STRASBURG CLIPPERS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 1-7 .125 92-270 9
2017 2-6 .250 106-227 9
2016 2-6 .250 122-272 9
2015 7-3 .700 340-237 * P 9
2014 5-3 .625 213-166 * 9
2013 6-3 .667 220-172 * P 9
2012 1-8 .111 117-298 9
2011 2-7 .222 154-348 9
2010 1-7 .125 44-356 9
2009 1-7 .125 140-357 9
2008 2-6 .250 120-303 9
2007 2-6 .250 92-176 9
2006 1-7 .125 52-324 9
2005 4-4 .500 212-116 9
2004 2-6 .250 64-222 9
2003 4-5 .444 187-191 P 9
2002 8-1 .889 295-88 * P 9
2001 11-2 .846 402-58 * P 9
2000 9-2 .818 314-127 * P 9
1999 5-4 .556 184-145 * P 9
1998 3-5 .375 76-204 9
1997 3-5 .375 134-190 9
1996 4-4 .500 134-156 9
1995 9-1 .900 282-133 * P 9
1994 8-2 .800 234-117 * P 9
1993 7-2 .778 218-45 * P 9
1992 6-3 .667 210-108 * P 9
1991 7-2 .778 270-133 * P 9
1990 4-5 .444 120-150 9
1989 6-3 .667 244-121 * P 9
1988 10-1 .909 383-122 * P 9
1987 6-2 .750 208-80 * 9
1986 6-3 .667 276-125 * P 9
1985 4-4 .500 142-170 9
1984 8-1 .889 294-133 * 9
1983 4-4 .500 167-247 9
1982 2-6 .250 109-194 9
1981 8-1 .889 214-106 * 9
1980 3-6 .333 80-230 9
1979 0-7 .000 39-275 9
1978 0-7 .000 46-199 9
1977 1-7 .125 60-217 9
1976 3-6 .333 152-183 9
1975 7-2 .778 180-117 * 9
193-189 .505 19 of 44
   
CO-OP NAME HISTORY:
Strasburg/Zeeland Clippers   1992-
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Zeeland Vikings   1992-
Strasburg Emmons Central Catholic Knights   1984
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Linton 0-0 9-Man - Region 4
Aug 30 Napoleon 0-0 9-Man - Region 4
Sep 06 Beach 0-0 9-Man - Region 4
Sep 13 Mott-Regent 0-0 9-Man - Region 4
Sep 20 Hettinger 0-0 9-Man - Region 4
Sep 27 Elgin Grant County 0-0 9-Man - Region 4
Oct 04 Herreid (SD) 0-0
Oct 11 Wishek 0-0 9-Man - Region 4
Oct 18 Steele Kidder County 0-0 9-Man - Region 4
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Elgin Grant County L 6-30
Aug 24 Steele Kidder County L 6-34 9-Man - Region 3
Aug 31 Linton L 32-34 9-Man - Region 3
Sep 07 Napoleon L 22-55 9-Man - Region 3
Sep 14 LaMoure L 12-37 9-Man - Region 3
Sep 21 Wishek W 8-0 9-Man - Region 3
Sep 28 Herreid (SD) L 0-32
Oct 05 Oakes L 6-48 9-Man - Region 3
Oct 09 open
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Elgin Grant County W 46-34
Aug 25 Steele Kidder County L 0-38 9-Man - Region 3
Sep 01 Linton L 8-38 9-Man - Region 3
Sep 08 Napoleon L 0-30 9-Man - Region 3
Sep 15 LaMoure L 14-30 9-Man - Region 3
Sep 22 Wishek W 12-6 9-Man - Region 3
Sep 29 Herreid (SD) L 14-28
Oct 06 Oakes L 12-23 9-Man - Region 3
Oct 10 open
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Elgin Grant County L 12-52
Aug 26 Wishek L 8-32 9-Man - Region 3
Sep 02 Steele-Dawson L 16-34 9-Man - Region 3
Sep 09 Bismarck Shiloh Christian L 8-50 9-Man - Region 3
Sep 16 Napoleon L 6-34 9-Man - Region 3
