TOWNER CARDINALS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 6-4 .600 308-196 * P 9
2017 5-4 .556 224-224 * P 9
2016 6-4 .600 332-190 * P 9
2015 7-2 .778 402-176 * P 9
2014 10-2 .833 554-256 * P 9
2013 10-1 .909 436-179 * P 9
2012 11-1 .917 447-138 * P 9
2011 6-4 .600 314-240 * P 9
2010 6-4 .600 358-233 * P 9
2009 8-3 .727 418-223 * P 9
2008 7-4 .636 300-342 * P 9
2007 5-4 .556 336-222 * P 9
2006 3-5 .375 232-303 9
2005 2-6 .250 127-299 9
2004 2-7 .222 72-108 9
2003 9-1 .900 310-163 * P 9
2002 11-2 .778 405-168 * P 9
2001 7-4 .636 138-123 * P 9
2000 7-3 .700 207-178 * P 9
1999 6-3 .667 289-246 * P 9
1998 3-5 .375 166-256 9
1997 8-2 .800 355-210 * P 9
1996 2-5 .286 139-200 9
1995 2-6 .250 102-293 9
1994 4-4 .500 137-162 9
1993 9-2 .818 430-271 * P 9
1992 10-2 .833 414-179 * P 9
1991 10-2 .833 365-223 * P 9
1990 3-5 .375 126-177 9
1989 7-2 .778 303-184 * 9
1988 2-6 .250 150-246 9
1987 3-5 .375 71-199 9
1986 4-3 .571 104-164 9
1985 4-3 .571 122-108 9
1984 3-5 .375 144-214 9
1983 4-3 .571 110-118 9
1982 1-7 .125 110-242 9
1981 5-3 .625 200-150 * 9
1980 4-4 .500 158-143 9
1979 3-5 .375 134-151 9
1978 9-0 1.000 224-118 * 9
1977 3-5 .375 94-178 9
1976 4-4 .500 162-254 9
1975 9-2 .818 340-166 * P 9
224-144 .609 25 of 44
   
NOTES:
Formed consortium with Granville and Upham in 2001
 
CO-OP NAME HISTORY:
TGU Titans   2004-
TGU/Willow City Titans   2001-02
Towner/Granville/Upham/Willow City Cardinals   2000
Towner/Granville/Upham Cardinals   19??-99
Towner/Granville Cardinals   1988-??
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Granville Eagles   1983-
Upham Orioles   1987-2000
Willow City Redwings   2000-02
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Trenton 0-0 9-Man - Region 3
Aug 30 Crosby Divide County 0-0 9-Man - Region 3
Sep 06 Berthold 0-0 9-Man - Region 3
Sep 13 Surrey 0-0 9-Man - Region 3
Sep 20 Underwood 0-0 9-Man - Region 3
Sep 27 St. John 0-0
Oct 04 Parshall 0-0 9-Man - Region 3
Oct 11 Ray 0-0 9-Man - Region 3
Oct 18 Mohall-Lansford-Sherwood 0-0 9-Man - Region 3
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Mohall-Lansford-Sherwood L 18-48
Aug 24 Dunseith W 40-14 9-Man - Region 4
Aug 31 Drake-Anamoose W 2-0 F
Sep 07 Northwood L 48-50
Sep 14 Rolla W 54-26 9-Man - Region 4
Sep 21 St. John L 14-16 9-Man - Region 4
Sep 28 Leeds W 48-28 9-Man - Region 4
Oct 05 Cando North Star W 42-0 9-Man - Region 4
Oct 09 open
Oct 12 Underwood W 34-0 9-Man First Round
Oct 19 Ray L 8-14 9-Man Second Round
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Mohall-Lansford-Sherwood L 6-42
Aug 25 Dunseith W 46-14 9-Man - Region 4
Aug 29 Cando North Star W 22-0
Sep 01 open
Sep 08 Northwood W 40-26
Sep 15 Rolla L 16-30 9-Man - Region 4
Sep 22 St. John L 6-38 9-Man - Region 4
Sep 29 Leeds W 42-26 9-Man - Region 4
Oct 06 Cando North Star W 38-8 9-Man - Region 4
Oct 13 Beach L 8-40 9-Man First Round
