THOMPSON TOMMIES
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 12-0 1.000 532-176 * P 9
2017 7-3 .700 374-231 * P 9
2016 12-0 1.000 613-145 * P 9
2015 9-1 .900 475-144 * P 9
2014 6-3 .667 269-168 * P 9
2013 6-3 .667 273-183 * P 9
2012 1-7 .125 122-401 9
2011 3-5 .375 164-222 9
2010 10-2 .833 464-266 * P 9
2009 8-2 .800 455-264 * P 9
2008 6-4 .600 368-256 * P 9
2007 4-6 .400 294-232 P 9
2006 2-7 .222 158-204
2005 4-5 .444 215-168
2004 3-6 .333 48-172
2003 4-4 .500 66-87
2002 5-5 .500 106-97 P
2001 10-2 .833 272-102 * P
2000 7-3 .700 132-114 * P
1999 2-5 .286 124-104
1998 7-2 .778 166-127 * P
1997 4-3 .571 138-141 * P
1996 9-1 .900 126-24 * P 9
1995 10-2 .833 340-103 * P 9
1994 7-3 .700 194-109 * P 9
1993 11-1 .917 398-161 * P 9
1992 4-3 .571 159-92 9
1991 7-2 .778 193-137 * 9
1990 1-6 .143 62-116 9
1989 5-3 .625 96-132 * 9
1988 10-1 .909 196-41 * P 9
1987 2-7 .222 64-150 9
1986 3-4 .429 100-94 9
1985 7-3 .700 184-151 * P 9
1984 7-2 .778 189-104 * 9
1983 4-5 .444 130-190 9
1982 1-8 .111 118-270 9
1981 3-6 .333 92-160 9
1980 3-6 .333 150-204 9
1979 5-4 .556 250-162 * 9
1978 3-6 .333 122-196 9
1977 2-8 .200 90-325 9
1976 1-7 .125 74-214 9
1975 0-5 .000 60-206 9
169-155 .522 23 of 44
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 ????? 0-0
Aug 30 Park River 0-0
Sep 06 Ellendale 0-0 A - Region 1
Sep 13 Oakes 0-0 A - Region 1
Sep 20 Fargo Oak Grove Lutheran 0-0 A - Region 1
Sep 27 Hunter Northern Cass 0-0 A - Region 1
Oct 04 Lisbon 0-0 A - Region 1
Oct 11 Milnor 0-0 A - Region 1
Oct 18 Northwood 0-0 A - Region 1
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Cavalier W 36-6
Aug 24 Northwood W 52-18 9-Man - Region 1
Aug 31 Hope-Page W 40-12 9-Man - Region 1
Sep 07 Colfax Richland W 40-35 9-Man - Region 1
Sep 14 Hankinson W 44-8 9-Man - Region 1
Sep 21 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 52-14 9-Man - Region 1
Sep 28 Rolla W 60-0
Oct 05 Wyndmere W 48-6 9-Man - Region 1
Oct 09 open
Oct 19 LaMoure W 48-14 9-Man Second Round
Oct 26 New Rockford-Sheyenne W 32-28 9-Man Quarterfinal
Nov 02 Oakes W 38-7 9-Man Semifinal
Nov 09 New Salem W 42-28 9-Man Final
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Cavalier L 24-28
Aug 25 Northwood W 50-14 9-Man - Region 1
Sep 01 Hope-Page W 36-6 9-Man - Region 1
Sep 08 Colfax Richland W 42-18 9-Man - Region 1
Sep 15 Hankinson W 48-16 9-Man - Region 1
Sep 22 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 52-28 9-Man - Region 1
Sep 29 Rolla W 40-26
Oct 06 Wyndmere L 21-30 9-Man - Region 1
Oct 10 open
Oct 13 Oakes W 41-7 9-Man First Round
Oct 20 Cavalier L 20-58 9-Man Second Round
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 46-14
Aug 26 Walhalla W 35-8 9-Man - Region 2
Sep 02 Inkster Midway W 78-8 9-Man - Region 2
Sep 09 Towner W 52-14
Sep 16 Cando North Star W 56-6 9-Man - Region 2
