GARRISON TROOPERS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 1-2 .333 54-106
2018 0-7 .000 0-14
2017 1-7 .125 38-268
2016 1-7 .125 121-330
2015 1-7 .125 144-365
2014 3-5 .375 142-248
2013 3-5 .375 163-256
2012 1-8 .111 58-371
2011 1-8 .111 91-389
2010 1-7 .125 40-345
2009 1-7 .125 87-267
2008 1-7 .125 75-264
2007 1-7 .125 71-302
2006 1-7 .125 50-340
2005 3-5 .375 80-187
2004 2-6 .250 93-199
2003 2-6 .250 85-229
2002 1-7 .125 114-272
2001 3-5 .375 48-216
2000 3-6 .333 52-148
1999 4-6 .400 113-177 P
1998 2-7 .222 95-266
1997 6-5 .545 101-155 * P
1996 5-4 .556 95-110 * P
1995 2-6 .250 30-104
1994 3-6 .333 79-167
1993 2-7 .222 122-204
1992 4-5 .444 87-121
1991 5-4 .556 130-121 *
1990 2-5 .286 88-115
1989 3-6 .333 159-224
1988 5-4 .556 225-160 *
1987 5-3 .625 111-108 *
1986 3-5 .375 119-180
1985 0-8 .000 61-225
1984 6-3 .667 212-142 * P
1983 2-5   .286 118-136
1982 9-1 .900 290-50 * P
1981 6-2 .750 123-76 *
1980 8-1 .889 168-43 * P
1979 7-2 .778 117-44 *
1978 9-1 .900 227-62 * P
1977 10-1 .909 347-80 * P
1976 6-3 .667 258-99 *
1975 6-3 .667 240-65 *
149-226 .397 14 of 45
   
CO-OP NAME HISTORY:
Garrison/Max Troopers   1984-????
2008-
Garrison/Max/White Shield Troopers   1999-2007
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Max Cossacks   1984-
Roseglen White Shield Warriors   1999-2007
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 30 Washburn L 6-22
Sep 06 Minot Nedrose W 40-32 A - Region 3
Sep 13 Velva L 8-52 A - Region 3
Sep 20 Kenmare 0-0 A - Region 3
Sep 27 Tioga 0-0 A - Region 3
Oct 04 Des Lacs-Burlington 0-0 A - Region 3
Oct 11 Minot South Prairie 0-0 A - Region 3
Oct 18 Minot Bishop Ryan Catholic 0-0 A - Region 3
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 no-team
Aug 24 Berthold L 0-2 F
Aug 31 no-team
Sep 07 Belfield L 0-2 F
Sep 14 Hazen L 0-2 F
Sep 21 Killdeer L 0-2 F
Sep 28 Washburn L 0-2 F
Oct 05 Bowman County L 0-2 F
Oct 12 Dickinson Trinity L 0-2 F
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Berthold W 12-0
Sep 01 Beulah L 6-50 A - Region 4
Sep 08 Belfield L 0-34 A - Region 4
Sep 15 Hazen L 8-48 A - Region 4
Sep 22 Killdeer L 0-36 A - Region 4
Sep 29 Washburn L 12-26 A - Region 4
Oct 06 Bowman County L 0-33 A - Region 4
Oct 13 Dickinson Trinity L 0-41 A - Region 4
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Velva L 0-48
Sep 02 Westhope L 13-50
Sep 09 Bottineau L 22-34
Sep 16 Hazen L 0-41 A - Region 4
Sep 23 Washburn L 20-51 A - Region 4
Sep 30 Fort Yates Standing Rock W 42-14 A - Region 4
Oct 07 Belfield L 12-36 A - Region 4
Oct 14 Killdeer L 12-54 A - Region 4
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Velva L 8-46
Sep 04 Westhope L 0-47
Sep 11 Bottineau L 36-54
Sep 18 Hazen L 12-54 A - Region 4
Sep 25 Washburn L 8-41 A - Region 4
Oct 02 Fort Yates Standing Rock W 50-0 A - Region 4
Oct 09 Belfield L 14-54 A - Region 4
Oct 16 Killdeer L 18-69 A - Region 4
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Surrey W 40-12
