RUGBY PANTHERS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 5-4 .556 158-206 * P
2017 1-7 .125 62-233
2016 0-8 .000 95-273
2015 3-5 .375 201-295
2014 9-1 .900 398-137 * P
2013 4-5 .444 204-156 P
2012 5-5 .500 217-222 P
2011 2-7 .222 141-288
2010 6-3 .667 303-156 * P
2009 5-4 .556 262-148 * P
2008 1-8 .111 110-315
2007 5-5 .500 217-130 P
2006 10-1 .909 349-128 * P
2005 9-2 .818 316-99 * P
2004 6-5 .545 233-161 * P
2003 4-6 .400 251-232 P
2002 3-6 .333 132-215
2001 8-3 .727 207-125 * P
2000 11-1 .917 371-95 * P
1999 5-5 .500 169-176 P
1998 8-4 .667 205-159 * P
1997 4-5 .444 128-175 * P
1996 4-4 .500 61-127
1995 6-3 .667 200-139 * P
1994 3-6 .333 109-163
1993 5-4 .556 160-128 *
1992 5-4 .556 102-184 *
1991 3-6 .333 114-138
1990 0-8 .000 42-150
1989 3-5 .375 71-164
1988 1-8 .111 53-242
1987 3-5 .375 75-128
1986 6-2 .750 145-108 *
1985 6-3 .667 172-88 *
1984 3-6 .333 135-207
1983 3-6 .333 89-167
1982 6-3 .668 202-133 *
1981 7-3 .700 256-88 * P
1980 6-2 .750 155-51 *
1979 8-3 .727 268-152 * P
1978 9-1 .900 287-82 * P
1977 7-2 .778 193-86 *
1976 1-8 .111 50-128
1975 6-3 .667 141-134 *
215-195 .524 23 of 44
   
RECORDS vs. OPPONENTS G W-L PCT. LAST
MEETING
Harvey 44 15-29 .341 2018
Bottineau 39 32-7 .821 2018
Grafton 36 20-15 .571 2012
Valley City 27 12-15 .444 2008
Cavalier 20 7-13 .350 2010
Langdon 20 11-9 .550 2018
Minot Bishop Ryan Catholic 20 7-13 .350 2016
Carrington 19 9-10 .474 2018
Devils Lake 17 7-10 .412 2008
Park River 14 8-6 .571 2018
Belcourt Turtle Mountain 12 9-3 .750 2012
Casselton Central Cass 12 11-1 .917 2008
Larimore 12 9-3 .750 2016
Lisbon 12 6-6 .500 2006
Dickinson Trinity 9 1-8 .111 2012
Kindred 9 7-1 .875 2018
Mayville-Portland-Clifford-Galesburg 6 4-2 .667 2002
New Rockford 6 6-0 1.000 1996
Beulah 5 4-1 .800 2012
Des Lacs-Burlington 5 1-4 .200 2018
Velva 5 1-4 .200 2014
Bismarck St. Mary's Central 4 1-3 .250 2012
Dickinson 4 0-4 .000 1987
Fargo Oak Grove Lutheran 4 3-1 .750 2008
Inkster Midway 4 3-1 .750 2010
Northwood 4 4-0 1.000 2010
Fargo South 3 0-3 .000 1979
Kenmare 3 1-2 .333 1990
Tioga 3 2-0 1.000 2014
Watford City 3 1-2 .333 2006
Berthold 2 1-1 .500 2014
Cooperstown Griggs County Central 2 2-0 1.000 2018
East Grand Forks (MN) 2 0-2 .000 1982
Hunter Northern Cass 2 0-2 .000 2016
Lakota 2 1-1 .500 2016
Mayville-Portland 2 2-0 1.000 1986
Rolla 2 1-1 .500 2010
Surrey 2 2-0 1.000 2014
Westhope 2 1-1 .500 2018
Williston 2 0-2 .000 1984
Bismarck Century 1 0-1 .000 1981
Fargo Shanley Catholic 1 0-1 .000 2012
Garrison 1 1-0 1.000 1985
Hazen 1 0-1 .000 2013
Killdeer 1 0-1 .000 2014
LaMoure 1 0-1 .000 1995
Milnor 1 0-1 .000 2010
Minot 1 1-0 1.000 1979
New Salem 1 1-0 1.000 2014
New Town 1 0-1 .000 1990
Oakes 1 0-1 .000 2009
Stanley 1 0-1 .000 1990
TOTALS 215-195 .524
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Minot Nedrose 0-0
Aug 30 Des Lacs-Burlington 0-0
Sep 06 Harvey 0-0 A - Region 2