Sep 23 Cavalier W 28-6 9-Man - Region 2
Sep 30 New Rockford-Sheyenne W 42-14 9-Man - Region 2
Oct 07 Hoople Valley-Edinburg W 60-6 9-Man - Region 2
Oct 11 open
Oct 21 Colfax Richland W 66-19 9-Man Second Round
Oct 28 Napoleon W 52-0 9-Man Quarterfinal
Nov 04 Bismarck Shiloh Christian W 44-30 9-Man Semifinal
Nov 11 New Salem W 54-20 9-Man Final
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 61-0
Aug 28 Hoople Valley-Edinburg W 54-0 9-Man - Region 2
Sep 04 Inkster Midway W 67-0 9-Man - Region 2
Sep 11 Cavalier W 32-26 9-Man - Region 2
Sep 18 New Rockford-Sheyenne W 42-26 9-Man - Region 2
Sep 25 Fort Totten Four Winds W 41-6
Oct 02 Cando North Star W 48-8 9-Man - Region 2
Oct 09 Walhalla W 53-22 9-Man - Region 2
Oct 13 open
Oct 23 Strasburg W 45-8 9-Man Second Round
Oct 30 Colfax Richland L 32-48 9-Man Quarterfinal
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Leeds W 36-6 9-Man - Region 2
Aug 29 open
Sep 05 Northwood L 14-34 9-Man - Region 2
Sep 12 Cando North Star W 41-22 9-Man - Region 2
Sep 19 Hope-Page W 22-12 9-Man - Region 2
Sep 26 Hoople Valley-Edinburg W 40-7 9-Man - Region 2
Oct 03 Fort Totten Four Winds W 48-0 9-Man - Region 2
Oct 10 Cavalier L 6-52 9-Man - Region 2
Oct 17 New Rockford-Sheyenne W 44-8 9-Man - Region 2
Oct 24 Hankinson L 18-28 9-Man First Round
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Leeds W 35-13 9-Man - Region 2
Aug 30 open
Sep 06 Northwood L 22-46 9-Man - Region 2
Sep 13 Cando North Star W 35-12 9-Man - Region 2
Sep 20 Hope-Page L 12-14 9-Man - Region 2
Sep 27 New Rockford-Sheyenne W 41-8
Oct 04 Fort Totten Four Winds W 61-0 9-Man - Region 2
Oct 11 Cavalier L 0-46 9-Man - Region 2
Oct 18 New Rockford-Sheyenne W 61-30 9-Man - Region 2
Oct 25 Napoleon L 6-14 9-Man First Round
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Hillsboro L 8-44
Aug 31 Petersburg Dakota Prairie W 22-18 9-Man - Region 2
Sep 07 Hope-Page L 24-57 9-Man - Region 2
Sep 14 Lakota L 14-56 9-Man - Region 2
Sep 21 Walhalla L 12-38 9-Man - Region 2
Sep 28 Cavalier L 6-66 9-Man - Region 2
Oct 05 Hillsboro L 14-60 9-Man - Region 2
Oct 12 New Rockford-Sheyenne L 22-62 9-Man - Region 2
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Hillsboro L 8-34 9-Man - Region 2
Aug 26 Hope-Page W 34-6 9-Man - Region 2
Sep 02 Lakota L 22-44 9-Man - Region 2
Sep 09 Petersburg Dakota Prairie W 36-6 9-Man - Region 2
Sep 16 open
Sep 23 New Rockford-Sheyenne L 6-42 9-Man - Region 2
Sep 30 Walhalla L 14-48 9-Man - Region 2
Oct 07 Buxton Central Valley W 36-12 9-Man - Region 2
Oct 14 Cavalier L 6-30 9-Man - Region 2
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Hillsboro L 0-38
Aug 27 Buxton Central Valley W 22-14
Sep 03 Petersburg Dakota Prairie W 50-30 9-Man - Region 3
Sep 10 Walhalla W 44-8 9-Man - Region 3
Sep 17 Lakota W 46-8 9-Man - Region 3
Sep 24 Fort Totten Four Winds W 66-6 9-Man - Region 3