Sep 05 Underwood W 12-6 A - Region 4
Sep 12 Washburn L 14-39 A - Region 4
Sep 19 Belfield L 0-52 A - Region 4
Sep 26 New Salem L 8-24 A - Region 4
Oct 03 Killdeer L 8-56 A - Region 4
Oct 10 Hazen L 6-41 A - Region 4
Oct 17 Fort Yates Standing Rock W 54-18
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Surrey L 6-14
Sep 06 Underwood W 43-2 A - Region 4
Sep 13 Washburn W 18-8 A - Region 4
Sep 20 Belfield L 33-34 A - Region 4
Sep 27 New Salem L 0-56 A - Region 4
Oct 04 Killdeer L 12-71 A - Region 4
Oct 11 Hazen L 6-52 A - Region 4
Oct 18 Mandan JV W 45-19
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Elgin Grant County L 0-54
Aug 24 Washburn L 12-28
Aug 31 Stanley L 7-71 A - Region 3
Sep 07 Tioga L 7-43 A - Region 3
Sep 14 New Town W 19-16 A - Region 3
Sep 21 Watford City L 0-54 A - Region 3
Sep 28 Des Lacs-Burlington L 0-33 A - Region 3
Oct 05 Berthold L 7-40 A - Region 3
Oct 12 Velva L 6-32 A - Region 3
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Elgin Grant County L 12-56
Aug 26 Washburn L 6-26
Sep 02 Stanley L 6-69 A - Region 3
Sep 07 Tioga L 34-40 A - Region 3
Sep 14 New Town W 25-24 A - Region 3
Sep 21 Watford City L 0-35 A - Region 3
Sep 28 Des Lacs-Burlington L 8-39 A - Region 3
Oct 05 Berthold L 0-44 A - Region 3
Oct 12 Velva L 0-56 A - Region 3
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Elgin Grant County L 0-52
Sep 03 Des Lacs-Burlington L 0-27 A - Region 3
Sep 10 Berthold L 8-61 A - Region 3
Sep 17 Velva L 0-66 A - Region 3
Sep 24 Harvey L 0-52 A - Region 3
Oct 01 Stanley L 18-53 A - Region 3
Oct 08 Tioga L 0-34 A - Region 3
Oct 15 New Town W 14-0 A - Region 3
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Elgin Grant County L 0-28
Sep 04 Des Lacs-Burlington L 0-20 A - Region 3
Sep 11 Berthold L 6-39 A - Region 3
Sep 18 Velva L 6-54 A - Region 3
Sep 25 Harvey L 6-58 A - Region 3
Oct 02 Stanley L 14-27 A - Region 3
Oct 09 Tioga L 0-35 A - Region 3
Oct 16 New Town W 55-6 A - Region 3
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 New Town W 48-8
Sep 05 Velva L 0-45
Sep 12 New Rockford-Sheyenne L 13-28
Sep 19 New Salem L 6-30 A - Region 4
Sep 26 Beach L 0-32 A - Region 4
Oct 03 Stanley L 0-40 A - Region 4
Oct 10 Killdeer L 8-40 A - Region 4
Oct 17 Elgin Grant County L 0-41 A - Region 4
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 New Town W 22-8
Aug 31 Velva L 0-50
Sep 07 New Rockford-Sheyenne L 8-36
Sep 14 New Salem L 7-42 A - Region 4
Sep 21 Beach L 8-42 A - Region 4
Sep 28 Stanley L 7-33 A - Region 4
Oct 05 Killdeer L 6-43 A - Region 4
Oct 12 Elgin Grant County L 13-48 A - Region 4
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Steele-Dawson L 14-33
Sep 01 Walhalla L 0-62 A - Region 3
Sep 08 Langdon L 6-55 A - Region 3
Sep 15 Dunseith W 16-0 A - Region 3
Sep 22 New Rockford-Sheyenne L 8-34 A - Region 3
Sep 29 Velva L 0-48 A - Region 3
Oct 06 Harvey L 6-65 A - Region 3
