NEW SALEM HOLSTEINS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2019 4-0 1.000 163-34
2018 11-1 .909 605-175 * P 9
2017 10-1 .909 406-191 * P 9
2016 10-2 .833 470-246 * P 9
2015 6-4 .600 338-238 * P 9
2014 5-4 .556 214-271 * P
2013 5-4 .556 249-182 * P
2012 3-5 .375 142-162
2011 6-3 .667 270-145 * P
2010 3-5 .375 140-272
2009 6-3 .667 216-147 * P
2008 7-3 .700 232-133 * P
2007 4-5 .444 138-180 P
2006 5-3 .625 202-125 * 9
2005 9-2 .818 348-148 * P 9
2004 4-4 .500 238-184 P 9
2003 4-4 .500 90-148 9
2002 3-6 .333 116-190
2001 4-5 .444 124-120
2000 6-4 .600 159-101 * P
1999 3-6 .333 142-184
1998 4-4 .500 186-104 9
1997 5-4 .556 208-206 * P 9
1996 4-4 .500 182-218 9
1995 4-4 .500 112-166 9
1994 0-9 .000 26-268 9
1993 2-7 .222 162-361 9
1992 5-4 .556 185-157 * 9
1991 7-3 .700 282-186 * P 9
1990 7-3 .700 232-209 * P 9
1989 7-3 .700 240-158 * P 9
1988 7-2 .778 242-157 * 9
1987 6-4 .600 210-124 * P 9
1986 11-2 .846 346-178 * P 9
1985 9-2 .818 255-72 * P 9
1984 10-1 .919 406-87 * P 9
1983 6-2 .750 247-70 * 9
1982 6-3 .667 199-140 * 9
1981 2-6 .250 64-106
1980 6-2 .750 145-69 *
1979 1-8 .111 50-166
1978 7-2 .778 202-116 *
1977 7-2 .778 249-75 *
1976 7-2 .778 240-100 *
1975 7-2 .750 131-82 *
255-159 .616 29 of 45
   
CO-OP NAME HISTORY:
New Salem/Glen Ullin Holsteins   2005-
New Salem/Almont Holsteins   1983-88
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Glen Ullin Rattlers   2005-
Almont Eagles   1981-88
   
RECORDS vs. OPPONENTS G W-L PCT. LAST
MEETING
Richardton-Taylor 25 19-6 .760 2018
Killdeer 19 5-14 .263 2014
Carson 17 14-3 .824 2003
Center 17 10-7 .588 2002
Fort Yates Standing Rock 17 15-2 .882 2019
Glen Ullin 17 16-1 .941 2003
New England 17 5-12 .294 2005
Scranton 17 10-7 .588 1998
Mott 16 8-8 .500 1998
Underwood 14 6-8 .429 2018
Washburn 14 8-6 .571 2014
Beach 13 10-3 .769 2018
Hazen 13 4-9 .308 2014
Belfield 11 4-7 .364 2019
Elgin 11 5-6 .455 1993
Elgin Grant County 11 9-2 .818 2018
Hettinger 11 7-4 .636 2018
Beulah 10 4-6 .400 2002
Turtle Lake-Mercer 10 6-4 .600 2006
Steele-Dawson 9 8-1 .889 2014
Mott-Regent 8 4-4 .500 2018
Garrison 7 6-1 .857 2014
Bismarck Shiloh Christian 6 3-3 .500 2018
Elgin-New Leipzig 6 4-2 .667 2003
Richardton 6 4-2 .667 1980
Des Lacs-Burlington 5 3-2 .600 2013
Flasher 5 5-0 1.000 1986
Wilton 5 5-0 1.000 2006
Bowman 4 1-3 .250 2002
Bowman County 4 4-0 1.000 2016
McClusky 4 4-0 1.000 1988
Strasburg 4 1-3 .250 1989
Watford City 4 0-4 .000 2010
Bismarck Century JV 3 3-0 1.000 1999
Center-Stanton 3 2-1 .667 2005
Mandan JV 3 3-0 1.000 2016
Rolla 3 2-1 .667 2017
Tioga 3 2-1 .667 2019
Ashley 2 1-1 .500 1988
Berthold 2 2-0 1.000 2004
Crosby Divide County 2 1-1 .500 2017
Harvey 2 0-2 .000 2008
Linton 2 0-2 .000 1985
Napoleon 2 0-2 .000 1991
Parshall 2 2-0 1.000 1976
Stanley 2 2-0 1.000 2008
Steele Kidder County 2 2-0 1.000 2018
Thompson 2 0-2 .000 2018