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Mohall-Lansford-Sherwood W 20-18
Aug 26 Dunseith W 54-8 9-Man - Region 4
Sep 02 Drake-Anamoose W 38-14 9-Man - Region 4
Sep 09 Thompson L 14-52
Sep 16 Rolla L 22-24 9-Man - Region 4
Sep 23 St. John L 32-34 9-Man - Region 4
Sep 30 Leeds W 52-0 9-Man - Region 4
Oct 07 Surrey W 44-0 9-Man - Region 4
Oct 11 open
Oct 14 Tioga W 44-0 9-Man First Round
Oct 21 New Salem L 12-40 9-Man Second Round
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Mohall-Lansford-Sherwood W 28-18
Aug 28 Dunseith W 44-14 9-Man - Region 4
Sep 04 Drake-Anamoose W 50-8 9-Man - Region 4
Sep 11 Inkster Midway W 64-22
Sep 18 Rolla L 24-44 9-Man - Region 4
Sep 25 St. John W 48-12 9-Man - Region 4
Oct 02 Leeds W 54-14 9-Man - Region 4
Oct 09 Surrey W 68-6 9-Man - Region 4
Oct 13 open
Oct 16 Richardton-Taylor L 22-38 9-Man First Round
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Drake-Anamoose W 52-14 9-Man - Region 3
Aug 29 Parshall W 64-6 9-Man - Region 3
Sep 05 Mohall-Lansford-Sherwood W 48-22 9-Man - Region 3
Sep 12 Kenmare W 46-26 9-Man - Region 3
Sep 19 St. John L 34-44 9-Man - Region 3
Sep 26 Westhope W 36-14 9-Man - Region 3
Oct 03 Dunseith W 42-8 9-Man - Region 3
Oct 10 Crosby Divide County W 22-12 9-Man - Region 3
Oct 17 New Town W 68-22 9-Man - Region 3
Oct 24 Mott-Regent W 56-22 9-Man First Round
Oct 31 Richardton-Taylor W 40-8 9-Man Quarterfinal
Nov 07 Bismarck Shiloh Christian L 46-58 9-Man Semifinal
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Drake-Anamoose W 54-24 9-Man - Region 3
Aug 30 Parshall W 63-24 9-Man - Region 3
Sep 06 Mohall-Lansford-Sherwood W 55-18 9-Man - Region 3
Sep 13 Kenmare W 41-0 9-Man - Region 3
Sep 20 St. John W 23-18 9-Man - Region 3
Sep 27 Westhope W 40-18 9-Man - Region 3
Oct 04 Dunseith W 47-7 9-Man - Region 3
Oct 11 Crosby Divide County W 57-12 9-Man - Region 3
Oct 18 New Town W 2-0 9-Man - Region 3 F
Oct 25 Beach W 42-14 9-Man First Round
Nov 01 Westhope L 12-44 9-Man Quarterfinal
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Dunseith W 2-0 F
Aug 24 Surrey W 26-18 9-Man - Region 3
Aug 31 Drake-Anamoose W 42-20 9-Man - Region 3
Sep 07 Mohall-Lansford-Sherwood W 46-8 9-Man - Region 3
Sep 14 St. John W 46-14 9-Man - Region 3
Sep 21 Kenmare W 55-12 9-Man - Region 3
Sep 28 Leeds W 47-18 9-Man - Region 3
Oct 05 Cando North Star W 34-6 9-Man - Region 3
Oct 12 Fort Totten Four Winds W 61-0 9-Man - Region 3
Oct 19 Bismarck Shiloh Christian W 34-6 9-Man First Round
Oct 26 Surrey W 40-6 9-Man Quarterfinal
Nov 02 Crosby Divide County L 14-30 9-Man Semifinal
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Dunseith W 66-16 9-Man - Region 3
Aug 26 Surrey W 54-12 9-Man - Region 3
Sep 02 Drake-Anamoose W 26-8 9-Man - Region 3
Sep 09 Mohall-Lansford-Sherwood L 16-44 9-Man - Region 3
Sep 16 St. John W 22-20 9-Man - Region 3
Sep 23 Kenmare W 50-6 9-Man - Region 3
Sep 30 Leeds L 14-26 9-Man - Region 3
