PAGE PANTHERS
All-time North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
1999 0-5 .000 76-195 9
1998 5-4 .556 270-232 * P 9
1997 3-6 .333 153-189 P 9
1996 3-3 .500 127-105 9
1995 3-3 .500 85-54 9
1994 2-7 .222 146-240 9
1993 2-5 .286 75-160 9
1992 7-3 .700 241-138 * P 9
1991 5-4 .556 196-143 * 9
1990 7-2 .778 302-80 * 9
1989 13-0 1.000 572-131 * P 9
1988 12-1 .923 437-74 * P 9
1987 8-2 .800 347-177 * P 9
1986 9-3 .750 395-136 * P 9
1985 7-2 .778 253-87 * 9
1984 8-1 .889 244-63 * 9
1983 7-2 .778 226-79 * 9
1982 3-6 .333 90-179 9
1981 3-6 .333 124-188 9
1980 4-4 .500 106-164 9
1979 6-4 .600 217-114 * 9
1978 9-1 .900 308-97 * 9
1977 9-1 .900 363-46 * P 9
1976 4-4 .500 135-168 9
1975 6-3 .667 187-146 * 9
33-17 .673 14 of 25
   
NOTES:
Consolidated with Hope in 2000
 
CO-OP NAME HISTORY:
Page/Hope Wolverines   1993-99
Page/Hope/Clifford-Galesburg Wolverines   1986-92
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Hope Hustlers   1986-99
Clifford-Galesburg Twins   1982-92
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Hankinson L 14-50 9-Man - Region 1
Sep 03 Ellendale L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 10 Edgeley L 24-58 9-Man - Region 1
Sep 17 Rogers North Central 0-0 9-Man - Region 1
Sep 24 Hunter Northern Cass L 8-41 9-Man - Region 1
Oct 01 open
Oct 05 Milnor 0-0 9-Man - Region 1
Oct 08 Fairmount L 30-46 9-Man - Region 1
Oct 12 Forman Sargent Central 0-0 9-Man - Region 1
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hatton L 12-46
Sep 04 Towner W 35-6
Sep 11 Forman Sargent Central L 20-28 9-Man - Region 1
Sep 18 Fairmount W 58-26 9-Man - Region 1
Sep 25 Rogers North Central W 39-8 9-Man - Region 1
Oct 02 Milnor W 50-22 9-Man - Region 1
Oct 06 open
Oct 09 Hunter Northern Cass W 36-20 9-Man - Region 1
Oct 16 Wyndmere L 14-30 9-Man - Region 1
Oct 20 Edinburg L 6-46 9-Man First Round
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hatton L 8-14
Sep 05 Towner L 8-30
Sep 12 Forman Sargent Central L 12-62 9-Man - Region 1
Sep 19 Fairmount W 59-18 9-Man - Region 1
Sep 26 Rogers North Central L 30-35 9-Man - Region 1
Oct 03 Milnor W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 10 Hunter Northern Cass W 30-0 9-Man - Region 1
Oct 14 open
Oct 17 Wyndmere L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 21 Buxton Central Valley L 6-30 9-Man First Round
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Rogers North Central W 50-6
Sep 06 Buxton Central Valley L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 13 Arthur Dakota W 27-0 9-Man - Region 2
Sep 20 Hillsboro L 12-37 9-Man - Region 2
Sep 27 Thompson L 0-42 9-Man - Region 2
Oct 04 Petersburg Dakota Prairie W 38-20 9-Man - Region 2
Oct 11 Northwood 0-0 9-Man - Region 2
Oct 15 Hatton 0-0 9-Man - Region 2
Oct 18 open
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Sep 01 Rogers North Central W 40-8
Sep 08 Buxton Central Valley L 7-12 9-Man - Region 2
Sep 15 Arthur Dakota W 32-8 9-Man - Region 2
Sep 22 Hillsboro L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 29 Thompson L 6-26 9-Man - Region 2
