PARK RIVER AGGIES
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 0-4 .000 28-181
2018 2-6 .250 95-233
2017 3-5 .375 151-172
2016 6-3 .667 254-232 * P
2015 11-0 1.000 560-98 * P
2014 11-1 .917 399-136 * P
2013 6-3 .667 270-147 * P
2012 5-5 .500 220-225 P
2011 5-4 .556 254-140 * P
2010 4-5 .444 185-168 P
2009 3-5 .375 154-231
2008 5-5 .500 234-223 P
2007 2-6 .250 141-199
2006 3-5 .375 90-140
2005 8-2 .800 268-99 * P
2004 6-3 .667 234-136 * P
2003 6-3 .667 141-55 * P
2002 1-8 .111 54-195
2001 5-5 .500 114-143 P
2000 1-7 .125 58-224
1999 6-5 .545 177-123 * P
1998 3-5 .375 136-220
1997 1-5 .167 56-143
1996 6-3 .667 194-127 * P
1995 1-6 .143 24-173
1994 4-5 .444 138-194
1993 0-9 .000 47-250
1992 2-7 .222 100-228
1991 5-4 .556 64-128 *
1990 2-6 .250 44-194
1989 1-7 .125 48-136
1988 0-9 .000 34-177
1987 0-9 .000 29-161
1986 4-5 .444 99-162 9
1985 2-5 .286 78-86 9
1984 1-6 .143 36-165
1983 3-6 .500 64-114
1982 3-6 .333 90-152
1981 6-3 .667 91-61 *
1980 5-4 .556 106-94 *
1979 4-4 .500 79-72
1978 2-7 .222 77-142
1977 4-6 .400 199-244
1976 5-4 .556 134-111 *
1975 2-7 .222 29-120
66-63 .512 14 of 45
   
CO-OP NAME HISTORY:
Park River Area Aggies   2017-
Park River/Fordville-Lankin Aggies   2004-16
Park River/Pisek Aggies   19??-??
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Hoople Valley-Edinburg Titans   2017-
Fordville-Lankin Flyers   2004-
Pisek Royals   1981-??
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Northwood L 16-48
Aug 30 Thompson L 0-34
Sep 06 Langdon L 6-65 A - Region 2
Sep 13 Westhope L 6-34 A - Region 2
Sep 20 Bottineau 0-0 A - Region 2
Sep 27 Rugby 0-0 A - Region 2
Oct 04 Harvey 0-0 A - Region 2
Oct 11 Grafton 0-0 A - Region 2
Oct 18 Carrington 0-0 A - Region 2
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Hillsboro L 8-39
Aug 31 Westhope W 29-12 A - Region 2
Sep 07 Bottineau W 14-6 A - Region 2
Sep 14 Rugby L 6-34 A - Region 2
Sep 21 Harvey L 20-28 A - Region 2
Sep 28 Cooperstown Griggs County Central L 18-42 A - Region 2
Oct 05 Carrington L 0-38 A - Region 2
Oct 12 Langdon L 0-34 A - Region 2
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Hillsboro L 12-48
Sep 01 Westhope L 12-18 A - Region 2
Sep 08 Bottineau W 41-0 A - Region 2
Sep 15 Rugby W 30-0 A - Region 2
Sep 22 Harvey L 8-16 A - Region 2
Sep 29 Cooperstown Griggs County Central W 26-7 A - Region 2
Oct 06 Carrington L 8-34 A - Region 2
Oct 13 Langdon L 14-49 A - Region 2
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Grafton W 24-18
Sep 02 Milnor W 12-6
Sep 09 Fargo Oak Grove Lutheran W 60-26
Sep 16 Larimore L 0-40 A - Region 2
Sep 23 Langdon L 14-38 A - Region 2
Sep 30 Rugby W 42-18 A - Region 2
Oct 07 Lakota W 48-14 A - Region 2
Oct 14 Harvey W 32-14 A - Region 2
Oct 21 Ellendale L 22-48 Class A First Round
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Grafton W 48-16
Sep 04 Milnor W 64-6
Sep 11 Fargo Oak Grove Lutheran W 58-0
Sep 18 Larimore W 44-8 A - Region 2
Sep 25 Langdon W 61-6 A - Region 2
Oct 02 Rugby W 61-6 A - Region 2
Oct 09 Lakota W 44-6 A - Region 2
Oct 16 Harvey W 58-14 A - Region 2
Oct 30 Hunter Northern Cass W 56-13 Class A Quarterfinal
