FORMAN SARGENT CENTRAL CADETS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2016 0-8 .000 122-316 9
2015 0-8 .000 98-347 9
2014 0-8 .000 116-310 9
2013 4-4 .500 210-164 9
2012 3-6 .333 214-251 9
2011 4-5 .444 282-225 9
2010 6-3 .667 254-257 * P 9
2009 0-8 .000 80-319 9
2008 0-8 .000 88-327 9
2007 4-5 .444 129-246 P 9
2006 3-5 .375 196-164 9
2005 1-7 .125 56-268 9
2004 3-5 .375 134-124 9
2003 3-5 .375 87-162 9
2002 6-3 .667 223-130 * P 9
2001 2-6 .250 32-114 9
2000 5-2 .714 78-72 * 9
1999 3-3 .500 120-89 9
1998 6-4 .600 162-141 * P 9
1997 8-3 .727 291-113 * P 9
1996 6-3 .667 155-151 * P 9
1995 4-4 .500 110-92 9
1994 7-3 .700 252-144 * P 9
1993 13-0 1.000 525-94 * P 9
1992 5-4 .556 249-176 * 9
1991 3-5 .375 141-220 9
1990 0-9 .000 12-334
1989 1-8 .111 59-248
1988 3-5 .375 90-138
1987 3-4 .429 48-74
1986 3-4 .429 121-111 9
1985 10-2 .833 290-100 * P 9
1984 2-7 .222 120-181 9
1983 1-8 .111 85-218 9
1982 0-8 .000 56-280 9
1981 3-5 .375 88-157
1980 5-4 .556 131-129 *
1979 7-2 .778 158-50 *
1978 10-1 .909 254-90 * P
1977 5-4 .556 158-104 *
1976 2-7 .222 34-182
1975 7-2 .778 135-71 *
142-178 .444 15 of 42
   
CO-OP HOST HISTORY:
Milnor Bison   2017-
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Wishek L 20-26
Aug 26 Hope-Page L 6-26 9-Man - Region 1
Sep 02 Colfax Richland L 8-44 9-Man - Region 1
Sep 09 LaMoure L 32-46 9-Man - Region 1
Sep 16 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 22-34 9-Man - Region 1
Sep 23 Wyndmere L 12-55 9-Man - Region 1
Sep 30 Northwood L 16-49 9-Man - Region 1
Oct 07 Hankinson L 6-36 9-Man - Region 1
Oct 11 open
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Wishek L 0-18
Aug 28 Hope-Page L 12-34 9-Man - Region 1
Sep 04 Colfax Richland L 6-70 9-Man - Region 1
Sep 11 LaMoure L 14-50 9-Man - Region 1
Sep 18 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 22-44 9-Man - Region 1
Sep 25 Wyndmere L 20-57 9-Man - Region 1
Oct 02 Northwood L 6-36 9-Man - Region 1
Oct 09 Hankinson L 18-38 9-Man - Region 1
Oct 13 open
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 LaMoure L 0-30 9-Man - Region 1
Aug 29 open
Sep 05 Hankinson L 14-35 9-Man - Region 1
Sep 12 Wyndmere L 26-52 9-Man - Region 1
Sep 19 Napoleon L 8-40 9-Man - Region 1
Sep 26 Wishek L 6-30 9-Man - Region 1
Oct 03 Strasburg L 12-33 9-Man - Region 1
Oct 10 Colfax Richland L 22-44 9-Man - Region 1
Oct 17 Fargo Oak Grove Lutheran L 28-38 9-Man - Region 1
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 LaMoure L 8-14 9-Man - Region 1
Aug 30 open
Sep 06 Hankinson W 70-28 9-Man - Region 1
Sep 13 Wyndmere W 26-14 9-Man - Region 1
Sep 20 Napoleon L 24-34 9-Man - Region 1
Sep 27 Wishek W 20-6 9-Man - Region 1
Oct 04 Strasburg L 12-14 9-Man - Region 1
Oct 11 Colfax Richland W 28-20 9-Man - Region 1
Oct 18 Fargo Oak Grove Lutheran L 22-34 9-Man - Region 1
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Napoleon L 12-18 9-Man - Region 1