Towner 2 2-0 1.000 2016
Velva 2 0-2 .000 2011
Wishek 2 2-0 1.000 1988
Bismarck JV 1 0-1 .000 1979
Bowdon 1 1-0 1.000 1986
Dickinson Trinity 1 1-0 1.000 2019
Hebron 1 1-0 1.000 1982
Lignite Burke Central 1 0-1 .000 1997
Minot Nedrose 1 1-0 1.000 2015
New England St. Mary's 1 1-0 1.000 1980
Page 1 1-0 1.000 1986
Ray 1 1-0 1.000 2018
Rugby 1 0-1 .000 2014
St. John 1 1-0 1.000 2016
Surrey 1 1-0 1.000 2018
Trenton 1 1-0 1.000 1985
Westhope 1 1-0 1.000 1984
Wibaux (MT) 1 0-1 .000 1985
Williston Trinity Christian 1 1-0 1.000 2005
TOTALS 255-159 .616
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Tioga W 43-15
Aug 30 Fort Yates Standing Rock W 55-6
Sep 06 Belfield W 43-6 A - Region 4
Sep 13 Dickinson Trinity W 22-7 A - Region 4
Sep 20 Bismarck Shiloh Christian 0-0 A - Region 4
Sep 27 Richardton-Taylor 0-0 A - Region 4
Oct 04 Killdeer 0-0 A - Region 4
Oct 11 Washburn 0-0 A - Region 4
Oct 18 Bowman County 0-0 A - Region 4
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Steele Kidder County W 60-14
Aug 24 Mott-Regent W 62-12 9-Man - Region 5
Aug 31 Elgin Grant County W 56-8 9-Man - Region 5
Sep 07 Beach W 58-8 9-Man - Region 5
Sep 14 Underwood W 48-6 9-Man - Region 5
Sep 21 Richardton-Taylor W 60-18 9-Man - Region 5
Sep 28 Hettinger W 52-14 9-Man - Region 5
Oct 05 Bismarck Shiloh Christian W 50-22 9-Man - Region 5
Oct 09 open
Oct 19 Surrey W 63-6 9-Man Second Round
Oct 26 Bismarck Shiloh Christian W 50-14 9-Man Quarterfinal
Nov 02 Ray W 18-7 9-Man Semifinal
Nov 09 Thompson L 28-42 9-Man Final
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Steele Kidder County W 22-14
Aug 25 Mott-Regent W 28-6 9-Man - Region 5
Sep 01 Elgin Grant County W 36-14 9-Man - Region 5
Sep 08 Beach W 46-16 9-Man - Region 5
Sep 15 Underwood W 30-0 9-Man - Region 5
Sep 22 Richardton-Taylor W 38-6 9-Man - Region 5
Sep 29 Hettinger W 60-26 9-Man - Region 5
Oct 06 Bismarck Shiloh Christian W 36-34 9-Man - Region 5
Oct 10 open
Oct 20 Crosby Divide County W 42-22 9-Man Second Round
Oct 27 Rolla W 38-18 9-Man Quarterfinal
Nov 03 Bismarck Shiloh Christian L 30-35 9-Man Semifinal
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Bismarck Shiloh Christian L 20-40
Aug 26 Elgin Grant County W 52-26 9-Man - Region 5
Sep 02 Richardton-Taylor W 54-30 9-Man - Region 5
Sep 09 Mandan JV W 46-12
Sep 16 Beach W 60-12 9-Man - Region 5
Sep 23 Mott-Regent W 30-16 9-Man - Region 5
Sep 30 Bowman County W 28-12 9-Man - Region 5
Oct 07 Hettinger W 38-6 9-Man - Region 5
Oct 11 open
Oct 21 Towner W 40-12 9-Man Second Round
Oct 28 St. John W 44-12 9-Man Quarterfinal
Nov 04 Rolla W 38-14 9-Man Semifinal
Nov 11 Thompson L 20-54 9-Man Final
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Bismarck Shiloh Christian L 8-40
Aug 28 Elgin Grant County W 31-14 9-Man - Region 5
Sep 04 Richardton-Taylor W 30-16 9-Man - Region 5
Sep 11 Minot Nedrose W 54-8