Sep 23 Linton L 0-30 9-Man - Region 3
Sep 30 Underwood W 28-12 9-Man - Region 3
Oct 07 Center-Stanton W 44-28 9-Man - Region 3
Oct 11 open
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Elgin Grant County W 45-8
Aug 28 Wishek W 50-16 9-Man - Region 3
Sep 04 Steele-Dawson W 40-12 9-Man - Region 3
Sep 11 Bismarck Shiloh Christian L 24-52 9-Man - Region 3
Sep 18 Napoleon W 35-12 9-Man - Region 3
Sep 04 Linton L 22-36 9-Man - Region 3
Oct 02 Underwood W 30-10 9-Man - Region 3
Oct 09 Center-Stanton W 56-32 9-Man - Region 3
Oct 13 open
Oct 16 Wyndmere W 30-14 9-Man First Round
Oct 23 Thompson L 8-45 9-Man Second Round
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Napoleon W 22-6 9-Man - Region 1
Aug 29 Wishek L 8-18 9-Man - Region 1
Sep 05 open
Sep 12 Colfax Richland L 16-34 9-Man - Region 1
Sep 19 Fargo Oak Grove Lutheran W 40-8 9-Man - Region 1
Sep 26 LaMoure L 34-42 9-Man - Region 1
Oct 03 Forman Sargent Central W 33-12 9-Man - Region 1
Oct 10 Hankinson W 26-18 9-Man - Region 1
Oct 17 Wyndmere W 34-28 9-Man - Region 1
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Napoleon L 12-18 9-Man - Region 1
Aug 30 Wishek L 8-28 9-Man - Region 1
Sep 06 open
Sep 13 Colfax Richland W 29-8 9-Man - Region 1
Sep 20 Fargo Oak Grove Lutheran W 30-0 9-Man - Region 1
Sep 27 LaMoure W 21-20 9-Man - Region 1
Oct 04 Forman Sargent Central W 14-12 9-Man - Region 1
Oct 11 Hankinson W 30-18 9-Man - Region 1
Oct 18 Wyndmere W 54-28 9-Man - Region 1
Oct 25 Hope-Page L 22-40 9-Man First Round
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 LaMoure L 6-8 9-Man - Region 1
Aug 24 Colfax Richland L 22-40 9-Man - Region 1
Aug 31 Napoleon L 6-30 9-Man - Region 1
Sep 07 Wishek L 6-62 9-Man - Region 1
Sep 14 Ellendale W 47-20 9-Man - Region 1
Sep 21 Edgeley L 12-20 9-Man - Region 1
Sep 28 Hankinson L 12-35 9-Man - Region 1
Oct 05 Wyndmere L 0-55 9-Man - Region 1
Oct 12 Forman Sargent Central L 6-28 9-Man - Region 1
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 LaMoure L 14-68 9-Man - Region 1
Aug 26 Colfax Richland L 24-42 9-Man - Region 1
Sep 02 Napoleon L 0-38 9-Man - Region 1
Sep 09 Wishek L 6-30 9-Man - Region 1
Sep 16 Ellendale W 46-14 9-Man - Region 1
Sep 23 Edgeley L 22-30 9-Man - Region 1
Sep 30 Hankinson W 20-13 9-Man - Region 1
Oct 07 Wyndmere L 14-44 9-Man - Region 1
Oct 14 Forman Sargent Central L 8-66 9-Man - Region 1
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Herreid (SD) L 0-51
Sep 03 Steele-Dawson L 6-37 9-Man - Region 1
Sep 10 Napoleon L 6-62 9-Man - Region 1
Sep 17 Edgeley L 6-46 9-Man - Region 1
Sep 24 Ellendale L 0-50 9-Man - Region 1
Oct 01 Wishek L 0-52 9-Man - Region 1
Oct 08 Eureka (SD) L 6-51
Oct 12 Bismarck Shiloh Christian W 20-7 9-Man - Region 1