Nov 06 Carrington W 28-9 Class A Semifinal
Nov 13 Killdeer W 38-14 Class A Final
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Grafton W 44-14
Sep 05 Lakota W 40-6 A - Region 2
Sep 12 Larimore L 13-29 A - Region 2
Sep 19 Walhalla W 48-14 A - Region 2
Sep 26 Inkster Midway W 50-8 A - Region 2
Oct 03 Rolla W 40-0 A - Region 2
Oct 10 Langdon W 2-0 A - Region 2 F
Oct 17 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 68-14 A - Region 2
Oct 24 Linton W 27-6 Class A First Round
Oct 31 Oakes W 34-27 Class A Quarterfinal
Nov 07 Larimore W 7-0 Class A Semifinal
Nov 14 Killdeer W 26-18 Class A Final
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Grafton W 28-22
Sep 06 Lakota W 20-12 A - Region 2
Sep 13 Larimore L 20-38 A - Region 2
Sep 20 Walhalla W 41-10 A - Region 2
Sep 27 Inkster Midway W 75-6 A - Region 2
Oct 04 Rolla L 6-14 A - Region 2
Oct 11 Langdon W 42-0 A - Region 2
Oct 18 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 31-10 A - Region 2
Oct 25 Oakes L 7-33 Class A First Round
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Grafton L 6-44
Aug 31 Larimore L 0-27 A - Region 2
Sep 07 Northwood W 50-6 A - Region 2
Sep 14 Inkster Midway W 54-14 A - Region 2
Sep 21 Rolla W 38-6 A - Region 2
Sep 28 Langdon L 0-40 A - Region 2
Oct 05 Harvey W 20-14 A - Region 2
Oct 12 Westhope L 22-26 A - Region 2
Oct 19 Enderlin W 24-20 Class A First Round
Oct 26 Langdon L 6-28 Class A Quarterfinal
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Grafton L 0-8
Sep 02 Northwood W 34-14 A - Region 2
Sep 09 Inkster Midway W 53-0 A - Region 2
Sep 16 Rolla W 53-16 A - Region 2
Sep 23 Langdon W 40-0 A - Region 2
Sep 30 Harvey L 8-38 A - Region 2
Oct 07 Westhope W 44-22 A - Region 2
Oct 14 Larimore L 14-28 A - Region 2
Oct 21 Oakes L 8-14 Class A First Round
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Grafton L 6-20
Sep 03 Inkster Midway W 38-0 A - Region 2
Sep 10 Rolla L 6-16 A - Region 2
Sep 17 Langdon W 20-12 A - Region 2
Sep 24 Cavalier L 12-44 A - Region 2
Oct 01 Rugby L 6-34 A - Region 2
Oct 08 Larimore W 49-12 A - Region 2
Oct 15 Northwood W 34-8 A - Region 2
Oct 22 Linton L 14-22 Class A First Round
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Grafton L 8-28
Sep 04 Inkster Midway W 38-0 A - Region 2
Sep 11 Rolla L 8-48 A - Region 2
Sep 18 Langdon L 14-40 A - Region 2
Sep 25 Cavalier L 22-46 A - Region 2
Oct 02 Rugby L 0-35 A - Region 2
Oct 09 Larimore W 14-8 A - Region 2
Oct 16 Northwood W 50-26 A - Region 2
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Grafton W 14-6
Sep 05 Lisbon L 0-39
Sep 12 Milnor L 12-14
Sep 19 Cavalier W 36-16 A - Region 2
Sep 26 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 28-38 A - Region 2
Oct 03 Larimore W 36-14 A - Region 2
Oct 10 Langdon L 36-38 A - Region 2
Oct 17 Northwood W 40-13 A - Region 2
Oct 24 Larimore W 32-18 Class A First Round
Oct 31 Linton L 0-27 Class A Quarterfinal
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Grafton L 7-8
Aug 31 Lisbon L 0-26
Sep 07 Milnor L 12-19
Sep 14 Cavalier L 14-37 A - Region 2
