ST. JOHN WOODCHUCKS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 8-3 .727 424-226 * P 9
2018 7-2 .778 358-178 * P 9
2017 6-3 .667 348-175 * P 9
2016 8-3 .727 238-217 * P 9
2015 5-5 .500 346-320 P 9
2014 8-2 .800 481-278 * P 9
2013 7-3 .700 417-196 * P 9
2012 6-4 .600 280-234 * P 9
2011 3-6 .333 322-271 9
2010 9-2 .818 419-211 * P 9
2009 7-2 .778 352-182 * P 9
2008 10-1 .909 540-122 * P 9
2007 9-1 .900 494-254 * P 9
2006 2-6 .250 149-281 9
2005 0-8 .000 42-333 9
2004 1-7 .125 88-239 9
2003 3-5 .375 104-218 9
2002 3-5 .375 142-135 9
2001 2-7 .222 114-306 9
2000 2-6 .250 96-150 9
1999 2-5 .286 94-232 9
1998 0-4 .000 62-148 9
1997 0-6 .000 70-211 9
1996 0-7 .000 6-106 9
1995 0-6 .000 8-39 9
1994 2-6 .250 48-208 9
1993 2-6 .250 132-218 9
1992 0-6 .000 72-186 9
1991 2-6 .250 132-252 9
1990 0-5 .000 40-100 9
1989 2-6 .250 86-249 9
1988 4-5 .444 146-144 9
1987 1-7 .125 87-155 9
1986 1-7 .125 94-276 9
1985 0-7 .000 94-258 9
1984 1-4 .200 48-166 9
1983 2-5 .286 133-173 9
1982 2-6 .250 95-170 9
1981 5-1 .833 136-40 * 9
1980 4-3 .571 152-69 9
1979 2-3 .400 66-77 9
1978 1-6 .143 52-130 9
1977 0-5 .000 14-106 9
1976 2-2 .500 50-64 9
1975 0-3 .000 2-66 9
113-166 .405 12 of 45
   
CO-OP PARTNER HISTORY:
Calvin Border Central Spartans   1989-??
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Cando North Star W 32-14 9-Man - Region 2
Aug 30 Dunseith W 38-8 9-Man - Region 2
Sep 06 New Rockford-Sheyenne L 18-42 9-Man - Region 2
Sep 13 Leeds W 76-20 9-Man - Region 2
Sep 20 Lakota W 50-0 9-Man - Region 2
Sep 27 Towner W 52-22
Oct 04 Cavalier L 6-42 9-Man - Region 2
Oct 11 Walhalla W 54-6 9-Man - Region 2
Oct 18 Rolla W 36-20 9-Man - Region 2
Oct 25 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 46-6 9-Man First Round
Nov 01 Cavalier L 16-46 9-Man Quarterfinal
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Walhalla W 42-24
Aug 24 Rolla W 34-6 9-Man - Region 4
Aug 31 Dunseith W 68-6 9-Man - Region 4
Sep 07 open
Sep 14 Cavalier L 28-48
Sep 21 Towner W 16-14 9-Man - Region 4
Sep 28 Cando North Star W 74-36 9-Man - Region 4
Oct 05 Leeds W 56-6 9-Man - Region 4
Oct 09 open
Oct 19 Richardton-Taylor W 40-28 9-Man Second Round
Oct 26 Ray L 0-10 9-Man Quarterfinal
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Walhalla W 50-14
Aug 25 Rolla L 20-32 9-Man - Region 4
Sep 01 Dunseith W 50-0 9-Man - Region 4
Sep 08 Drake-Anamoose W 72-6
Sep 15 Cavalier L 0-30
Sep 22 Towner W 38-6 9-Man - Region 4
Sep 29 Cando North Star W 48-46 9-Man - Region 4
Oct 06 Leeds W 52-0 9-Man - Region 4
Oct 10 open
Oct 20 Bismarck Shiloh Christian L 18-41 9-Man Second Round
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Walhalla W 50-0
Aug 26 Rolla L 34-36 9-Man - Region 4
Sep 02 Dunseith W 58-24 9-Man - Region 4
Sep 09 Drake-Anamoose W 50-6 9-Man - Region 4
Sep 16 Cavalier L 36-40
Sep 23 Towner W 34-32 9-Man - Region 4
Sep 30 Surrey W 52-8 9-Man - Region 4
Oct 07 Leeds W 54-13 9-Man - Region 4
Oct 11 open
