WEST FARGO PACKERS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 2-7 .222 144-197
2017 12-0 1.000 497-132 * P
2016 10-1 .909 376-115 * P
2015 8-3 .727 364-133 * P
2014 6-4 .600 293-110 * P
2013 4-5 .444 189-173 P
2012 7-4 .636 306-148 * P
2011 3-6 .333 163-211
2010 8-2 .800 267-107 * P
2009 7-4 .636 278-215 * P
2008 6-4 .600 217-170 * P
2007 6-4 .600 265-147 * P
2006 6-4 .600 258-155 * P
2005 6-4 .600 207-150 * P
2004 7-4 .636 254-155 * P
2003 12-0 1.000 508-109 * P
2002 11-1 .917 400-137 * P
2001 2-7 .222 117-179
2000 3-6 .333 110-118
1999 12-0 1.000 351-78 * P
1998 12-0 1.000 338-93 * P
1997 8-2 .800 199-134 * P
1996 5-4 .556 104-134 * P
1995 0-8 .000 67-173
1994 1-7 .125 92-183
1993 11-0 1.000 230-91 * P
1992 5-5 .500 242-253 P
1991 5-4 .556 168-133 * P
1990 3-6 .333 67-156 P
1989 0-8 .000 30-244
1988 0-9 .000 37-282
1987 2-7 .222 101-164
1986 4-5 .444 132-137
1985 4-5 .444 88-105
1984 7-3 .700 263-124 * P
1983 5-4 .556 168-144 *
1982 3-6 .333 113-159
1981 4-5 .444 89-120
1980 6-5 .545 194-159 * P
1979 4-5 .444 117-156
1978 2-7 .222 56-161
1977 1-8 .111 50-188
1976 3-5 .375 62-120
1975 4-4 .500 151-122
237-192 .552 23 of 44
   
RECORDS vs. OPPONENTS G W-L PCT. LAST
MEETING
Fargo South 47 17-30 .362 2018
Fargo North 44 25-19 .568 2018
Grand Forks Red River 43 22-21 .512 2018
Grand Forks Central 42 29-13 .690 2018
Bismarck 40 11-29 .275 2018
Fargo Shanley Catholic 33 16-17 .485 2008
Jamestown 30 20-10 .667 2009
Wahpeton 29 18-11 .621 2008
Devils Lake 19 17-2 .895 2016
Minot 19 11-8 .579 2018
Bismarck Century 15 5-10 .333 2016
Mandan 13 10-3 .769 2009
Crookston (MN) 9 1-8 .111 1983
Fargo Davies 9 5-4 .556 2018
Dickinson 6 4-2 .667 2009
Valley City 6 6-0 1.000 1994
Bismarck St. Mary's Central 5 3-2 .600 1996
West Fargo Sheyenne 5 4-1 .800 2018
Bismarck Legacy 4 4-0 1.000 2018
Williston 3 3-0 1.000 2012
Grafton 2 2-0 1.000 1976
Moorhead (MN) 2 1-1 .500 1996
Wheaton (MN) 2 2-0 1.000 1976
Belcourt Turtle Mountain 1 1-0 1.000 2007
Mahnomen (MN) 1 0-1 .000 1990
TOTALS 237-192 .552
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Mandan 0-0
Sep 06 Bismarck Century 0-0
Sep 13 Fargo North 0-0 AAA - East
Sep 20 Fargo South 0-0 AAA - East
Sep 27 West Fargo Sheyenne 0-0 AAA - East
Oct 04 Grand Forks Red River 0-0 AAA - East
Oct 11 Fargo Davies 0-0 AAA - East
Oct 18 Fargo Shanley Catholic 0-0 AAA - East
Oct 25 Grand Forks Central 0-0 AAA - East
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Minot L 0-6
Aug 31 Bismarck L 8-48
Sep 07 West Fargo Sheyenne L 0-12 AAA - East
Sep 14 Bismarck Legacy W 40-20
Sep 21 Grand Forks Red River L 8-16 AAA - East
Sep 28 Fargo North L 22-26 AAA - East
Oct 05 Fargo South L 6-14 AAA - East
Oct 12   Grand Forks Central W 32-13 AAA - East
Oct 19 Fargo Davies L 28-42 AAA - East
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Minot W 36-20
Sep 01 Bismarck W 41-0
Sep 08 West Fargo Sheyenne W 49-14 AAA - East
Sep 15 Bismarck Legacy W 39-7
Sep 22 Grand Forks Red River W 35-12 AAA - East
Sep 29 Fargo North W 42-7 AAA - East
Oct 06 Fargo South W 39-7 AAA - East