Sep 13 Langdon 0-0 A - Region 2
Sep 20 Grafton 0-0 A - Region 2
Sep 27 Park River 0-0 A - Region 2
Oct 04 Carrington 0-0 A - Region 2
Oct 11 Westhope 0-0 A - Region 2
Oct 18 Bottineau 0-0 A - Region 2
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Des Lacs-Burlington L 14-16
Aug 31 Langdon L 6-52 A - Region 2
Sep 07 Cooperstown Griggs County Central W 12-0 A - Region 2
Sep 14 Park River W 34-6 A - Region 2
Sep 21 Carrington L 12-48 A - Region 2
Sep 28 Westhope W 38-6 A - Region 2
Oct 05 Bottineau W 24-22 A - Region 2
Oct 12 Harvey W 12-8 A - Region 2
Oct 19 Kindred L 6-48 Class A First Round
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Des Lacs-Burlington L 0-20
Sep 01 Langdon L 0-58 A - Region 2
Sep 08 Cooperstown Griggs County Central W 30-0 A - Region 2
Sep 15 Park River L 0-30 A - Region 2
Sep 22 Carrington L 8-48 A - Region 2
Sep 29 Westhope L 18-39 A - Region 2
Oct 06 Bottineau L 6-8 A - Region 2
Oct 13 Harvey L 0-30 A - Region 2
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-48
Sep 02 Carrington L 8-12
Sep 09 Hunter Northern Cass L 0-20
Sep 16 Langdon L 20-24 A - Region 2
Sep 23 Lakota L 24-34 A - Region 2
Sep 30 Park River L 18-42 A - Region 2
Oct 07 Harvey L 6-42 A - Region 2
Oct 14 Larimore L 13-51 A - Region 2
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Minot Bishop Ryan Catholic W 55-27
Sep 04 Carrington L 6-69
Sep 11 Hunter Northern Cass L 26-27
Sep 18 Langdon W 60-30 A - Region 2
Sep 25 Lakota W 42-20 A - Region 2
Oct 02 Park River L 6-61 A - Region 2
Oct 09 Harvey L 0-30 A - Region 2
Oct 16 Larimore L 6-31 A - Region 2
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Larimore W 42-28
Sep 05 Tioga W 56-6 A - Region 3
Sep 12 Harvey W 30-24 A - Region 3
Sep 19 Bottineau W 53-0 A - Region 3
Sep 26 Berthold W 39-9 A - Region 3
Oct 03 Velva W 35-14 A - Region 3
Oct 10 Surrey W 46-0 A - Region 3
Oct 17 Des Lacs-Burlington W 28-6 A - Region 3
Oct 24 New Salem W 49-2 Class A First Round
Oct 31 Killdeer L 20-48 Class A Quarterfinal
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Larimore L 7-13
Sep 06 Tioga W 28-0 A - Region 3
Sep 13 Harvey W 21-12 A - Region 3
Sep 20 Bottineau W 48-12 A - Region 3
Sep 27 Berthold L 13-20 A - Region 3
Oct 04 Velva L 6-28 A - Region 3
Oct 11 Surrey W 54-8 A - Region 3
Oct 18 Des Lacs-Burlington L 6-15 A - Region 3
Oct 25 Hazen L 21-48 Class A First Round
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Harvey W 20-19
Aug 31 Grafton L 6-20
Sep 07 Beulah L 15-40 AA - West
Sep 14 Bottineau W 34-6 AA - West
Sep 21 Dickinson Trinity W 45-33 AA - West
Sep 28 Belcourt Turtle Mountain W 37-0 AA - West
Oct 05 Bismarck St. Mary's Central W 26-7 AA - West
Oct 12 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-28 AA - West
Oct 19 Carrington L 14-23 AA - West
Oct 26 Fargo Shanley Catholic L 20-46 Class AA Quarterfinal