Oct 14 Bowman County W 42-0 9-Man First Round
Oct 21 Mohall-Lansford-Sherwood W 16-14 9-Man Second Round
Oct 28 New Salem L 12-44 9-Man Quarterfinal
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Walhalla L 30-32
Aug 28 Rolla L 12-46 9-Man - Region 4
Sep 04 Dunseith W 42-21 9-Man - Region 4
Sep 11 Drake-Anamoose W 54-20 9-Man - Region 4
Sep 18 Cavalier L 20-46
Sep 25 Towner L 12-48 9-Man - Region 4
Oct 02 Surrey W 54-12 9-Man - Region 4
Oct 09 Leeds W 58-36 9-Man - Region 4
Oct 13 open
Oct 16 Kenmare W 40-16 9-Man First Round
Oct 23 Hettinger L 24-43 9-Man Second Round
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Dunseith W 40-8 9-Man - Region 3
Aug 29 Crosby Divide County W 54-30 9-Man - Region 3
Sep 05 Kenmare W 40-0 9-Man - Region 3
Sep 12 Mohall-Lansford-Sherwood W 52-38 9-Man - Region 3
Sep 19 Towner W 44-34 9-Man - Region 3
Sep 26 Parshall W 54-14 9-Man - Region 3
Oct 03 Westhope L 18-34 9-Man - Region 3
Oct 10 New Town W 80-46 9-Man - Region 3
Oct 17 Drake-Anamoose W 49-14 9-Man - Region 3
Oct 24 Richardton-Taylor L 50-58 9-Man First Round
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Dunseith W 66-0 9-Man - Region 3
Aug 30 Crosby Divide County W 22-14 9-Man - Region 3
Sep 06 Kenmare W 55-8 9-Man - Region 3
Sep 13 Mohall-Lansford-Sherwood W 55-6 9-Man - Region 3
Sep 20 Towner L 18-23 9-Man - Region 3
Sep 27 Parshall W 57-16 9-Man - Region 3
Oct 04 Westhope L 20-38 9-Man - Region 3
Oct 11 New Town W 46-0 9-Man - Region 3
Oct 18 Drake-Anamoose W 54-28 9-Man - Region 3
Oct 25 Bismarck Shiloh Christian L 24-63 9-Man First Round
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Cando North Star L 6-56 9-Man - Region 3
Aug 24 Leeds W 32-20 9-Man - Region 3
Aug 31 Mohall-Lansford-Sherwood W 32-0 9-Man - Region 3
Sep 07 Kenmare W 46-8 9-Man - Region 3
Sep 14 Towner L 14-46 9-Man - Region 3
Sep 21 Fort Totten Four Winds W 50-6 9-Man - Region 3
Sep 28 Surrey L 34-36 9-Man - Region 3
Oct 05 Drake-Anamoose W 44-18 9-Man - Region 3
Oct 12 Dunseith W 2-0 F
Oct 19 Crosby Divide County L 20-48 9-Man First Round
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Cando North Star L 28-36 9-Man - Region 3
Aug 26 Leeds L 28-29 9-Man - Region 3
Sep 02 Mohall-Lansford-Sherwood L 28-60 9-Man - Region 3
Sep 09 Kenmare W 46-14 9-Man - Region 3
Sep 16 Towner L 20-22 9-Man - Region 3
Sep 23 Fort Totten Four Winds W 52-14 9-Man - Region 3
Sep 30 Surrey L 46-48 9-Man - Region 3
Oct 07 Drake-Anamoose L 24-40 9-Man - Region 3
Oct 14 Dunseith W 50-8 9-Man - Region 3
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Westhope W 36-22
Sep 03 Fessenden-Bowdon L 14-34 9-Man - Region 4
Sep 10 Drake-Anamoose W 41-8 9-Man - Region 4
Sep 17 Petersburg Dakota Prairie W 44-28
Sep 24 Towner W 40-14 9-Man - Region 4
Oct 01 Dunseith W 52-0 9-Man - Region 4
Oct 08 Leeds W 44-8 9-Man - Region 4
Oct 12 Cando North Star W 66-34 9-Man - Region 4
Oct 15 Surrey W 38-8 9-Man First Round