Oct 07 Cando North Star L 18-52 9-Man - Region 3
Oct 14 Fort Totten Four Winds W 50-6 9-Man - Region 3
Oct 21 Crosby Divide County L 6-50 9-Man First Round
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Mohall-Lansford-Sherwood W 26-7
Aug 27 Crosby Divide County L 22-36
Sep 03 Dunseith W 38-0 9-Man - Region 4
Sep 10 Leeds W 54-22 9-Man - Region 4
Sep 17 Cando North Star W 58-48 9-Man - Region 4
Sep 24 St. John L 14-40 9-Man - Region 4
Oct 01 Fessenden-Bowdon L 26-40 9-Man - Region 4
Oct 08 Drake-Anamoose W 54-0 9-Man - Region 4
Oct 12 open
Oct 15 Beach W 50-20 9-Man First Round
Oct 22 Westhope L 16-20 9-Man Second Round
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Mohall-Lansford-Sherwood W 46-22
Aug 28 open
Sep 04 Dunseith W 78-0 9-Man - Region 4
Sep 11 Leeds W 38-12 9-Man - Region 4
Sep 18 Cando North Star W 42-21 9-Man - Region 4
Sep 25 St. John L 36-44 9-Man - Region 4
Oct 02 Fessenden-Bowdon L 16-36 9-Man - Region 4
Oct 09 Drake-Anamoose W 48-18 9-Man - Region 4
Oct 16 open
Oct 20 Crosby Divide County W 42-28 9-Man First Round
Oct 23 Mott-Regent W 20-6 9-Man Second Round
Oct 30 Underwood W 26-20 9-Man Quarterfinal
Nov 06 Parshall L 26-30 9-Man Semifinal
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Berthold L 20-56
Aug 29 Edgeley W 36-34
Sep 05 Dunseith W 62-14 9-Man - Region 4
Sep 12 Fessenden-Bowdon L 0-35 9-Man - Region 4
Sep 19 Leeds W 46-18 9-Man - Region 4
Sep 26 Drake W 50-14 9-Man - Region 4
Oct 03 Cando North Star W 30-28 9-Man - Region 4
Oct 10 Maddock W 34-28 9-Man - Region 4
Oct 17 St. John L 0-62 9-Man - Region 4
Oct 21 Hettinger W 22-0 9-Man First Round
Oct 24 Tioga L 0-53 9-Man Second Round
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Edgeley L 20-42
Aug 31 Dunseith W 54-6 9-Man - Region 4
Sep 07 Fessenden-Bowdon W 52-0 9-Man - Region 4
Sep 14 Leeds L 6-24 9-Man - Region 4
Sep 21 Drake W 50-18 9-Man - Region 4
Sep 28 Cando W 52-8 9-Man - Region 4
Oct 05 Maddock W 48-24 9-Man - Region 4
Oct 12 St. John L 54-64 9-Man - Region 4
Oct 16 Richardton-Taylor L 0-36 9-Man First Round
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Hoople Valley W 50-14
Sep 01 Lakota L 32-58
Sep 08 open
Sep 15 Fessenden-Bowdon L 8-34 9-Man - Region 5
Sep 22 Maddock L 6-32 9-Man - Region 5
Sep 29 Leeds L 14-49 9-Man - Region 5
Oct 06 Surrey W 60-38 9-Man - Region 5
Oct 10 Drake L 20-56 9-Man - Region 5
Oct 13 Edinburg W 42-22
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Hoople Valley W 31-18
Sep 02 Lakota L 6-40
Sep 09 open
Sep 13 Drake L 20-49 9-Man - Region 5
Sep 16 Fessenden-Bowdon L 14-46 9-Man - Region 5
Sep 23 Maddock L 12-40 9-Man - Region 5
Sep 30 Leeds L 6-46 9-Man - Region 5
Oct 07 Surrey W 14-6 9-Man - Region 5
Oct 14 Edinburg L 24-54
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Crosby Divide County L 14-40 9-Man - Region 6
Sep 03 New Salem L 14-20
Sep 10 Trenton W 2-0 F
Sep 17 Westhope L 0-0 9-Man - Region 6 ?
