ROLLA BULLDOGS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 4-5 .444 250-301 P 9
2017 8-2 .800 426-278 * P 9
2016 10-1 .909 528-198 * P 9
2015 11-1 .917 489-163 * P 9
2014 6-4 .600 281-252 * P
2013 8-3 .727 337-168 * P
2012 2-6 .250 140-226
2011 4-4 .500 184-221
2010 6-4 .600 295-225 * P
2009 9-2 .818 353-107 * P
2008 5-4 .556 218-152 * P
2007 9-2 .818 345-115 * P
2006 9-1 .900 398-82 * P 9
2005 6-2 .750 322-92 * P 9
2004 7-3 .700 298-164 * P 9
2003 2-6 .250 133-232 9
2002 2-7 .222 124-231 9
2001 4-4 .500 193-156 9
2000 6-3 .667 230-88 * P 9
1999 8-1 .889 204-98 * P 9
1998 3-4 .429 140-123 9
1997 4-5 .444 142-244 P 9
1996 7-2 .778 277-96 * P 9
1995 8-1 .889 320-73 * P 9
1994 11-1 .917 372-146 * P 9
1993 9-1 .900 355-110 * P 9
1992 9-2 .818 303-134 * P 9
1991 4-4 .500 132-123 9
1990 4-2 .667 145-72 * 9
1989 11-1 .917 375-87 * P 9
1988 9-2 .818 324-70 * P 9
1987 8-2 .800 260-83 * P 9
1986 5-4 .556 137-106 * 9
1985 1-6 .143 60-151 9
1984 0-4 .000 6-80 9
1983 0-4 .000 14-122 9
1982 9-1 .900 336-60 * P 9
1981 1-5 .167 35-84
1980 3-4 .429 70-146
1979 2-5 .286 74-93
1978 4-3 .571 120-117
1977 4-4 .500 147-150
1976 3-4 .429 136-125
1975 2-6 .250 62-165
212-128 .624 25 of 44
   
CO-OP NAME HISTORY:
North Prairie Cougars   2007-
Rolla/Rock Lake Bulldogs   19??-2006
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Rolette Comets   2007-
Wolford Wolves   2007-
Rock Lake Aces   19??-2010
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Walhalla 0-0 9-Man - Region 2
Aug 30 Lakota 0-0 9-Man - Region 2
Sep 06 Mohall-Lansford-Sherwood 0-0
Sep 13 Cavalier 0-0 9-Man - Region 2
Sep 20 Cando North Star 0-0 9-Man - Region 2
Sep 27 Dunseith 0-0 9-Man - Region 2
Oct 04 New Rockford-Sheyenne 0-0 9-Man - Region 2
Oct 11 Leeds 0-0 9-Man - Region 2
Oct 18 St. John 0-0 9-Man - Region 2
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 New Rockford-Sheyenne L 0-44
Aug 24 St. John L 6-34 9-Man - Region 4
Aug 31 Leeds W 52-15 9-Man - Region 4
Sep 07 Cando North Star W 36-30 9-Man - Region 4
Sep 14 Towner L 26-54 9-Man - Region 4
Sep 21 Dunseith W 52-18 9-Man - Region 4
Sep 28 Thompson L 0-60
Oct 05 Larimore W 50-14
Oct 09 open
Oct 12 Surrey L 28-32 9-Man First Round
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 New Rockford-Sheyenne W 46-24
Aug 25 St. John W 32-20 9-Man - Region 4
Sep 01 Leeds W 52-24 9-Man - Region 4
Sep 08 Cando North Star W 58-8 9-Man - Region 4
Sep 15 Towner W 30-16 9-Man - Region 4
Sep 22 Dunseith W 52-26 9-Man - Region 4
Sep 29 Thompson L 26-40
Oct 06 Larimore W 48-20
Oct 10 open
Oct 20 Mott-Regent W 64-62 9-Man Second Round
Oct 27 New Salem L 18-38 9-Man Quarterfinal
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 New Rockford-Sheyenne W 58-26
Aug 26 St. John W 36-34 9-Man - Region 4
Sep 02 Leeds W 56-22 9-Man - Region 4
Sep 09 Surrey W 54-16 9-Man - Region 4
Sep 16 Towner W 24-22 9-Man - Region 4
Sep 23 Dunseith W 74-20 9-Man - Region 4
Sep 30 Drake-Anamoose W 56-6 9-Man - Region 4
Oct 07 Cando North Star W 48-6
Oct 11 open
Oct 21 Crosby Divide County W 62-6 9-Man Second Round
Oct 28 Kenmare W 46-12 9-Man Quarterfinal
Nov 04 New Salem L 14-38 9-Man Semifinal
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 New Rockford-Sheyenne W 22-6