Oct 13 Grand Forks Central W 34-0 AAA - East
Oct 20 Fargo Davies W 48-8 AAA - East
Oct 27 Bismarck Legacy W 49-7 Class AAA Quarterfinal
Nov 03 Bismarck W 29-22 Class AAA Semifinal
Nov 10 Minot W 56-28 Class AAA Final
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Minot W 41-20
Sep 02 Bismarck Century W 19-16
Sep 09 Fargo South W 34-6 AAA - East
Sep 16 West Fargo Sheyenne W 26-0 AAA - East
Sep 23 Grand Forks Red River W 41-8 AAA - East
Sep 30 Fargo North W 33-0 AAA - East
Oct 07 Grand Forks Central W 31-7 AAA - East
Oct 14 Fargo Davies W 40-15 AAA - East
Oct 21 Devils Lake W 42-7 AAA - East
Oct 28 Bismarck Legacy W 41-6 Class AAA Quarterfinal
Nov 04 Bismarck Century L 28-30 Class AAA Semifinal
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Minot L 12-20
Sep 04 Bismarck L 18-25
Sep 11 West Fargo Sheyenne W 30-0 AAA - East
Sep 18 Grand Forks Red River W 36-21 AAA - East
Sep 25 Fargo North W 42-0 AAA - East
Oct 02 Grand Forks Central W 42-2 AAA - East
Oct 09 Fargo Davies W 40-13 AAA - East
Oct 16 Devils Lake W 48-14 AAA - East
Oct 23 Fargo South W 44-0 AAA - East
Oct 30 Bismarck W 27-10 Class AAA Quarterfinal
Nov 06 Bismarck Century L 25-28 Class AAA Semifinal
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Minot L 12-20
Sep 05 Bismarck L 14-21
Sep 12 West Fargo Sheyenne W 34-14 AAA - East
Sep 19 Grand Forks Red River W 37-7 AAA - East
Sep 26 Fargo North W 33-0 AAA - East
Oct 03 Grand Forks Central W 57-0 AAA - East
Oct 10 Fargo Davies L 13-14 AAA - East
Oct 17 Devils Lake W 41-0 AAA - East
Oct 24 Fargo South W 44-10 AAA - East
Oct 31 Minot L 8-24 Class AAA Quarterfinal
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Minot L 0-27
Sep 06 Bismarck L 14-31
Sep 13 Fargo North W 40-12 AAA - East
Sep 20 Grand Forks Central W 32-6 AAA - East
Sep 27 Devils Lake W 34-20 AAA - East
Oct 04 Bismarck Century C
Oct 11 Fargo South W 14-7 AAA - East
Oct 18 Grand Forks Red River L 14-15 AAA - East
Oct 25 Fargo Davies L 20-21 AAA - East
Nov 01 Bismarck L 21-34 Class AAA Quarterfinal
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Bismarck L 0-29
Aug 31 Bismarck Century L 15-29
Sep 07 Fargo Davies W 41-7 AAA - East
Sep 14 Williston W 53-0
Sep 21 Grand Forks Red River W 27-0 AAA - East
Sep 28 Fargo South L 21-35 AAA - East
Oct 05 Fargo North W 24-0 AAA - East
Oct 12 Devils Lake W 52-6 AAA - East
Oct 19 Grand Forks Central W 44-6 AAA - East
Oct 26 Minot W 21-14 Class AAA Quarterfinal
Nov 02 Bismarck L 8-22 Class AAA Semifinal
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Bismarck L 13-54
Sep 02 Bismarck Century L 12-20
Sep 09 Fargo Davies L 35-41 AAA - East
Sep 16 Williston W 28-18
Sep 23 Grand Forks Red River L 8-19 AAA - East
Sep 30 Fargo South L 20-23 AAA - East
Oct 07 Fargo North W 21-14 AAA - East
Oct 14 Devils Lake L 7-14 AAA - East
Oct 21 Grand Forks Central W 19-8 AAA - East
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Bismarck W 6-0
Sep 03 Bismarck Century L 14-15
Sep 10 Fargo Davies W 42-7 AAA - East
Sep 17 Williston W 47-0
Sep 24 Grand Forks Red River W 27-7 AAA - East