Sep 18 Beach W 62-16 9-Man - Region 5
Sep 25 Mott-Regent L 28-50 9-Man - Region 5
Oct 02 Bowman County W 46-14 9-Man - Region 5
Oct 09 Hettinger L 14-28 9-Man - Region 5
Oct 13 open
Oct 16 Tioga W 56-14 9-Man First Round
Oct 23 Rolla L 8-38 9-Man Second Round
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Steele-Dawson W 16-14
Sep 05 Fort Yates Standing Rock W 56-0
Sep 12 Killdeer L 8-51 A - Region 4
Sep 19 Hazen L 28-55 A - Region 4
Sep 26 Garrison W 24-8 A - Region 4
Oct 03 Underwood W 44-38 A - Region 4
Oct 10 Belfield L 18-44 A - Region 4
Oct 17 Washburn W 18-12 A - Region 4
Oct 24 Rugby L 2-49 Class A First Round
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Steele-Dawson W 27-24
Sep 06 Mandan JV W 53-12
Sep 13 Killdeer L 6-41 A - Region 4
Sep 20 Hazen L 15-48 A - Region 4
Sep 27 Garrison W 56-0 A - Region 4
Oct 04 Underwood W 48-0 A - Region 4
Oct 11 Belfield L 14-30 A - Region 4
Oct 18 Washburn W 22-6 A - Region 4
Oct 25 Des Lacs-Burlington L 8-25 Class A First Round
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 open
Aug 24 Steele-Dawson W 24-14
Aug 31 Hazen L 0-39 A - Region 4
Sep 07 Fort Yates Standing Rock W 46-12 A - Region 4
Sep 14 Elgin Grant County W 20-8 A - Region 4
Sep 21 Washburn L 8-12 A - Region 4
Sep 28 Richardton-Taylor L 30-31 A - Region 4
Oct 05 Killdeer L 6-27 A - Region 4
Oct 12 Belfield L 8-19 A - Region 4
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Steele-Dawson W 30-0
Sep 02 Hazen L 0-34 A - Region 4
Sep 09 Fort Yates Standing Rock W 50-6 A - Region 4
Sep 16 Elgin Grant County W 42-20 A - Region 4
Sep 23 Washburn W 46-0 A - Region 4
Sep 30 Richardton-Taylor W 38-14 A - Region 4
Oct 07 Killdeer W 28-20 A - Region 4
Oct 14 Belfield L 20-25 A - Region 4
Oct 21 Velva L 16-26 Class A First Round
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Des Lacs-Burlington L 0-19
Sep 03 Bowman County W 26-20 A - Region 4
Sep 10 Elgin Grant County W 20-14 A - Region 4
Sep 17 Hazen L 2-42 A - Region 4
Sep 24 Belfield L 28-57 A - Region 4
Oct 01 Killdeer L 6-39 A - Region 4
Oct 08 Watford City L 14-67 A - Region 4
Oct 15 Fort Yates Standing Rock W 44-14 A - Region 4
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Des Lacs-Burlington W 32-15
Sep 04 Bowman County W 48-0 A - Region 4
Sep 11 Elgin Grant County W 20-12 A - Region 4
Sep 18 Hazen L 0-35 A - Region 4
Sep 25 Belfield W 30-20 A - Region 4
Oct 02 Killdeer W 24-6 A - Region 4
Oct 09 Watford City L 0-21 A - Region 4
Oct 16 Fort Yates Standing Rock W 62-18 A - Region 4
Oct 23 Tioga L 0-20 Class A First Round
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Fort Yates Standing Rock W 52-0
Aug 29 open
Sep 05 Harvey L 0-26
Sep 12 Des Lacs-Burlington W 30-6
Sep 19 Garrison W 30-6 A - Region 4
Sep 26 Elgin Grant County W 30-20 A - Region 4
Oct 03 Beach W 18-0 A - Region 4
