WESTHOPE SIOUX
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 1-7 .125 84-270
2017 5-4 .556 194-216 * P
2016 3-5 .375 199-225
2015 7-3 .700 318-199 * P
2014 8-2 .800 372-162 * P 9
2013 10-3 .769 442-269 * P 9
2012 8-5 .615 360-339 * P
2011 5-4 .556 217-133 * P
2010 7-3 .700 339-146 * P 9
2009 2-5 .286 166-181 9
2008 3-5 .375 141-273 9
2007 4-4 .500 175-192 9
2006 6-3 .667 301-166 * P 9
2005 9-1 .900 379-114 * P 9
2004 6-3 .667 284-201 * P 9
2003 7-2 .778 261-128 * P 9
2002 7-2 .778 215-131 * P 9
2001 7-2 .778 244-124 * P 9
2000 7-3 .700 169-157 * P 9
1999 8-2 .800 289-123 * P 9
1998 4-5 .444 172-187 P 9
1997 2-6 .250 117-211 9
1996 7-2 .778 258-149 * P 9
1995 5-3 .625 190-128 * 9
1994 4-5 .444 175-199 9
1993 3-6 .333 118-230 9
1992 6-3 .667 226-87 * 9
1991 8-2 .800 240-116 * P 9
1990 8-1 .889 232-108 * P 9
1989 6-3 .667 278-196 * 9
1988 0-8 .000 70-296 9
1987 5-3 .625 132-135 * 9
1986 4-5 .444 165-180 9
1985 9-1 .900 298-104 * P 9
1984 9-1 .900 405-70 * P 9
1983 8-1 .889 298-74 * 9
1982 7-2 .778 192-85 * 9
1981 3-6 .333 168-176 9
1980 6-2 .750 174-44 * 9
1979 7-2 .778 165-70 * 9
1978 6-3 .667 141-35 * 9
1977 5-2 .714 177-68 * 9
1976 5-3 .625 174-86 * 9
1975 3-2 .600 70-65 9
207-114 .645 31 of 44
   
CO-OP NAME HISTORY:
Westhope/Newburg/Glenburn Sioux   2009-
Westhope/Newburg/Melita Sioux   1989-??
Westhope/Newburg/Souris Sioux   1984-??
Westhope/Newburg Sioux   1983
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Newburg Eagles   1981-
Glenburn Panthers   2009-
Souris Blue Jays   1984-??
Melita (MB) Marauders   1989-2008
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 ????? 0-0
Aug 30 ????? 0-0
Sep 06 Bottineau 0-0 A - Region 2
Sep 13 Park River 0-0 A - Region 2
Sep 20 Carrington 0-0 A - Region 2
Sep 27 Langdon 0-0 A - Region 2
Oct 04 Grafton 0-0 A - Region 2
Oct 11 Rugby 0-0 A - Region 2
Oct 18 Harvey 0-0 A - Region 2
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Minot JV L 0-22
Aug 31 Park River L 12-29 A - Region 2
Sep 07 Carrington L 0-48 A - Region 2
Sep 14 Langdon L 8-39 A - Region 2
Sep 21 Cooperstown Griggs County Central L 8-36 A - Region 2
Sep 28 Rugby L 6-38 A - Region 2
Oct 05 Harvey L 8-30 A - Region 2
Oct 12 Bottineau W 42-28 A - Region 2
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Minot JV W 25-6
Sep 01 Park River W 18-12 A - Region 2
Sep 08 Carrington L 14-37 A - Region 2
Sep 15 Langdon L 8-40 A - Region 2
Sep 22 Cooperstown Griggs County Central W 34-12 A - Region 2
Sep 29 Rugby W 39-18 A - Region 2
Oct 06 Harvey L 12-48 A - Region 2
Oct 13 Bottineau W 36-6 A - Region 2
Oct 20 Hillsboro L 8-37 Class A First Round
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Minot JV L 8-14
Sep 02 Garrison W 50-13
Sep 09 Hazen L 35-63
Sep 16 Des Lacs-Burlington L 6-42 A - Region 3
Sep 23 Velva L 33-44 A - Region 3
Sep 30 Bottineau W 41-0 A - Region 3
Oct 07 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-49 A - Region 3
Oct 14 Berthold W 20-0 A - Region 3