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Harvey L 6-38
Sep 02 Grafton L 7-38
Sep 09 Beulah W 31-28 AA - West
Sep 16 Bottineau L 0-38 AA - West
Sep 23 Dickinson Trinity L 14-28 AA - West
Sep 30 Belcourt Turtle Mountain W 43-25 AA - West
Oct 07 Bismarck St. Mary's Central L 13-41 AA - West
Oct 14 Minot Bishop Ryan Catholic L 21-24 AA - West
Oct 21 Carrington L 6-28 AA - West
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Harvey L 21-22
Sep 03 Rolla W 46-19 A - Region 2
Sep 10 Cavalier L 14-44 A - Region 2
Sep 17 Inkster Midway W 52-7 A - Region 2
Sep 24 Langdon W 34-14 A - Region 2
Oct 01 Park River W 34-6 A - Region 2
Oct 08 Northwood W 55-16 A - Region 2
Oct 15 Larimore W 33-0 A - Region 2
Oct 22 Milnor L 14-28 Class A First Round
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Harvey L 12-24
Sep 04 Rolla L 12-20 A - Region 2
Sep 11 Cavalier W 35-12 A - Region 2
Sep 18 Inkster Midway W 55-0 A - Region 2
Sep 25 Langdon L 37-42 A - Region 2
Oct 02 Park River W 35-0 A - Region 2
Oct 09 Northwood W 33-0 A - Region 2
Oct 16 Larimore W 38-24 A - Region 2
Oct 23 Oakes L 6-26 Class A First Round
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Harvey L 14-39
Sep 05 Minot Bishop Ryan Catholic W 35-27
Sep 12 Carrington L 6-27 AA - East
Sep 19 Grafton L 0-35 AA - East
Sep 26 Fargo Oak Grove Lutheran L 7-42 AA - East
Oct 03 Valley City L 14-34 AA - East
Oct 10 Casselton Central Cass L 14-30 AA - East
Oct 17 Devils Lake L 20-48 AA - East
Oct 24 Bottineau L 0-33 AA - East
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Harvey L 14-19
Aug 31 Minot Bishop Ryan Catholic L 13-20
Sep 07 Carrington W 39-0 AA - East
Sep 14 Grafton L 12-16 AA - East
Sep 21 Fargo Oak Grove Lutheran W 20-7 AA - East
Sep 28 Valley City W 16-6 AA - East
Oct 05 Casselton Central Cass W 48-0 AA - East
Oct 12 Devils Lake L 6-35 AA - East
Oct 19 Bottineau W 35-0 AA - East
Oct 26 Minot Bishop Ryan Catholic L 14-27 Class AA Quarterfinal
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Harvey W 21-12
Sep 01 Bottineau W 36-7
Sep 08 Lisbon W 37-14 AA - East
Sep 15 Northwood W 12-0 AA - East
Sep 22 Carrington W 27-8 AA - East
Sep 29 Valley City W 53-21 AA - East
Oct 06 Fargo Oak Grove Lutheran W 40-10 AA - East
Oct 13 Grafton W 21-6 AA - East
Oct 20 Casselton Central Cass W 54-21 AA - East
Oct 27 Beulah W 27-7 Class AA Quarterfinal
Nov 03 Watford City L 21-22 Class AA Semifinal
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Harvey W 21-14
Sep 02 Bottineau W 34-6
Sep 09 Lisbon L 6-14 AA - East
Sep 16 Northwood W 21-12 AA - East
Sep 23 Carrington W 41-0 AA - East
Sep 30 Valley City W 40-6 AA - East
Oct 07 Fargo Oak Grove Lutheran W 35-7 AA - East
Oct 14 Grafton W 35-0 AA - East
Oct 21 Casselton Central Cass W 50-10 AA - East
Oct 28 Watford City W 26-3 Class AA Quarterfinal
Nov 04 Dickinson Trinity L 7-27 Class AA Semifinal