Oct 10 Stanley W 28-15 A - Region 4
Oct 17 Killdeer L 6-20 A - Region 4
Oct 24 Beach W 38-7 Class A First Round
Oct 31 Velva L 0-33 Class A Quarterfinal
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Fort Yates Standing Rock W 50-8
Aug 24 open
Aug 31 Harvey L 0-32
Sep 07 Des Lacs-Burlington W 6-0
Sep 14 Garrison W 42-7 A - Region 4
Sep 21 Elgin Grant County L 14-20 A - Region 4
Sep 28 Beach L 0-19 A - Region 4
Oct 05 Stanley W 20-14 A - Region 4
Oct 12 Killdeer L 6-38 A - Region 4
Oct 19 Killdeer L 0-42 Class A First Round
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Underwood W 32-6
Sep 01 Wilton W 52-16
Sep 08 Williston Trinity Christian W 46-0 9-Man - Region 7
Sep 15 Washburn W 20-8
Sep 22 Turtle Lake-Mercer L 6-22
Sep 29 Hettinger L 8-27 9-Man - Region 7
Oct 06 Richardton-Taylor W 32-22 9-Man - Region 7
Oct 13 Mott-Regent L 6-24 9-Man - Region 7
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Center-Stanton W 46-0
Sep 02 Wilton W 40-8
Sep 09 New England W 45-8 9-Man - Region 7
Sep 16 Washburn L 6-40
Sep 23 Turtle Lake-Mercer W 30-10
Sep 30 Hettinger W 40-22 9-Man - Region 7
Oct 07 Richardton-Taylor W 42-0 9-Man - Region 7
Oct 14 Mott-Regent W 30-24 9-Man - Region 7
Oct 21 Wilton W 34-12 9-Man First Round
Oct 28 Washburn W 18-16 9-Man Quarterfinal
Nov 04 Crosby Divide County L 16-18 9-Man Semifinal
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Berthold W 38-12
Sep 03 Towner W 20-14
Sep 10 New England L 30-36 9-Man - Region 5
Sep 17 Mott-Regent L 22-30 9-Man - Region 5
Sep 21 open
Sep 24 Center-Stanton W 64-14 9-Man - Region 5
Oct 01 Elgin Grant County L 14-50 9-Man - Region 5
Oct 08 Richardton-Taylor W 44-8 9-Man - Region 5
Oct 12 open
Oct 15 Steele-Dawson L 6-20 9-Man First Round
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 New England L 0-46 9-Man - Region 5
Sep 05 Center-Stanton L 0-6 9-Man - Region 5
Sep 12 Carson W 8-6 9-Man - Region 5
Sep 19 Mott-Regent L 36-38 9-Man - Region 5
Sep 23 open
Sep 26 Glen Ullin W 30-6 9-Man - Region 5
Oct 03 Elgin-New Leipzig W 28-8 9-Man - Region 5
Oct 10 Richardton-Taylor L 16-46 9-Man - Region 5
Oct 14 Carson W 28-26
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Center L 7-20
Sep 06 Beulah L 0-20
Sep 13 Fort Yates Standing Rock W 41-8 A - Region 4
Sep 20 Beach W 22-16 A - Region 4
Sep 27 Killdeer L 0-31 A - Region 4
Oct 04 Belfield L 14-15 A - Region 4
Oct 11 Washburn L 7-41 A - Region 4
Oct 15 Bowman L 12-39 A - Region 4
Oct 18 Hettinger W 13-0 A - Region 4
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Center W 30-14
Aug 31 Beulah L 0-17
Sep 07 Fort Yates Standing Rock W 32-0 A - Region 4
Sep 14 Beach L 13-18 A - Region 4
Sep 21 Killdeer L 7-8 A - Region 4
Sep 28 Belfield W 20-8 A - Region 4
Oct 05 Washburn L 14-41 A - Region 4
Oct 09 Bowman L 8-14 A - Region 4
Oct 12 Hettinger W 0-0 A - Region 4 ?