Aug 24 Wishek L 16-52 9-Man - Region 1
Aug 31 Ellendale W 54-14 9-Man - Region 1
Sep 07 Edgeley W 38-20 9-Man - Region 1
Sep 14 Hankinson L 12-51 9-Man - Region 1
Sep 21 Wyndmere L 14-16 9-Man - Region 1
Sep 28 Colfax Richland L 26-34 9-Man - Region 1
Oct 05 LaMoure L 20-50 9-Man - Region 1
Oct 12 Strasburg W 28-6 9-Man - Region 1
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Napoleon L 8-30 9-Man - Region 1
Aug 26 Wishek L 22-40 9-Man - Region 1
Sep 02 Ellendale W 58-12 9-Man - Region 1
Sep 09 Edgeley W 36-20 9-Man - Region 1
Sep 16 Hankinson L 12-22 9-Man - Region 1
Sep 23 Wyndmere L 14-40 9-Man - Region 1
Sep 30 Colfax Richland W 54-14 9-Man - Region 1
Oct 07 LaMoure L 12-39 9-Man - Region 1
Oct 14 Strasburg W 66-8 9-Man - Region 1
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Ellendale W 24-22
Aug 27 Edgeley W 58-18
Sep 03 Colfax Richland W 50-28 9-Man - Region 2
Sep 10 Buxton Central Valley W 32-8 9-Man - Region 2
Sep 17 Hope-Page W 14-12 9-Man - Region 2
Sep 24 open
Oct 01 Hillsboro L 20-64 9-Man - Region 2
Oct 08 Hankinson W 44-13 9-Man - Region 2
Oct 12 Wyndmere L 12-62 9-Man - Region 2
Oct 15 Wishek L 0-30 9-Man First Round
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Ellendale L 14-48
Aug 28 Edgeley L 14-36
Sep 04 Colfax Richland L 6-14 9-Man - Region 2
Sep 11 Buxton Central Valley L 14-41 9-Man - Region 2
Sep 18 Hope-Page L 0-29 9-Man - Region 2
Sep 25 open
Oct 02 Hillsboro L 8-52 9-Man - Region 2
Oct 09 Hankinson L 0-36 9-Man - Region 2
Oct 16 Wyndmere L 16-52 9-Man - Region 2
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Colfax Richland L 12-47
Sep 05 Edgeley L 8-42 9-Man - Region 1
Sep 12 Steele-Dawson L 20-28 9-Man - Region 1
Sep 19 Oakes L 6-49 9-Man - Region 1
Sep 26 Wishek L 14-54 9-Man - Region 1
Oct 03 Strasburg L 6-24 9-Man - Region 1
Oct 10 Napoleon L 8-36 9-Man - Region 1
Oct 17 Ellendale L 14-47 9-Man - Region 1
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Colfax Richland L 13-34
Aug 31 Edgeley L 0-42 9-Man - Region 1
Sep 07 Steele-Dawson W 20-8 9-Man - Region 1
Sep 14 Oakes L 7-52 9-Man - Region 1
Sep 21 Wishek W 32-14 9-Man - Region 1
Sep 28 Strasburg W 14-0 9-Man - Region 1
Oct 05 Napoleon L 8-38 9-Man - Region 1
Oct 12 Ellendale W 22-20 9-Man - Region 1
Oct 16 Lakota L 13-38 9-Man First Round
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Ellendale W 22-6
Sep 01 Strasburg W 62-0
Sep 08 Napoleon L 28-46
Sep 15 Hillsboro L 16-30 9-Man - Region 2
Sep 22 Milnor L 6-34 9-Man - Region 2
Sep 29 Colfax Richland L 12-26 9-Man - Region 2
Oct 06 Rogers North Central W 30-0 9-Man - Region 2
Oct 13 Hope-Page L 20-22 9-Man - Region 2
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Colfax Richland L 0-41
Sep 02 Hope-Page L 6-8
Sep 09 Hillsboro W 28-14
Sep 16 Strasburg L 8-32 9-Man - Region 1
Sep 23 Edgeley L 0-44 9-Man - Region 1
Sep 30 Ellendale L 6-49 9-Man - Region 1
Oct 07 Napoleon L 0-44 9-Man - Region 1