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Harvey L 13-14
Sep 03 Bottineau W 26-12
Sep 10 Cavalier L 7-35 AA - East
Sep 17 Carrington W 32-16 AA - East
Sep 24 Valley City L 20-34 AA - East
Oct 01 Kindred W 26-7 AA - East
Oct 08 Grafton W 28-0 AA - East
Oct 15 Casselton Central Cass W 33-0 AA - East
Oct 22 Lisbon L 7-14 AA - East
Oct 29 Bottineau W 21-7 Class AA Quarterfinal
Nov 05 Lisbon L 20-22 Class AA Semifinal
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Harvey L 13-15
Sep 05 Bottineau W 33-12
Sep 12 Cavalier L 20-41 AA - East
Sep 19 Carrington L 14-22 AA - East
Sep 26 Valley City L 32-40 AA - East
Oct 03 Kindred W 44-0 AA - East
Oct 10 Grafton L 20-21 AA - East
Oct 17 Casselton Central Cass W 48-7 AA - East
Oct 24 Lisbon W 21-14 AA - East
Oct 31 Dickinson Trinity L 6-60 Class AA Quarterfinal
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Bottineau W 20-0
Sep 06 Harvey L 6-18
Sep 13 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 0-31 AA - East
Sep 20 Valley City L 13-33 AA - East
Sep 27 Kindred W 33-21 AA - East
Oct 04 Grafton L 15-16 AA - East
Oct 11 Casselton Central Cass W 20-0 AA - East
Oct 18 Lisbon L 18-21 AA - East
Oct 25 Cavalier L 7-75 AA - East
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Bottineau W 42-0
Aug 31 Harvey L 0-32
Sep 07 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 26-0 AA - East
Sep 14 Valley City W 35-6 AA - East
Sep 21 Kindred W 0-0 AA - East ?
Sep 28 Grafton W 0-0 AA - East ?
Oct 05 Casselton Central Cass W 42-0 AA - East
Oct 12 Lisbon W 35-0 AA - East
Oct 19 Cavalier L 7-41 AA - East
Oct 26 Beulah W 20-6 Class AA Quarterfinal
Nov 02 Dickinson Trinity L 0-40 Class AA Semifinal
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Bottineau W 27-6
Sep 01 Harvey W 19-14
Sep 08 Valley City W 21-13 AA - East
Sep 15 Kindred W 40-0 AA - East
Sep 22 Lisbon W 25-6 AA - East
Sep 29 Casselton Central Cass W 44-0 AA - East
Oct 06 Grafton W 24-0 AA - East
Oct 13 Cavalier W 35-14 AA - East
Oct 20 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 34-0 AA - East
Oct 27 Beulah W 28-0 Class AA Quarterfinal
Nov 03 Minot Bishop Ryan Catholic W 46-0 Class AA Semifinal
Nov 10 Dickinson Trinity L 28-42 Class AA Final
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Bottineau W 19-0
Sep 03 Harvey L 0-6
Sep 10 Valley City L 14-20 AA - East
Sep 17 Kindred W 0-0 AA - East ?
Sep 24 Grafton W 28-8 AA - East
Oct 01 Casselton Central Cass W 40-24 AA - East
Oct 08 Lisbon L 19-32 AA - East
Oct 15 Cavalier L 21-48 AA - East
Oct 22 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 28-11 AA - East
Oct 29 Dickinson Trinity L 0-27 Class AA Quarterfinal
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Bottineau W 39-14
Sep 04 Harvey L 0-7
Sep 11 Kindred W 26-8 AA - East
Sep 18 Grafton W 32-6 AA - East
Sep 25 Casselton Central Cass W 0-0 AA - East ?