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Minot JV W 36-13
Sep 04 Garrison W 47-0
Sep 11 Hazen L 28-44
Sep 18 Des Lacs-Burlington W 36-12 A - Region 3
Sep 25 Velva W 42-22 A - Region 3
Oct 02 Bottineau W 46-20 A - Region 3
Oct 09 Minot Bishop Ryan Catholic L 21-34 A - Region 3
Oct 16 Berthold W 35-13 A - Region 3
Oct 23 Washburn W 34-14 Class A First Round
Oct 30 Killdeer L 0-43 Class A Quarterfinal
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Mohall-Lansford-Sherwood W 28-8 9-Man - Region 3
Aug 29 Kenmare W 38-12 9-Man - Region 3
Sep 05 New Town W 34-0 9-Man - Region 3
Sep 12 Crosby Divide County W 36-6 9-Man - Region 3
Sep 19 Dunseith W 50-6 9-Man - Region 3
Sep 26 Towner L 14-36 9-Man - Region 3
Oct 03 St. John W 34-18 9-Man - Region 3
Oct 10 Drake-Anamoose W 48-0 9-Man - Region 3
Oct 17 Parshall W 64-28 9-Man - Region 3
Oct 24 Elgin Grant County L 26-48 9-Man First Round
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Mohall-Lansford-Sherwood W 46-6 9-Man - Region 3
Aug 30 Kenmare W 52-0 9-Man - Region 3
Sep 06 New Town W 2-0 9-Man - Region 3 F
Sep 13 Crosby Divide County L 6-30 9-Man - Region 3
Sep 20 Dunseith W 52-14 9-Man - Region 3
Sep 27 Towner L 18-40 9-Man - Region 3
Oct 04 St. John W 38-20 9-Man - Region 3
Oct 11 Drake-Anamoose W 48-20 9-Man - Region 3
Oct 18 Parshall W 54-0 9-Man - Region 3
Oct 25 Elgin Grant County W 44-42 9-Man First Round
Nov 01 Towner W 44-12 9-Man Quarterfinal
Nov 08 Bismarck Shiloh Christian W 32-31 9-Man Semifinal
Nov 15 Cavalier L 6-54 9-Man Final
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Bottineau L 8-21
Aug 24 Stanley L 6-40
Aug 31 Northwood W 36-14 A - Region 2
Sep 07 Larimore L 12-41 A - Region 2
Sep 14 Rolla W 48-14 A - Region 2
Sep 21 Harvey W 20-12 A - Region 2
Sep 28 Inkster Midway W 46-16 A - Region 2
Oct 05 Langdon L 36-42 A - Region 2
Oct 12 Park River W 26-22 A - Region 2
Oct 19 Linton W 42-36 Class A First Round
Oct 26 Milnor W 20-14 Class A Quarterfinal
Nov 02 Langdon W 32-12 Class A Semifinal
Nov 09 Hazen L 28-55 Class A Final
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Bottineau L 6-14
Aug 26 open
Sep 02 Larimore W 12-6 A - Region 2
Sep 09 Rolla W 32-6 A - Region 2
Sep 16 Harvey L 6-20 A - Region 2
Sep 23 Inkster Midway W 42-7 A - Region 2
Sep 30 Langdon W 42-6 A - Region 2
Oct 07 Park River L 22-44 A - Region 2
Oct 14 Northwood W 47-12 A - Region 2
Oct 21 Linton L 8-18 Class A First Round
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 St. John L 22-36
Sep 03 Crosby Divide County L 14-20 9-Man - Region 5
Sep 10 open
Sep 14 Dunseith W 59-0
Sep 17 Surrey W 32-0 9-Man - Region 5
Sep 24 Parshall W 49-8 9-Man - Region 5
Oct 01 Trenton W 35-16 9-Man - Region 5
Oct 08 Kenmare W 48-14 9-Man - Region 5
Oct 12 Mohall-Lansford-Sherwood W 52-16 9-Man - Region 5
Oct 19 Towner W 20-16 9-Man Second Round
Oct 26 Mott-Regent L 8-20 9-Man Quarterfinal
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 28 St. John L 8-34