Sep 21 Mohall-Lansford-Sherwood L 0-0 9-Man - Region 6 ?
Sep 24 Berthold L 14-42 9-Man - Region 6
Oct 01 Parshall W 28-6 9-Man - Region 6
Oct 08 Surrey L 0-0 9-Man - Region 6 ?
Oct 12 Glenburn L 0-0 9-Man - Region 6 ?
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Crosby Divide County W 48-40 9-Man - Region 6
Sep 05 open
Sep 12 Trenton W 48-20 9-Man - Region 6
Sep 16 Westhope W 28-12 9-Man - Region 6
Sep 19 Mohall W 0-0 9-Man - Region 6 ?
Sep 26 Berthold W 30-16 9-Man - Region 6
Oct 03 Parshall W 40-6 9-Man - Region 6
Oct 10 Surrey W 37-8 9-Man - Region 6
Oct 14 Glenburn W 43-13 9-Man - Region 6
Oct 24 Crosby Divide County W 30-8 9-Man Second Round
Oct 31 Linton L 6-40 9-Man Quarterfinal
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Drake W 52-8 9-Man - Region 3
Sep 06 Trenton W 30-28
Sep 13 Maddock L 6-21 9-Man - Region 3
Sep 17 Rolla W 40-6 9-Man - Region 3
Sep 20 Rolette W 36-26 9-Man - Region 3
Sep 27 St. John W 14-6 9-Man - Region 3
Oct 04 Dunseith W 57-0 9-Man - Region 3
Oct 11 Fessenden-Bowdon W 18-14 9-Man - Region 3
Oct 15 Leeds W 39-0 9-Man - Region 3
Oct 18 Walhalla W 45-6 9-Man First Round
Oct 25 Rogers North Central W 36-0 9-Man Second Round
Nov 01 Hope-Page W 32-20 9-Man Quarterfinal
Nov 08 Maddock L 0-33 9-Man Semifinal
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Lakota W 0-0 ?
Aug 31 Fessenden-Bowdon L 6-14 9-Man - Region 3
Sep 07 Maddock L 0-27 9-Man - Region 3
Sep 14 Rolette W 34-12 9-Man - Region 3
Sep 21 Leeds L 6-12 9-Man - Region 3
Sep 28 St. John W 26-20 9-Man - Region 3
Oct 02 Dunseith W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 05 Rolla W 18-12 9-Man - Region 3
Oct 09 Drake W 18-0 9-Man - Region 3
Oct 12 Hope-Page W 18-0 9-Man First Round
Oct 19 Buxton Central Valley L 12-26 9-Man Second Round
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Fessenden-Bowdon L 20-24 9-Man - Region 3
Sep 01 Maddock L 22-40 9-Man - Region 3
Sep 08 Dunseith W 61-30 9-Man - Region 3
Sep 15 Rolette W 28-14 9-Man - Region 3
Sep 22 Leeds W 42-12 9-Man - Region 3
Sep 29 St. John W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 03 Rolla W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 06 Drake W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Oct 13 open
Oct 17 Ellendale W 14-6 9-Man First Round
Oct 20 Edinburg L 20-52 9-Man Second Round
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Maddock W 60-48 9-Man - Region 3
Sep 03 Dunseith W 0-0 9-Man - Region 3 ?
Sep 10 Rolette W 14-12 9-Man - Region 3
Sep 17 Leeds W 54-30 9-Man - Region 3
Sep 24 St. John W 52-12 9-Man - Region 3
Oct 01 Rolla L 22-36 9-Man - Region 3
Oct 05 Drake W 43-14 9-Man - Region 3
Oct 08 open
Oct 15 Fessenden-Bowdon L 22-44 9-Man - Region 3
Oct 19 Ellendale L 22-50 9-Man First Round
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Dunseith W 0-0 ?