Oct 01 Hoople Valley W 48-20 9-Man - Region 3
Oct 08 New Rockford-Sheyenne W 34-8 9-Man - Region 3
Oct 12 Hope-Page W 48-28
Oct 22 Wishek W 48-34 9-Man Second Round
Oct 29 Walhalla W 36-32 9-Man Quarterfinal
Nov 05 Wyndmere L 22-40 9-Man Semifinal
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Hillsboro W 32-14
Aug 28 Buxton Central Valley W 36-6
Sep 04 Petersburg Dakota Prairie W 66-16 9-Man - Region 3
Sep 11 Walhalla W 48-22 9-Man - Region 3
Sep 18 Lakota L 34-70 9-Man - Region 3
Sep 25 Fort Totten Four Winds W 73-14 9-Man - Region 3
Oct 02 Hoople Valley W 46-20 9-Man - Region 3
Oct 09 New Rockford-Sheyenne W 26-20 9-Man - Region 3
Oct 16 Hope-Page W 58-20
Oct 23 Hillsboro L 36-62 9-Man Second Round
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hillsboro L 22-46
Aug 29 Hope-Page W 36-18
Sep 05 Edinburg W 51-8 9-Man - Region 3
Sep 12 Buxton Central Valley L 22-38 9-Man - Region 3
Sep 19 Lakota W 36-20 9-Man - Region 3
Sep 26 Walhalla L 36-40 9-Man - Region 3
Oct 03 Petersburg Dakota Prairie W 44-36 9-Man - Region 3
Oct 10 Hoople Valley W 52-0 9-Man - Region 3
Oct 17 Inkster Midway W 57-14 9-Man - Region 3
Oct 21 Colfax Richland L 12-34 9-Man First Round
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Hillsboro L 6-27
Aug 24 Hope-Page L 12-20
Aug 31 Edinburg W 32-6 9-Man - Region 3
Sep 07 Buxton Central Valley W 36-14 9-Man - Region 3
Sep 14 Lakota L 6-38 9-Man - Region 3
Sep 21 Walhalla L 26-35 9-Man - Region 3
Sep 28 Petersburg Dakota Prairie L 22-40 9-Man - Region 3
Oct 05 Hoople Valley W 50-6 9-Man - Region 3
Oct 12 Inkster Midway W 70-8 9-Man - Region 3
Oct 16 Hope-Page L 34-38 9-Man First Round
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 Belcourt Turtle Mountain L 14-22
Aug 25 Wyndmere L 26-40
Sep 01 Park River W 12-0 A - Region 2
Sep 08 Hunter Northern Cass L 20-28 A - Region 2
Sep 15 Edinburg L 12-26
Sep 22 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 14-20 A - Region 2
Sep 29 Larimore L 20-34 A - Region 2
Oct 06 Cooperstown Griggs County Central L 14-34 A - Region 2
Oct 13 Cavalier W 26-0 A - Region 2
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Wyndmere L 26-28
Aug 30 Grafton W 28-12
Sep 02 Park River L 14-24 A - Region 2
Sep 09 Hunter Northern Cass L 8-19 A - Region 2
Sep 16 Inkster Midway W 43-6 A - Region 2
Sep 23 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 38-7 A - Region 2
Sep 30 Larimore L 12-31 A - Region 2
Oct 07 Cooperstown Griggs County Central W 32-0 A - Region 2
Oct 14 Cavalier L 14-41 A - Region 2
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Fargo Oak Grove Lutheran L 20-28
Aug 31 Grafton W 0-0 ?
Sep 03 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 8-34
Sep 10 Park River L 0-36 A - Region 2
Sep 17 Harvey L 6-34 A - Region 2
Sep 24 Langdon L 0-0 A - Region 2 ?