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Center W 28-0
Sep 01 Beulah L 12-24
Sep 08 Bowman W 26-6 A - Region 4
Sep 15 Hettinger W 14-6 A - Region 4
Sep 22 Washburn L 14-25 A - Region 4
Sep 29 Beach W 0-0 A - Region 4 ?
Oct 06 Belfield W 0-0 A - Region 4 ?
Oct 10 Fort Yates Standing Rock W 48-0 A - Region 4
Oct 13 Killdeer L 7-21 A - Region 4
Oct 20 Hettinger L 10-19 Class A First Round
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Center L 6-16
Sep 03 Bismarck Century JV W 28-0
Sep 10 Bowman L 6-33 A - Region 4
Sep 17 Hettinger L 8-22 A - Region 4
Sep 24 Washburn L 0-33 A - Region 4
Oct 01 Beach W 44-12 A - Region 4
Oct 08 Belfield L 6-28 A - Region 4
Oct 12 Fort Yates Standing Rock W 38-0 A - Region 4
Oct 15 Killdeer L 6-40 A - Region 4
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Center W 20-8
Sep 04 New England L 8-42 9-Man - Region 6
Sep 11 Elgin-New Leipzig W 42-6 9-Man - Region 6
Sep 18 Richardton-Taylor L 14-20 9-Man - Region 6
Sep 25 Glen Ullin W 52-0 9-Man - Region 6
Oct 02 Carson L 6-20 9-Man - Region 6
Oct 06 Mott W 44-0 9-Man - Region 6
Oct 13 Scranton L 0-8 9-Man - Region 6
Oct 16 open
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Center W 34-0
Sep 05 Scranton L 12-40 9-Man - Region 6
Sep 12 New England L 8-48 9-Man - Region 6
Sep 19 Elgin-New Leipzig W 16-8 9-Man - Region 6
Sep 26 Richardton-Taylor W 46-22 9-Man - Region 6
Oct 03 Glen Ullin W 44-8 9-Man - Region 6
Oct 07 Carson W 22-12 9-Man - Region 6
Oct 14 Mott L 6-14 9-Man - Region 6
Oct 17 open
Oct 21 Lignite Burke Central L 20-54 9-Man First Round
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Center L 0-25
Sep 06 Mott L 22-38 9-Man - Region 7
Sep 13 Scranton L 6-16 9-Man - Region 7
Sep 20 New England L 6-57 9-Man - Region 7
Sep 27 Elgin-New Leipzig W 44-18 9-Man - Region 7
Oct 04 Richardton-Taylor W 22-14 9-Man - Region 7
Oct 11 Glen Ullin W 42-14 9-Man - Region 7
Oct 15 Carson W 40-36 9-Man - Region 7
Oct 18 open
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Center L 0-31
Sep 01 Carson W 22-8 9-Man - Region 7
Sep 08 Mott W 42-12 9-Man - Region 7
Sep 15 Scranton W 14-6 9-Man - Region 7
Sep 22 New England L 6-45 9-Man - Region 7
Sep 29 Elgin-New Leipzig L 12-20 9-Man - Region 7
Oct 06 Richardton-Taylor L 8-38 9-Man - Region 7
Oct 13 Glen Ullin W 8-6 9-Man - Region 7