Oct 01 Fargo South W 25-21 AAA - East
Oct 08 Fargo North W 20-18 AAA - East
Oct 15 open
Oct 22 Grand Forks Central W 42-0 AAA - East
Oct 29 Mandan W 24-15 Class AAA Quarterfinal
Nov 05 Bismarck L 20-24 Class AAA Semifinal
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Mandan L 28-36
Sep 04 Bismarck Century L 13-21
Sep 11 Dickinson W 28-3
Sep 18 Minot W 22-20
Sep 25 Fargo South L 17-19 AAA - East
Oct 02 Grand Forks Red River W 35-14 AAA - East
Oct 09 Fargo North W 28-13 AAA - East
Oct 16 Grand Forks Central W 28-0 AAA - East
Oct 23 Jamestown W 34-20 AAA - East
Oct 30 Minot W 31-27 Class AAA Quarterfinal
Nov 06 Bismarck L 14-42 Class AAA Semifinal
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Mandan W 28-6
Sep 05 Bismarck W 22-15
Sep 12 Grand Forks Red River W 20-13 AAA - East
Sep 19 Fargo Shanley Catholic W 24-0 AAA - East
Sep 26 Wahpeton L 6-9 AAA - East
Oct 03 Grand Forks Central W 28-14 AAA - East
Oct 10 Fargo South L 26-35 AAA - East
Oct 17 Fargo North L 14-28 AAA - East
Oct 24 open
Oct 28 Fargo Shanley Catholic W 35-8 Class AAA Play-In
Oct 31 Bismarck L 14-42 Class AAA Quarterfinal
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Mandan W 34-0
Aug 31 Bismarck L 16-22
Sep 07 Grand Forks Red River W 37-6 AAA - East
Sep 14 Fargo Shanley Catholic W 32-0 AAA - East
Sep 21 Wahpeton W 34-8 AAA - East
Sep 28 Grand Forks Central L 15-31 AAA - East
Oct 05 Fargo South L 0-21 AAA - East
Oct 12 Fargo North W 35-21 AAA - East
Oct 19 Belcourt Turtle Mountain W 48-6 AAA - East
Oct 26 Bismarck Century L 14-32 Class AAA Quarterfinal
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Bismarck Century W 12-10
Sep 01 Dickinson L 12-21
Sep 08 Devils Lake W 41-0 AAA - East
Sep 15 Grand Forks Red River W 14-13 AAA - East
Sep 22 Fargo Shanley Catholic W 44-0 AAA - East
Sep 29 Wahpeton L 20-29 AAA - East
Oct 06 Grand Forks Central W 42-12 AAA - East
Oct 13 Fargo South L 10-35 AAA - East
Oct 20 Fargo North W 42-7 AAA - East
Oct 27 Bismarck L 21-28 Class AAA Quarterfinal
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Bismarck Century W 20-14
Sep 02 Dickinson W 28-0
Sep 09 Devils Lake W 20-13 AAA - East
Sep 16 Grand Forks Red River W 38-19 AAA - East
Sep 23 Fargo Shanley Catholic W 25-8 AAA - East
Sep 30 Wahpeton L 10-14 AAA - East
Oct 07 Grand Forks Central L 17-33 AAA - East
Oct 14 Fargo South L 0-24 AAA - East
Oct 21 Fargo North W 40-13 AAA - East
Oct 28 Minot L 9-12 Class AAA Quarterfinal
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Bismarck Century L 18-21
Sep 03 Jamestown W 44-22
Sep 10 Fargo North W 38-17 AAA - East
Sep 17 Devils Lake W 47-8 AAA - East
Sep 24 Grand Forks Red River W 35-0 AAA - East
Oct 01 Fargo Shanley Catholic W 6-0 AAA - East
Oct 08 Wahpeton W 12-8 AAA - East
Oct 15 Grand Forks Central L 6-10 AAA - East
Oct 22 Fargo South L 21-28 AAA - East
Oct 29 Minot W 21-20 Class AAA Quarterfinal
Nov 05 Fargo South L 6-21 Class AAA Semifinal
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Jamestown W 29-7
Sep 05 Bismarck Century W 41-0
Sep 12 Fargo North W 46-6 AAA - East