Oct 01 Inkster Midway W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 08 Northwood W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 15 Larimore L 14-40 A - Region 2
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Hillsboro W 0-0 ?
Sep 05 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 34-29
Sep 12 Park River L 0-0 A - Region 2 ?
Sep 19 Harvey L 14-40 A - Region 2
Sep 26 Langdon L 0-0 A - Region 2 ?
Oct 03 Inkster Midway W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 10 Northwood W 6-0 A - Region 2
Oct 17 Larimore L 12-18 A - Region 2
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hillsboro W 22-3
Sep 06 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-12
Sep 13 Park River W 20-6 A - Region 2
Sep 20 Harvey L 6-22 A - Region 2
Sep 27 Langdon L 0-0 A - Region 2 ?
Oct 04 Inkster Midway W 22-8 A - Region 2
Oct 11 Northwood W 28-6 A - Region 2
Oct 15 Petersburg Dakota Prairie W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 18 Larimore L 0-0 A - Region 2 ?
Oct 25 Velva L 8-40 Class A First Round
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Hillsboro W 34-0
Aug 31 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 0-0 ?
Sep 07 Park River W 54-0 A - Region 2
Sep 14 Harvey L 22-44 A - Region 2
Sep 21 Langdon W 14-6 A - Region 2
Sep 28 Inkster Midway W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 05 Northwood W 56-14 A - Region 2
Oct 09 Larimore W 42-6 A - Region 2
Oct 12 Petersburg Dakota Prairie W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 19 Carrington W 20-7 Class A First Round
Oct 26 LaMoure W 18-7 Class A Quarterfinal
Nov 02 Harvey L 12-18 Class A Semifinal
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Hillsboro W 0-0 ?
Sep 01 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 26-16
Sep 08 Harvey L 8-12 A - Region 2
Sep 15 Langdon L 38-42 A - Region 2
Sep 22 Inkster Midway W 40-18 A - Region 2
Sep 29 Northwood W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 06 Larimore W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 10 Petersburg Dakota Prairie W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 13 Park River W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 20 Harvey L 20-26 Class A First Round
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Hillsboro L 14-20
Sep 03 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 0-0
Sep 10 Harvey L 0-28 A - Region 2
Sep 17 Langdon L 16-28 A - Region 2
Sep 24 Inkster Midway L 14-22 A - Region 2
Oct 01 Northwood 0-0 A - Region 2
Oct 08 Larimore W 36-6 A - Region 2
Oct 12 Petersburg Dakota Prairie W 44-0 A - Region 2
Oct 19 Park River L 0-0 A - Region 2 ?
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hillsboro W 0-0 ?
Sep 04 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 0-0 ?
Sep 11 Langdon L 0-0 A - Region 2 ?
Sep 18 Inkster Midway W 28-8 A - Region 2
Sep 25 New Rockford L 14-33 A - Region 2
Oct 02 Larimore W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 06 Petersburg Dakota Prairie W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 13 Park River W 46-14 A - Region 2
Oct 16 Harvey W 22-19 A - Region 2
Oct 23 Hankinson W 20-0 Class A First Round
Oct 30 Carrington W 30-25 Class A Quarterfinal
Nov 06 Harvey L 6-28 Class A Semifinal
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hillsboro W 40-8
Sep 05 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 0-0
Sep 12 Langdon L 14-26 A - Region 2
Sep 19 Inkster Midway W 34-16 A - Region 2
Sep 26 New Rockford L 0-0 A - Region 2 ?
Oct 03 Larimore W 0-0 A - Region 2 ?