Oct 17 open
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Underwood L 0-32
Sep 02 Richardton-Taylor L 6-44 9-Man - Region 7
Sep 09 Glen Ullin L 0-8 9-Man - Region 7
Sep 16 Carson L 0-6 9-Man - Region 7
Sep 23 Mott L 8-38 9-Man - Region 7
Sep 30 Scranton L 6-34 9-Man - Region 7
Oct 07 New England L 6-52 9-Man - Region 7
Oct 14 Elgin-New Leipzig L 0-30 9-Man - Region 7
Oct 18 Turtle Lake-Mercer L 0-24
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Underwood L 16-38
Sep 03 Turtle Lake-Mercer L 0-46
Sep 10 Richardton-Taylor L 26-34 9-Man - Region 7
Sep 17 Glen Ullin W 32-22 9-Man - Region 7
Sep 24 Carson L 26-69 9-Man - Region 7
Oct 01 Mott L 12-40 9-Man - Region 7
Oct 08 Scranton W 16-14 9-Man - Region 7
Oct 12 New England L 0-44 9-Man - Region 7
Oct 19 Elgin L 34-54 9-Man - Region 7
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Underwood L 0-35
Sep 04 Center L 0-14
Sep 11 Glen Ullin W 38-12 9-Man - Region 7
Sep 18 Mott W 32-14 9-Man - Region 7
Sep 25 Elgin W 28-12 9-Man - Region 7
Oct 02 Scranton L 18-24 9-Man - Region 7
Oct 09 New England L 6-32 9-Man - Region 7
Oct 13 Richardton-Taylor W 43-0 9-Man - Region 7
Oct 20 Carson W 20-14 9-Man - Region 7
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Underwood L 16-36
Sep 06 Center W 16-8
Sep 13 Carson W 0-0 9-Man - Region 7 ?
Sep 20 Glen Ullin W 38-0 9-Man - Region 7
Sep 27 Mott W 46-0 9-Man - Region 7
Oct 04 Elgin L 16-36 9-Man - Region 7
Oct 11 Scranton W 72-36 9-Man - Region 7
Oct 15 New England W 28-12 9-Man - Region 7
Oct 22 Richardton-Taylor W 50-8 9-Man - Region 7
Nov 05 Napoleon L 0-50 9-Man First Round
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Underwood W 6-0
Sep 07 Steele-Dawson W 28-20
Sep 14 Richardton-Taylor W 46-25 9-Man - Region 7
Sep 21 Carson W 30-8 9-Man - Region 7
Sep 28 Glen Ullin W 20-8 9-Man - Region 7
Oct 05 Mott L 6-38 9-Man - Region 7
Oct 12 Elgin L 12-26 9-Man - Region 7
Oct 16 Scranton W 36-20 9-Man - Region 7
Oct 23 Turtle Lake-Mercer W 20-14
Oct 30 Napoleon L 28-50 9-Man First Round
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Underwood L 16-42
Sep 01 Steele-Dawson W 52-8
Sep 08 Richardton-Taylor W 28-8 9-Man - Region 7
Sep 15 Carson W 0-0 9-Man - Region 7 ?
Sep 22 Glen Ullin W 32-20 9-Man - Region 7
Sep 29 Mott L 20-36 9-Man - Region 7
Oct 06 Elgin W 0-0 9-Man - Region 7 ?
