WISHEK BADGERS
Historical North Dakota High School Football scores since 1975

YEAR   W-L   PCT.   PF-PA
2018 0-7 .000 60-334 9
2017 0-7 .000 82-227 9
2016 4-4 .500 130-168 9
2015 3-5 .375 170-222 9
2014 5-4 .556 186-255 * P 9
2013 7-3 .700 266-170 * P 9
2012 7-3 .700 352-220 * P 9
2011 6-4 .600 250-200 * P 9
2010 5-5 .500 370-281 P 9
2009 8-3 .727 386-214 * P 9
2008 5-6 .455 290-337 P 9
2007 1-8 .111 126-346 9
2006 2-6 .250 144-220
2005 5-3 .625 162-83 *
2004 0-8 .000 78-315 9
2003 1-7 .125 141-338 9
2002 0-8 .000 64-297 9
2001 0-8 .000 88-287 9
2000 1-7 .125 100-282 9
1999 3-5 .375 162-223 9
1998 0-8 .000 50-226 9
1997 3-6 .333 102-229 P 9
1996 4-4 .500 162-138 9
1995 3-5 .375 148-156 9
1994 4-4 .500 132-157 9
1993 3-5 .375 134-194 9
1992 2-5 .286 102-149 9
1991 2-5 .286 114-198 9
1990 0-8 .000 70-216 9
1989 5-3 .625 178-104 * 9
1988 3-6 .333 165-178 9
1987 2-6 .250 84-226 9
1986 3-5 .375 156-213 9
1985 3-5 .375 126-142 9
1984 2-7 .222 168-272 9
1983 2-7 .222 144-315 9
1982 5-4 .556 202-201 * 9
1981 3-6 .333 144-199 9
1980 6-2 .750 211-88 * 9
1979 5-2 .714 230-136 * 9
1978 4-3 .571 168-120 * 9
1977 6-2 .750 262-170 * 9
1976 8-1 .889 312-66 * 9
1975 8-1 .889 306-82 * 9
149-221 .403 14 of 44
   
CO-OP NAME HISTORY:
South Border Mustangs   200?-
Wishek/Ashley Badgers   1997-200?
Wishek/Lehr/Ashley Badgers   1992-96
Wishek/Lehr/Zeeland Badgers   1986-91
 
CO-OP PARTNER HISTORY:
Ashley Aces   1992-
Zeeland Vikings   1986-91
Lehr Leopards   1981-??
2019   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Steele Kidder County 0-0 9-Man - Region 4
Aug 30 Linton 0-0 9-Man - Region 4
Sep 06 Napoleon 0-0 9-Man - Region 4
Sep 13 Beach 0-0 9-Man - Region 4
Sep 20 Mott-Regent 0-0 9-Man - Region 4
Sep 27 Hettinger 0-0 9-Man - Region 4
Oct 04 Elgin Grant County 0-0 9-Man - Region 4
Oct 11 Strasburg 0-0 9-Man - Region 4
Oct 18 LaMoure 0-0
 
2018   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 17 Colfax Richland L 14-54
Aug 24 Linton L 0-60 9-Man - Region 3
Aug 31 Napoleon L 8-62 9-Man - Region 3
Sep 07 LaMoure L 18-53 9-Man - Region 3
Sep 14 open
Sep 21 Strasburg L 0-8 9-Man - Region 3
Sep 28 Oakes L 6-59 9-Man - Region 3
Oct 05 Steele Kidder County L 14-38 9-Man - Region 3
Oct 09 open
 
2017   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 18 Colfax Richland L 16-20
Aug 25 Linton L 0-42 9-Man - Region 3
Sep 01 Napoleon L 6-44 9-Man - Region 3
Sep 08 LaMoure L 28-29 9-Man - Region 3
Sep 15 open
Sep 22 Strasburg L 6-12 9-Man - Region 3
Sep 29 Oakes L 26-50 9-Man - Region 3
Oct 06 Steele Kidder County L 0-30 9-Man - Region 3
Oct 10 open
 