Oct 07 Petersburg Dakota Prairie W 44-24 A - Region 2
Oct 14 Park River 0-0 A - Region 2
Oct 17 Harvey L 6-40 A - Region 2
Oct 24 Hankinson L 0-27 Class A First Round
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Hankinson W 38-0
Sep 06 Arthur Dakota W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 13 Petersburg Dakota Prairie W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 20 Northwood W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 27 Page W 42-0 9-Man - Region 2
Oct 04 Hatton W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 11 Buxton Central Valley W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 15 Hillsboro W 12-6 9-Man - Region 2
Oct 18 open
Oct 25 Lakota W 28-6 9-Man First Round
Nov 01 Hillsboro L 6-12 9-Man Quarterfinal
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Sep 01 Hankinson W 52-12
Sep 08 Arthur Dakota W 50-0 9-Man - Region 2
Sep 15 Petersburg Dakota Prairie W 44-0 9-Man - Region 2
Sep 22 Northwood W 22-12 9-Man - Region 2
Sep 29 Page W 26-6 9-Man - Region 2
Oct 06 Hatton W 20-18 9-Man - Region 2
Oct 13 Buxton Central Valley W 6-0 9-Man - Region 2
Oct 17 Hillsboro L 0-14 9-Man - Region 2
Oct 20 Edinburg W 46-14 9-Man First Round
Oct 27 Cando W 34-6 9-Man Quarterfinal
Nov 03 Linton W 26-0 9-Man Semifinal
Nov 10 New England L 14-21 9-Man Final
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Pembina W 0-0 ?
Sep 02 Climax (MN) W 56-12
Sep 09 McVille L 12-16 9-Man - Region 2
Sep 16 Northwood W 20-8 9-Man - Region 2
Sep 23 Page W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 30 Hatton L 18-26 9-Man - Region 2
Oct 07 Buxton Central Valley W 32-8 9-Man - Region 2
Oct 11 Arthur Dakota W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 14 Hillsboro W 36-13 9-Man - Region 2
Oct 21 Enderlin L 20-26 9-Man First Round
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Pembina W 40-0
Sep 03 Climax (MN) W 26-0
Sep 10 McVille W 50-8 9-Man - Region 2
Sep 17 Northwood W 28-26 9-Man - Region 2
Sep 24 Page W 40-6 9-Man - Region 2
Oct 01 Hatton W 26-22 9-Man - Region 2
Oct 08 Buxton Central Valley W 26-8 9-Man - Region 2
Oct 15 Hillsboro W 38-8 9-Man - Region 2
Oct 19 Arthur Dakota W 46-0 9-Man - Region 2
Oct 22 Hankinson W 30-22 9-Man First Round
Oct 29 Rolla W 34-8 9-Man Quarterfinal
Nov 05 Forman Sargent Central L 14-53 9-Man Semifinal
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Pembina 0-0
Sep 04 Climax (MN) W 37-14
Sep 11 Northwood W 20-8 9-Man - Region 2
Sep 18 Page L 6-11 9-Man - Region 2
Sep 25 Hatton 0-0 9-Man - Region 2
Oct 02 Buxton Central Valley L 22-25 9-Man - Region 2
Oct 09 Hillsboro L 16-26 9-Man - Region 2
Oct 13 Arthur Dakota W 38-0 9-Man - Region 2
Oct 20 McVille W 20-8 9-Man - Region 2
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Climax (MN) W 6-0
Sep 06 Pembina W 28-14
Sep 13 Northwood W 27-8 9-Man - Region 2
Sep 20 Page W 10-6 9-Man - Region 2
Sep 27 Hatton W 35-6 9-Man - Region 2
Oct 04 Buxton Central Valley L 6-45 9-Man - Region 2
Oct 11 Hillsboro W 35-14 9-Man - Region 2
Oct 15 Arthur Dakota W 32-14 9-Man - Region 2
Oct 22 McVille L 14-30 9-Man - Region 2
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Arthur Dakota L 7-16
Sep 07 Pembina W 23-8
Sep 14 open
Sep 21 Hatton L 14-30 9-Man - Region 2
Sep 28 Buxton Central Valley L 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 05 Hillsboro L 12-34 9-Man - Region 2
Oct 12 Cooperstown Griggs County Central L 6-8 9-Man - Region 2
Oct 16 McVille L 0-20 9-Man - Region 2
Oct 23 Northwood 0-0 9-Man - Region 2
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Arthur Dakota L 13-36
Sep 01 Pembina W 12-6
Sep 08 open
Sep 15 Hatton W 22-8 9-Man - Region 2
Sep 22 Buxton Central Valley W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Sep 29 Hillsboro W 0-0 9-Man - Region 2 ?