Sep 04 Page L 6-35
Sep 11 Drake W 34-28 9-Man - Region 4
Sep 18 Fessenden-Bowdon L 34-48 9-Man - Region 4
Sep 25 Leeds L 0-43 9-Man - Region 4
Oct 02 Maddock W 38-16 9-Man - Region 4
Oct 09 Turtle Lake-Mercer L 28-40 9-Man - Region 4
Oct 13 Wilton L 26-46 9-Man - Region 4
Oct 16 open
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Dunseith W 55-24
Sep 05 Page W 30-8
Sep 12 Drake W 49-13 9-Man - Region 4
Sep 19 Fessenden-Bowdon W 36-24 9-Man - Region 4
Sep 26 Leeds W 38-8 9-Man - Region 4
Oct 03 Maddock W 41-15 9-Man - Region 4
Oct 10 Turtle Lake-Mercer L 12-16 9-Man - Region 4
Oct 14 open
Oct 17 Wilton W 42-30 9-Man - Region 4
Oct 21 Leeds W 30-18 9-Man First Round
Oct 24 Rolette L 22-54 9-Man Second Round
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Drake L 6-28
Sep 06 Rolette L 22-28 9-Man - Region 4
Sep 13 Dunseith W 42-14 9-Man - Region 4
Sep 20 Westhope L 13-36 9-Man - Region 4
Sep 27 Mohall L 12-32 9-Man - Region 4
Oct 04 Rolla L 8-56 9-Man - Region 4
Oct 11 Glenburn 0-0 9-Man - Region 4
Oct 15 St. John W 36-6
Oct 18 open
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Drake L 14-45
Sep 01 Dunseith L 20-56 9-Man - Region 4
Sep 08 Westhope L 20-52 9-Man - Region 4
Sep 15 Mohall L 12-44 9-Man - Region 4
Sep 22 Rolla L 0-54 9-Man - Region 4
Sep 29 Glenburn W 34-20 9-Man - Region 4
Oct 06 St. John W 2-0 F
Oct 13 Rolette L 0-22 9-Man - Region 4
Oct 17 open
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Leeds W 21-6
Sep 02 Wilton W 24-14 9-Man - Region 5
Sep 09 Turtle Lake-Mercer L 0-12 9-Man - Region 5
Sep 16 Underwood L 6-17 9-Man - Region 5
Sep 23 Maddock W 23-12 9-Man - Region 5
Sep 30 Surrey L 23-36 9-Man - Region 5
Oct 07 Drake L 6-43 9-Man - Region 5
Oct 14 Fessenden W 34-22 9-Man - Region 5
Oct 18 open
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Leeds W 42-22
Sep 03 Drake W 46-16 9-Man - Region 5
Sep 10 Wilton W 58-32 9-Man - Region 5
Sep 17 Underwood L 18-55 9-Man - Region 5
Sep 24 Turtle Lake-Mercer W 50-26 9-Man - Region 5
Oct 01 Surrey W 66-40 9-Man - Region 5
Oct 08 Maddock W 0-0 9-Man - Region 5 ?
Oct 12 Fessenden W 44-22 9-Man - Region 5
Oct 19 Lignite Burke Central W 47-14
Oct 22 Parshall W 45-28 9-Man First Round
Oct 29 Carson L 14-16 9-Man Quarterfinal
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Leeds W 47-18
Sep 04 Wilton W 52-28 9-Man - Region 5
Sep 11 Underwood L 8-12 9-Man - Region 5
Sep 18 Turtle Lake-Mercer W 20-13 9-Man - Region 5
Sep 22 Steele-Dawson W 52-36
Oct 02 Maddock W 43-6 9-Man - Region 5
Oct 09 Fessenden W 47-6 9-Man - Region 5
Oct 13 Drake W 33-0 9-Man - Region 5
Oct 20 open
Oct 27 Parshall W 22-20 9-Man First Round
Oct 30 New England W 36-12 9-Man Quarterfinal
Nov 06 Underwood W 36-8 9-Man Semifinal
Nov 13 Wyndmere L 18-20 9-Man Final
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Leeds W 28-6
Sep 06 Underwood L 20-46 9-Man - Region 5
Sep 13 Turtle Lake-Mercer W 21-6 9-Man - Region 5
Sep 20 McClusky W 33-6 9-Man - Region 5
Sep 27 Maddock W 48-32 9-Man - Region 5