Sep 21 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 30-36 A - Region 2
Sep 28 Larimore W 30-27 A - Region 2
Oct 05 Langdon W 36-18 A - Region 2
Oct 12 Northwood L 12-28 A - Region 2
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Grafton W 16-0
Sep 01 Thompson L 0-12 A - Region 2
Sep 08 Inkster Midway W 2-0 F
Sep 15 Hunter Northern Cass L 15-26 A - Region 2
Sep 22 Larimore L 0-28 A - Region 2
Sep 29 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 18-26 A - Region 2
Oct 06 Cavalier W 27-20 A - Region 2
Oct 13 Cooperstown Griggs County Central L 12-28 A - Region 2
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Grafton W 26-6
Sep 02 Thompson W 24-14 A - Region 2
Sep 09 Inkster Midway W 36-12 A - Region 2
Sep 16 Hunter Northern Cass W 26-0 A - Region 2
Sep 23 Larimore W 38-0 A - Region 2
Sep 30 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 30-14 A - Region 2
Oct 07 Cavalier L 8-32 A - Region 2
Oct 14 Cooperstown Griggs County Central W 46-14 A - Region 2
Oct 21 LaMoure W 28-0 Class A First Round
Oct 28 Larimore L 6-7 Class A Quarterfinal
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Grafton W 42-14
Sep 03 Langdon W 36-14 A - Region 2
Sep 10 Thompson W 36-0 A - Region 2
Sep 17 Hillsboro W 46-0
Sep 24 Larimore L 8-20 A - Region 2
Oct 01 Northwood W 40-6 A - Region 2
Oct 08 Harvey L 14-34 A - Region 2
Oct 15 Inkster Midway W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 22 Fargo Oak Grove Lutheran L 12-48 Class A First Round
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Grafton L 0-0 ?
Sep 05 Langdon W 0-0 A - Region 2 ?
Sep 12 Thompson W 0-0 A - Region 2 ?
Sep 19 Hillsboro W 48-6
Sep 26 Larimore W 28-0 A - Region 2
Oct 03 Northwood W 31-6 A - Region 2
Oct 10 Harvey L 6-14 A - Region 2 ?
Oct 17 Inkster Midway W 16-6 A - Region 2
Oct 24 Fargo Oak Grove Lutheran L 28-29 Class A First Round
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Wyndmere L 0-26
Sep 06 Cavalier L 0-48
Sep 13 Thompson L 6-20 A - Region 2
Sep 20 Petersburg Dakota Prairie W 28-22 A - Region 2
Sep 27 Larimore L 0-0 A - Region 2 ?
Oct 04 Northwood L 18-20 A - Region 2
Oct 11 Harvey L 0-35 A - Region 2
Oct 15 Langdon L 0-0 A - Region 2 ?
Oct 18 Inkster Midway L 2-24 A - Region 2
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Wyndmere W 0-0 ?
Aug 31 Cavalier L 6-14
Sep 07 Thompson L 0-54 A - Region 2
Sep 14 Petersburg Dakota Prairie W 33-6 A - Region 2
Sep 21 Larimore L 0-0 A - Region 2 ?
Sep 28 Northwood W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 05 Harvey L 7-25 A - Region 2
Oct 09 Inkster Midway W 32-6 A - Region 2
Oct 12 Langdon W 22-8 A - Region 2
Oct 19 Cooperstown Griggs County Central L 14-30 Class A First Round
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Wyndmere L 8-27
Sep 01 Cavalier L 6-30
Sep 08 Petersburg Dakota Prairie L 6-24 A - Region 2
Sep 15 Larimore W 32-7 A - Region 2
Sep 22 Northwood 0-0 A - Region 2
Sep 29 Harvey L 0-41 A - Region 2
Oct 06 Inkster Midway L 6-42 A - Region 2
Oct 10 Langdon L 0-53 A - Region 2
Oct 13 Thompson L 0-0 A - Region 2 ?
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 ????? L 0-0 ?