Oct 06 Cooperstown W 20-14 9-Man - Region 2
Oct 13 McVille L 7-12 9-Man - Region 2
Oct 17 Northwood L 22-56 9-Man - Region 2
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 McVille W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 02 Hoople Valley W 12-6 9-Man - Region 3
Sep 09 Pembina W 32-0 9-Man - Region 3
Sep 16 Buxton Central Valley W 8-0 9-Man - Region 3
Sep 23 Hatton W 33-0 9-Man - Region 3
Sep 30 Edinburg W 42-8 9-Man - Region 3
Oct 07 Northwood W 28-0 9-Man - Region 3
Oct 11 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 18 Lakota W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 25 Drake W 41-0 9-Man First Round
Oct 28 Hankinson L 0-27 9-Man Quarterfinal
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Hoople Valley L 18-38 9-Man - Region 3
Sep 04 Pembina L 6-12 9-Man - Region 3
Sep 11 Buxton Central Valley L 19-21 9-Man - Region 3
Sep 18 Hatton L 0-45 9-Man - Region 3
Sep 25 Edinburg L 14-22 9-Man - Region 3
Oct 02 Northwood L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 09 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 13 Lakota W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 20 McVille L 7-12 9-Man - Region 3
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Pembina W 28-6 9-Man - Region 3
Sep 09 Inkster Midway W 42-14 9-Man - Region 3
Sep 12 Park River W 14-2 9-Man - Region 3
Sep 19 Edinburg L 8-16 9-Man - Region 3
Sep 26 Northwood L 0-40 9-Man - Region 3
Oct 03 Walhalla 0-0 9-Man - Region 3
Oct 10 Lakota L 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 14 McVille 0-0 9-Man - Region 3
Oct 21 Hoople Valley L 8-16 9-Man - Region 3
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Inkster Midway L 21-28 9-Man - Region 3
Aug 30 Park River W 12-6 9-Man - Region 3
Sep 06 Edinburg W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 13 Northwood L 20-30 9-Man - Region 3
Sep 20 Walhalla W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 27 Lakota W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 04 McVille W 34-8 9-Man - Region 3
Oct 11 Hoople Valley W 34-24 9-Man - Region 3
Oct 15 Pembina W 48-22 9-Man - Region 3
Oct 22 Cando L 15-33 9-Man First Round
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Finley-Sharon L 8-37
Sep 07 Pembina W 32-2
Sep 14 Argusville Cass Valley North W 38-0 Tall-Towers
Sep 21 Hope W 36-14 Tall-Towers
Sep 28 Hatton W 28-22 Tall-Towers
Oct 05 Buxton Central Valley W 0-0 Tall-Towers ?
Oct 12 Page L 6-29 Tall-Towers
Oct 19 Arthur Dakota W 41-0 Tall-Towers
Oct 23 Tower City Maple Valley W 0-0 Tall-Towers ?