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Herreid (SD) L 13-47
Sep 04 Steele-Dawson L 6-20 9-Man - Region 1
Sep 11 Napoleon L 20-46 9-Man - Region 1
Sep 18 Edgeley W 49-42 9-Man - Region 1
Sep 25 Ellendale L 32-48 9-Man - Region 1
Oct 02 Wishek L 8-52 9-Man - Region 1
Oct 09 Eureka (SD) L 6-54
Oct 16 Bismarck Shiloh Christian L 6-48 9-Man - Region 1
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Herreid (SD) L 12-38
Sep 05 Steele-Dawson L 6-20 9-Man - Region 1
Sep 12 Edgeley L 24-68 9-Man - Region 1
Sep 19 Wishek W 40-22 9-Man - Region 1
Sep 26 Oakes L 0-67 9-Man - Region 1
Oct 03 Forman Sargent Central W 24-6 9-Man - Region 1
Oct 10 Ellendale L 14-42 9-Man - Region 1
Oct 17 Napoleon L 0-40 9-Man - Region 1
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Herreid (SD) L 6-14
Aug 31 Steele-Dawson W 30-0 9-Man - Region 1
Sep 07 Edgeley L 12-42 9-Man - Region 1
Sep 14 Wishek W 24-6 9-Man - Region 1
Sep 21 Oakes L 14-37 9-Man - Region 1
Sep 28 Forman Sargent Central L 0-14 9-Man - Region 1
Oct 05 Ellendale L 0-20 9-Man - Region 1
Oct 12 Napoleon L 6-43 9-Man - Region 1
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Herreid (SD) L 8-44
Sep 01 Forman Sargent Central L 0-62
Sep 08 Milnor L 6-56
Sep 15 Bismarck Shiloh Christian W 20-14
Sep 22 Ellendale L 12-28 9-Man - Region 1
Sep 29 Napoleon L 0-56 9-Man - Region 1
Oct 06 Oakes L 6-28 9-Man - Region 1
Oct 13 Edgeley L 0-36 9-Man - Region 1
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Herreid (SD) L 14-20
Sep 02 Tower City Maple Valley W 46-12
Sep 09 Enderlin W 66-0
Sep 16 Forman Sargent Central W 32-8 9-Man - Region 1
Sep 23 Ellendale L 12-28 9-Man - Region 1
Sep 30 Napoleon L 8-26 9-Man - Region 1
Oct 07 Oakes W 28-14 9-Man - Region 1
Oct 14 Edgeley L 6-22 9-Man - Region 1
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Wishek W 22-14 9-Man - Region 4
Sep 03 Wilton W 14-8 9-Man - Region 4
Sep 10 Edgeley L 0-32 9-Man - Region 4
Sep 17 open
Sep 21 Linton L 0-46 9-Man - Region 4
Sep 24 Underwood L 16-18 9-Man - Region 4
Oct 01 Turtle Lake-Mercer L 6-36 9-Man - Region 4
Oct 08 Napoleon L 0-38 9-Man - Region 4
Oct 12 Steele-Dawson L 6-30 9-Man - Region 4
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Wishek W 32-8 9-Man - Region 4
Sep 05 Wilton W 25-22 9-Man - Region 4
Sep 12 Edgeley L 6-12 9-Man - Region 4
Sep 19 open
Sep 23 Linton L 6-37 9-Man - Region 4
Sep 26 Underwood L 18-28 9-Man - Region 4
Oct 03 Turtle Lake-Mercer W 24-18 9-Man - Region 4
Oct 10 Napoleon W 42-12 9-Man - Region 4
Oct 14 Steele-Dawson L 18-24 9-Man - Region 4
Oct 17 New England L 16-30 9-Man First Round
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Edgeley W 42-0 9-Man - Region 4
Sep 06 Wishek W 48-0 9-Man - Region 4
Sep 13 Wilton W 45-6 9-Man - Region 4