Oct 14 Oakes L 8-36 9-Man - Region 1
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Richardton-Taylor W 36-0
Sep 03 Tower City Maple Valley L 7-14 9-Man - Region 1
Sep 10 Enderlin W 47-0 9-Man - Region 1
Sep 17 Ellendale W 20-2 9-Man - Region 1
Sep 21 open
Sep 24 Colfax Richland L 6-22 9-Man - Region 1
Oct 01 Wyndmere L 12-34 9-Man - Region 1
Oct 08 Milnor L 0-36 9-Man - Region 1
Oct 12 Hankinson L 6-16 9-Man - Region 1
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Fairmount W 20-6 9-Man - Region 1
Sep 05 Milnor L 0-35 9-Man - Region 1
Sep 12 Wyndmere L 0-41 9-Man - Region 1
Sep 19 Colfax Richland L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 23 Hankinson W 16-8 9-Man - Region 1
Sep 26 open
Oct 03 Tower City Maple Valley L 14-25 9-Man - Region 1
Oct 10 Enderlin W 21-7 9-Man - Region 1
Oct 14 Ellendale L 16-40 9-Man - Region 1
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Tower City Maple Valley W 20-0 9-Man - Region 1
Sep 06 Ellendale W 34-8 9-Man - Region 1
Sep 13 Fairmount W 44-13 9-Man - Region 1
Sep 20 Hunter Northern Cass W 36-14 9-Man - Region 1
Sep 24 Rogers North Central L 12-14 9-Man - Region 1
Sep 27 open
Oct 04 Hope-Page L 6-26 9-Man - Region 1
Oct 11 Hankinson W 42-6 9-Man - Region 1
Oct 15 Milnor W 22-16 9-Man - Region 1
Oct 18 Fessenden-Bowdon L 7-33 9-Man First Round
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Tower City Maple Valley L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Aug 31 Ellendale W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 07 Fairmount L 6-28 9-Man - Region 1
Sep 14 Hunter Northern Cass L 12-35 9-Man - Region 1
Sep 21 Rogers North Central L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 25 open
Sep 28 Hope-Page L 6-37 9-Man - Region 1
Oct 05 Hankinson L 8-14 9-Man - Region 1
Oct 09 Milnor W 0-0 9-Man - Region 1 ?
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Fairmount W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 01 Milnor W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 08 Tower City Maple Valley W 38-6
Sep 12 Hunter Northern Cass W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 15 Hankinson 0-0 9-Man - Region 1
Sep 22 Ellendale L 6-14 9-Man - Region 1
Sep 29 Edgeley 0-0 9-Man - Region 1
Oct 06 Rogers North Central W 34-22 9-Man - Region 1
Oct 13 Hope-Page L 0-30 9-Man - Region 1
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Fairmount W 46-20 9-Man - Region 1
Sep 03 Milnor W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 10 open
Sep 17 Hankinson W 33-15 9-Man - Region 1
Sep 24 Ellendale L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 01 Edgeley L 20-26 9-Man - Region 1
Oct 05 Hunter Northern Cass L 21-28 9-Man - Region 1
Oct 08 Rogers North Central 0-0 9-Man - Region 1
Oct 12 Page 0-0 9-Man - Region 1
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Edgeley L 12-53
Sep 04 Ellendale L 0-0 ?