Sep 03 Cavalier L 6-29
Sep 10 Petersburg Dakota Prairie W 35-0 A - Region 2
Sep 17 Larimore W 29-0 A - Region 2
Sep 24 Northwood W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 01 Harvey L 0-7 A - Region 2
Oct 08 Inkster Midway W 27-16 A - Region 2
Oct 12 Langdon L 20-24 A - Region 2
Oct 15 Thompson W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 22 Inkster Midway W 46-14 Class A First Round
Oct 29 LaMoure L 14-33 Class A Quarterfinal
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 22-0
Sep 04 Cavalier L 6-28
Sep 11 Larimore W 40-18 A - Region 2
Sep 18 New Rockford L 0-34 A - Region 2
Sep 25 Harvey L 6-36 A - Region 2
Oct 02 Inkster Midway L 20-38 A - Region 2
Oct 06 Langdon W 28-20 A - Region 2
Oct 13 Thompson L 14-46 A - Region 2
Oct 16 Petersburg Dakota Prairie 0-0 A - Region 2
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 0-0
Sep 05 Cavalier L 14-21
Sep 12 Larimore W 6-0 A - Region 2
Sep 19 New Rockford L 0-32 A - Region 2
Sep 26 Harvey L 0-36 A - Region 2
Oct 03 Inkster Midway L 16-22 A - Region 2
Oct 07 Langdon L 20-32 A - Region 2
Oct 14 Thompson 0-0 A - Region 2
Oct 17 Petersburg Dakota Prairie 0-0 A - Region 2
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Harvey L 12-26 B - Region 2
Sep 06 Larimore W 30-8 B - Region 2
Sep 13 Cavalier L 0-34 B - Region 2
Sep 20 Bottineau W 30-0 B - Region 2
Sep 27 New Rockford W 30-12 B - Region 2
Oct 04 open
Oct 11 Rugby W 48-13 B - Region 2
Oct 15 Grafton W 14-8 B - Region 2
Oct 18 Langdon W 30-6 B - Region 2
Oct 25 Cooperstown Griggs County Central L 0-20 Class B First Round
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Harvey L 0-12 B - Region 2
Sep 01 Larimore L 8-32 B - Region 2
Sep 08 Cavalier L 0-34 B - Region 2
Sep 15 Bottineau W 8-0 B - Region 2
Sep 22 New Rockford L 8-26 B - Region 2
Sep 29 open
Oct 06 Rugby L 0-32 B - Region 2
Oct 10 Grafton L 0-37 B - Region 2
Oct 13 Langdon 0-0 B - Region 2
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Larimore W 28-25 B - Region 2
Sep 02 Cavalier L 8-27 B - Region 2
Sep 09 Bottineau W 12-0 B - Region 2
Sep 16 New Rockford L 6-12 B - Region 2
Sep 23 Inkster Midway W 20-18 B - Region 2
Sep 30 Rugby W 28-20 B - Region 2
Oct 07 Grafton L 0-30 B - Region 2
Oct 14 Langdon L 14-34 B - Region 2
Oct 18 Harvey L 22-28 B - Region 2
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Larimore L 6-14 B - Region 2
Sep 03 Cavalier L 0-34 B - Region 2
Sep 10 Bottineau L 0-12 B - Region 2
Sep 17 New Rockford L 19-47 B - Region 2
Sep 24 Inkster Midway L 6-14 B - Region 2
Oct 01 Rugby L 0-48 B - Region 2
Oct 08 Grafton L 0-28 B - Region 2
Oct 12 Langdon L 0-25 B - Region 2
Oct 19 Harvey L 16-28 B - Region 2
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Cavalier L 0-30 B - Region 2
Sep 04 Cooperstown Griggs County Central W 20-14
Sep 11 New Rockford W 34-21 B - Region 2
Sep 18 Carrington L 14-20 B - Region 2
Sep 25 Rugby L 12-26 B - Region 2
Oct 02 Grafton L 0-40 B - Region 2
Oct 09 Langdon L 12-14 B - Region 2
Oct 16 Harvey L 8-40 B - Region 2
Oct 23 Larimore L 0-23 B - Region 2
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Cavalier W 0-0 B - Region 2 ?