Aug 28 St. John W 46-12 9-Man - Region 4
Sep 04 Leeds W 48-14 9-Man - Region 4
Sep 11 Surrey W 56-6 9-Man - Region 4
Sep 18 Towner W 44-24 9-Man - Region 4
Sep 25 Dunseith W 59-21 9-Man - Region 4
Oct 02 Drake-Anamoose W 62-8 9-Man - Region 4
Oct 09 Cando North Star W 42-6
Oct 13 open
Oct 23 New Salem W 38-8 9-Man Second Round
Oct 30 Richardton-Taylor W 14-6 9-Man Quarterfinal
Nov 06 Hettinger W 20-8 9-Man Semifinal
Nov 13 Colfax Richland L 38-44 9-Man Final
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Bottineau W 48-7
Aug 29 Des Lacs-Burlington L 19-20
Sep 05 Inkster Midway W 41-6 A - Region 2
Sep 12 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 28-13 A - Region 2
Sep 19 Langdon W 49-14 A - Region 2
Sep 26 Lakota W 43-22 A - Region 2
Oct 03 Park River L 0-40 A - Region 2
Oct 10 Walhalla W 21-14 A - Region 2
Oct 17 Larimore L 13-42 A - Region 2
Oct 24 Carrington L 19-74 Class A First Round
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Bottineau W 47-34
Aug 30 Des Lacs-Burlington L 19-26
Sep 06 Inkster Midway W 68-14 A - Region 2
Sep 13 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 25-7 A - Region 2
Sep 20 Langdon W 53-6 A - Region 2
Sep 27 Lakota W 36-6 A - Region 2
Oct 04 Park River W 14-6 A - Region 2
Oct 11 Walhalla W 26-8 A - Region 2
Oct 18 Larimore L 13-21 A - Region 2
Oct 25 Carrington W 22-7 Class A First Round
Nov 01 Milnor L 14-33 Class A Quarterfinal
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Des Lacs-Burlington L 0-35
Aug 31 Harvey L 6-18 A - Region 2
Sep 07 Langdon L 8-26 A - Region 2
Sep 14 Westhope L 14-48 A - Region 2
Sep 21 Park River L 6-38 A - Region 2
Sep 28 Northwood W 34-20 A - Region 2
Oct 05 Larimore L 27-41 A - Region 2
Oct 12 Inkster Midway W 45-0 A - Region 2
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Des Lacs-Burlington W 12-0
Sep 02 Langdon W 26-24 A - Region 2
Sep 09 Westhope L 6-32 A - Region 2
Sep 16 Park River L 16-53 A - Region 2
Sep 23 Northwood W 33-8 A - Region 2
Sep 30 Larimore L 20-42 A - Region 2
Oct 07 Inkster Midway W 53-6 A - Region 2
Oct 14 Harvey L 18-56 A - Region 2
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Berthold L 34-42
Sep 03 Rugby L 19-46 A - Region 2
Sep 10 Park River W 16-6 A - Region 2
Sep 17 Northwood W 40-20 A - Region 2
Sep 24 Larimore W 35-6 A - Region 2
Oct 01 Inkster Midway W 48-6 A - Region 2
Oct 08 Cavalier L 7-24 A - Region 2
Oct 15 Langdon W 40-20 A - Region 2
Oct 22 Enderlin W 35-14 Class A First Round
Oct 29 Cavalier L 21-41 Class A Quarterfinal
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Berthold W 12-9
Sep 04 Rugby W 20-12 A - Region 2
Sep 11 Park River W 48-8 A - Region 2
Sep 18 Northwood W 49-8 A - Region 2
Sep 25 Larimore W 35-0 A - Region 2
Oct 02 Inkster Midway W 44-6 A - Region 2
Oct 09 Cavalier W 50-0 A - Region 2
Oct 15 Langdon L 6-20 A - Region 2
Oct 22 LaMoure W 42-0 Class A First Round
Oct 29 Cavalier W 40-32 Class A Quarterfinal
Nov 06 Langdon L 7-12 Class A Semifinal
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Langdon W 41-16
Sep 05 Elgin Grant County L 12-13
Sep 12 Stanley W 39-12
Sep 19 Des Lacs-Burlington W 39-0 A - Region 3
Sep 26 Harvey L 0-20 A - Region 3