Sep 19 Devils Lake W 55-0 AAA - East
Sep 26 Grand Forks Red River W 47-28 AAA - East
Oct 03 Fargo Shanley Catholic W 27-0 AAA - East
Oct 10 Wahpeton W 55-6 AAA - East
Oct 17 Grand Forks Central W 38-7 AAA - East
Oct 24 Fargo South W 24-0 AAA - East
Oct 31 Jamestown W 57-6 Class AAA Quarterfinal
Nov 07 Bismarck Century W 44-28 Class AAA Semifinal
Nov 14 Bismarck W 45-21 Class AAA Final
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Bismarck L 12-21
Sep 06 Dickinson W 13-8
Sep 13 Fargo South W 23-0 AAA - East
Sep 20 Fargo North W 40-14 AAA - East
Sep 27 Devils Lake W 23-0 AAA - East
Oct 04 Grand Forks Red River W 27-0 AAA - East
Oct 11 Fargo Shanley Catholic W 39-0 AAA - East
Oct 18 Wahpeton W 41-20 AAA - East
Oct 25 Grand Forks Central W 42-21 AAA - East
Nov 01 Bismarck W 55-33 Class AAA Quarterfinal
Nov 08 Fargo South W 34-6 Class AAA Semifinal
Nov 15 Minot W 51-14 Class AAA Final
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Dickinson L 6-16
Aug 31 Bismarck L 0-35
Sep 07 Fargo South L 0-7 AAA - East
Sep 14 Fargo North L 0-23 AAA - East
Sep 21 Devils Lake W 22-6 AAA - East
Sep 28 Grand Forks Red River L 20-29 AAA - East
Oct 05 Fargo Shanley Catholic L 14-15 AAA - East
Oct 12 Wahpeton L 24-36 AAA - East
Oct 19 Grand Forks Central W 31-12 AAA - East
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Mandan W 23-6
Sep 01 Jamestown L 13-14
Sep 08 Grand Forks Central L 7-19 AAA - East
Sep 15 Fargo South L 6-17 AAA - East
Sep 22 Fargo North W 12-8 AAA - East
Sep 29 Devils Lake W 17-8 AAA - East
Oct 06 Grand Forks Red River L 14-20 AAA - East
Oct 13 Fargo Shanley Catholic L 18-20 AAA - East
Oct 20 Wahpeton L 0-6 AAA - East
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Mandan W 35-0
Sep 03 Jamestown W 22-6
Sep 10 Grand Forks Central W 35-14 AAA - East
Sep 17 Fargo South W 36-0 AAA - East
Sep 24 Fargo North W 35-8 AAA - East
Oct 01 Devils Lake W 18-14 AAA - East
Oct 08 Grand Forks Red River W 30-0 AAA - East
Oct 15 Fargo Shanley Catholic W 39-0 AAA - East
Oct 22 Wahpeton W 21-0 AAA - East
Oct 29 Jamestown W 14-6 Class AAA Quarterfinal
Nov 05 Dickinson W 42-16 Class AAA Semifinal
Nov 12 Minot W 24-14 Class AAA Final
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Mandan W 35-14
Sep 04 Jamestown W 20-0
Sep 11 Wahpeton W 8-6 AAA - East
Sep 18 Grand Forks Central W 40-0 AAA - East
Sep 25 Fargo South W 32-0 AAA - East
Oct 02 Fargo North W 34-14 AAA - East
Oct 09 Devils Lake W 28-0 AAA - East
Oct 16 Grand Forks Red River W 34-16 AAA - East
Oct 23 Fargo Shanley Catholic W 51-17 AAA - East
Oct 30 Minot W 22-0 Class AAA Quarterfinal
Nov 06 Bismarck W 22-19 Class AAA Semifinal
Nov 13 Wahpeton W 12-7 Class AAA Final
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Mandan W 28-13
Sep 05 Jamestown W 22-6
Sep 12 Wahpeton W 26-18 AAA - East
Sep 19 Grand Forks Central W 20-14 AAA - East
Sep 26 Fargo South W 21-13 AAA - East
Oct 03 Fargo North L 12-22 AAA - East
Oct 10 Devils Lake W 14-0 AAA - East
Oct 17 Grand Forks Red River W 14-6 AAA - East
Oct 24 Fargo Shanley Catholic W 20-14 AAA - East