Sep 06 Cooperstown Griggs County Central W 8-6
Sep 13 New Rockford W 14-0 B - Region 2
Sep 20 Carrington L 0-18 B - Region 2
Sep 27 Rugby L 0-40 B - Region 2
Oct 04 Grafton W 12-0 B - Region 2
Oct 11 Langdon L 0-10 B - Region 2
Oct 15 Harvey W 18-14 B - Region 2
Oct 22 Larimore L 12-40 B - Region 2
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 open
Sep 07 Walhalla W 0-0 ?
Sep 14 Langdon L 0-44 B - Region 2
Sep 21 Carrington W 16-13 B - Region 2
Sep 28 New Rockford L 0-18 B - Region 2
Oct 05 Harvey L 6-32 B - Region 2
Oct 12 Larimore L 22-35 B - Region 2
Oct 16 Mayville-Portland L 0-0 B - Region 2 ?
Oct 23 Cavalier L 0-52 B - Region 2
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Grand Forks Central JV 0-0
Sep 01 Walhalla L 0-0 ?
Sep 08 Langdon L 3-34 B - Region 2
Sep 15 Carrington L 0-14 B - Region 2
Sep 22 New Rockford W 27-16 B - Region 2
Sep 29 Harvey L 6-14 B - Region 2
Oct 06 Larimore L 0-0 B - Region 2 ?
Oct 13 Mayville-Portland L 12-33 B - Region 2
Oct 17 Cavalier L 0-25 B - Region 2
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Mayville-Portland L 7-21
Sep 02 Casselton Central Cass L 0-12
Sep 09 Langdon L 0-20 B - Region 2
Sep 16 Harvey L 0-6 B - Region 2
Sep 23 Hillsboro L 7-12
Sep 30 Cavalier L 0-24 B - Region 2
Oct 07 Larimore L 12-21 B - Region 2
Oct 11 Warren (MN) L 8-26
Oct 21 Carrington L 0-35 B - Region 2
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Mayville-Portland L 0-0 ?
Sep 04 Casselton Central Cass L 0-6
Sep 11 Langdon L 7-24
Sep 18 Harvey L 6-58 B - Region 2
Sep 25 Hillsboro L 0-0 ?
Oct 02 Cavalier L 0-0 B - Region 2 ?
Oct 09 Larimore L 0-8 B - Region 2
Oct 16 Langdon L 13-37 B - Region 2
Oct 23 Carrington L 3-28 B - Region 2
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Walhalla W 8-2 9-Man - Region 3
Sep 09 Lakota L 0-15 9-Man - Region 3
Sep 12 Thompson L 2-14 9-Man - Region 3
Sep 19 Hoople Valley L 14-20 9-Man - Region 3
Sep 26 Pembina W 30-14 9-Man - Region 3
Oct 03 Inkster Midway W 14-6 9-Man - Region 3
Oct 10 McVille W 31-6 9-Man - Region 3
Oct 14 Edinburg L 0-40 9-Man - Region 3
Oct 21 Northwood L 0-45 9-Man - Region 3
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Lakota L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Aug 30 Thompson L 6-12 9-Man - Region 3
Sep 06 Hoople Valley W 26-6 9-Man - Region 3
Sep 13 Pembina L 0-6 9-Man - Region 3
Sep 20 Inkster Midway L 12-34 9-Man - Region 3
Sep 27 McVille W 34-28 9-Man - Region 3
Oct 04 Edinburg 0-0 9-Man - Region 3
Oct 11 Northwood L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 15 Walhalla 0-0 9-Man - Region 3
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Grafton L 2-36
Sep 07 Warren (MN) L 6-35
Sep 14 Hillsboro W 12-6
Sep 21 ????? 0-0
Sep 28 Cavalier L 0-29 B - Region 1
Oct 05 Langdon 0-0 B - Region 1
Oct 12 Mayville-Portland L 0-25 B - Region 1
Oct 19 Larimore L 8-20 B - Region 1
Oct 23 Carrington L 8-14 B - Region 1
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Fertile-Beltrami (MN) L 6-10
Sep 09 Warren (MN) L 3-21
Sep 16 Hillsboro L 0-6
Sep 23 Kindred L 0-15
Sep 30 Cavalier L 0-35 B - Region 1
Oct 07 Langdon W 18-8 B - Region 1
Oct 14 Mayville-Portland W 13-7 B - Region 1
Oct 18 Larimore L 0-12 B - Region 1
Oct 25 Carrington W 24-0 B - Region 1
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Roseau (MN) W 27-6
Sep 10 Fertile-Beltrami (MN) L 0-13
Sep 17 Warren (MN) L 0-7
Sep 24 Cavalier L 0-20 B - Region 1
Oct 01 Kenmare W 24-0
Oct 08 Cando W 23-6 B - Region 1
Oct 15 Mayville-Portland L 0-43 B - Region 1
Oct 19 Larimore L 0-20 B - Region 1
Oct 26 Carrington L 16-37 B - Region 1
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 ????? W 0-0 ?