Sep 20 Linton W 28-22 9-Man - Region 4
Sep 24 open
Sep 27 Turtle Lake-Mercer W 35-12 9-Man - Region 4
Oct 04 Steele-Dawson W 34-0 9-Man - Region 4
Oct 11 Underwood W 12-6 9-Man - Region 4
Oct 15 Napoleon W 27-14 9-Man - Region 4
Oct 25 Underwood L 24-28 9-Man Second Round
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Edgeley L 22-0 9-Man - Region 4 F
Aug 31 Wishek W 38-0 9-Man - Region 4
Sep 07 Wilton W 38-0 9-Man - Region 4
Sep 14 Linton W 12-6 9-Man - Region 4
Sep 18 open
Sep 21 Turtle Lake-Mercer W 55-0 9-Man - Region 4
Sep 28 Steele-Dawson W 42-0 9-Man - Region 4
Oct 05 Underwood W 34-8 9-Man - Region 4
Oct 09 Napoleon L 6-22 9-Man - Region 4
Oct 12 Parshall W 48-0 9-Man First Round
Oct 19 Carson W 37-0 9-Man Second Round
Oct 26 Napoleon W 14-6 9-Man Quarterfinal
Nov 02 Linton W 20-8 9-Man Semifinal
Nov 09 Maddock W 36-8 9-Man Final
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Mott W 26-18
Sep 01 Turtle Lake-Mercer W 20-6 9-Man - Region 4
Sep 08 Wishek W 70-6 9-Man - Region 4
Sep 15 Wilton W 26-16 9-Man - Region 4
Sep 22 Linton L 6-38 9-Man - Region 4
Sep 29 Napoleon W 34-0 9-Man - Region 4
Oct 06 Steele-Dawson W 42-7 9-Man - Region 4
Oct 10 Underwood W 20-0 9-Man - Region 4
Oct 13 open
Oct 17 Richardton-Taylor W 14-12 9-Man First Round
Oct 20 Crosby Divide County W 50-16 9-Man Second Round
Oct 27 Scranton L 6-8 9-Man Quarterfinal
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Mott W 34-12
Sep 03 Turtle Lake-Mercer L 6-8 9-Man - Region 4
Sep 10 Wishek W 22-20 9-Man - Region 4
Sep 17 Wilton L 20-37 9-Man - Region 4
Sep 24 Linton L 0-22 9-Man - Region 4
Oct 01 Napoleon W 36-24 9-Man - Region 4
Oct 08 Steele-Dawson W 34-0 9-Man - Region 4
Oct 12 Underwood W 24-8 9-Man - Region 4
Oct 15 open
Oct 19 Crosby Divide County L 8-14 9-Man First Round
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Mott W 12-0
Sep 01 Linton L 0-30 9-Man - Region 5
Sep 11 Ellendale L 14-44 9-Man - Region 5
Sep 18 Eureka (SD) L 0-46
Sep 25 Steele-Dawson W 16-6 9-Man - Region 5
Oct 02 Napoleon L 0-38 9-Man - Region 5
Oct 09 Edgeley L 14-26 9-Man - Region 5
Oct 13 Wishek W 20-14 9-Man - Region 5
Oct 16 open
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Mott L 15-26
Sep 05 Linton L 0-24 9-Man - Region 5
Sep 12 Ellendale L 6-41 9-Man - Region 5
Sep 19 Herreid (SD) W 39-14
Sep 26 Steele-Dawson W 34-18 9-Man - Region 5
Oct 03 Napoleon W 24-6 9-Man - Region 5
Oct 10 Edgeley L 6-43 9-Man - Region 5
Oct 14 Wishek L 10-18 9-Man - Region 5
Oct 17 open
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Mott L 8-22
Sep 06 open
Sep 10 Ellendale W 32-14 9-Man - Region 6
Sep 13 Steele-Dawson L 26-28 9-Man - Region 6
Sep 20 Herreid (SD) W 12-6
Sep 27 Wishek L 0-36 9-Man - Region 6
Oct 04 Napoleon W 0-0 9-Man - Region 6 ?