Oct 13 Des Lacs-Burlington L 0-43 A - Region 3
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Steele-Dawson L 6-9
Sep 02 Walhalla L 7-41 A - Region 3
Sep 09 Langdon L 7-29 A - Region 3
Sep 16 Dunseith W 32-0 A - Region 3
Sep 23 New Rockford W 7-0 A - Region 3
Sep 30 Velva L 14-47 A - Region 3
Oct 07 Harvey L 0-55 A - Region 3
Oct 14 Des Lacs-Burlington W 7-6 A - Region 3
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Washburn L 0-13
Sep 03 Dunseith W 33-8 A - Region 3
Sep 10 Stanley L 0-49 A - Region 3
Sep 17 New Town W 41-13 A - Region 3
Sep 24 Kenmare L 12-13 A - Region 3
Oct 01 Velva L 0-33 A - Region 3
Oct 08 Bowman L 0-30
Oct 15 Tioga L 7-40 A - Region 3
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Washburn L 6-20
Sep 05 Dunseith W 0-0 A - Region 3 ?
Sep 12 Stanley L 0-38 A - Region 3
Sep 19 New Town W 37-21 A - Region 3
Sep 26 Kenmare L 14-40 A - Region 3
Oct 03 Velva L 14-41 A - Region 3
Oct 10 Bowman L 0-27
Oct 17 Tioga L 14-42 A - Region 3
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Washburn L 20-34
Sep 06 Stanley L 8-56 A - Region 3
Sep 13 New Town L 22-25 A - Region 3
Sep 20 Kenmare L 0-41 A - Region 3
Sep 27 Velva L 6-43 A - Region 3
Oct 04 Mohall L 18-20 A - Region 3
Oct 11 Tioga L 6-41 A - Region 3
Oct 15 open
Oct 18 Surrey W 34-12 A - Region 3
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Washburn L 14-53
Aug 31 New Town W 10-0 A - Region 3
Sep 07 Kenmare L 0-41 A - Region 3
Sep 14 Velva L 6-43 A - Region 3
Sep 21 Mohall L 0-46 A - Region 3
Sep 28 Tioga W 12-0 A - Region 3
Oct 05 Surrey W 0-0 A - Region 3 ?
Oct 09 open
Oct 12 Stanley L 6-33 A - Region 3
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Surrey W 0-0 ?
Sep 01 Washburn L 0-25
Sep 08 Kenmare L 0-0 A - Region 3 ?
Sep 15 Velva L 6-50 A - Region 3
Sep 22 Mohall L 0-0 A - Region 3 ?
Sep 29 Tioga L 16-20 A - Region 3
Oct 06 Surrey W 18-6 A - Region 3
Oct 10 Stanley L 0-47 A - Region 3
Oct 13 New Town W 12-0 A - Region 3
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Surrey W 32-0
Sep 03 Washburn L 0-24
Sep 10 Kenmare W 30-20 A - Region 3
Sep 17 Velva L 15-40 A - Region 3
Sep 24 Mohall L 7-19 A - Region 3
Oct 01 Tioga W 0-0 A - Region 3 ?
Oct 08 Surrey W 0-0 A - Region 3 ?
Oct 12 Stanley L 23-41 A - Region 3
Oct 15 New Town L 6-13 A - Region 3
Oct 22 Stanley L 7-39 Class A First Round
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Hazen L 0-42
Sep 04 Washburn L 8-39
Sep 11 Kenmare L 8-43 A - Region 3
Sep 18 Velva L 6-41 A - Region 3
Sep 25 Underwood W 41-14 A - Region 3
Oct 02 Tioga L 6-28 A - Region 3
Oct 06 Surrey W 6-0 A - Region 3
Oct 13 Stanley L 12-43 A - Region 3
Oct 16 New Town L 8-16 A - Region 3
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Hazen L 12-30
Sep 05 Washburn L 8-12
Sep 12 Kenmare W 22-17 A - Region 3
Sep 19 Velva L 0-30 A - Region 3
Sep 26 Underwood W 40-6 A - Region 3
Oct 03 Tioga W 0-0 A - Region 3 ?