Sep 04 Crosby Divide County L 20-34 9-Man - Region 5
Sep 11 open
Sep 18 Surrey L 20-26 9-Man - Region 5
Sep 25 Parshall L 12-26 9-Man - Region 5
Oct 02 Trenton W 60-12 9-Man - Region 5
Oct 09 Kenmare W 30-24 9-Man - Region 5
Oct 16 Mohall-Lansford-Sherwood L 16-25 9-Man - Region 5
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Surrey W 18-8 9-Man - Region 5
Aug 29 Glenburn W 36-12 9-Man - Region 5
Sep 05 Crosby Divide County L 6-42 9-Man - Region 5
Sep 12 Tioga L 8-43 9-Man - Region 5
Sep 19 Trenton W 32-28 9-Man - Region 5
Sep 26 open
Oct 03 Mohall-Lansford-Sherwood L 8-52 9-Man - Region 5
Oct 10 Berthold L 14-44 9-Man - Region 5
Oct 17 Parshall L 19-44 9-Man - Region 5
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Glenburn W 14-12 9-Man - Region 5
Aug 24 Crosby Divide County L 7-46 9-Man - Region 5
Aug 31 Tioga L 7-40 9-Man - Region 5
Sep 07 Trenton W 2-0 9-Man - Region 5 F
Sep 14 open
Sep 21 Mohall-Lansford-Sherwood L 20-36 9-Man - Region 5
Sep 28 Berthold L 30-50 9-Man - Region 5
Oct 05 Parshall W 47-0 9-Man - Region 5
Oct 12 Surrey W 48-8 9-Man - Region 5
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Crosby Divide County L 8-24
Sep 01 Berthold W 30-14
Sep 08 Kenmare W 42-24
Sep 15 St. John W 44-8 9-Man - Region 4
Sep 22 Cando W 52-8 9-Man - Region 4
Sep 29 Glenburn W 50-12 9-Man - Region 4
Oct 06 Rolette W 41-6 9-Man - Region 4
Oct 13 Rolla L 8-26 9-Man - Region 4
Oct 20 Crosby Divide County L 26-44 9-Man First Round
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Crosby Divide County W 30-6
Sep 02 Berthold W 26-18
Sep 09 Kenmare W 37-13
Sep 16 St. John W 52-0 9-Man - Region 4
Sep 23 Cando W 52-12 9-Man - Region 4
Sep 30 Glenburn W 56-0 9-Man - Region 4
Oct 07 Rolette W 18-0 9-Man - Region 4
Oct 14 Rolla W 28-24 9-Man - Region 4
Oct 21 Berthold W 48-6 9-Man First Round
Oct 28 Crosby Divide County L 32-35 9-Man Quarterfinal
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Surrey W 36-6 9-Man - Region 6
Sep 03 Glenburn W 50-18 9-Man - Region 6
Sep 10 Crosby Divide County L 40-49 9-Man - Region 6
Sep 17 Towner W 0-0 9-Man - Region 6 ?
Sep 21 Mott-Regent L 7-32
Sep 24 open
Oct 01 Mohall-Lansford-Sherwood W 53-26 9-Man - Region 6
Oct 08 Berthold W 32-20 9-Man - Region 6
Oct 12 Parshall W 41-8 9-Man - Region 6
Oct 15 Napoleon L 25-42 9-Man First Round
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Surrey W 30-8 9-Man - Region 6
Sep 05 Glenburn W 42-6 9-Man - Region 6
Sep 12 Crosby Divide County W 22-12 9-Man - Region 6
Sep 16 Towner L 12-28 9-Man - Region 6
Sep 19 Trenton W 42-32 9-Man - Region 6
Sep 26 open
Oct 03 Mohall W 23-12 9-Man - Region 6
Oct 10 Berthold W 44-0 9-Man - Region 6
Oct 14 Parshall W 30-6 9-Man - Region 6
Oct 17 Mott-Regent L 16-24 9-Man First Round
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Edinburg W 0-0 ?
Sep 06 open
Sep 13 Berthold W 42-6 9-Man - Region 6
Sep 20 Glenburn W 40-0 9-Man - Region 6
Sep 27 Parshall W 43-14 9-Man - Region 6
Oct 01 Berthold W 0-0 ?