Oct 11 Edgeley L 28-36 9-Man - Region 6
Oct 18 Linton W 28-14 9-Man - Region 6
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Mott W 30-6
Sep 01 open
Sep 05 Ellendale W 40-36 9-Man - Region 6
Sep 08 Steele-Dawson W 36-6 9-Man - Region 6
Sep 15 Herreid (SD) W 20-19
Sep 22 Wishek W 48-36 9-Man - Region 6
Sep 29 Napoleon W 28-6 9-Man - Region 6
Oct 06 Edgeley W 26-6 9-Man - Region 6
Oct 13 Linton W 8-6 9-Man - Region 6
Oct 20 Milnor W 38-0 9-Man First Round
Oct 27 Linton L 8-12 9-Man Quarterfinal
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Mott W 40-14
Sep 02 Eureka (SD) W 30-6
Sep 09 Wishek W 28-0 9-Man - Region 6
Sep 16 Linton W 28-16 9-Man - Region 6
Sep 23 Napoleon W 44-8 9-Man - Region 6
Sep 30 Selby (SD) W 20-13
Oct 07 Steele-Dawson W 36-0 9-Man - Region 6
Oct 14 Edgeley L 8-42 9-Man - Region 6
Oct 18 Ellendale W 0-0 9-Man - Region 6 ?
Oct 21 New England L 0-18 9-Man First Round
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Sep 03 Eureka (SD) W 30-6
Sep 10 Wishek W 30-0 9-Man - Region 6
Sep 17 Linton W 8-0 9-Man - Region 6
Sep 24 Napoleon W 20-0 9-Man - Region 6
Oct 01 Selby (SD) W 56-6
Oct 08 Steele-Dawson W 38-0 9-Man - Region 6
Oct 12 Edgeley W 20-0 9-Man - Region 6
Oct 19 Ellendale L 8-14 9-Man - Region 6
Oct 22 Carson L 8-19 9-Man First Round
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Wishek W 16-0
Sep 04 Eureka (SD) W 34-6
Sep 11 Forman Sargent Central L 14-17
Sep 18 Ellendale W 36-15 9-Man - Region 6
Sep 25 Steele-Dawson W 54-6 9-Man - Region 6
Oct 02 Edgeley W 6-0 9-Man - Region 6
Oct 09 open
Oct 13 Napoleon L 12-22 9-Man - Region 6
Oct 20 Wishek W 32-22 9-Man - Region 6
Oct 27 New England L 6-20 9-Man First Round
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Wishek W 36-0
Sep 06 Eureka (SD) W 38-12
Sep 13 Ashley W 24-0 9-Man - Region 6
Sep 20 Ellendale W 26-6 9-Man - Region 6
Sep 27 Steele-Dawson W 42-0 9-Man - Region 6
Oct 04 Edgeley W 26-20 9-Man - Region 6
Oct 11 open
Oct 15 Napoleon L 14-30 9-Man - Region 6
Oct 22 Wishek W 50-26 9-Man - Region 6
Nov 05 Elgin L 14-39 9-Man First Round
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Eureka (SD) L 14-18
Sep 07 Wishek W 18-0
Sep 14 Napoleon L 0-34 9-Man - Region 6
Sep 21 Ashley L 14-22 9-Man - Region 6
Sep 28 Wishek W 8-6 9-Man - Region 6
Oct 05 Edgeley W 30-6 9-Man - Region 6
Oct 12 Steele-Dawson L 0-32 9-Man - Region 6
Oct 16 Herreid (SD) W 36-14
Oct 23 Ashley L 0-18
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Ashley W 40-0
Sep 01 Hankinson L 12-13
Sep 08 Steele-Dawson W 42-6 9-Man - Region 6
Sep 15 Napoleon L 6-12 9-Man - Region 6
Sep 22 Ashley W 42-24 9-Man - Region 6
Sep 29 Wishek W 28-0 9-Man - Region 6
Oct 06 Edgeley W 38-24 9-Man - Region 6
Oct 13 open