Oct 04 Fessenden W 35-12 9-Man - Region 5
Oct 11 Drake W 32-27 9-Man - Region 5
Oct 18 Wilton W 48-14 9-Man - Region 5
Oct 22 St. John W 38-24
Nov 05 Bowbells W 30-8 9-Man First Round
Nov 08 Elgin W 24-20 9-Man Quarterfinal
Nov 12 Underwood L 8-22 9-Man Semifinal
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Leeds L 0-26
Sep 07 Turtle Lake-Mercer L 12-36 9-Man - Region 5
Sep 14 McClusky W 41-8 9-Man - Region 5
Sep 21 Maddock L 7-39 9-Man - Region 5
Sep 28 Fessenden W 36-20 9-Man - Region 5
Oct 05 Drake W 8-0 9-Man - Region 5
Oct 12 Wilton L 22-26 9-Man - Region 5
Oct 16 Underwood L 0-22 9-Man - Region 5
Oct 23 St. John 0-0
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Leeds W 30-14
Sep 01 McClusky W 48-18 9-Man - Region 5
Sep 08 Maddock L 18-40 9-Man - Region 5
Sep 15 Fessenden W 50-0 9-Man - Region 5
Sep 22 Drake W 35-12 9-Man - Region 5
Sep 29 Wilton W 33-20 9-Man - Region 5
Oct 06 Underwood L 20-32 9-Man - Region 5
Oct 13 Turtle Lake-Mercer W 20-14 9-Man - Region 5
Oct 17 Glenburn W 49-34
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Berthold L 6-42
Sep 02 Fessenden L 28-30 9-Man - Region 4
Sep 13 Leeds W 20-14
Sep 16 New Rockford L 26-33 9-Man - Region 4
Sep 23 Maddock L 20-48 9-Man - Region 4
Sep 30 Cando W 26-25 9-Man - Region 4
Oct 07 Drake L 12-26 9-Man - Region 4
Oct 11 Glenburn 0-0
Oct 18 Leeds L 12-28 9-Man - Region 4
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Maddock L 0-36 9-Man - Region 4
Sep 04 Starkweather W 8-6 9-Man - Region 4
Sep 11 open
Sep 18 Cando L 14-31 9-Man - Region 4
Oct 02 Rolette L 6-50
Oct 06 Glenburn W 21-14
Oct 09 Drake W 8-2 9-Man - Region 4
Oct 13 Leeds L 8-32 9-Man - Region 4
Oct 20 Fessenden L 6-28 9-Man - Region 4
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Starkweather 0-0
Sep 05 Maddock L 0-34
Sep 12 Rolla L 8-34
Sep 19 Rolette L 0-38
Sep 26 St. John W 33-20
Oct 03 Dunseith W 22-12
Oct 10 ????? 0-0
Oct 14 Cando W 19-14
Oct 24 Leeds W 22-12
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Glenburn L 14-28
Sep 06 Leeds W 14-0
Sep 13 St. John W 30-14
Sep 20 Starkweather W 16-14
Sep 27 Rolette W 20-12
Oct 04 ????? 0-0
Oct 11 Cando L 16-20
Oct 15 Dunseith L 12-20
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Westhope L 0-47
Sep 07 Leeds W 20-12 Central-North-Dakota
Sep 14 Minnewaukan W 26-6 Central-North-Dakota
Sep 21 Fessenden L 0-34 Central-North-Dakota
Sep 28 Drake L 16-22 Central-North-Dakota
Oct 05 New Rockford L 0-37 Central-North-Dakota
Oct 12 Maddock L 34-50 Central-North-Dakota
Oct 19 Anamoose W 48-6 Central-North-Dakota
Oct 23 ????? 0-0
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Westhope W 8-0
Sep 09 Anamoose 0-0 Central-North-Dakota
Sep 16 Leeds W 12-6 Central-North-Dakota
Sep 23 Esmond L 18-34 Central-North-Dakota
Sep 30 Fessenden L 6-14 Central-North-Dakota
Oct 07 Drake W 28-22 Central-North-Dakota
Oct 14 New Rockford W 28-20 Central-North-Dakota
Oct 18 Maddock L 10-22 Central-North-Dakota
Oct 25 ????? 0-0