Oct 07 Surrey W 0-0 A - Region 3 ?
Oct 10 Stanley L 7-26 A - Region 3
Oct 17 New Town W 0-0 A - Region 3 ?
Oct 24 Washburn W 12-6 Class A First Round
Oct 31 Stanley L 0-28 Class A Quarterfinal
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-36 B - Region 3
Sep 06 Velva L 7-22 B - Region 3
Sep 13 Des Lacs-Burlington W 28-0 B - Region 3
Sep 20 Watford City W 12-7 B - Region 3
Sep 27 New Town W 0-0 B - Region 3 ?
Oct 04 Stanley L 0-0 B - Region 3 ?
Oct 11 Washburn W 20-6 B - Region 3
Oct 15 open
Oct 18 Kenmare W 22-8 B - Region 3
Oct 25 Hazen L 0-31 Class B First Round
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Kenmare W 0-0 B - Region 3 ?
Sep 01 Minot Bishop Ryan Catholic L 18-26 B - Region 3
Sep 08 Velva L 6-8 B - Region 3
Sep 15 Des Lacs-Burlington L 0-6 B - Region 3
Sep 22 Watford City L 0-40 B - Region 3
Sep 29 New Town W 0-0 B - Region 3 ?
Oct 06 Stanley L 0-0 B - Region 3 ?
Oct 13 Washburn L 6-24 B - Region 3
Oct 17 open
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Des Lacs-Burlington L 8-25 B - Region 3
Sep 02 Watford City L 0-45 B - Region 3
Sep 09 New Town W 0-0 B - Region 3 ?
Sep 16 Kenmare L 0-23 B - Region 3
Sep 23 Velva L 6-18 B - Region 3
Sep 30 Tioga W 41-6 B - Region 3
Oct 07 Stanley W 12-6 B - Region 3
Oct 14 Washburn L 12-24 B - Region 3
Oct 17 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-20 B - Region 3
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Des Lacs-Burlington L 0-20 B - Region 3
Sep 03 Watford City L 6-32 B - Region 3
Sep 10 New Town W 56-8 B - Region 3
Sep 17 Kenmare L 14-29 B - Region 3
Sep 24 Velva L 0-14 B - Region 3
Oct 01 Tioga W 24-22 B - Region 3
Oct 08 Stanley L 0-0 B - Region 3 ?
Oct 12 Washburn L 8-46 B - Region 3
Oct 19 Minot Bishop Ryan Catholic L 14-33 B - Region 3
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Beach W 12-6
Sep 04 Minot Bishop Ryan Catholic L 7-28
Sep 11 Hettinger W 0-0 ?
Sep 18 Fort Yates Standing Rock L 14-16 B - Region 3
Sep 25 Center W 22-0 B - Region 3
Oct 02 Linton L 8-12 B - Region 3
Oct 09 Beulah L 0-33 B - Region 3
Oct 16 Hazen L 8-20 B - Region 3
Oct 23 Washburn W 16-6 B - Region 3
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Beach W 34-16
Sep 06 Mayville-Portland W 14-0
Sep 13 Fort Yates Standing Rock W 0-0 B - Region 3 ?
Sep 20 Center L 3-8 B - Region 3
Sep 27 Linton L 6-20 B - Region 3
Oct 04 Beulah L 20-36 B - Region 3
Oct 11 Hazen W 12-0 B - Region 3
Oct 18 Washburn W 29-6 B - Region 3
Oct 25 Dickinson Trinity L 12-35
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 New Town L 6-14
Sep 07 Killdeer L 6-8
Sep 14 Center W 33-12 B - Region 3
Sep 21 Linton L 0-35 B - Region 3
Sep 28 Beulah L 7-12 B - Region 3
Oct 05 Hazen L 0-0 B - Region 3 ?