Oct 17 open
Oct 24 New Salem W 30-14 9-Man First Round
Oct 27 Underwood L 6-28 9-Man Quarterfinal
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 McClusky W 54-16 9-Man - Region 6
Sep 02 Turtle Lake-Mercer W 34-0 9-Man - Region 6
Sep 09 Steele-Dawson W 40-6 9-Man - Region 6
Sep 16 Wilton W 34-6 9-Man - Region 6
Sep 23 open
Sep 30 New Salem W 38-14 9-Man - Region 6
Oct 07 Ashley W 46-12 9-Man - Region 6
Oct 11 Underwood W 54-20 9-Man - Region 6
Oct 18 Wishek W 51-19 9-Man - Region 6
Oct 25 Elgin W 6-0 9-Man First Round
Oct 28 Berthold W 14-11 9-Man Quarterfinal
Nov 04 New England L 12-18 9-Man Semifinal
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Wishek W 26-0 9-Man - Region 6
Sep 04 McClusky W 34-6 9-Man - Region 6
Sep 11 Turtle Lake-Mercer W 14-8 9-Man - Region 6
Sep 18 Steele-Dawson W 42-0 9-Man - Region 6
Sep 25 Wilton W 44-0 9-Man - Region 6
Oct 02 open
Oct 09 New Salem L 20-40 9-Man - Region 6
Oct 13 Ashley W 22-14 9-Man - Region 6
Oct 20 Underwood L 6-12 9-Man - Region 6
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 Kulm W 38-6 South-Central
Sep 12 New Salem W 26-8
Sep 19 Edgeley W 30-0 South-Central
Sep 26 Napoleon L 14-20 South-Central
Oct 03 Linton L 16-28 South-Central
Oct 10 Ashley W 40-0 South-Central
Oct 14 Steele-Dawson W 42-6 South-Central
Oct 21 Wishek W 44-26 South-Central
Oct 28 Oakes L 26-31 9-Man First Round
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 open
Sep 06 Kulm W 36-0 South-Central
Sep 13 Zeeland W 38-18 South-Central
Sep 17 Wishek W 16-8 South-Central
Sep 20 Steele-Dawson W 26-18 South-Central
Sep 27 Napoleon L 12-34 South-Central
Oct 04 Linton L 6-34 South-Central
Oct 11 Edgeley L 0-30 South-Central
Oct 15 Ashley L 8-28 South-Central
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Zeeland W 28-0 South-Central
Sep 07 Pollock (SD) W 36-6
Sep 14 Linton L 12-37 South-Central
Sep 21 Ashley W 30-16 South-Central
Sep 28 Napoleon W 30-14 South-Central
Oct 05 Wishek W 50-28 South-Central
Oct 12 Steele-Dawson W 20-14 South-Central
Oct 19 Kulm W 46-6 South-Central
Oct 23 Glenburn W 42-12
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Strasburg Emmons Central Catholic L 14-48 South-Central
Sep 09 Zeeland W 12-8 South-Central
Sep 16 open
Sep 23 Linton L 6-60 South-Central
Sep 30 Ashley L 20-32 South-Central
Oct 07 Napoleon W 24-14 South-Central
Oct 14 Wishek W 36-22 South-Central
Oct 18 Steele-Dawson L 0-41 South-Central
Oct 25 Kulm W 55-22 South-Central
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Kulm W 25-12 South-Central
Sep 10 Strasburg Emmons Central Catholic L 6-32 South-Central
Sep 17 Zeeland L 0-28 South-Central
Sep 24 open
Oct 01 Linton L 7-33 South-Central
Oct 08 Ashley L 14-20 South-Central