Sep 11 Page W 28-20 9-Man - Region 1
Sep 18 Wyndmere L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 25 Fairmount W 32-26 9-Man - Region 1
Oct 02 Rogers North Central W 48-6 9-Man - Region 1
Oct 06 Milnor W 20-8 9-Man - Region 1
Oct 09 open
Oct 16 Hunter Northern Cass W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 20 Pembina W 14-8 9-Man First Round
Oct 23 Hatton L 8-20 9-Man Second Round
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Edgeley L 6-7
Sep 05 Ellendale L 6-18
Sep 12 Page W 62-12 9-Man - Region 1
Sep 19 Wyndmere W 32-14 9-Man - Region 1
Sep 26 Fairmount W 2-0 9-Man - Region 1 F
Oct 03 Rogers North Central W 27-8 9-Man - Region 1
Oct 10 Milnor W 52-0 9-Man - Region 1
Oct 14 Hunter Northern Cass W 41-14 9-Man - Region 1
Oct 17 open
Oct 24 Buxton Central Valley W 35-8 9-Man Second Round
Oct 31 Mohall W 14-6 9-Man Quarterfinal
Nov 07 Rolette L 14-26 9-Man Semifinal
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Edgeley L 18-32
Sep 06 Ellendale W 26-0
Sep 13 open
Sep 20 Hankinson L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 27 Milnor W 52-32 9-Man - Region 1
Oct 04 Fairmount W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 11 Rogers North Central W 28-23 9-Man - Region 1
Oct 15 Enderlin W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 22 Wyndmere W 19-18 9-Man - Region 1
Oct 25 Edgeley L 12-46 9-Man First Round
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Edgeley W 20-6
Sep 01 Ellendale W 0-0 ?
Sep 08 open
Sep 15 Hankinson L 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 22 Milnor L 6-26 9-Man - Region 1
Sep 29 Fairmount W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Oct 06 Rogers North Central W 36-0 9-Man - Region 1
Oct 13 Enderlin L 16-22 9-Man - Region 1
Oct 17 Wyndmere L 32-38 9-Man - Region 1
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Edgeley L 20-34
Sep 02 Ellendale W 34-16
Sep 09 Steele-Dawson W 40-0
Sep 16 Hankinson W 35-14 9-Man - Region 1
Sep 23 Milnor W 0-0 9-Man - Region 1 ?
Sep 30 Fairmount W 42-22 9-Man - Region 1
Oct 07 Rogers North Central W 27-0 9-Man - Region 1
Oct 14 Enderlin L 6-8 9-Man - Region 1
Oct 18 open
Oct 21 Hatton W 18-16 9-Man First Round
Oct 28 Rolla L 30-34 9-Man Quarterfinal
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Edgeley W 20-14
Sep 03 Ellendale W 41-0
Sep 10 Steele-Dawson W 62-14
Sep 17 Hankinson W 14-8 9-Man - Region 1
Sep 24 Milnor W 42-0 9-Man - Region 1
Oct 01 Fairmount W 49-0 9-Man - Region 1
Oct 08 Rogers North Central W 44-0 9-Man - Region 1
Oct 12 Enderlin W 46-0 9-Man - Region 1
Oct 15 Milnor W 37-0
Oct 22 Hatton W 42-8 9-Man First Round
Oct 29 Leeds W 54-22 9-Man Quarterfinal
Nov 05 Thompson W 53-14 9-Man Semifinal
Nov 12 Carson W 21-14 9-Man Final
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Edgeley L 26-34
Sep 02 Ellendale W 29-0
Sep 11 Strasburg W 17-14
Sep 18 Hankinson L 13-28 9-Man - Region 1
Sep 25 Milnor W 34-6 9-Man - Region 1
Oct 02 Wyndmere L 0-42 9-Man - Region 1
Oct 09 Rogers North Central L 21-22 9-Man - Region 1
Oct 13 Enderlin W 61-30 9-Man - Region 1
Oct 20 Tower City Maple Valley W 48-0 9-Man - Region 1
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 open
Sep 06 Ellendale L 0-6
Sep 10 Fairmount W 39-19
Sep 20 Hankinson L 0-45 9-Man - Region 1
Sep 27 Milnor W 22-20 9-Man - Region 1
Oct 04 Wyndmere L 6-42 9-Man - Region 1