Oct 03 Kenmare W 46-6 A - Region 3
Oct 10 New Rockford-Sheyenne W 34-0 A - Region 3
Oct 17 Velva L 7-43 A - Region 3
Oct 24 Harvey L 0-42 Class A First Round
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Langdon W 41-8
Aug 31 Elgin Grant County W 41-0
Sep 07 Stanley W 46-0
Sep 14 Des Lacs-Burlington W 41-12 A - Region 3
Sep 21 Harvey L 19-33 A - Region 3
Sep 28 Kenmare W 42-0 A - Region 3
Oct 05 New Rockford-Sheyenne W 26-6 A - Region 3
Oct 12 Velva W 27-6 A - Region 3
Oct 24 Velva W 20-10 Class A First Round
Oct 24 Killdeer W 35-20 Class A Quarterfinal
Oct 24 Harvey L 7-20 Class A Semifinal
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Mohall-Lansford-Sherwood W 67-6
Sep 01 Trenton W 50-6
Sep 08 Parshall W 48-20
Sep 15 Rolette W 35-0 9-Man - Region 4
Sep 22 St. John W 50-0 9-Man - Region 4
Sep 29 Cando W 68-0 9-Man - Region 4
Oct 06 Glenburn W 20-6 9-Man - Region 4
Oct 13 Westhope W 26-8 9-Man - Region 4
Oct 20 Kenmare W 27-6 9-Man First Round
Oct 27 Crosby Divide County L 7-30 9-Man Quarterfinal
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Mohall-Lansford-Sherwood W 54-8
Sep 02 open
Sep 09 Parshall W 53-0
Sep 16 Rolette W 40-21 9-Man - Region 4
Sep 23 St. John W 54-0 9-Man - Region 4
Sep 30 Cando W 49-0 9-Man - Region 4
Oct 07 Glenburn W 42-20 9-Man - Region 4
Oct 14 Westhope L 24-28 9-Man - Region 4
Oct 21 Crosby Divide County L 6-15 9-Man First Round
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Drake W 49-6 9-Man - Region 3
Sep 03 Rolette W 27-14 9-Man - Region 3
Sep 10 Cando W 35-6 9-Man - Region 3
Sep 17 St. John W 59-12 9-Man - Region 3
Sep 21 Fessenden-Bowdon W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 24 New Rockford L 6-46 9-Man - Region 3
Oct 01 Maddock W 62-12 9-Man - Region 3
Oct 08 Leeds L 21-26 9-Man - Region 3
Oct 12 Rogers North Central W 39-22
Oct 15 Petersburg Dakota Prairie L 0-20 9-Man First Round
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Rolette L 6-8 9-Man - Region 3
Sep 05 Cando L 20-28 9-Man - Region 3
Sep 12 Fessenden-Bowdon L 14-46 9-Man - Region 3
Sep 19 New Rockford L 0-48 9-Man - Region 3
Sep 23 St. John L 12-22 9-Man - Region 3
Sep 26 Maddock L 12-50 9-Man - Region 3
Oct 03 Leeds W 30-6 9-Man - Region 3
Oct 10 open
Oct 14 Drake W 39-24 9-Man - Region 3
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Dunseith W 44-0 9-Man - Region 3
Sep 06 Fessenden-Bowdon L 6-30 9-Man - Region 3
Sep 13 St. John L 6-17 9-Man - Region 3
Sep 17 Towner L 6-40 9-Man - Region 3
Sep 20 Maddock L 0-46 9-Man - Region 3
Sep 27 Leeds L 8-22 9-Man - Region 3
Oct 04 Westhope L 8-34
Oct 11 Drake W 34-16 9-Man - Region 3
Oct 15 Rolette L 12-26 9-Man - Region 3
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Fessenden-Bowdon L 0-42 9-Man - Region 3
Aug 31 Maddock L 6-36 9-Man - Region 3
Sep 07 Rolette L 8-22 9-Man - Region 3
Sep 14 St. John W 34-16 9-Man - Region 3
Sep 18 Leeds W 38-6 9-Man - Region 3
Sep 21 open
Sep 28 Drake W 51-8 9-Man - Region 3
Oct 05 Towner L 12-18 9-Man - Region 3
Oct 09 Dunseith W 44-8 9-Man - Region 3
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Maddock W 26-16 9-Man - Region 3
Sep 01 Rolette W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 08 Leeds W 52-6 9-Man - Region 3