Oct 31 Minot L 22-28 Class AAA Quarterfinal
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 open
Sep 06 Moorhead (MN) W 12-7
Sep 13 Grand Forks Central L 6-36 Eastern-Dakota
Sep 20 Fargo South L 6-31 Eastern-Dakota
Sep 27 Fargo North W 6-0 Eastern-Dakota
Oct 04 Fargo Shanley Catholic L 0-6 Eastern-Dakota
Oct 11 Devils Lake W 31-0 Eastern-Dakota
Oct 18 Jamestown W 14-6 Eastern-Dakota
Oct 25 Wahpeton W 23-20 Eastern-Dakota
Oct 29 Bismarck St. Mary's Central L 6-28 Class A First Round
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Sep 01 Moorhead (MN) L 6-26
Sep 08 Grand Forks Central L 0-17 Eastern-Dakota
Sep 15 Fargo South L 0-34 Eastern-Dakota
Sep 22 Fargo North L 12-14 Eastern-Dakota
Sep 29 Fargo Shanley Catholic L 22-28 Eastern-Dakota
Oct 06 Devils Lake L 0-13 Eastern-Dakota
Oct 13 Jamestown L 6-7 Eastern-Dakota
Oct 20 Wahpeton L 21-34 Eastern-Dakota
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Sep 02 Bismarck St. Mary's Central L 8-13
Sep 09 Valley City W 28-8 Eastern-Dakota
Sep 16 Grand Forks Red River L 6-17 Eastern-Dakota
Sep 23 Jamestown L 6-28 Eastern-Dakota
Sep 30 Fargo Shanley Catholic L 8-27 Eastern-Dakota
Oct 07 Fargo North L 18-21 Eastern-Dakota
Oct 14 Fargo South L 12-43 Eastern-Dakota
Oct 21 Wahpeton L 6-26 Eastern-Dakota
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Sep 03 Bismarck St. Mary's Central W 14-13
Sep 10 Valley City W 30-8 Eastern-Dakota
Sep 17 Grand Forks Red River W 24-14 Eastern-Dakota
Sep 24 Jamestown W 22-8 Eastern-Dakota
Oct 01 Fargo Shanley Catholic W 14-7 Eastern-Dakota
Oct 08 Fargo North W 26-0 Eastern-Dakota
Oct 15 Fargo South W 16-8 Eastern-Dakota
Oct 22 Wahpeton W 28-25 Eastern-Dakota
Oct 29 Minot W 22-6 Class A Quarterfinal
Nov 05 Bismarck St. Mary's Central W 28-0 Class A Semifinal
Nov 12 Fargo South W 6-2 Class A Final
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 open
Sep 04 Bismarck L 6-21
Sep 11 Grand Forks Central L 20-23 Eastern-Dakota
Sep 18 Fargo South L 20-35 Eastern-Dakota
Sep 25 Fargo Shanley Catholic W 38-20 Eastern-Dakota
Oct 02 Jamestown W 12-7 Eastern-Dakota
Oct 09 Fargo North W 32-10 Eastern-Dakota
Oct 16 Grand Forks Red River L 44-46 Eastern-Dakota
Oct 23 Valley City W 44-41
Oct 27 Devils Lake W 26-21 Class A First Round
Oct 30 Bismarck L 0-29 Class A Quarterfinal
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 30 Bismarck L 6-22
Sep 06 Grand Forks Central L 0-14 Eastern-Dakota
Sep 13 Fargo South L 12-26 Eastern-Dakota
Sep 20 Fargo Shanley Catholic W 20-0 Eastern-Dakota
Sep 27 Jamestown W 14-0 Eastern-Dakota
Oct 04 Fargo North W 28-20 Eastern-Dakota
Oct 11 Grand Forks Red River W 28-21 Eastern-Dakota
Oct 18 Valley City W 32-0
Oct 22 Grand Forks Red River L 28-30 Class A First Round
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 31 Mahnomen (MN) L 0-19
Sep 07 Fargo South L 0-55 Eastern-Dakota
Sep 14 Fargo Shanley Catholic W 7-6 Eastern-Dakota
Sep 21 Grand Forks Red River L 6-13 Eastern-Dakota
Sep 28 Jamestown W 6-0 Eastern-Dakota
Oct 05 Fargo North L 0-7 Eastern-Dakota
Oct 12 Valley City W 29-6