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Westhope L 22-26
Sep 10 Maddock L 8-16 Central-North-Dakota
Sep 17 Anamoose W 32-10 Central-North-Dakota
Sep 24 Leeds L 0-42 Central-North-Dakota
Oct 01 Esmond L 6-48 Central-North-Dakota
Oct 08 Fessenden L 22-38 Central-North-Dakota
Oct 15 Drake L 6-30 Central-North-Dakota
Oct 19 New Rockford L 14-32 Central-North-Dakota
Oct 23 open
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Westhope W 25-8
Sep 11 New Rockford W 48-12 Central-North-Dakota
Sep 18 Maddock W 26-22 Central-North-Dakota
Sep 25 Anamoose W 8-6 Central-North-Dakota
Oct 02 Leeds W 33-2 Central-North-Dakota
Oct 09 Esmond L 20-22 Central-North-Dakota
Oct 16 Fessenden L 40-46 Central-North-Dakota
Oct 23 Drake L 0-32 Central-North-Dakota
Oct 27 open
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Glenburn L 0-44
Sep 05 Drake L 8-13 Central-North-Dakota
Sep 12 New Rockford L 12-16 Central-North-Dakota
Sep 19 Maddock W 32-0 Central-North-Dakota
Sep 26 Anamoose W 40-8 Central-North-Dakota
Oct 03 Leeds W 52-22 Central-North-Dakota
Oct 10 Esmond L 12-40 Central-North-Dakota
Oct 17 Minnewaukan W 2-0 Central-North-Dakota F
Oct 21 open
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Glenburn L 0-39
Sep 07 Riverdale L 14-20
Sep 14 Minnewaukan L 16-22 Central-North-Dakota
Sep 21 Leeds W 22-6 Central-North-Dakota
Sep 28 Drake W 14-6 Central-North-Dakota
Oct 05 Esmond L 0-36 Central-North-Dakota
Oct 12 Maddock W 48-0 Central-North-Dakota
Oct 16 Anamoose L 20-22
Oct 23 open
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Glenburn W 14-8
Sep 05 Sherwood W 32-14
Sep 08 Riverdale W 40-28
Sep 15 Maddock W 14-6 Central-North-Dakota
Sep 22 Minnewaukan W 20-14 Central-North-Dakota
Sep 29 Leeds W 30-8 Central-North-Dakota
Oct 06 Drake W 14-8 Central-North-Dakota
Oct 13 Esmond W 22-18 Central-North-Dakota
Oct 24 Anamoose W 38-14
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Glenburn W 22-20
Sep 09 Riverdale W 22-20
Sep 16 Esmond L 0-26 Central-North-Dakota
Sep 23 Maddock L 0-28 Central-North-Dakota
Sep 30 Minnewaukan L 0-15 Central-North-Dakota
Oct 07 Leeds L 0-36 Central-North-Dakota
Oct 14 Drake L 6-33 Central-North-Dakota
Oct 18 open
Oct 25 Anamoose W 44-0
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Glenburn W 40-14
Sep 10 Drake L 6-48 Central-North-Dakota - West
Sep 17 McClusky L 20-46 Central-North-Dakota - West
Sep 24 Roseglen White Shield W 28-20 Central-North-Dakota - West
Oct 01 Riverdale W 32-20 Central-North-Dakota - West
Oct 08 Esmond L 0-30
Oct 15 Anamoose W 36-16
Oct 19 Des Lacs-Burlington L 0-60
Oct 26 open
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Glenburn W 38-0
Sep 02 Rolette W 22-14
Sep 05 Sherwood L 6-40
Sep 12 Drake W 26-2 Central-North-Dakota - West
Sep 19 McClusky W 18-6 Central-North-Dakota - West
Sep 26 Anamoose W 66-8 Central-North-Dakota - West
Oct 03 Riverdale W 42-0 Central-North-Dakota - West
Oct 10 Bowdon W 50-28
Oct 17 Rugby JV W 46-6
Oct 24 Minnewaukan W 20-14
Oct 31 Berthold L 6-48 9-Man Semifinal