Sep 15 St. John W 58-8 9-Man - Region 3
Sep 22 open
Sep 29 Drake W 57-6 9-Man - Region 3
Oct 03 Towner L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 06 Dunseith W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 13 Fessenden-Bowdon L 23-30 9-Man - Region 3
Oct 17 New Rockford L 14-22 9-Man First Round
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Rolette W 36-20 9-Man - Region 3
Sep 03 Leeds W 20-14 9-Man - Region 3
Sep 10 St. John W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 17 open
Sep 24 Drake W 44-6 9-Man - Region 3
Oct 01 Towner W 36-22 9-Man - Region 3
Oct 05 Dunseith W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 08 Fessenden-Bowdon W 24-16 9-Man - Region 3
Oct 15 Maddock W 36-6 9-Man - Region 3
Oct 22 Edinburg L 8-14 9-Man Second Round
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Edinburg L 8-28
Sep 04 Dunseith W 30-8 9-Man - Region 3
Sep 11 Westhope L 6-12 9-Man - Region 3
Sep 18 St. John W 30-12 9-Man - Region 3
Sep 25 Rolette 0-0 9-Man - Region 3
Oct 02 Ray W 40-8
Oct 06 Glenburn L 20-29 9-Man - Region 3
Oct 13 Cando L 6-26 9-Man - Region 3
Oct 17 open
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Edinburg L 8-44
Sep 05 Westhope W 20-14 9-Man - Region 3
Sep 12 St. John W 30-0 9-Man - Region 3
Sep 19 Rolette L 18-46 9-Man - Region 3
Sep 26 Mohall L 14-50 9-Man - Region 3
Oct 03 Glenburn W 8-0 9-Man - Region 3
Oct 07 Cando L 18-40 9-Man - Region 3
Oct 14 Dunseith W 26-14 9-Man - Region 3
Oct 18 open
Oct 21 Rolette L 0-36 9-Man First Round
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Cando W 32-20
Sep 06 St. John W 2-0 F
Sep 13 Rolette W 38-0 9-Man - Region 4
Sep 20 Mohall W 50-12 9-Man - Region 4
Sep 27 Glenburn W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Oct 04 Towner W 56-8 9-Man - Region 4
Oct 11 Dunseith W 59-6 9-Man - Region 4
Oct 15 Westhope L 20-22 9-Man - Region 4
Oct 18 open
Oct 25 Parshall L 20-28 9-Man First Round
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Cando W 0-0 ?
Sep 01 Rolette W 14-6 9-Man - Region 4
Sep 08 Mohall W 40-12 9-Man - Region 4
Sep 15 Glenburn W 46-0 9-Man - Region 4
Sep 22 Towner W 54-0 9-Man - Region 4
Sep 29 Dunseith W 48-22 9-Man - Region 4
Oct 06 Westhope W 36-6 9-Man - Region 4
Oct 10 Walhalla W 68-6
Oct 13 open
Oct 20 Lignite Burke Central L 14-21 9-Man First Round
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Cando W 40-12
Sep 02 Mohall W 22-18 9-Man - Region 4
Sep 09 Glenburn W 44-8 9-Man - Region 4
Sep 16 Berthold W 42-8 9-Man - Region 4
Sep 23 Dunseith W 28-6 9-Man - Region 4
Sep 30 Westhope W 36-12 9-Man - Region 4
Oct 07 St. John W 40-6 9-Man - Region 4
Oct 14 Rolette W 32-0 9-Man - Region 4
Oct 18 open
Oct 21 Hoople Valley W 22-6 9-Man First Round
Oct 28 Forman Sargent Central W 34-30 9-Man Quarterfinal
Nov 04 Enderlin W 26-12 9-Man Semifinal
Nov 11 Edgeley L 6-28 9-Man Final
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Cando W 20-12
Sep 03 Glenburn W 46-0 9-Man - Region 4
Sep 10 Berthold W 38-8 9-Man - Region 4
Sep 17 Dunseith W 27-16 9-Man - Region 4
Sep 24 Westhope W 48-0 9-Man - Region 4
Oct 01 St. John W 46-6 9-Man - Region 4
Oct 08 Rolette W 12-6 9-Man - Region 4
Oct 12 Mohall W 44-28 9-Man - Region 4