2016   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 19 Forman Sargent Central W 26-20
Aug 26 Strasburg W 32-8 9-Man - Region 3
Sep 02 Linton L 12-14 9-Man - Region 3
Sep 09 Underwood W 22-20 9-Man - Region 3
Sep 16 Center-Stanton W 30-2 9-Man - Region 3
Sep 23 Napoleon L 8-42 9-Man - Region 3
Sep 30 Steele-Dawson L 0-34 9-Man - Region 3
Oct 07 Bismarck Shiloh Christian L 0-28 9-Man - Region 3
Oct 11 open
 
2015   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Forman Sargent Central W 18-0
Aug 28 Strasburg L 16-50 9-Man - Region 3
Sep 04 Linton L 12-14 9-Man - Region 3
Sep 11 Underwood L 14-30 9-Man - Region 3
Sep 18 Center-Stanton W 42-22 9-Man - Region 3
Sep 25 Napoleon W 28-6 9-Man - Region 3
Oct 02 Steele-Dawson L 16-50 9-Man - Region 3
Oct 09 Bismarck Shiloh Christian L 24-50 9-Man - Region 3
Oct 13 open
 
2014   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 open
Aug 29 Strasburg W 18-8 9-Man - Region 1
Sep 05 Colfax Richland L 0-30 9-Man - Region 1
Sep 12 Fargo Oak Grove Lutheran W 44-12 9-Man - Region 1
Sep 19 LaMoure W 32-26 9-Man - Region 1
Sep 26 Forman Sargent Central W 30-6 9-Man - Region 1
Oct 03 Hankinson L 20-38 9-Man - Region 1
Oct 10 Wyndmere W 36-18 9-Man - Region 1
Oct 17 Napoleon L 8-41 9-Man - Region 1
Oct 24 Cavalier L 0-76 9-Man First Round
 
2013   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 open
Aug 30 Strasburg W 28-8 9-Man - Region 1
Sep 06 Colfax Richland W 38-6 9-Man - Region 1
Sep 13 Fargo Oak Grove Lutheran W 38-16 9-Man - Region 1
Sep 20 LaMoure W 40-6 9-Man - Region 1
Sep 27 Forman Sargent Central L 6-20 9-Man - Region 1
Oct 04 Hankinson W 34-0 9-Man - Region 1
Oct 11 Wyndmere W 40-14 9-Man - Region 1
Oct 18 Napoleon L 14-28 9-Man - Region 1
Oct 25 Northwood W 22-20 9-Man First Round
Nov 01 Cavalier L 6-52 9-Man Quarterfinal
 
2012   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Wyndmere L 14-30 9-Man - Region 1
Aug 24 Forman Sargent Central W 52-16 9-Man - Region 1
Aug 31 LaMoure W 28-20 9-Man - Region 1
Sep 07 Strasburg W 62-6 9-Man - Region 1
Sep 14 Napoleon L 6-18 9-Man - Region 1
Sep 21 Colfax Richland W 40-34 9-Man - Region 1
Sep 28 Ellendale W 60-14 9-Man - Region 1
Oct 05 Edgeley W 56-12 9-Man - Region 1
Oct 12 Hankinson W 34-22 9-Man - Region 1
Oct 19 Cavalier L 0-48 9-Man First Round
 
2011   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 Wyndmere L 14-42 9-Man - Region 1
Aug 26 Forman Sargent Central W 40-22 9-Man - Region 1
Sep 02 LaMoure L 6-30 9-Man - Region 1
Sep 09 Strasburg W 30-6 9-Man - Region 1
Sep 16 Napoleon L 30-36 9-Man - Region 1
Sep 23 Colfax Richland W 32-20 9-Man - Region 1
Sep 30 Ellendale W 48-0 9-Man - Region 1
Oct 07 Edgeley W 22-0 9-Man - Region 1
Oct 14 Hankinson W 22-14 9-Man - Region 1
Oct 21 Cavalier L 6-30 9-Man First Round
 