Oct 19 Grand Forks Central L 13-21 Eastern-Dakota
Oct 26 Jamestown L 6-29 Class A First Round
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Mandan L 6-33
Sep 01 Bismarck L 0-20
Sep 08 Fargo Shanley Catholic L 0-24 Eastern-Dakota
Sep 15 Grand Forks Red River L 6-65 Eastern-Dakota
Sep 22 Jamestown L 6-7 Eastern-Dakota
Sep 29 Fargo North L 12-34 Eastern-Dakota
Oct 06 open
Oct 13 Grand Forks Central L 0-21 Eastern-Dakota
Oct 20 Fargo South L 0-40 Eastern-Dakota
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Mandan L 0-13
Sep 02 Bismarck L 0-45
Sep 09 Grand Forks Red River L 13-35 Eastern-Dakota
Sep 16 Jamestown L 0-33 Eastern-Dakota
Sep 23 Fargo North L 0-21 Eastern-Dakota
Sep 30 Wahpeton L 24-32 Eastern-Dakota
Oct 07 Grand Forks Central L 0-21 Eastern-Dakota
Oct 14 Fargo South L 0-41 Eastern-Dakota
Oct 21 Fargo Shanley Catholic L 0-41 Eastern-Dakota
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Mandan W 13-0
Sep 04 Bismarck L 6-7
Sep 11 Jamestown W 35-0 Eastern-Dakota
Sep 18 Fargo North L 12-15 Eastern-Dakota
Sep 25 Wahpeton L 8-13 Eastern-Dakota
Oct 02 Grand Forks Central L 14-31 Eastern-Dakota
Oct 09 Fargo South L 6-34 Eastern-Dakota
Oct 16 Fargo Shanley Catholic L 7-17 Eastern-Dakota
Oct 23 Grand Forks Red River L 0-47 Eastern-Dakota
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Mandan W 6-0
Sep 05 Bismarck L 6-21
Sep 12 Fargo North L 6-21 Eastern-Dakota
Sep 19 Wahpeton W 33-6 Eastern-Dakota
Sep 26 Grand Forks Central W 40-6 Eastern-Dakota
Oct 03 Fargo South L 0-42 Eastern-Dakota
Oct 10 Fargo Shanley Catholic L 14-19 Eastern-Dakota
Oct 17 Grand Forks Red River W 13-6 Eastern-Dakota
Oct 24 Jamestown L 14-16 Eastern-Dakota
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Mandan W 12-6
Aug 30 Bismarck L 6-24
Sep 06 Wahpeton W 28-0 Eastern-Dakota
Sep 13 Grand Forks Central L 0-3 Eastern-Dakota
Sep 20 Fargo South L 6-21 Eastern-Dakota
Sep 27 Fargo Shanley Catholic L 0-6 Eastern-Dakota
Oct 04 Grand Forks Red River W 6-3 Eastern-Dakota
Oct 11 Jamestown W 24-21 Eastern-Dakota
Oct 18 Fargo North L 6-21 Eastern-Dakota
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 open
Sep 07 Bismarck L 28-44
Sep 14 Grand Forks Central W 32-7 Eastern-Dakota
Sep 21 Fargo South W 14-7 Eastern-Dakota
Sep 28 Fargo Shanley Catholic W 16-0 Eastern-Dakota
Oct 05 Grand Forks Red River L 28-34 Eastern-Dakota
Oct 12 Jamestown W 27-0 Eastern-Dakota
Oct 19 Fargo North W 34-13 Eastern-Dakota
Oct 26 Wahpeton W 44-0 Eastern-Dakota
Oct 30 Bismarck St. Mary's Central W 28-0 Class A Quarterfinal
Nov 02 Bismarck L 12-19 Class A Semifinal
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Crookston (MN) W 37-6
Sep 09 Bismarck W 14-7
Sep 16 Fargo South L 6-13 Eastern-Dakota
Sep 23 Fargo Shanley Catholic L 11-49 Eastern-Dakota
Sep 30 Grand Forks Red River L 15-16 Eastern-Dakota
Oct 07 Jamestown W 24-13 Eastern-Dakota
Oct 14 Fargo North L 14-21 Eastern-Dakota
Oct 21 Wahpeton W 34-7 Eastern-Dakota
Oct 28 Grand Forks Central W 13-12 Eastern-Dakota
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Crookston (MN) L 6-10