Oct 22 Richardton-Taylor W 36-30 9-Man Second Round
Oct 29 Fessenden-Bowdon L 8-27 9-Man Quarterfinal
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 28 Westhope W 34-8
Sep 04 Fessenden-Bowdon L 18-24 9-Man - Region 4
Sep 11 Drake-Anamoose W 38-0 9-Man - Region 4
Sep 18 Petersburg Dakota Prairie W 32-30
Sep 25 Towner W 44-36 9-Man - Region 4
Oct 02 Dunseith W 56-12 9-Man - Region 4
Oct 09 Leeds W 62-20 9-Man - Region 4
Oct 16 Cando North Star W 62-26 9-Man - Region 4
Oct 23 Underwood L 20-26 9-Man Second Round
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Edinburg W 46-8
Sep 05 Fessenden-Bowdon W 48-24 9-Man - Region 4
Sep 12 Leeds W 54-6 9-Man - Region 4
Sep 19 Drake W 58-14 9-Man - Region 4
Sep 26 Cando North Star W 65-0 9-Man - Region 4
Oct 03 Maddock W 58-20 9-Man - Region 4
Oct 10 Dunseith W 66-0 9-Man - Region 4
Oct 17 Towner W 62-0 9-Man - Region 4
Oct 24 Mott-Regent W 42-6 9-Man Second Round
Oct 31 Richardton-Taylor W 30-24 9-Man Quarterfinal
Nov 07 Tioga L 14-20 9-Man Semifinal
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Edinburg W 48-30
Aug 31 Fessenden-Bowdon W 34-30 9-Man - Region 4
Sep 07 Leeds W 14-8 9-Man - Region 4
Sep 14 Drake W 62-8 9-Man - Region 4
Sep 21 Cando W 57-16 9-Man - Region 4
Sep 28 Maddock W 64-20 9-Man - Region 4
Oct 05 Dunseith W 84-40 9-Man - Region 4
Oct 12 Towner W 64-54 9-Man - Region 4
Oct 19 Berthold W 53-6 9-Man Second Round
Oct 26 Mott-Regent L 14-42 9-Man Quarterfinal
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Kenmare L 0-39
Sep 01 Crosby Divide County L 7-40
Sep 08 Berthold L 14-24
Sep 15 Westhope L 8-44 9-Man - Region 4
Sep 22 Rolla L 0-50 9-Man - Region 4
Sep 29 Rolette W 38-20 9-Man - Region 4
Oct 06 Cando W 76-42 9-Man - Region 4
Oct 13 Glenburn L 6-22 9-Man - Region 4
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Kenmare L 12-41
Sep 02 Crosby Divide County L 8-43
Sep 09 Berthold L 2-62
Sep 16 Westhope L 0-52 9-Man - Region 4
Sep 23 Rolla L 0-54 9-Man - Region 4
Sep 30 Rolette L 14-53 9-Man - Region 4
Oct 07 Cando L 0-0 9-Man - Region 4 ?
Oct 14 Glenburn L 6-28 9-Man - Region 4
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Leeds L 14-55 9-Man - Region 3
Sep 03 Drake L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 10 Fessenden-Bowdon L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 17 Rolla L 12-59 9-Man - Region 3
Sep 21 Rolette L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 24 Cando L 0-48 9-Man - Region 3
Oct 01 open
Oct 08 New Rockford L 20-65 9-Man - Region 3
Oct 12 Maddock W 42-12 9-Man - Region 3
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Drake W 20-14 9-Man - Region 3
Sep 05 Fessenden-Bowdon L 8-39 9-Man - Region 3
Sep 12 Rolette L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 19 Cando L 40-48 9-Man - Region 3
Sep 23 Rolla W 22-12 9-Man - Region 3
Sep 26 open
Oct 03 New Rockford L 8-66 9-Man - Region 3
Oct 10 Maddock L 6-39 9-Man - Region 3
Oct 14 Leeds W 0-0 9-Man - Region 3 ?