Oct 06 Petersburg Dakota Prairie W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 13 Northwood 0-0 9-Man - Region 2
Oct 17 Hatton 0-0 9-Man - Region 2
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Enderlin L 6-28
Sep 02 Rogers North Central W 48-14
Sep 09 Arthur Dakota L 14-30 9-Man - Region 2
Sep 16 Hillsboro L 0-34 9-Man - Region 2
Sep 23 Thompson L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 30 McVille L 12-32 9-Man - Region 2
Oct 07 Northwood L 16-36 9-Man - Region 2
Oct 11 Buxton Central Valley W 34-14 9-Man - Region 2
Oct 14 Hatton L 16-52 9-Man - Region 2
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Rogers North Central L 6-14
Sep 03 open
Sep 10 Arthur Dakota L 6-20 9-Man - Region 2
Sep 17 Hillsboro W 12-0 9-Man - Region 2
Sep 24 Thompson L 6-40 9-Man - Region 2
Oct 01 McVille W 25-14 9-Man - Region 2
Oct 08 Northwood 0-0 9-Man - Region 2
Oct 12 Hatton L 14-60 9-Man - Region 2
Oct 19 Buxton Central Valley L 6-12 9-Man - Region 2
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Rogers North Central L 18-20
Sep 04 Tower City Maple Valley W 55-6
Sep 11 Hillsboro W 34-6 9-Man - Region 2
Sep 18 Thompson W 11-6 9-Man - Region 2
Sep 25 McVille W 12-8 9-Man - Region 2
Oct 02 Northwood W 36-20 9-Man - Region 2
Oct 09 Hatton W 36-12 9-Man - Region 2
Oct 13 Buxton Central Valley L 6-28 9-Man - Region 2
Oct 20 Arthur Dakota W 27-6 9-Man - Region 2
Oct 27 Wyndmere L 6-26 9-Man First Round
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Rogers North Central W 26-14
Sep 06 Tower City Maple Valley L 20-28
Sep 13 Hillsboro L 22-30 9-Man - Region 2
Sep 20 Thompson L 6-10 9-Man - Region 2
Sep 27 McVille W 16-10 9-Man - Region 2
Oct 04 Northwood W 22-6 9-Man - Region 2
Oct 11 Hatton W 51-14 9-Man - Region 2
Oct 15 Buxton Central Valley L 0-31 9-Man - Region 2
Oct 22 Arthur Dakota W 33-0 9-Man - Region 2
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Maddock W 32-12
Sep 07 Hatton W 26-0
Sep 14 Wyndmere L 12-22 9-Man - Region 1
Sep 21 Gwinner North Sargent W 43-6 9-Man - Region 1
Sep 28 Hankinson L 13-14 9-Man - Region 1
Oct 05 Tower City Maple Valley W 42-12 9-Man - Region 1
Oct 12 Arthur Dakota W 39-0 9-Man - Region 1
Oct 16 Milnor W 45-0 9-Man - Region 1
Oct 23 Rogers North Central W 50-14 9-Man - Region 1
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Maddock W 48-27
Sep 01 Hatton W 37-0
Sep 08 Milnor W 49-0 9-Man - Region 1
Sep 15 Wyndmere W 49-8 9-Man - Region 1
Sep 22 Gwinner North Sargent W 57-13 9-Man - Region 1
Sep 29 Hankinson W 49-8 9-Man - Region 1
Oct 06 Tower City Maple Valley W 47-0 9-Man - Region 1
Oct 13 Arthur Dakota W 56-16 9-Man - Region 1
Oct 17 Rogers North Central W 58-14 9-Man - Region 1
Oct 24 McVille W 21-6 9-Man First Round
Oct 27 Rolette W 45-20 9-Man Quarterfinal
Nov 03 Rolla W 21-12 9-Man Semifinal
Nov 10 Underwood W 35-7 9-Man Final
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Cooperstown W 28-0 9-Man - Region 2
Sep 02 Kindred W 38-6 9-Man - Region 2
Sep 09 Enderlin W 35-8 9-Man - Region 2
Sep 23 Wimbledon-Courtenay W 49-0 9-Man - Region 2
Sep 30 Rogers North Central W 48-0 9-Man - Region 2