Oct 02 Lisbon L 6-27 AA - East
Oct 09 Cavalier W 21-10 AA - East
Oct 16 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg W 0-0 AA - East ?
Oct 23 Valley City L 13-20 AA - East
Oct 30 Minot Bishop Ryan Catholic W 21-13 Class AA Quarterfinal
Nov 06 Lisbon W 33-12 Class AA Semifinal
Nov 13 Watford City L 14-42 Class AA Final
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Bottineau W 13-8
Sep 05 Harvey L 14-28
Sep 12 Kindred 0-0 AA - East
Sep 19 Grafton 0-0 AA - East
Sep 26 Casselton Central Cass W 46-0 AA - East
Oct 03 Lisbon W 21-14 AA - East
Oct 10 Cavalier L 14-48 AA - East
Oct 17 Mayville-Portland-Clifford-Galesburg L 6-18 AA - East
Oct 24 Valley City L 7-32 AA - East
Oct 28 Grafton W 7-0 Class AA Play-In
Oct 31 Dickinson Trinity L 0-27 Class AA Quarterfinal
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Bottineau W 19-0 B - Region 2
Sep 06 Grafton W 7-6 B - Region 2
Sep 13 Langdon L 0-0 B - Region 2 ?
Sep 20 Harvey L 7-21 B - Region 2
Sep 27 Larimore W 0-0 B - Region 2 ?
Oct 04 Cavalier L 0-42 B - Region 2
Oct 11 Park River L 13-48 B - Region 2
Oct 15 New Rockford W 15-10 B - Region 2
Oct 18 open
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Bottineau W 24-14 B - Region 2
Sep 01 Grafton L 12-20 B - Region 2
Sep 08 Langdon W 42-13 B - Region 2
Sep 15 Harvey L 6-22 B - Region 2
Sep 22 Larimore W 10-8 B - Region 2
Sep 29 Cavalier W 32-28 B - Region 2
Oct 06 Park River W 32-0 B - Region 2
Oct 10 New Rockford W 28-14 B - Region 2
Oct 13 open
Oct 20 LaMoure L 14-20 Class B First Round
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Grafton L 0-34 B - Region 2
Sep 02 Langdon L 17-19 B - Region 2
Sep 09 Harvey L 13-21 B - Region 2
Sep 16 Larimore W 19-0 B - Region 2
Sep 23 Cavalier L 14-35 B - Region 2
Sep 30 Park River L 20-28 B - Region 2
Oct 07 New Rockford W 19-6 B - Region 2
Oct 14 Inkster Midway L 0-14 B - Region 2
Oct 18 Bottineau W 7-6 B - Region 2
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Grafton L 0-7 B - Region 2
Sep 03 Langdon W 20-0 B - Region 2
Sep 10 Harvey L 7-14 B - Region 2
Sep 17 Larimore W 7-6 B - Region 2
Sep 24 Cavalier L 13-34 B - Region 2
Oct 01 Park River W 48-0 B - Region 2
Oct 08 New Rockford W 33-20 B - Region 2
Oct 12 Inkster Midway W 29-12 B - Region 2
Oct 19 Bottineau L 3-28 B - Region 2
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Langdon W 13-0 B - Region 2
Sep 04 Harvey L 6-34 B - Region 2
Sep 11 Larimore W 12-8 B - Region 2
Sep 18 Cavalier L 7-47 B - Region 2
Sep 25 Park River W 26-12 B - Region 2
Oct 02 New Rockford W 18-0 B - Region 2
Oct 09 Carrington W 14-6 B - Region 2
Oct 16 Velva L 0-27
Oct 20 Grafton L 6-50 B - Region 2
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Langdon L 0-0 B - Region 2 ?
Sep 06 Harvey L 0-22 B - Region 2
Sep 13 Larimore W 21-13 B - Region 2
Sep 20 Cavalier L 0-21 B - Region 2
Sep 27 Park River W 40-0 B - Region 2
Oct 04 New Rockford W 17-0 B - Region 2
Oct 11 Carrington L 16-20 B - Region 2
Oct 15 Velva L 14-34
Oct 22 Grafton L 6-28 B - Region 2
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Langdon L 0-0 ?