2010   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 open
Aug 27 Colfax Richland W 58-18
Sep 03 Ellendale L 32-38 9-Man - Region 1
Sep 10 Bismarck Shiloh Christian W 60-13 9-Man - Region 1
Sep 17 Wyndmere L 20-60
Sep 24 Steele-Dawson L 22-34 9-Man - Region 1
Oct 01 Strasburg W 52-0 9-Man - Region 1
Oct 08 Edgeley W 44-22 9-Man - Region 1
Oct 12 Napoleon L 18-48 9-Man - Region 1
Oct 15 Forman Sargent Central W 30-0 9-Man First Round
Oct 22 Thompson L 34-48 9-Man Second Round
 
2009   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 open
Aug 28 Colfax Richland W 48-8
Sep 04 Ellendale W 44-0 9-Man - Region 1
Sep 11 Bismarck Shiloh Christian W 36-0 9-Man - Region 1
Sep 18 Wyndmere L 6-56
Sep 25 Steele-Dawson W 44-30 9-Man - Region 1
Oct 02 Strasburg W 52-8 9-Man - Region 1
Oct 09 Edgeley W 42-6 9-Man - Region 1
Oct 16 Napoleon L 16-20 9-Man - Region 1
Oct 20 Buxton Central Valley W 44-16 9-Man First Round
Oct 23 Lakota W 18-12 9-Man Second Round
Oct 30 Hankinson L 36-55 9-Man Quarterfinal
 
2008   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Petersburg Dakota Prairie L 6-30
Aug 29 Cooperstown Griggs County Central W 36-8
Sep 05 Napoleon L 8-44 9-Man - Region 1
Sep 12 Ellendale L 30-62 9-Man - Region 1
Sep 19 Strasburg L 22-40 9-Man - Region 1
Sep 26 Forman Sargent Central W 54-14 9-Man - Region 1
Oct 03 Oakes L 12-41 9-Man - Region 1
Oct 10 Edgeley W 20-0 9-Man - Region 1
Oct 17 Steele-Dawson W 34-20 9-Man - Region 1
Oct 21 Walhalla W 54-12 9-Man First Round
Oct 24 Wyndmere L 14-56 9-Man Second Round
 
2007   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 21 Petersburg Dakota Prairie L 8-50
Aug 24 Cooperstown Griggs County Central L 20-54
Aug 31 Napoleon L 0-40 9-Man - Region 1
Sep 07 Ellendale L 16-48 9-Man - Region 1
Sep 14 Strasburg L 6-24 9-Man - Region 1
Sep 21 Forman Sargent Central L 14-32 9-Man - Region 1
Sep 28 Oakes L 0-34 9-Man - Region 1
Oct 05 Edgeley L 12-42 9-Man - Region 1
Oct 12 Steele-Dawson W 50-22 9-Man - Region 1
 
2006   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 22 open
Aug 25 Elgin Grant County L 22-28
Sep 01 LaMoure L 0-28 A - Region 1
Sep 08 Wyndmere L 14-36 A - Region 1
Sep 15 Hankinson L 2-41 A - Region 1
Sep 22 Steele-Dawson W 34-0 A - Region 1
Sep 29 Enderlin W 36-12 A - Region 1
Oct 06 Kindred L 36-42 A - Region 1
Oct 13 Linton L 0-33 A - Region 1
 
2005   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 23 open
Aug 26 Elgin Grant County W 22-8
Sep 02 LaMoure L 6-28 A - Region 1
Sep 09 Wyndmere W 34-8 A - Region 1
Sep 16 Hankinson W 30-0 A - Region 1
Sep 23 Steele-Dawson L 0-6 A - Region 1
Sep 30 Milnor W 44-6 A - Region 1
Oct 07 Kindred W 18-13 A - Region 1
Oct 14 Linton L 8-14 A - Region 1
 