Oct 04 Rolla W 34-8
Oct 11 Crosby Divide County W 26-22 9-Man - Region 6
Oct 15 Trenton L 14-44 9-Man - Region 6
Oct 25 Linton L 16-37 9-Man Second Round
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Edinburg W 22-18
Aug 31 Berthold W 20-14 9-Man - Region 6
Sep 07 Glenburn L 6-28 9-Man - Region 6
Sep 14 Parshall W 28-6 9-Man - Region 6
Sep 21 Lignite Burke Central W 56-12 9-Man - Region 6
Sep 25 open
Sep 28 Crosby Divide County W 20-6 9-Man - Region 6
Oct 05 Trenton W 38-0 9-Man - Region 6
Oct 09 Ray W 40-6 9-Man - Region 6
Oct 12 Underwood L 14-34 9-Man First Round
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Edinburg W 0-0 ?
Sep 01 Glenburn L 0-0 9-Man - Region 6 ?
Sep 08 Parshall W 0-0 9-Man - Region 6 ?
Sep 15 Lignite Burke Central W 8-6 9-Man - Region 6
Sep 22 Crosby Divide County L 14-20 9-Man - Region 6
Sep 29 Trenton W 30-18 9-Man - Region 6
Oct 06 Ray W 35-14 9-Man - Region 6
Oct 10 Berthold W 26-12 9-Man - Region 6
Oct 13 open
Oct 17 Center W 56-54 9-Man First Round
Oct 20 Glenburn L 0-33 9-Man Second Round
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Glenburn W 44-6
Sep 03 Parshall W 32-6 9-Man - Region 6
Sep 10 Lignite Burke Central W 34-8 9-Man - Region 6
Sep 17 Crosby Divide County W 18-15 9-Man - Region 6
Sep 24 Trenton L 20-22 9-Man - Region 6
Oct 01 Ray W 33-6 9-Man - Region 6
Oct 08 Berthold W 34-8 9-Man - Region 6
Oct 12 Glenburn W 40-6 9-Man - Region 6
Oct 15 open
Oct 22 Center W 26-14 9-Man Second Round
Oct 29 Scranton L 8-32 9-Man Quarterfinal
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Mohall L 0-30
Sep 01 Lignite Burke Central L 8-21
Sep 04 Rolette L 12-26 9-Man - Region 3
Sep 11 Rolla W 12-6 9-Man - Region 3
Sep 18 Glenburn W 28-16 9-Man - Region 3
Sep 25 St. John W 40-8 9-Man - Region 3
Oct 02 Cando L 28-30 9-Man - Region 3
Oct 09 Dunseith W 32-0 9-Man - Region 3
Oct 13 open
Oct 20 Cando L 12-50 9-Man First Round
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Sherwood L 0-12
Sep 05 Rolla L 14-20 9-Man - Region 3
Sep 12 Glenburn L 7-27 9-Man - Region 3
Sep 19 St. John W 39-32 9-Man - Region 3
Sep 26 Cando L 20-22 9-Man - Region 3
Oct 03 Dunseith W 24-0 9-Man - Region 3
Oct 07 Mohall L 6-44 9-Man - Region 3
Oct 14 Rolette L 7-54 9-Man - Region 3
Oct 17 open
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Surrey W 36-26
Sep 06 Glenburn W 44-14 9-Man - Region 4
Sep 13 St. John W 2-0 F
Sep 20 Towner W 36-13 9-Man - Region 4
Sep 27 Dunseith W 46-0 9-Man - Region 4
Oct 04 Mohall L 22-36 9-Man - Region 4
Oct 11 Rolette W 24-6 9-Man - Region 4
Oct 15 Rolla W 22-20 9-Man - Region 4
Oct 18 open
Oct 25 Crosby Divide County L 26-34 9-Man First Round
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Surrey W 36-8
Sep 01 St. John W 2-0 F
Sep 08 Towner W 52-20 9-Man - Region 4
Sep 15 Dunseith W 14-0 9-Man - Region 4
Sep 22 Mohall L 14-22 9-Man - Region 4
Sep 29 Rolette L 14-34 9-Man - Region 4
Oct 06 Rolla L 6-36 9-Man - Region 4
Oct 13 Glenburn W 52-8 9-Man - Region 4
Oct 17 open
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Surrey L 22-44
Sep 02 Berthold W 22-20 9-Man - Region 4
Sep 09 Dunseith L 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 16 Mohall W 22-16 9-Man - Region 4
Sep 23 Rolette L 0-30 9-Man - Region 4
Sep 30 Rolla L 12-36 9-Man - Region 4
Oct 07 Glenburn W 51-14 9-Man - Region 4
Oct 14 St. John W 38-0 9-Man - Region 4
Oct 18 Sherwood L 8-39
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Surrey L 0-0 ?