Oct 13 Scranton W 46-0 9-Man - Region 7
Oct 17 Turtle Lake-Mercer W 32-14
Oct 24 Strasburg L 14-30 9-Man First Round
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Scranton W 26-14
Sep 02 Ashley W 12-0 9-Man - Region 6
Sep 09 Turtle Lake-Mercer W 8-0 9-Man - Region 6
Sep 16 Underwood L 0-20 9-Man - Region 6
Sep 23 McClusky W 72-22 9-Man - Region 6
Sep 30 Strasburg L 14-38 9-Man - Region 6
Oct 07 Steele-Dawson W 50-24 9-Man - Region 6
Oct 11 Wishek W 34-20 9-Man - Region 6
Oct 18 Wilton W 26-19 9-Man - Region 6
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Wilton W 46-0 9-Man - Region 6
Sep 04 Scranton L 6-36
Sep 11 Ashley L 0-6 9-Man - Region 6
Sep 18 Turtle Lake-Mercer W 30-6 9-Man - Region 6
Sep 25 Underwood L 0-22 9-Man - Region 6
Oct 02 McClusky W 0-0 9-Man - Region 6 ?
Oct 09 Strasburg W 40-20 9-Man - Region 6
Oct 13 Steele-Dawson W 40-0 9-Man - Region 6
Oct 20 Wishek W 36-0 9-Man - Region 6
Oct 27 Elgin L 12-34 9-Man First Round
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Scranton L 14-28 Western-Roughrider
Sep 12 Strasburg L 8-26
Sep 19 New England W 27-20 Western-Roughrider
Sep 26 Flasher W 36-12 Western-Roughrider
Oct 03 Carson W 36-12 Western-Roughrider
Oct 07 Richardton-Taylor W 26-8 Western-Roughrider
Oct 10 Glen Ullin W 34-0 Western-Roughrider
Oct 14 Mott W 51-20 Western-Roughrider
Oct 21 Elgin W 22-16 Western-Roughrider
Oct 28 Bowdon W 34-16 9-Man First Round
Oct 31 Berthold W 6-0 9-Man Quarterfinal
Nov 11 Page W 24-6 9-Man Semifinal
Nov 14 Turtle Lake-Mercer W 28-14 9-Man Final
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Elgin W 18-0 Western-Roughrider
Sep 06 Scranton W 34-6 Western-Roughrider
Sep 13 Wibaux (MT) L 6-26
Sep 20 New England W 13-6 Western-Roughrider
Sep 27 Flasher W 20-14 Western-Roughrider
Oct 01 Carson W 49-6 Western-Roughrider
Oct 04 Richardton-Taylor W 32-0 Western-Roughrider
Oct 11 Glen Ullin W 29-0 Western-Roughrider
Oct 15 Mott W 37-0 Western-Roughrider
Oct 22 Trenton W 10-0 9-Man First Round
Oct 25 Linton L 7-14 9-Man Quarterfinal
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Mott W 47-14 Western-Roughrider
Sep 07 Elgin W 46-6 Western-Roughrider
Sep 14 Scranton W 40-0 Western-Roughrider
Sep 21 McClusky W 40-0
Sep 28 New England W 28-6 Western-Roughrider
Oct 05 Flasher W 34-0 Western-Roughrider
Oct 12 Carson W 30-0 Western-Roughrider
Oct 19 Richardton-Taylor W 54-12 Western-Roughrider
Oct 23 Glen Ullin W 52-12 Western-Roughrider
Oct 30 Westhope W 22-19 9-Man Quarterfinal
Nov 02 Linton L 13-18 9-Man Semifinal
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Carson W 26-0 Western-Roughrider
Sep 09 Elgin L 7-18 Western-Roughrider
Sep 16 open
Sep 23 Glen Ullin W 24-8 Western-Roughrider
Sep 30 New England L 20-24 Western-Roughrider
Oct 07 Flasher W 41-6 Western-Roughrider
Oct 14 Mott W 22-0 Western-Roughrider
Oct 18 Scranton W 67-0 Western-Roughrider