2004   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Strasburg L 14-22 9-Man - Region 4
Sep 03 Steele-Dawson L 6-55 9-Man - Region 4
Sep 10 Linton L 6-39 9-Man - Region 4
Sep 17 Underwood L 6-28 9-Man - Region 4
Sep 21 Napoleon L 6-28 9-Man - Region 4
Sep 24 open
Oct 01 Edgeley L 8-42 9-Man - Region 4
Oct 08 Turtle Lake-Mercer L 18-55 9-Man - Region 4
Oct 12 Wilton L 14-46 9-Man - Region 4
 
2003   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Strasburg L 8-32 9-Man - Region 4
Sep 05 Steele-Dawson L 12-39 9-Man - Region 4
Sep 12 Linton L 8-45 9-Man - Region 4
Sep 19 Underwood L 6-28 9-Man - Region 4
Sep 23 Napoleon L 14-54 9-Man - Region 4
Sep 26 open
Oct 03 Edgeley L 26-52 9-Man - Region 4
Oct 10 Turtle Lake-Mercer L 25-56 9-Man - Region 4
Oct 14 Wilton W 42-32 9-Man - Region 4
 
2002   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Napoleon L 0-36 9-Man - Region 4
Sep 06 Strasburg L 0-48 9-Man - Region 4
Sep 13 Edgeley L 0-30 9-Man - Region 4
Sep 20 Steele-Dawson L 6-24 9-Man - Region 4
Sep 24 Linton L 0-51 9-Man - Region 4
Sep 27 Wilton L 26-35 9-Man - Region 4
Oct 04 Underwood L 12-49 9-Man - Region 4
Oct 11 Turtle Lake-Mercer L 20-24 9-Man - Region 4
Oct 15 open
 
2001   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 24 Napoleon L 24-44 9-Man - Region 4
Aug 31 Strasburg L 0-38 9-Man - Region 4
Sep 07 Edgeley L 8-42 9-Man - Region 4
Sep 14 Steele-Dawson L 14-24 9-Man - Region 4
Sep 18 Linton L 0-34 9-Man - Region 4
Sep 21 Wilton L 16-37 9-Man - Region 4
Sep 28 Underwood L 12-34 9-Man - Region 4
Oct 05 Turtle Lake-Mercer L 14-34 9-Man - Region 4
Oct 09 open
 
2000   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Milnor W 28-6
Sep 01 Steele-Dawson L 6-31 9-Man - Region 4
Sep 08 Strasburg L 6-70 9-Man - Region 4
Sep 15 Linton L 0-46 9-Man - Region 4
Sep 22 Napoleon L 26-28 9-Man - Region 4
Sep 29 Underwood L 12-35 9-Man - Region 4
Oct 06 Turtle Lake-Mercer L 8-28 9-Man - Region 4
Oct 10 Wilton L 14-38 9-Man - Region 4
Oct 13 open
 
1999   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Milnor W 20-6
Sep 03 Steele-Dawson W 48-8 9-Man - Region 4
Sep 10 Strasburg L 20-22 9-Man - Region 4
Sep 17 Linton L 0-54 9-Man - Region 4
Sep 24 Napoleon L 22-42 9-Man - Region 4
Oct 01 Underwood W 20-10 9-Man - Region 4
Oct 08 Turtle Lake-Mercer L 14-51 9-Man - Region 4
Oct 12 Wilton L 18-30 9-Man - Region 4
Oct 15 open
 
1998   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Milnor L 0-34
Sep 04 Wyndmere L 0-42
Sep 11 open
Sep 18 Ellendale L 0-0 9-Man - Region 5 ?
Sep 25 Linton L 0-28 9-Man - Region 5
Oct 02 Edgeley L 8-44 9-Man - Region 5
Oct 09 Napoleon L 28-46 9-Man - Region 5
Oct 13 Strasburg L 14-20 9-Man - Region 5
Oct 16 Steele-Dawson L 0-12 9-Man - Region 5
 
