B - Region 2
Oct 29 Casselton Central Cass W 48-6 B - Region 2
Nov 02 Carrington W 13-12 Class B Quarterfinal
Nov 05 Mayville-Portland W 29-14 Class B Semifinal
Nov 12 Crosby Divide County W 21-10 Class B Final
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Hawley (MN) W 26-6
Sep 11 Glyndon-Felton (MN) L 6-24
Sep 18 Lisbon W 28-12 B - Region 2
Sep 25 Fargo North JV W 19-0
Oct 02 Oakes L 6-8 B - Region 2
Oct 09 Hillsboro W 21-8 B - Region 2
Oct 16 Forman Sargent Central W 39-6 B - Region 2
Oct 20 Kindred W 36-12 B - Region 2
Oct 27 Casselton Central Cass W 12-0 B - Region 2
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hatton L 0-20
Sep 05 Lisbon L 6-16
Sep 12 Lidgerwood W 42-0 Wild-Rice
Sep 19 Hankinson L 18-22 Wild-Rice
Sep 26 Milnor W 28-6 Wild-Rice
Oct 03 Wyndmere W 22-8 Wild-Rice
Oct 10 Kindred W 14-12 Wild-Rice
Oct 17 Casselton Central Cass L 16-27 Wild-Rice
Oct 21 Hillsboro L 6-20
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Kindred W 0-0 ?
Sep 07 Lidgerwood L 12-20
Sep 14 Park River L 0-20 Red-River-Valley
Sep 21 Cavalier L 0-26 Red-River-Valley
Sep 28 Mayville-Portland L 0-48 Red-River-Valley
Oct 05 Larimore 0-0 Red-River-Valley
Oct 12 Hatton L 0-14 Red-River-Valley
Oct 16 Hillsboro W 30-14 Red-River-Valley
Oct 23 Cooperstown L 0-39 Red-River-Valley
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Kindred L 0-28
Sep 08 Lidgerwood L 6-14
Sep 15 Park River L 0-26 Red-River-Valley
Sep 22 Northwood L 0-34 Red-River Valley
Sep 29 Mayville-Portland L 8-79 Red-River-Valley
Oct 06 Larimore L 0-67 Red-River-Valley
Oct 13 Hatton L 6-34 Red-River-Valley
Oct 17 Hillsboro L 6-10 Red-River-Valley
Oct 24 Cooperstown 0-0 Red-River-Valley
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Kindred L 0-6
Sep 13 Enderlin L 6-36
Sep 16 Northwood L 0-8 Red-River Valley
Sep 23 Mayville-Portland L 0-54 Red-River-Valley
Sep 30 Larimore L 0-28 Red-River Valley
Oct 07 Hatton L 0-38 Red-River-Valley
Oct 14 Hillsboro L 12-25 Red-River-Valley
Oct 18 Cooperstown L 12-40 Red-River-Valley
Oct 28 Park River L 14-54 Red-River-Valley
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Kindred W 14-6
Sep 14 Enderlin W 6-0
Sep 17 Northwood W 8-0 Red-River Valley
Sep 24 Mayville-Portland L 0-0 Red-River-Valley ?
Oct 01 Larimore L 6-22 Red-River Valley
Oct 08 Hatton W 22-20 Red-River-Valley
Oct 15 Hillsboro W 14-0 Red-River-Valley
Oct 19 Cooperstown W 38-0 Red-River-Valley
Oct 26 Colfax Richland W 34-6
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Kindred L 0-18
Sep 05 Finley-Sharon W 14-0
Sep 12 Mayville-Portland L 0-33 Red-River-Valley
Sep 19 Larimore L 0-38 Red-River Valley
Sep 26 Hatton L 6-22 Red-River-Valley
Oct 03 Hillsboro W 16-12 Red-River-Valley
Oct 10 Cooperstown L 6-8 Red-River-Valley
Oct 17 Casselton Central Cass L 18-21
Oct 21 Northwood L 6-37 Red-River Valley