Sep 07 Harvey L 0-39
Sep 14 Des Lacs-Burlington L 0-20 B - Region 4
Sep 21 Bottineau L 14-21 B - Region 4
Sep 28 Velva L 14-22 B - Region 4
Oct 05 New Town L 0-20 B - Region 4
Oct 12 Stanley L 0-0 B - Region 4 ?
Oct 19 Tioga 0-0 B - Region 4
Oct 26 Kenmare L 14-28 B - Region 4
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Kenmare W 21-7
Sep 01 Harvey L 0-6
Sep 08 Devils Lake L 6-39 North-Star
Sep 15 Belcourt Turtle Mountain L 0-22 North-Star
Sep 22 Grafton W 23-20 North-Star
Sep 29 Bottineau W 21-6 North-Star
Oct 06 open
Oct 13 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-36 North-Star
Oct 20 Valley City L 0-28 North-Star
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Kenmare L 6-23
Sep 02 Harvey L 0-20
Sep 09 Valley City L 0-25 North-Star
Sep 16 Devils Lake L 7-49 North-Star
Sep 23 Belcourt Turtle Mountain L 7-18 North-Star
Sep 30 Grafton W 25-8 North-Star
Oct 07 Bottineau L 12-28 North-Star
Oct 14 Langdon L 16-25
Oct 21 Minot Bishop Ryan Catholic L 7-28 North-Star
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 open
Sep 04 Dickinson L 0-35
Sep 11 Valley City L 0-16 North-Star
Sep 18 Devils Lake L 7-35 North-Star
Sep 25 Harvey L 0-14
Oct 02 Grafton W 28-0 North-Star
Oct 09 Bottineau W 27-8 North-Star
Oct 16 Belcourt Turtle Mountain W 7-0 North-Star
Oct 23 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-20 North-Star
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 Mayville-Portland W 20-8
Sep 12 Grafton W 32-11 North-Star
Sep 19 Minot Bishop Ryan Catholic W 21-14 North-Star
Sep 26 Belcourt Turtle Mountain W 34-0 North-Star
Oct 03 Devils Lake L 14-34 North-Star
Oct 10 Bottineau W 9-8 North-Star
Oct 17 Harvey W 15-13
Oct 24 Valley City L 0-20 North-Star
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Dickinson L 0-21
Aug 30 Garrison W 35-0
Sep 06 Valley City W 21-12 North-Star
Sep 13 Grafton W 28-0 North-Star
Sep 20 Minot Bishop Ryan Catholic L 7-14 North-Star
Sep 27 Belcourt Turtle Mountain W 39-6 North-Star
Oct 04 Devils Lake W 13-6 North-Star
Oct 11 Bottineau W 29-6 North-Star
Oct 18 Harvey L 0-23 North-Star
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Dickinson L 6-35
Sep 07 Williston L 14-17
Sep 14 Harvey L 20-29 North-Star
Sep 21 Valley City W 31-22 North-Star
Sep 28 Grafton L 26-28 North-Star
Oct 05 Minot Bishop Ryan Catholic L 14-35 North-Star
Oct 12 Belcourt Turtle Mountain W 15-6 North-Star
Oct 19 Devils Lake L 0-29 North-Star
Oct 26 Bottineau W 9-6 North-Star
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Dickinson L 0-39
Sep 09 Williston L 0-9
Sep 16 Bottineau W 21-0 North-Star
Sep 23 Harvey W 14-6 North-Star
Sep 30 Valley City W 20-8 North-Star
Oct 07 Grafton L 7-20 North-Star
Oct 14 Minot Bishop Ryan Catholic L 0-27 North-Star
Oct 21 Belcourt Turtle Mountain L 19-30 North-Star
Oct 28 Devils Lake L 8-28 North-Star
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Bottineau W 35-12 North-Star
Sep 10 Valley City W 27-8 North-Star
Sep 17 East Grand Forks (MN) L 6-28