Oct 12 Washburn W 36-34 B - Region 3
Oct 19 open
Oct 26 Fort Yates Standing Rock 0-0 B - Region 3
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 New Town W 26-0
Sep 01 Killdeer L 7-20
Sep 08 Linton L 26-34 B - Region 3
Sep 15 Beulah L 0-58 B - Region 3
Sep 22 Hazen L 12-42 B - Region 3
Sep 29 Washburn L 24-36 B - Region 3
Oct 06 Crosby Divide County L 8-22
Oct 13 Fort Yates Standing Rock W 34-6 B - Region 3
Oct 20 Center W 22-6 B - Region 3
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 New Town W 45-6
Sep 02 Fort Yates Standing Rock W 30-8
Sep 09 Beulah L 8-20 B - Region 3
Sep 16 Hazen L 12-23 B - Region 3
Sep 23 Washburn W 36-14 B - Region 3
Sep 30 Killdeer L 16-48
Oct 07 Beach W 40-7
Oct 14 Center W 36-18 B - Region 3
Oct 21 Linton L 2-16 B - Region 3
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 open
Sep 04 Fort Yates Standing Rock W 7-0
Sep 11 Hazen L 12-24 B - Region 3
Sep 18 Washburn W 22-6 B - Region 3
Sep 25 New Town W 20-0
Oct 02 Killdeer L 6-30
Oct 09 Center W 24-18 B - Region 3
Oct 16 Linton W 14-10 B - Region 3
Oct 23 Beulah L 6-20 B - Region 3
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 Des Lacs-Burlington L 14-31
Sep 12 Velva L 7-33 B - Region 2
Sep 19 Crosby Divide County W 33-6
Sep 26 Harvey L 0-40 B - Region 2
Oct 03 Center L 16-28 B - Region 2
Oct 10 Fort Yates Standing Rock W 20-6 B - Region 2
Oct 17 Beulah W 23-8 B - Region 2
Oct 24 Hazen L 6-28 B - Region 2
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Rugby L 0-35
Sep 06 Turtle Lake-Mercer L 14-18 Power-Belt
Sep 13 Fort Yates Standing Rock L 8-12 Power-Belt
Sep 20 Center L 8-22 Power-Belt
Sep 27 Washburn L 12-40 Power-Belt
Oct 04 Beulah L 6-18 Power-Belt
Oct 11 Hazen L 13-47 Power-Belt
Oct 18 Underwood L 0-33 Power-Belt
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Cavalier L 6-36
Sep 07 Fort Yates Standing Rock W 33-0 Power-Belt
Sep 14 Center W 27-6 Power-Belt
Sep 21 Washburn W 25-7 Power-Belt
Sep 28 Beulah W 13-6 Power-Belt
Oct 05 Hazen L 20-52 Power-Belt
Oct 12 Underwood W 32-13 Power-Belt
Oct 19 Turtle Lake-Mercer W 36-0 Power-Belt
Oct 23 open
Oct 26 Bowman L 20-22 Class B First Round
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Belfield W 0-0 ?