Oct 07 Arthur Dakota W 12-6 9-Man - Region 2
Oct 11 Finley-Sharon W 44-6 9-Man - Region 2
Oct 14 Climax (MN) W 51-6
Oct 18 Tower City Maple Valley W 45-0 9-Man - Region 2
Oct 25 Wyndmere W 12-6 9-Man First Round
Oct 28 Maddock W 34-0 9-Man Quarterfinal
Nov 04 Hankinson W 8-0 9-Man Semifinal
Nov 11 New England L 33-36 9-Man Final
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Kindred W 50-6 9-Man - Region 2
Sep 11 Enderlin W 34-16 9-Man - Region 2
Sep 15 Climax (MN) W 24-8
Sep 18 Wimbledon-Courtenay L 16-50 9-Man - Region 2
Sep 25 Arthur Dakota W 27-8 9-Man - Region 2
Oct 02 Rogers North Central W 45-20 9-Man - Region 2
Oct 09 Finley-Sharon W 19-14 9-Man - Region 2
Oct 13 Tower City Maple Valley W 70-26 9-Man - Region 2
Oct 20 Cooperstown W 48-0 9-Man - Region 2
Oct 27 Wyndmere L 14-29 9-Man First Round
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Buxton Central Valley W 21-0 Tall-Towers
Sep 12 Wimbledon-Courtenay W 39-16 Tall-Towers
Sep 19 Arthur Dakota W 42-0 Tall-Towers
Sep 26 Rogers North Central W 40-0 Tall-Towers
Oct 03 Finley-Sharon L 16-18 Tall-Towers
Oct 10 Tower City Maple Valley W 43-13 Tall-Towers
Oct 14 Cooperstown W 45-0 Tall-Towers
Oct 17 Oakes L 15-18
Oct 21 Hatton W 40-0 Tall-Towers
Oct 28 Northwood W 55-35 9-Man First Round
Oct 31 Linton W 33-12 9-Man Quarterfinal
Nov 11 New Salem L 6-24 9-Man Semifinal
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Hope W 38-0 Tall-Towers
Aug 30 Wimbledon-Courtenay W 29-0 Tall-Towers
Sep 06 Arthur Dakota W 33-14 Tall-Towers
Sep 13 Rogers North Central W 27-12 Tall-Towers
Sep 20 Finley-Sharon L 23-28 Tall-Towers
Sep 27 Tower City Maple Valley W 52-8 Tall-Towers
Oct 04 Cooperstown L 6-13 Tall-Towers
Oct 11 Hatton W 19-6 Tall-Towers
Oct 15 Buxton Central Valley W 26-6 Tall-Towers
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Wimbledon-Courtenay W 8-6
Sep 07 Rogers North Central W 34-13
Sep 14 Hope L 6-14 Tall-Towers
Sep 21 Argusville Cass Valley North W 64-24 Tall-Towers
Sep 28 Tower City Maple Valley W 18-0 Tall-Towers
Oct 05 Arthur Dakota W 44-0 Tall-Towers
Oct 12 Thompson W 29-6 Tall-Towers
Oct 19 Hatton W 41-0 Tall-Towers
Oct 23 Buxton Central Valley W 0-0 Tall-Towers ?
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 09 Rogers North Central L 8-12
Sep 13 Wimbledon-Courtenay W 30-6
Sep 16 Argusville Cass Valley North W 26-0 Tall-Towers
Sep 23 Tower City Maple Valley W 35-0 Tall-Towers
Sep 30 Arthur Dakota W 28-14 Tall-Towers
Oct 07 Thompson W 30-6 Tall-Towers
Oct 14 Hatton W 43-14 Tall-Towers
Oct 18 Buxton Central Valley W 20-8 Tall-Towers
Oct 25 Hope L 6-19 Tall-Towers
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Wimbledon-Courtenay L 14-32
Sep 10 Rogers North Central W 8-0
Sep 17 Hope L 0-44 Tall-Towers
Sep 24 Buxton Central Valley L 6-34 Tall-Towers
Oct 01 Thompson W 16-12 Tall-Towers
Oct 08 Hatton L 8-12 Tall-Towers
Oct 15 Arthur Dakota L 6-32 Tall-Towers
Oct 19 Tower City Maple Valley W 26-6 Tall-Towers
Oct 26 Argusville Cass Valley North L 6-7 Tall-Towers
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Wimbledon-Courtenay L 0-0 ?