Sep 24 Harvey W 26-25 North-Star
Oct 01 Devils Lake L 12-21 North-Star
Oct 08 Grafton W 28-0 North-Star
Oct 15 Minot Bishop Ryan Catholic L 6-27 North-Star
Oct 22 Langdon W 32-12 North-Star
Oct 29 Belcourt Turtle Mountain W 30-0 North-Star
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Bottineau W 31-6 North-Star
Sep 11 Valley City W 33-6 North-Star
Sep 18 East Grand Forks (MN) L 6-14
Sep 25 Harvey W 22-12 North-Star
Oct 02 Devils Lake W 20-19 North-Star
Oct 09 Grafton W 42-0 North-Star
Oct 16 Minot Bishop Ryan Catholic L 12-17 North-Star
Oct 23 Langdon W 28-0 North-Star
Oct 30 Belcourt Turtle Mountain W 62-0 North-Star
Nov 03 Bismarck Century L 0-14 Class A Quarterfinal
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Bismarck St. Mary's Central L 0-27
Sep 05 open
Sep 12 Devils Lake W 6-0 North-Star
Sep 19 Minot Bishop Ryan Catholic W 40-0 North-Star
Sep 26 Harvey W 24-0 North-Star
Oct 03 Bottineau W 33-12 North-Star
Oct 10 Valley City L 6-12 North-Star
Oct 17 Langdon W 20-0 North-Star
Oct 24 Grafton W 26-0 North-Star
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Bismarck St. Mary's Central L 6-35
Sep 07 Mayville-Portland W 32-0
Sep 14 Devils Lake W 19-14 North-Star
Sep 21 Carrington W 20-0 North-Star
Sep 28 Harvey W 28-6 North-Star
Oct 05 Bottineau W 24-0 North-Star
Oct 12 Valley City L 31-34 North-Star
Oct 19 Langdon W 27-8 North-Star
Oct 26 Grafton W 47-7 North-Star
Oct 30 Minot W 21-13 Class A Quarterfinal
Nov 02 Fargo South L 13-35 Class A Semifinal
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Devils Lake W 6-0 North-Star
Sep 08 Grafton W 37-0 North-Star
Sep 15 Valley City W 6-2 North-Star
Sep 22 Cavalier W 20-14 North-Star
Sep 29 Langdon W 37-0 North-Star
Oct 06 Carrington W 61-21 North-Star
Oct 13 Bottineau W 50-15 North-Star
Oct 20 Minot Bishop Ryan Catholic W 24-7
Oct 27 Harvey W 40-9 North-Star
Oct 31 Dickinson Trinity L 6-14 Class A Quarterfinal
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Devils Lake W 22-18 North-Star
Sep 09 Grafton L 7-26 North-Star
Sep 16 Valley City L 0-14 North-Star
Sep 23 Cavalier W 26-0 North-Star
Sep 30 Langdon W 36-14 North-Star
Oct 07 Carrington W 28-0 North-Star
Oct 14 Bottineau W 20-10 North-Star
Oct 21 Belcourt Turtle Mountain W 36-0
Oct 28 Harvey W 18-6 North-Star
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Bottineau L 0-7
Sep 10 Fargo South L 3-17
Sep 17 Carrington L 14-32 North-Star
Sep 24 Grafton L 7-12 North-Star
Oct 01 Cavalier W 7-0 North-Star
Oct 08 Park River L 6-20 North-Star
Oct 15 Harvey L 6-7 North-Star
Oct 22 Valley City L 7-26 North-Star
Oct 29 Devils Lake L 0-7 North-Star
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Bottineau W 37-0
Sep 05 Fargo South L 0-47
Sep 12 Grafton W 23-7 North-Star
Sep 19 Cavalier L 0-12 North-Star
Sep 26 Park River W 9-0 North-Star
Oct 03 Harvey L 0-20 North-Star
Oct 10 Valley City W 24-16 North-Star
Oct 17 Devils Lake W 31-16 North-Star
Oct 24 Carrington W 17-16 North-Star