Sep 09 Center L 14-22 Power-Belt
Sep 16 Washburn L 8-32 Power-Belt
Sep 23 Beulah L 22-28 Power-Belt
Sep 30 Hazen L 0-21 Power-Belt
Oct 07 Underwood W 32-6 Power-Belt
Oct 14 Turtle Lake-Mercer W 36-0 Power-Belt
Oct 21 Fort Yates Standing Rock L 6-26 Power-Belt
Oct 25 open
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Belfield W 46-6
Sep 10 Washburn W 27-7 Power-Belt
Sep 17 Beulah W 28-0 Power-Belt
Sep 24 Hazen W 27-0 Power-Belt
Oct 01 Underwood W 46-0 Power-Belt
Oct 08 Turtle Lake-Mercer W 25-0 Power-Belt
Oct 15 Fort Yates Standing Rock W 40-6 Power-Belt
Oct 22 Center W 36-14 Power-Belt
Oct 26 open
Nov 02 Hettinger W 15-8 Class B Quarterfinal
Nov 05 Crosby Divide County L 0-9 Class B Semifinal
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Center W 15-14
Sep 11 Velva L 0-15 Northwest
Sep 18 Crosby Divide County W 14-0 Northwest
Sep 25 New Town W 20-13 Northwest
Oct 02 Stanley L 6-20 Northwest
Oct 09 Kenmare W 37-7 Northwest
Oct 16 Mohall W 28-7 Northwest
Oct 20 Tioga W 3-0 Northwest
Oct 27 open
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Beulah W 19-6
Sep 05 Killdeer W 21-6
Sep 12 open
Sep 19 ????? W 0-0 ?
Sep 26 Washburn W 47-0
Oct 03 Underwood W 47-6
Oct 10 Turtle Lake-Mercer W 14-12
Oct 17 Hazen W 20-6
Oct 24 ????? W 0-0 ?
Oct 31 Watford City L 0-7 Class B Semifinal
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Wilton W 35-12
Sep 07 Crosby Divide County W 20-6 Northwest
Sep 14 Tioga L 0-32 Northwest
Sep 21 Kenmare W 22-8 Northwest
Sep 28 Stanley W 8-0 Northwest
Oct 09   Killdeer W 6-0
Oct 12 New Town W 39-0 Northwest
Oct 16 Mohall L 0-0 Northwest ?
Oct 26 New Salem W 44-6
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Wilton W 42-0
Sep 08 Mohall W 28-0 Northwest
Sep 15 Crosby Divide County W 39-8 Northwest
Sep 22 Tioga W 28-12 Northwest
Sep 29 Kenmare W 24-0 Northwest
Oct 06 Stanley W 3-0 Northwest
Oct 10 Killdeer W 28-12
Oct 17 New Town W 7-0 Northwest
Oct 27 Velva W 21-20
Nov 03 Watford City L 7-10 Class B Semifinal
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 New Town W 32-6
Sep 09 McClusky W 30-0 Missouri-Basin
Sep 16 Velva W 48-20 Missouri-Basin
Sep 23 Fessenden W 36-12 Missouri-Basin
Sep 30 Turtle Lake-Mercer W 38-6 Missouri-Basin
Oct 07 Underwood W 42-0   Missouri-Basin
Oct 14 Wilton W 32-8 Missouri-Basin
Oct 18 Washburn W 28-0 Missouri-Basin
Oct 21 Beulah W 28-0
Oct 28 Tioga W 27-14
Nov 04 Watford City L 6-14 Class B Semifinal
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 New Town W 12-7
Sep 10 Washburn W 58-0 Missouri-Basin
Sep 17 Beulah L 14-20
Sep 24 Velva L 14-17 Missouri-Basin
Oct 01 Fessenden W 24-8 Missouri-Basin
Oct 08 Turtle Lake-Mercer W 26-6 Missouri-Basin
Oct 15 Underwood W 32-19   Missouri-Basin
Oct 22 Wilton W 64-0 Missouri-Basin
Oct 29 New Salem L 14-22
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 New Town L 0-6
Sep 05 New Salem L 6-8
Sep 12 Wilton W 20-12 Missouri-Basin
Sep 19 Washburn W 60-0 Missouri-Basin
Sep 26 Roseglen White Shield W 32-0 Missouri-Basin
Oct 03 Velva L 16-20 Missouri-Basin
Oct 10 Fessenden W 26-6 Missouri-Basin
Oct 17 Turtle Lake-Mercer W 46-7 Missouri-Basin
Oct 21 Underwood W 34-6   Missouri-Basin