Sep 11 Rogers North Central W 30-16
Sep 18 Hope L 14-60 Tall-Towers
Sep 25 Tower City Maple Valley L 0-0 Tall-Towers ?
Sep 29 Hatton L 20-42
Oct 02 Arthur Dakota L 6-20 Tall-Towers
Oct 09 Thompson W 22-6 Tall-Towers
Oct 16 Argusville Cass Valley North W 14-0 Tall-Towers
Oct 20 Buxton Central Valley L 18-44 Tall-Towers
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 ????? 0-0
Sep 05 Rogers North Central W 16-8
Sep 12 Tower City Maple Valley W 16-14 Tall-Towers
Sep 19 Arthur Dakota L 6-29 Tall-Towers
Sep 26 Thompson W 24-7 Tall-Towers
Oct 03 Argusville Cass Valley North L 12-36 Tall-Towers
Oct 10 Buxton Central Valley L 18-34 Tall-Towers
Oct 17 Chaffee W 14-8
Oct 21 Hope L 0-28 Tall-Towers
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Hendrum-Perley (MN) W 22-16
Sep 07 Rogers North Central W 30-8
Sep 14 Arthur Dakota L 14-22 Tall-Towers
Sep 21 Thompson L 20-28 Tall-Towers
Sep 25 Colfax Richland W 0-0 ?
Sep 28 Argusville Cass Valley North W 47-6 Tall-Towers
Oct 05 Buxton Central Valley L 0-0 Tall-Towers ?
Oct 12 Chaffee W 30-8 Tall-Towers
Oct 16 Hope L 16-26 Tall-Towers
Oct 23 Tower City Maple Valley W 38-0 Tall-Towers
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Hendrum-Perley (MN) W 54-0
Sep 08 Buxton Central Valley W 26-8 Tall-Towers
Sep 15 Chaffee W 28-6 Tall-Towers
Sep 19 Colfax Richland W 46-6
Sep 22 Tower City Maple Valley W 6-0 Tall-Towers
Sep 29 Hope W 32-30 Tall-Towers
Oct 06 Arthur Dakota L 6-7 Tall-Towers
Oct 13 Argusville Cass Valley North W 44-20 Tall-Towers
Oct 17 Thompson W 42-14 Tall-Towers
Oct 24 Wimbledon W 24-6
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Wimbledon W 50-6
Sep 09 Chaffee W 46-6 Tall-Towers
Sep 16 Tower City Maple Valley W 38-6 Tall-Towers
Sep 23 Hope W 6-0 Tall-Towers
Sep 30 Arthur Dakota W 34-6 Tall-Towers
Oct 07 Argusville Cass Valley North W 48-8 Tall-Towers
Oct 14 Thompson W 59-0 Tall-Towers
Oct 18 Buxton Central Valley W 48-0 Tall-Towers
Oct 28 Wimbledon W 28-0
Nov 04 Drake L 6-14 9-Man Semifinal
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Wimbledon W 21-16
Sep 10 Tower City Maple Valley L 12-58 Tall-Towers
Sep 17 Hope L 6-14 Tall-Towers
Sep 24 Arthur Dakota L 0-36 Tall-Towers
Sep 28 Rogers North Central W 8-6
Oct 01 Thompson W 34-0
Oct 08 Chaffee W 48-6
Oct 15 Buxton Central Valley L 6-32 Tall-Towers
Oct 19 ????? 0-0
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Arthur Dakota L 8-28 Tall-Towers
Sep 09 Mapleton W 14-6
Sep 12 Hope L 2-20 Tall-Towers
Sep 19 Chaffee W 18-8
Sep 26 Buxton Central Valley L 18-28 Tall-Towers
Oct 03 Grandin W 32-6 Tall-Towers
Oct 07 Thompson W 30-22
Oct 10 Wimbledon W 41-6
Oct 17 Tower City Maple Valley W 24-22 Tall-Towers