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Finley-Sharon L 8-48
Sep 06 Lidgerwood W 18-2
Sep 16 Hope L 8-21 Tall-Towers
Sep 23 Hatton W 27-18 Tall-Towers
Sep 30 Buxton Central Valley L 0-22 Tall-Towers
Oct 07 Page L 6-30 Tall-Towers
Oct 14 Arthur Dakota L 14-35 Tall-Towers
Oct 18 Tower City Maple Valley W 42-8 Tall-Towers
Oct 25 Argusville Cass Valley North W 7-6 Tall-Towers
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Finley-Sharon L 12-26
Sep 17 Argusville Cass Valley North W 30-7 Tall-Towers
Sep 24 Tower City Maple Valley L 16-28 Tall-Towers
Oct 01 Page L 12-16 Tall-Towers
Oct 08 Arthur Dakota L 22-47 Tall-Towers
Oct 15 Buxton Central Valley L 20-38 Tall-Towers
Oct 19 Hatton L 0-38 Tall-Towers
Oct 26 Hope L 0-48 Tall-Towers
Oct 29 Northwood L 6-22
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Finley-Sharon W 12-6
Sep 11 Hatton L 0-7
Sep 18 Tower City Maple Valley W 7-6 Tall-Towers
Sep 25 Arthur Dakota L 6-20 Tall-Towers
Oct 02 Northwood L 12-36
Oct 09 Page L 6-22 Tall-Towers
Oct 16 Buxton Central Valley L 7-35 Tall-Towers
Oct 20 Argusville Cass Valley North W 34-0 Tall-Towers
Oct 27 Hope L 8-28 Tall-Towers
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Finley-Sharon W 20-10
Sep 05 Hope L 0-42 Tall-Towers
Sep 12 Arthur Dakota L 0-18 Tall-Towers
Sep 19 Chaffee W 45-14
Sep 26 Page L 7-24 Tall-Towers
Oct 03 Buxton Central Valley L 6-19 Tall-Towers
Oct 10 Argusville Cass Valley North L 12-14 Tall-Towers
Oct 14 Northwood L 20-43
Oct 21 Tower City Maple Valley W 40-20 Tall-Towers
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Finley-Sharon L 0-6
Sep 07 Arthur Dakota L 8-48 Tall-Towers
Sep 14 Chaffee W 56-0 Tall-Towers
Sep 21 Page W 28-20 Tall-Towers
Sep 28 Buxton Central Valley L 12-34 Tall-Towers
Oct 05 Argusville Cass Valley North W 48-0 Tall-Towers
Oct 12 Hope L 12-14 Tall-Towers
Oct 16 Tower City Maple Valley W 58-14 Tall-Towers
Oct 23 Northwood W 28-26
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 08 Argusville Cass Valley North L 18-28 Tall-Towers
Sep 15 Hope L 8-40 Tall-Towers
Sep 22 Arthur Dakota L 0-16 Tall-Towers
Sep 26 Drayton W 14-0
Sep 29 Tower City Maple Valley L 14-16 Tall-Towers
Oct 06 Chaffee W 30-14 Tall-Towers
Oct 13 Buxton Central Valley L 6-26 Tall-Towers
Oct 17 Page L 14-42 Tall-Towers
Oct 27 Finley-Sharon W 18-14
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Drayton L 6-22
Sep 06 Oslo (MN) W 12-6
Sep 09 Hope L 0-35 Tall-Towers
Sep 16 Arthur Dakota L 0-58 Tall-Towers
Sep 20 Petersburg Unity L 6-30
Sep 23 Tower City Maple Valley L 0-26 Tall-Towers
Sep 30 Chaffee L 12-46 Tall-Towers
Oct 07 Buxton Central Valley L 0-29 Tall-Towers
Oct 14 Page L 0-59 Tall-Towers
Oct 18 Argusville Cass Valley North W 54-14 Tall-Towers
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Climax (MN) L 6-42
Sep 10 Michigan L 6-34
Sep 17 Oslo (MN) L 0-34
Sep 24 Finley-Sharon W 42-14
Oct 01 Page L 0-34
Oct 08 McVille L 14-16
Oct 12 Buxton Central Valley L 0-20
Oct 15 Petersburg Unity L 6-20
Oct 19 ????? 0-0
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hope L 6-36
Sep 05 ????? 0-0
Sep 12 Rogers North Central L 0-24
Sep 19 ????? 0-0
Sep 23 Buxton Central Valley L 32-68
Sep 26 ????? 0-0
Oct 07 Page L 22-30
Oct 17 ????? 0-0
Oct 21 Borup (MN) L 0-48