Oct 15 Napoleon W 32-20 South-Central
Oct 19 Wishek L 6-29 South-Central
Oct 26 Steele-Dawson L 19-20 South-Central
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Steele-Dawson W 24-0 South-Central
Sep 11 Kulm W 40-8 South-Central
Sep 18 Strasburg Emmons Central Catholic W 14-0 South-Central
Sep 25 Zeeland W 20-6 South-Central
Oct 02 Wilton W 27-18
Oct 09 Linton L 14-54 South-Central
Oct 16 Ashley W 36-14 South-Central
Oct 20 Napoleon W 24-0 South-Central
Oct 27 Wishek W 15-6 South-Central
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Wishek L 6-62 South-Central
Sep 05 Steele-Dawson W 14-8 South-Central
Sep 12 Kulm L 0-24 South-Central
Sep 19 Strasburg Emmons Central Catholic L 0-30 South-Central
Sep 26 Zeeland L 6-32 South-Central
Oct 03 Wilton L 24-34
Oct 10 Linton L 0-40 South-Central
Oct 17 Ashley W 11-0 South-Central
Oct 21 Napoleon W 19-0 South-Central
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 open
Sep 07 Steele-Dawson L 0-26 South-Central
Sep 14 Wishek L 0-0 South-Central ?
Sep 21 Kulm L 13-82 South-Central
Sep 28 Strasburg Emmons Central Catholic L 6-44 South-Central
Oct 05 Zeeland L 12-24 South-Central
Oct 12 Linton L 0-69 South-Central
Oct 16 Napoleon L 8-30 South-Central
Oct 23 open
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Napoleon L 0-47 South-Central
Sep 08 open
Sep 15 Steele-Dawson L 0-12 South-Central
Sep 22 Wishek L 16-40 South-Central
Sep 29 Kulm L 30-34 South-Central
Oct 06 Strasburg Emmons Central Catholic L 0-62 South-Central
Oct 13 Zeeland L 0-2 South-Central F
Oct 20 Linton L 0-2 South-Central F
Oct 24 open
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Pollock (SD) W 20-12
Sep 09 Steele-Dawson L 0-16 South-Central
Sep 16 Strasburg Emmons Central Catholic L 6-38 South-Central
Sep 23 Linton L 0-24 South-Central
Sep 30 Zeeland L 6-42 South-Central
Oct 07 Wishek L 20-46 South-Central
Oct 14 Napoleon L 8-39 South-Central
Oct 21 Kulm L 0-0 South-Central ?
Oct 28 open
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Pollock (SD) W 71-0
Sep 10 Gackle W 2-0 F
Sep 17 Steele-Dawson W 31-16 South-Central
Sep 24 Strasburg Emmons Central Catholic L 8-12 South-Central
Oct 01 Linton L 8-35 South-Central
Oct 08 Zeeland L 8-14 South-Central
Oct 15 Wishek L 0-38 South-Central
Oct 19 Napoleon L 12-31 South-Central
Oct 29 Kulm L 12-37 South-Central
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Kulm W 16-14 South-Central
Sep 12 Hazelton W 14-0 South-Central
Sep 19 Gackle W 24-0 South-Central
Sep 26 Steele-Dawson W 34-8 South-Central
Oct 03 Strasburg Emmons Central Catholic W 28-14 South-Central
Oct 10 Linton W 18-13 South-Central
Oct 17 Zeeland W 28-0 South-Central
Oct 21 Wishek L 18-26 South-Central
Oct 24 Napoleon L 0-42 South-Central