Sep 03 Dunseith W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 10 Mohall L 6-26 9-Man - Region 4
Sep 17 Rolette L 14-50 9-Man - Region 4
Sep 24 Rolla L 0-48 9-Man - Region 4
Oct 01 Glenburn W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Oct 08 St. John L 34-40 9-Man - Region 4
Oct 12 Berthold W 46-26 9-Man - Region 4
Oct 19 Sherwood L 18-40
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Turtle Lake-Mercer W 22-13
Sep 04 Mohall W 42-14 9-Man - Region 4
Sep 11 Rolette L 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 18 Rolla L 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 25 Glenburn W 50-0 9-Man - Region 4
Oct 02 St. John W 46-38 9-Man - Region 4
Oct 09 Berthold W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Oct 13 Dunseith L 20-22 9-Man - Region 4
Oct 20 Sherwood W 46-0
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 ????? W 0-0 ?
Sep 06 Rolette L 8-24 9-Man - Region 4
Sep 13 Rolla W 16-6 9-Man - Region 4
Sep 20 open
Sep 27 St. John W 66-36 9-Man - Region 4
Oct 04 Berthold W 42-6 9-Man - Region 4
Oct 11 Dunseith W 52-22 9-Man - Region 4
Oct 15 Mohall W 36-10 9-Man - Region 4
Oct 22 ????? W 0-0 ?
Nov 05 Leeds W 20-0 9-Man First Round
Nov 08 Hankinson L 0-12 9-Man Quarterfinal
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Rolla W 20-14 9-Man - Region 4
Sep 07 Surrey W 0-0 9-Man - Region 4 ?
Sep 14 St. John W 38-12 9-Man - Region 4
Sep 21 open
Sep 28 Berthold W 44-16 9-Man - Region 4
Oct 05 Dunseith W 42-8 9-Man - Region 4
Oct 12 Lignite Burke Central W 0-0 ?
Oct 16 Rolette W 22-14 9-Man - Region 4
Oct 23 Mohall W 38-0 9-Man - Region 4
Oct 30 Leeds L 28-44 9-Man First Round
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Surrey W 64-14 9-Man - Region 4
Sep 01 St. John W 44-14 9-Man - Region 4
Sep 08 Glenburn W 60-14 9-Man - Region 4
Sep 15 Berthold W 26-7 9-Man - Region 4
Sep 22 Dunseith W 28-14 9-Man - Region 4
Sep 29 Parshall W 36-14
Oct 06 Rolette L 0-48 9-Man - Region 4
Oct 13 Mohall L 20-23 9-Man - Region 4
Oct 17 Rolla L 0-48 9-Man - Region 4
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 St. John L 14-32 9-Man - Region 5
Sep 02 Glenburn 0-0 9-Man - Region 5
Sep 09 Berthold L 0-46 9-Man - Region 5
Sep 16 Dunseith L 20-42 9-Man - Region 5
Sep 23 Parshall L 12-32
Sep 30 Rolette L 0-46 9-Man - Region 5
Oct 07 Mohall L 0-0 9-Man - Region 5 ?
Oct 11 Rolla L 8-58 9-Man - Region 5
Oct 18 Sherwood L 16-40 9-Man - Region 5
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Glenburn W 0-0 9-Man - Region 5 ?