Oct 25 Richardton-Taylor W 40-14 Western-Roughrider
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Richardton-Taylor W 34-14 Western-Roughrider
Sep 10 Carson W 20-0 Western-Roughrider
Sep 17 Elgin L 6-36 Western-Roughrider
Sep 24 Hebron W 2-0 Western-Roughrider F
Oct 01 Glen Ullin W 31-0 Western-Roughrider
Oct 08 New England L 18-20 Western-Roughrider
Oct 15 Flasher W 26-14 Western-Roughrider
Oct 19 Mott L 30-36 Western-Roughrider
Oct 26 Scranton W 32-20 Western-Roughrider
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 open
Sep 08 Mott L 0-13
Sep 11 Beulah L 8-20 Power-Belt
Sep 18 Hazen L 0-12 Power-Belt
Sep 25 Underwood L 0-14 Power-Belt
Oct 02 Turtle Lake-Mercer L 6-13 Power-Belt
Oct 09 Fort Yates Standing Rock W 8-6 Power-Belt
Oct 16 Center L 22-28 Power-Belt
Oct 23 Washburn W 20-0 Power-Belt
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 New England St. Mary's W 20-0
Sep 05 Washburn W 26-8
Sep 12 Beulah W 12-6 Interstate-94
Sep 19 Center W 14-8 Interstate-94
Sep 26 Killdeer L 7-27 Interstate-94
Oct 03 Hazen L 6-20 Interstate-94
Oct 10 Richardton W 41-0 Interstate-94
Oct 17 Fort Yates Standing Rock W 19-0
Oct 24 open
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Beach L 0-20
Sep 07 Bismarck JV L 0-0 ?
Sep 14 Richardton L 0-0 Interstate-94 ?
Sep 21 Beulah W 26-0 Interstate-94
Sep 28 Center L 6-18 Interstate-94
Oct 05 Killdeer L 6-36 Interstate-94
Oct 12 Hazen L 0-36 Interstate-94
Oct 16 Fort Yates Standing Rock L 6-12  
Oct 26 Garrison L 6-44
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 Beach W 32-7
Sep 08 Bismarck Century JV W 22-8
Sep 15 Hazen W 20-6 Interstate-94
Sep 22 Richardton L 12-36 Interstate-94
Sep 29 Beulah W 33-12 Interstate-94
Oct 06 Center W 18-12 Interstate-94
Oct 13 Killdeer W 30-0 Interstate-94
Oct 17 Fort Yates Standing Rock W 14-0
Oct 27 Watford City L 21-35
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 McClusky W 62-0
Sep 09 Bismarck Century JV W 26-7
Sep 16 Killdeer W 18-0 Interstate-94
Sep 23 Hazen W 35-7 Interstate-94
Sep 30 Richardton W 22-6 Interstate-94
Oct 07 Beulah W 54-0 Interstate-94
Oct 14 Center W 14-8 Interstate-94
Oct 18 Fort Yates Standing Rock L 18-20
Oct 28 Watford City L 0-27
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Parshall W 42-0
Sep 10 Center W 22-14 Interstate-94
Sep 17 Killdeer L 0-6 Interstate-94
Sep 24 Hazen W 44-6 Interstate-94
Oct 01 Mandan JV W 28-6
Oct 08 Washburn W 58-0
Oct 15 Richardton W 16-12 Interstate-94
Oct 22 Beulah L 8-42 Interstate-94
Oct 29 Garrison W 22-14
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Parshall W 14-8
Sep 05 Garrison W 8-6
Sep 12 Beulah L 0-20 Interstate-94
Sep 19 Center W 12-0 Interstate-94
Sep 26 Killdeer W 12-0 Interstate-94
Oct 03 Hazen W 20-6 Interstate-94
Oct 10 Glen Ullin W 35-0 Interstate-94
Oct 17 New England L 2-30
Oct 24 Richardton W 28-12 Interstate-94