Sep 10 Bismarck L 17-18
Sep 17 Fargo South L 7-40 Eastern-Dakota
Sep 24 Fargo Shanley Catholic L 0-31 Eastern-Dakota
Oct 01 Grand Forks Red River L 0-27 Eastern-Dakota
Oct 08 Jamestown W 7-0 Eastern-Dakota
Oct 15 Fargo North L 7-14 Eastern-Dakota
Oct 22 Wahpeton W 48-0 Eastern-Dakota
Oct 29 Grand Forks Central W 21-19 Eastern-Dakota
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Crookston (MN) L 14-26
Sep 11 Bismarck W 13-3
Sep 18 Fargo Shanley Catholic L 7-24 Eastern-Dakota
Sep 25 Grand Forks Red River L 0-21 Eastern-Dakota
Oct 02 Jamestown L 0-6 Eastern-Dakota
Oct 09 Fargo North W 13-7 Eastern-Dakota
Oct 16 Wahpeton W 14-13 Eastern-Dakota
Oct 23 Grand Forks Central W 21-6 Eastern-Dakota
Oct 30 Fargo South L 7-14 Eastern-Dakota
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Crookston (MN) L 18-29
Sep 05 Bismarck L 17-28
Sep 12 Fargo Shanley Catholic L 0-7 Eastern-Dakota
Sep 19 Grand Forks Red River W 14-7 Eastern-Dakota
Sep 26 Jamestown L 20-21 Eastern-Dakota
Oct 03 Fargo North W 24-13 Eastern-Dakota
Oct 10 Wahpeton W 47-0 Eastern-Dakota
Oct 17 Grand Forks Central W 13-8 Eastern-Dakota
Oct 24 Fargo South W 14-13 Eastern-Dakota
Oct 28 Valley City W 27-6 Class A Quarterfinal
Oct 31 Minot L 0-27 Class A Semifinal
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Crookston (MN) L 12-14
Sep 07 Bismarck W 22-21
Sep 14 Grand Forks Red River L 7-12 Eastern-Dakota
Sep 21 Jamestown W 9-6 Eastern-Dakota
Sep 28 Fargo North L 7-30 Eastern-Dakota
Oct 05 Wahpeton W 20-18 Eastern-Dakota
Oct 12 Grand Forks Central W 27-8 Eastern-Dakota
Oct 19 Fargo South L 0-20 Eastern-Dakota
Oct 26 Fargo Shanley Catholic L 13-27 Eastern-Dakota
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Crookston (MN) L 6-26
Sep 08 Fargo Shanley Catholic L 6-27 Eastern-Dakota
Sep 15 Grand Forks Red River L 7-13 Eastern-Dakota
Sep 22 Jamestown W 6-0 Eastern-Dakota
Sep 29 Fargo North L 7-30 Eastern-Dakota
Oct 06 Wahpeton L 7-8 Eastern-Dakota
Oct 13 Grand Forks Central W 10-6 Eastern-Dakota
Oct 20 Fargo South L 0-30 Eastern-Dakota
Oct 27 Bismarck L 7-21
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Crookston (MN) L 7-16
Sep 09 Fargo Shanley Catholic L 0-51 Eastern-Dakota
Sep 16 Grand Forks Red River L 9-35 Eastern-Dakota
Sep 23 Jamestown L 0-9 Eastern-Dakota
Sep 30 Fargo North L 0-19 Eastern-Dakota
Oct 07 Wahpeton L 6-24 Eastern-Dakota
Oct 14 Grand Forks Central W 19-7 Eastern-Dakota
Oct 21 Fargo South L 3-14 Eastern-Dakota
Oct 28 Bismarck L 6-13
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Grand Forks Central W 7-6
Sep 10 Grafton W 6-3
Sep 17 Crookston (MN) L 6-12
Sep 24 Grand Forks Red River L 3-6
Oct 01 Fargo North L 7-37
Oct 08 Wheaton (MN) W 27-0
Oct 15 open
Oct 22 Fargo South L 0-42
Oct 29 Bismarck Century L 6-14
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Grand Forks Central W 20-3
Sep 05 Grafton W 40-0
Sep 12 Crookston (MN) L 0-28
Sep 19 Grand Forks Red River L 14-21
Sep 26 Fargo North L 14-40
Oct 03 Wheaton (MN) W 36-7
Oct 10 open
Oct 17 Fargo South W 14-3
Oct 24 Bismarck Century L 13-20