Oct 19 open
Oct 22 Pembina W 66-0 9-Man First Round
Oct 29 Thompson L 8-34 9-Man Quarterfinal
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Cando W 42-22
Sep 04 Berthold W 32-12 9-Man - Region 4
Sep 11 Dunseith W 20-0 9-Man - Region 4
Sep 18 Westhope W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 25 St. John W 38-14 9-Man - Region 4
Oct 02 Rolette L 6-28 9-Man - Region 4
Oct 09 Mohall W 33-0 9-Man - Region 4
Oct 13 Glenburn W 48-0 9-Man - Region 4
Oct 20 Bowbells W 48-20
Oct 27 Inkster Midway W 30-6 9-Man First Round
Oct 30 Wyndmere L 6-32 9-Man Quarterfinal
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Cando W 20-12
Sep 06 Dunseith W 34-6 9-Man - Region 4
Sep 13 Westhope L 6-16 9-Man - Region 4
Sep 20 St. John L 6-14 9-Man - Region 4
Sep 27 Rolette L 8-40 9-Man - Region 4
Oct 04 Mohall L 6-21 9-Man - Region 4
Oct 11 ????? 0-0
Oct 15 Berthold W 44-8 9-Man - Region 4
Oct 22 Bowbells W 8-6
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Westhope L 14-20 9-Man - Region 4
Sep 07 Rolette L 8-32 9-Man - Region 4
Sep 14 Mohall W 37-0 9-Man - Region 4
Sep 21 open
Sep 28 Surrey W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Oct 05 St. John W 40-14 9-Man - Region 4
Oct 12 open
Oct 16 Berthold 0-0 9-Man - Region 4
Oct 23 Dunseith W 46-6 9-Man - Region 4
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Rolette W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 01 Mohall W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 08 Powers Lake W 50-34
Sep 15 Surrey W 49-0 9-Man - Region 4
Sep 22 St. John W 40-6 9-Man - Region 4
Sep 29 Glenburn W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Oct 06 Berthold W 44-12 9-Man - Region 4
Oct 13 Dunseith W 46-0 9-Man - Region 4
Oct 17 Westhope W 48-0 9-Man - Region 4
Oct 24 Pembina W 54-8 9-Man First Round
Oct 27 Wyndmere W 32-6 9-Man Quarterfinal
Nov 03 Page L 12-21 9-Man Semifinal
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Mohall W 26-0 9-Man - Region 5
Sep 02 Powers Lake W 0-0 ?
Sep 09 Sherwood W 50-0 9-Man - Region 5
Sep 16 St. John W 46-0 9-Man - Region 5
Sep 23 Glenburn W 51-6 9-Man - Region 5
Sep 30 Berthold L 0-0 9-Man - Region 5 ?
Oct 07 Dunseith W 45-14 9-Man - Region 5
Oct 11 Westhope W 58-8 9-Man - Region 5
Oct 18 Rolette W 19-14 9-Man - Region 5
Oct 25 Parshall W 22-0 9-Man First Round
Oct 28 New England L 7-28 9-Man Quarterfinal
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Leeds W 20-0
Sep 04 Sherwood W 40-8 9-Man - Region 5
Sep 11 St. John W 28-6 9-Man - Region 5
Sep 18 Glenburn W 38-0 9-Man - Region 5
Sep 25 Berthold L 16-19 9-Man - Region 5
Oct 02 Dunseith W 0-0 9-Man - Region 5 ?
Oct 09 Westhope W 36-6 9-Man - Region 5
Oct 13 Rolette W 24-6 9-Man - Region 5
Oct 20 Carpio W 46-8 9-Man - Region 5
Oct 27 Parshall L 12-30 9-Man First Round
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 St. John W 41-6
Sep 05 Dunseith W 0-0 ?
Sep 12 Towner W 34-8
Sep 19 Cando L 6-19
Sep 26 Leeds L 6-7
Oct 03 Starkweather W 21-0
Oct 10 Maddock L 0-40
Oct 14 Westhope W 26-6
Oct 21 Rolette L 3-20
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Westhope L 0-23
Aug 30 ????? 0-0
Sep 06 St. John W 30-12
Sep 13 Dunseith L 12-22
Sep 20 Leeds L 0-0 ?