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Fessenden-Bowdon L 6-20 9-Man - Region 3
Sep 06 Rolette L 16-24 9-Man - Region 3
Sep 13 Rolla W 17-6 9-Man - Region 3
Sep 17 Dunseith W 61-6 9-Man - Region 3
Sep 20 open
Sep 27 Towner L 6-14 9-Man - Region 3
Oct 04 Maddock L 0-37 9-Man - Region 3
Oct 11 Leeds L 7-22 9-Man - Region 3
Oct 15 Drake W 29-6 9-Man - Region 3
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Drake W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Aug 28 Hoople Valley L 0-32
Aug 31 Dunseith W 30-8 9-Man - Region 3
Sep 07 Leeds L 14-44 9-Man - Region 3
Sep 14 Rolla L 16-34 9-Man - Region 3
Sep 21 Rolette L 14-50 9-Man - Region 3
Sep 28 Towner L 20-26 9-Man - Region 3
Oct 02 Maddock L 6-55 9-Man - Region 3
Oct 09 Fessenden-Bowdon L 14-57 9-Man - Region 3
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Dunseith W 32-14 9-Man - Region 3
Aug 29 Hoople Valley L 20-22
Sep 01 Leeds L 12-42 9-Man - Region 3
Sep 08 Maddock L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 15 Rolla L 8-58 9-Man - Region 3
Sep 22 Rolette 0-0 9-Man - Region 3
Sep 29 Towner L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 06 Fessenden-Bowdon L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 13 Drake W 24-14 9-Man - Region 3
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Leeds L 0-22 9-Man - Region 3
Sep 03 Maddock W 28-24 9-Man - Region 3
Sep 10 Rolla L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 17 Rolette L 0-38 9-Man - Region 3
Sep 24 Towner L 12-52 9-Man - Region 3
Oct 01 open
Oct 05 Fessenden-Bowdon L 20-66 9-Man - Region 3
Oct 08 Drake W 34-30 9-Man - Region 3
Oct 12 Dunseith 0-0 9-Man - Region 3
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Walhalla 0-0
Sep 04 open
Sep 11 Cando L 22-34 9-Man - Region 3
Sep 18 Rolla L 12-30 9-Man - Region 3
Sep 25 Westhope L 8-40 9-Man - Region 3
Oct 02 Dunseith 0-0 9-Man - Region 3
Oct 06 Rolette 0-0 9-Man - Region 3
Oct 13 Glenburn L 20-44 9-Man - Region 3
Oct 16 open
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Walhalla 0-0
Sep 05 Cando L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 12 Rolla L 0-30 9-Man - Region 3
Sep 19 Westhope L 32-39 9-Man - Region 3
Sep 26 Dunseith 0-0 9-Man - Region 3
Oct 03 Rolette L 6-55 9-Man - Region 3
Oct 07 Glenburn L 20-32 9-Man - Region 3
Oct 14 Mohall L 12-55 9-Man - Region 3
Oct 17 open
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Walhalla L 0-60
Sep 06 Rolla L 0-2 F
Sep 13 Westhope L 0-2 F
Sep 20 Dunseith L 0-2 F
Sep 27 Rolette L 0-2 F
Oct 04 Glenburn L 0-2 F
Oct 11 no-team
Oct 15 Towner L 6-36
Oct 18 no-team
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 no-team
Sep 01 Westhope L 0-2 F
Sep 08 Dunseith L 0-2 F
Sep 15 Rolette L 0-2 F
Sep 22 Glenburn L 0-2 F
Sep 29 Mohall L 8-29
Oct 06 Towner L 0-2 F
Oct 10 no-team
Oct 13 no-team
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Walhalla W 0-0 ?