Sep 04 Berthold L 12-13 9-Man - Region 5
Sep 11 Dunseith W 14-8 9-Man - Region 5
Sep 18 open
Sep 25 Rolette L 8-37 9-Man - Region 5
Oct 02 Carpio W 32-22 9-Man - Region 5
Oct 09 Rolla L 6-36 9-Man - Region 5
Oct 13 Sherwood W 27-6 9-Man - Region 5
Oct 20 St. John W 33-13 9-Man - Region 5
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Rolette L 19-20
Sep 12 Mandaree W 40-0
Sep 19 Carpio W 20-12
Sep 26 Underwood L 6-32
Sep 30 Glenburn W 34-20
Oct 03 Berthold L 0-45
Oct 10 Berthold L 12-19
Oct 14 Rolla L 6-26
Oct 24 Sherwood W 28-6
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Rolla W 23-0
Aug 30 Rolette W 31-0
Sep 06 Mandaree W 53-8
Sep 13 Carpio W 42-0
Sep 20 Sherwood W 41-14
Sep 27 McClusky W 47-6
Oct 01 Glenburn W 21-16
Oct 04 Berthold W 14-7
Oct 11 Glenburn W 17-14
Oct 22 New England L 9-39 9-Man First Round
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Towner W 47-0
Sep 07 McClusky W 47-14
Sep 14 Berthold W 47-22
Sep 21 Des Lacs-Burlington W 34-12
Oct 05 Sherwood W 40-0
Oct 09 Dunseith W 43-0
Oct 12 Carpio W 46-0
Oct 19 Glenburn W 41-0
Oct 23 Rolette W 41-0
Oct 30 New Salem L 19-22 9-Man Quarterfinal
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Towner L 0-8
Sep 09 McClusky W 26-6
Sep 16 Des Lacs-Burlington W 34-14
Sep 23 Glenburn W 16-0
Sep 30 Sherwood W 36-6
Oct 07 Carpio W 58-14
Oct 14 Berthold W 30-0
Oct 21 Sherwood W 38-20
Oct 25 Dunseith W 60-14
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Towner W 26-22
Sep 10 ????? L 0-0 ?
Sep 17 Glenburn W 18-6
Sep 24 Sherwood L 14-28
Sep 28 Rolette W 12-0
Oct 01 Carpio W 46-8
Oct 08 Berthold W 28-8
Oct 15 Des Lacs-Burlington W 14-6
Oct 26 Dunseith W 34-7
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Towner L 8-25
Sep 11 Des Lacs-Burlington L 0-24
Sep 18 Glenburn L 8-32
Sep 25 Sherwood L 0-14
Sep 29 Rolette L 0-25
Oct 09 Sherwood L 6-22
Oct 16 Carpio W 78-14
Oct 20 Berthold W 40-20
Oct 27 Dunseith W 28-0
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Bisbee-Egeland W 14-0
Sep 05 Berthold W 44-0
Sep 12 Des Lacs-Burlington W 34-0
Sep 19 Glenburn L 20-26
Sep 26 Starkweather W 6-0
Oct 03 ????? 0-0
Oct 10 Sherwood L 0-12
Oct 14 Rolette W 14-0
Oct 21 Carpio W 42-6
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 ????? W 0-0 ?
Sep 07 Carpio W 27-0
Sep 14 Berthold W 13-6
Sep 21 Des Lacs-Burlington W 19-12
Sep 28 Glenburn L 14-34
Oct 05 Rolette W 16-6
Oct 12 Bowbells W 70-0
Oct 16 Roseglen White Shield W 0-0 ?
Oct 23 Des Lacs-Burlington L 6-12
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 ????? W 0-0 ?
Sep 08 Sherwood W 34-0
Sep 12 Rolette W 8-0
Sep 15 Carpio W 20-0
Sep 22 Berthold L 0-8
Sep 29 Des Lacs-Burlington L 0-14
Oct 06 Glenburn L 0-7
Oct 13 Roseglen White Shield W 67-0
Oct 17 Bowbells W 12-6
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Anamoose W 48-6
Sep 09 Bowbells W 27-6
Sep 16 Sherwood W 48-0
Sep 23 Carpio W 14-6
Sep 30 Berthold W 20-0
Oct 07 Des Lacs-Burlington L 0-24
Oct 14 Glenburn L 20-26
Oct 18 ????? 0-0
Oct 25 ????? 0-0
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 McClusky L 0-24
Sep 10 Anamoose W 44-0
Sep 17 Bowbells W 8-6
Sep 24 Sherwood W 38-6
Oct 01 Carpio W 22-6
Oct 08 Berthold L 0-22
Oct 15 Des Lacs-Burlington L 14-22
Oct 22 Glenburn W 48-0
Oct 29 open
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Anamoose W 20-0
Sep 05 ????? 0-0
Sep 12 Sherwood L 6-30
Sep 19 Carpio W 26-9
Sep 26 Berthold L 0-26
Oct 03 Des Lacs-Burlington 0-0
Oct 10 Glenburn W 18-0
Oct 17 ????? 0-0
Oct 21 ????? 0-0