Oct 11 Rogers North Central L 24-40 9-Man - Region 1
Oct 15 Enderlin W 38-34 9-Man - Region 1
Oct 22 Tower City Maple Valley L 12-14 9-Man - Region 1
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Lisbon L 0-54 B - Region 1
Sep 07 Kindred L 6-60 B - Region 1
Sep 14 Fargo Oak Grove Lutheran L 6-34 B - Region 1
Sep 21 Enderlin L 0-14 B - Region 1
Sep 28 Ellendale L 0-42 B - Region 1
Oct 05 Oakes L 0-9 B - Region 1
Oct 12 Casselton Central Cass L 0-28 B - Region 1
Oct 19 LaMoure L 0-46 B - Region 1
Oct 23 Wyndmere L 0-47
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Kindred W 20-0 B - Region 1
Sep 01 Fargo Oak Grove Lutheran L 12-28 B - Region 1
Sep 08 Enderlin L 6-32 B - Region 1
Sep 15 Ellendale L 0-39 B - Region 1
Sep 22 Oakes L 0-32 B - Region 1
Sep 29 Casselton Central Cass L 8-19 B - Region 1
Oct 06 LaMoure L 0-33 B - Region 1
Oct 13 Napoleon L 6-42
Oct 20 Lisbon L 7-23 B - Region 1
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Linton L 6-18
Sep 02 Napoleon W 7-6
Sep 09 Mayville-Portland L 12-21 B - Region 1
Sep 16 Lisbon L 6-12 B - Region 1
Sep 23 Oakes L 6-29 B - Region 1
Sep 30 Fargo Oak Grove Lutheran L 6-26 B - Region 1
Oct 07 Hillsboro W 21-14 B - Region 1
Oct 11 Milnor W 26-12
Oct 21 Casselton Central Cass 0-0 B - Region 1
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 open
Sep 04 Wahpeton JV W 26-0
Sep 11 Mayville-Portland L 0-24 B - Region 1
Sep 18 Lisbon L 0-6 B - Region 1
Sep 25 Oakes L 0-36 B - Region 1
Oct 02 Fargo Oak Grove Lutheran L 0-0 B - Region 1 ?
Oct 09 Hillsboro W 7-2 B - Region 1
Oct 16 open
Oct 23 Casselton Central Cass W 15-6 B - Region 1
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Hankinson W 13-12
Sep 12 Wyndmere L 20-26
Sep 16 Oakes L 0-18
Sep 19 open
Sep 26 Lisbon W 43-0 Four-Rivers
Oct 03 LaMoure L 7-19 Four-Rivers
Oct 10 Kindred W 26-14 Four-Rivers
Oct 17 ????? 0-0
Oct 21 Ellendale L 12-22 Four-Rivers
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hankinson L 6-29
Sep 06 Wyndmere W 0-0 ?
Sep 13 Lidgerwood W 35-20
Sep 20 LaMoure W 33-8 Four-Rivers
Sep 27 Kindred W 14-0 Four-Rivers
Oct 04 Gwinner North Sargent W 40-0 Four-Rivers
Oct 11 Ellendale W 27-0 Four-Rivers
Oct 15 Lisbon W 35-6 Four-Rivers
Oct 18 Milnor W 46-6
Oct 22 Hope W 12-7 9-Man First Round
Oct 25 Cando W 42-14 9-Man Quarterfinal
Nov 01 New England L 0-10 9-Man Semifinal
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Milnor L 20-22
Sep 11 Lidgerwood L 8-16
Sep 14 Hankinson L 0-20
Sep 21 Ellendale L 22-35
Sep 28 LaMoure L 14-29
Oct 05 Edgeley W 14-10
Oct 12 Gwinner North Sargent L 14-17
Oct 19 New Effington (SD) W 8-0
Oct 23 Lisbon L 22-34
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Milnor L 6-24
Sep 09 LaMoure L 12-48
Sep 16 Hankinson L 12-20
Sep 23 Ellendale L 6-30
Sep 30 Lisbon L 0-8
Oct 07 Gwinner North Sargent L 0-13
Oct 14 Wahpeton JV L 6-8
Oct 18 Edgeley L 6-59
Oct 25 Lidgerwood W 37-8
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Milnor L 6-42
Sep 10 Enderlin L 12-40
Sep 17 Ellendale L 12-48
Oct 01 Edgeley L 0-40
Oct 08 Rosholt (SD) L 0-38
Oct 15 ????? 0-0
Oct 19 Lidgerwood L 0-12
Oct 22 LaMoure L 18-36
Oct 26 Hankinson L 8-24
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Milnor W 20-12
Sep 11 ????? 0-0
Sep 18 Hillsboro L 12-20 B - Region 2
Sep 22 LaMoure W 18-12
Sep 25 Kindred L 0-0 B - Region 2 ?