Sep 02 Dunseith L 14-40 9-Man - Region 4
Sep 09 Rolette L 0-34 9-Man - Region 4
Sep 16 Glenburn W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 23 Mohall L 20-40 9-Man - Region 4
Sep 30 Berthold L 8-16 9-Man - Region 4
Oct 07 Rolla L 6-40 9-Man - Region 4
Oct 14 Westhope L 0-38 9-Man - Region 4
Oct 18 open
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Walhalla L 0-0 ?
Sep 03 Rolette L 6-34 9-Man - Region 4
Sep 10 Glenburn W 36-14 9-Man - Region 4
Sep 17 Mohall L 20-42 9-Man - Region 4
Sep 24 Berthold L 6-18 9-Man - Region 4
Oct 01 Rolla L 6-46 9-Man - Region 4
Oct 08 Westhope W 40-34 9-Man - Region 4
Oct 12 Dunseith L 18-30 9-Man - Region 4
Oct 19 open
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 ????? 0-0
Sep 04 Glenburn 0-0 9-Man - Region 4
Sep 11 Mohall L 8-14 9-Man - Region 4
Sep 18 Berthold L 12-28 9-Man - Region 4
Sep 25 Rolla L 14-38 9-Man - Region 4
Oct 02 Westhope L 38-46 9-Man - Region 4
Oct 09 Dunseith L 0-18 9-Man - Region 4
Oct 13 Rolette L 0-42 9-Man - Region 4
Oct 20 ????? 0-0
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Walhalla W 14-12
Sep 06 Mohall L 14-36 9-Man - Region 4
Sep 13 Berthold L 18-32 9-Man - Region 4
Sep 20 Rolla W 14-6 9-Man - Region 4
Sep 27 Westhope L 36-66 9-Man - Region 4
Oct 04 Dunseith L 6-20 9-Man - Region 4
Oct 11 Rolette L 6-42 9-Man - Region 4
Oct 15 ????? 0-0
Oct 22 Towner L 24-38
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Berthold L 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 07 Dunseith 0-0 9-Man - Region 4
Sep 14 Westhope L 12-38 9-Man - Region 4
Sep 21 Rolette L 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 28 Mohall L 14-22 9-Man - Region 4
Oct 05 Rolla L 14-40 9-Man - Region 4
Oct 12 Surrey 0-0 9-Man - Region 4
Oct 16 open
Oct 23 Towner 0-0
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Dunseith L 8-24 9-Man - Region 4
Sep 01 Westhope L 14-44 9-Man - Region 4
Sep 08 Rolette L 0-45 9-Man - Region 4
Sep 15 Mohall L 0-42 9-Man - Region 4
Sep 22 Rolla L 6-40 9-Man - Region 4
Sep 29 Surrey W 36-0 9-Man - Region 4
Oct 06 open
Oct 13 Glenburn L 0-36 9-Man - Region 4
Oct 17 Berthold W 22-20 9-Man - Region 4
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Westhope W 32-14 9-Man - Region 5
Sep 02 Rolette L 0-12 9-Man - Region 5
Sep 09 Mohall L 8-24 9-Man - Region 5
Sep 16 Rolla L 0-46 9-Man - Region 5
Sep 23 Sherwood W 14-8 9-Man - Region 5
Sep 30 Mandaree W 54-14
Oct 07 Glenburn W 32-12 9-Man - Region 5
Oct 11 Berthold L 0-0 9-Man - Region 5 ?
Oct 18 Dunseith L 6-14 9-Man - Region 5
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Rolette L 0-20 9-Man - Region 5
Sep 04 Carpio L 0-6 9-Man - Region 5
Sep 11 Rolla L 6-28 9-Man - Region 5
Sep 18 Sherwood L 20-29 9-Man - Region 5
Sep 25 ????? 0-0
Oct 02 Glenburn W 36-6 9-Man - Region 5
Oct 09 Berthold L 12-33 9-Man - Region 5
Oct 13 Dunseith L 0-0 9-Man - Region 5 ?