Sep 11 Cavalier L 6-7 B - Region 1
Sep 18 Walhalla W 30-6 B - Region 1
Sep 25 Cando L 0-6 B - Region 1
Oct 02 Mayville-Portland W 12-7 B - Region 1
Oct 09 Rolla W 0-0 B - Region 1 ?
Oct 16 Cavalier W 21-0
Oct 20 Larimore W 15-0 B - Region 1
Oct 23 Carrington L 7-35 B - Region 1
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Cando W 16-12
Sep 05 Grafton W 2-0
Sep 12 Hillsboro L 0-20 Red-River-Valley
Sep 19 Walhalla W 26-0
Sep 26 Carrington L 6-14
Oct 03 Hatton L 6-7 Red-River-Valley
Oct 10 Cavalier L 8-27 Red-River-Valley
Oct 17 Larimore W 20-0 Red-River-Valley
Oct 21 Mayville-Portland W 22-14 Red-River-Valley
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Cando L 0-0 ?
Sep 04 Grafton L 0-9
Sep 14 Fargo Oak Grove Lutheran W 20-0 Red-River-Valley
Sep 21 Cooperstown W 27-8 Red-River-Valley
Sep 28 Hatton W 12-6 Red-River-Valley
Oct 05 Cavalier L 0-27 Red-River-Valley
Oct 12 Larimore 0-0 Red-River-Valley
Oct 16 Mayville-Portland L 6-14 Red-River-Valley
Oct 23 Hillsboro W 14-8 Red-River-Valley
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Cando W 18-16
Sep 08 Langdon L 2-14
Sep 15 Fargo Oak Grove Lutheran W 26-0 Red-River-Valley
Sep 22 Cooperstown L 6-7 Red-River-Valley
Sep 29 Hatton L 6-14 Red-River-Valley
Oct 06 Northwood L 6-12 Red-River-Valley
Oct 13 Larimore L 0-36 Red-River-Valley
Oct 17 Mayville-Portland L 6-27 Red-River-Valley
Oct 20 Hillsboro L 7-16 Red-River-Valley
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Cando L 26-32
Sep 09 Langdon L 6-12
Sep 16 Cooperstown W 29-22 Red-River-Valley
Sep 23 Hatton L 7-32 Red-River-Valley
Sep 27 Grafton L 6-25
Sep 30 Northwood W 29-14 Red-River-Valley
Oct 07 Larimore L 0-26 Red-River-Valley
Oct 14 Mayville-Portland L 7-47 Red-River-Valley
Oct 18 Hillsboro W 35-20 Red-River-Valley
Oct 28 Fargo Oak Grove Lutheran W 54-14 Red-River-Valley
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Cando W 14-6
Sep 10 Larimore L 0-24
Sep 17 Valley City L 0-28 North-Star
Sep 24 Cavalier W 33-6 North-Star
Oct 01 Devils Lake L 12-13 North-Star
Oct 08 Rugby W 20-6 North-Star
Oct 15 Carrington W 27-12 North-Star
Oct 22 Harvey W 14-0 North-Star
Oct 29 Grafton L 14-16 North-Star
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Cando W 8-0
Sep 05 Larimore L 0-6
Sep 12 Cavalier L 0-28 North-Star
Sep 19 Devils Lake W 3-0 North-Star
Sep 26 Rugby L 0-9 North-Star
Oct 03 Carrington L 6-20 North-Star
Oct 10 Harvey L 0-30 North-Star
Oct 17 Grafton L 12-13 North-Star
Oct 24 Valley City L 0-14 North-Star