Oct 02 Lisbon W 20-0 B - Region 2
Oct 09 Oakes L 0-28 B - Region 2
Oct 16 Fargo Oak Grove Lutheran L 6-39 B - Region 2
Oct 20 Casselton Central Cass L 12-46 B - Region 2
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Milnor W 24-8
Sep 09 Wyndmere L 8-20
Sep 19 Ellendale W 30-10 Southeast
Sep 26 LaMoure L 6-32 Southeast
Oct 03 Edgeley W 15-0 Southeast
Oct 07 Lidgerwood W 28-0
Oct 10 Oakes L 0-23 Southeast
Oct 14 Cooperstown L 8-30
Oct 17 Lisbon W 12-6 Southeast
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Milnor W 27-0
Sep 07 Ellendale W 8-0 Southeast
Sep 11 Lidgerwood L 0-0 ?
Sep 14 Edgeley W 25-0 Southeast
Sep 21 Oakes L 6-30 Southeast
Sep 28 Ashley W 30-6 Southeast
Oct 05 LaMoure W 20-0 Southeast
Oct 12 Lisbon W 30-14 Southeast
Oct 19 Enderlin W 12-0 Southeast
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Milnor W 20-6
Sep 08 Edgeley W 33-0 Southeast
Sep 12 Lidgerwood W 18-0
Sep 15 Oakes W 26-6 Southeast
Sep 22 Ashley W 13-8 Southeast
Sep 29 LaMoure W 28-0 Southeast
Oct 06 Lisbon W 12-0 Southeast
Oct 13 Enderlin W 22-0 Southeast
Oct 20 Ellendale W 42-6 Southeast
Oct 27 Hankinson W 28-25
Nov 03 Larimore L 12-39 Class B Semifinal
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Milnor W 6-0
Sep 09 Oakes W 20-7 Southeast
Sep 13 Lidgerwood W 40-6
Sep 16 Ashley L 6-26 Southeast
Sep 23 LaMoure W 14-0 Southeast
Sep 30 Lisbon L 6-33 Southeast
Oct 07 Enderlin L 12-14 Southeast
Oct 14 Ellendale L 12-18 Southeast
Oct 21 Edgeley W 42-0 Southeast
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Milnor L 0-16
Sep 07 Lidgerwood L 6-18
Sep 10 Ashley L 6-56 Southeast
Sep 17 LaMoure L 0-28 Southeast
Sep 24 Lisbon L 0-14 Southeast
Oct 01 Enderlin L 0-12 Southeast
Oct 08 Ellendale W 8-0 Southeast
Oct 15 Edgeley W 6-0 Southeast
Oct 22 Oakes L 8-38 Southeast
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Milnor W 9-0
Sep 05 LaMoure L 7-14 Southeast
Sep 09 Lidgerwood W 31-0
Sep 12 Lisbon W 13-12 Southeast
Sep 19 Enderlin W 12-0 Southeast
Sep 26 Ellendale W 19-0 Southeast
Oct 03 Edgeley L 0-33 Southeast
Oct 10 Oakes W 14-6 Southeast
Oct 17 Ashley W 30-6 Southeast