Oct 20 Westhope L 13-33 9-Man - Region 5
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Rolla L 6-41
Sep 05 Rolette L 0-40
Sep 12 ????? 0-0
Sep 19 Dunseith L 6-24
Sep 26 Towner L 20-33
Oct 03 Cando L 8-45
Oct 10 Leeds L 6-21
Oct 14 Starkweather W 26-10
Oct 21 Maddock L 22-62
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 ????? 0-0
Aug 30 ????? 0-0
Sep 06 Rolla L 12-30
Sep 13 Towner L 14-30
Sep 20 Dunseith L 22-48
Sep 27 Cando L 14-58
Oct 04 Starkweather L 12-14
Oct 11 Leeds L 8-44
Oct 15 Rolette L 12-34
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 ????? 0-0
Sep 07 Dunseith L 6-38
Sep 14 Cando L 0-41
Sep 21 ????? 0-0
Sep 28 Rolette L 6-47
Oct 02 Starkweather W 14-12
Oct 05 Walhalla L 22-28
Oct 12 ????? 0-0
Oct 19 ????? 0-0
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Killarney (MB) W 38-12
Sep 09 Cando L 27-46
Sep 16 ????? 0-0
Sep 23 Rolette L 13-22
Sep 30 Walhalla L 14-45
Oct 07 Rolla W 23-0
Oct 14 Starkweather L 6-24
Oct 18 Dunseith L 12-24
Oct 25 ????? 0-0
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Killarney (MB) W 47-0
Sep 10 ????? 0-0
Sep 17 Rolette L 8-14
Sep 24 Walhalla L 0-22
Oct 01 Rolla L 0-44
Oct 08 Starkweather L 6-12
Oct 15 Dunseith W 20-12
Oct 19 Sherwood L 6-30
Oct 26 Lakota L 8-36
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Killarney (MB) W 24-6
Sep 08 Fort Totten Four Winds W 33-6
Sep 18 ????? 0-0
Sep 25 Dunseith W 18-8
Oct 02 Calvin Border Central W 37-6
Oct 09 Starkweather W 18-6
Oct 16 Rolette L 6-8
Oct 20 ????? 0-0
Oct 27 ????? 0-0
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Minnewaukan W 22-0
Sep 05 Dunseith W 50-18
Sep 12 Rolette L 14-15
Sep 19 Starkweather L 6-14
Sep 26 ????? 0-0
Oct 03 Calvin Border Central W 32-0
Oct 10 ????? 0-0
Oct 17 Rolla W 28-8
Oct 21 Lakota L 0-14
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 ????? 0-0
Sep 11 Bisbee W 26-12
Sep 14 Starkweather L 12-26
Sep 21 ????? 0-0
Sep 28 Rock Lake L 0-18
Oct 05 ????? 0-0
Oct 12 Rolette L 14-21
Oct 19 Lakota W 14-0
Oct 23 ????? 0-0
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 ????? 0-0
Sep 08 Bisbee W 14-8
Sep 15 Rolette L 0-26
Sep 22 Starkweather L 6-14
Oct 03 Rock Lake L 14-18
Oct 06 ????? 0-0
Oct 13 Bisbee L 18-20
Oct 17 Lakota L 0-20
Oct 24 Rolla L 0-24
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 ????? 0-0
Sep 09 Rock Lake L 0-6
Sep 16 ????? 0-0
Sep 23 Starkweather L 0-6
Sep 30 Rolla L 6-20
Oct 07 Lakota L 8-34
Oct 14 ????? 0-0
Oct 21 Rolette L 0-40
Oct 25 ????? 0-0
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 ????? 0-0
Sep 10 ????? 0-0
Sep 17 Bisbee L 6-18
Sep 24 Rolla L 0-14
Oct 01 Rock Lake W 18-12
Oct 08 ????? 0-0
Oct 15 ????? 0-0
Oct 19 Rolette W 26-20
Oct 26 ????? 0-0
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 ????? 0-0
Sep 05 ????? 0-0
Sep 12 ????? 0-0
Sep 19 ????? 0-0
Sep 30 Dunseith L 2-14
Oct 03 Starkweather L 0-34
Oct 10 ????? 0-0
Oct 17 Rock Lake L 0-18
Oct 21 ????? 0-0