Sep 27 Starkweather L 12-34
Oct 04 ????? 0-0
Oct 11 Rolette L 6-18
Oct 15 Cando L 0-42
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Glenburn L 6-28
Sep 07 Rolette L 0-6
Sep 14 ????? 0-0
Sep 21 Cando L 0-24
Sep 25 Steele-Dawson L 0-22
Oct 05 ????? 0-0
Oct 12 ????? 0-0
Oct 19 ????? 0-0
Oct 23 ????? 0-0
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 ????? 0-0
Sep 09 ????? 0-0
Sep 16 Cando L 6-41
Sep 23 ????? 0-0
Sep 30 ????? 0-0
Oct 07 St. John L 0-23
Oct 14 ????? 0-0
Oct 21 Rolette L 0-32
Oct 25 Des Lacs-Burlington L 8-26
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Des Lacs-Burlington W 19-16
Sep 10 Minnewaukan W 34-6
Sep 17 Starkweather W 26-6
Sep 24 Dunseith W 45-0
Oct 01 St. John W 44-0
Oct 08 Calvin Border Central W 70-0
Oct 15 Rolette W 47-6
Oct 19 Walhalla W 35-6
Oct 26 open
Nov 02 Linton W 10-6 9-Man Quarterfinal
Nov 05 Sherwood L 6-14 9-Man Semifinal
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 open
Sep 11 Walhalla W 15-6 B - Region 1
Sep 18 Cavalier L 14-32 B - Region 1
Sep 25 Carrington L 0-26 B - Region 1
Oct 02 Larimore L 0-0 B - Region 1 ?
Oct 09 Park River L 0-0 B - Region 1 ?
Oct 16 Cando L 6-20 B - Region 1
Oct 20 Mayville-Portland 0-0 B - Region 1
Oct 23 ????? 0-0
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Mohall L 12-36
Sep 05 Bottineau L 14-20
Sep 16 Rolette L 2-42
Sep 19 ????? 0-0
Sep 26 ????? 0-0
Oct 03 Cando W 13-8
Oct 10 Belcourt Turtle Mountain W 7-6
Oct 17 St. John L 8-28
Oct 21 Walhalla W 14-6
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Mohall L 0-0 ?
Sep 07 Bottineau L 6-19
Sep 14 ????? L 0-0 ?
Sep 21 Belcourt Turtle Mountain L 14-24 Lake-To-Border
Sep 28 Wilton W 18-0
Oct 05 New Rockford W 30-8 Lake-To-Border
Oct 12 Cando L 6-42 Lake-To-Border
Oct 16 Walhalla 0-0 Lake-To-Border
Oct 23 ????? 0-0
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Mohall L 0-12
Sep 08 Larimore L 14-40
Sep 15 ????? 0-0
Sep 22 Belcourt Turtle Mountain W 26-6 Lake-To-Border
Sep 29 ????? 0-0
Oct 06 Walhalla W 28-12 Lake-To-Border
Oct 13 Cando L 6-26 Lake-To-Border
Oct 17 New Rockford W 22-21 Lake-To-Border
Oct 24 St. John W 24-0
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Mohall L 26-32
Sep 09 Larimore L 2-28
Sep 16 Dunseith W 51-8 Lake-To-Border
Sep 23 Walhalla L 6-40 Lake-To-Border
Sep 30 St. John W 20-6
Oct 07 Cando W 20-14 Lake-To-Border
Oct 14 Stanley L 6-22
Oct 18 Belcourt Turtle Mountain W 16-0 Lake-To-Border
Oct 25 ????? 0-0
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Mohall L 6-26
Sep 10 ????? 0-0
Sep 17 Walhalla W 60-6 Lake-To-Border
Sep 24 St. John W 14-0
Oct 01 Cando L 14-26 Lake-To-Border
Oct 08 Langdon L 14-39 Lake-To-Border
Oct 15 Belcourt Turtle Mountain L 6-14 Lake-To-Border
Oct 22 New Rockford W 22-14 Lake-To-Border
Oct 29 Dunseith 0-0 Lake-To-Border
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Mohall L 0-26
Sep 05 Minot JV L 20-21
Sep 12 New Rockford L 6-20
Sep 19 Belcourt Turtle Mountain W 8-6 Lake-To-Border
Sep 26 Cando L 6-14 Lake-To-Border
Oct 03 Dunseith W 16-0 Lake-To-Border
Oct 10 Langdon L 0-38 Lake-To-Border
Oct 17 Walhalla L 6-40 Lake-To-Border
Oct 21 ????? 0-0