1997   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Milnor L 0-0 ?
Sep 05 Wyndmere L 28-39
Sep 09 Steele-Dawson L 12-14 9-Man - Region 5
Sep 19 Ellendale L 6-40 9-Man - Region 5
Sep 26 Linton W 16-6 9-Man - Region 5
Oct 03 Edgeley L 0-67 9-Man - Region 5
Oct 07 Napoleon W 22-20 9-Man - Region 5
Oct 10 open
Oct 14 Strasburg W 18-10 9-Man - Region 5
Oct 21 Edgeley L 0-33 9-Man First Round
 
1996   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Milnor L 12-26
Sep 06 Wyndmere L 0-16
Sep 13 Linton L 8-42 9-Man - Region 6
Sep 20 Ellendale W 28-0 9-Man - Region 6
Sep 27 Strasburg W 36-0 9-Man - Region 6
Oct 04 Edgeley L 8-40 9-Man - Region 6
Oct 11 Napoleon W 38-8 9-Man - Region 6
Oct 18 Steele-Dawson W 32-6 9-Man - Region 6
Oct 22 open
 
1995   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Milnor W 32-6
Sep 01 Wyndmere W 32-14
Sep 08 Linton L 8-26 9-Man - Region 6
Sep 15 Ellendale L 12-18 9-Man - Region 6
Sep 22 Strasburg L 36-48 9-Man - Region 6
Sep 29 Edgeley L 14-20 9-Man - Region 6
Oct 06 Napoleon W 0-0 9-Man - Region 6 ?
Oct 13 Steele-Dawson L 14-24 9-Man - Region 6
Oct 17 open
 
1994   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Maddock L 26-40
Sep 02 open
Sep 09 Strasburg L 0-28 9-Man - Region 6
Sep 16 Steele-Dawson W 22-6 9-Man - Region 6
Sep 23 Edgeley L 0-35 9-Man - Region 6
Sep 30 Ellendale W 20-12 9-Man - Region 6
Oct 07 Linton L 6-20 9-Man - Region 6
Oct 14 Napoleon W 40-8 9-Man - Region 6
Oct 18 Wilton W 18-8
 
1993   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 27 Maddock W 22-12
Sep 03 Wilton W 42-0
Sep 10 Strasburg L 0-30 9-Man - Region 6
Sep 17 Steele-Dawson W 8-0 9-Man - Region 6
Sep 24 Edgeley L 6-14 9-Man - Region 6
Oct 01 Ellendale L 28-46 9-Man - Region 6
Oct 08 Linton L 6-44 9-Man - Region 6
Oct 12 Napoleon L 22-48 9-Man - Region 6
Oct 19 open
 
1992   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Strasburg L 0-16
Sep 04 Wyndmere L 0-29
Sep 11 Ellendale W 0-0 9-Man - Region 6 ?
Sep 18 Steele-Dawson W 38-6 9-Man - Region 6
Sep 25 Edgeley L 22-26 9-Man - Region 6
Oct 02 open
Oct 09 Napoleon L 20-40 9-Man - Region 6
Oct 13 open
Oct 20 Strasburg L 22-32 9-Man - Region 6
 
1991   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Strasburg L 0-36
Sep 06 open
Sep 13 Ellendale L 8-24 9-Man - Region 6
Sep 20 Steele-Dawson W 30-12 9-Man - Region 6
Sep 27 Edgeley L 12-33 9-Man - Region 6
Oct 04 Ashley W 16-0 9-Man - Region 6
Oct 11 Napoleon L 22-43 9-Man - Region 6
Oct 15 open
Oct 22 Strasburg L 26-50 9-Man - Region 6
 
1990   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Ashley L 12-26
Sep 07 Strasburg L 0-18
Sep 14 Edgeley L 32-36 9-Man - Region 6
Sep 21 Steele-Dawson L 6-26 9-Man - Region 6
Sep 28 Strasburg L 6-8 9-Man - Region 6
Oct 05 Ashley L 6-40 9-Man - Region 6
Oct 12 Napoleon L 0-42 9-Man - Region 6
Oct 16 Edgeley L 8-20
Oct 23 open
 
1989   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 25 Mott W 18-0
Sep 01 Ashley W 33-14
Sep 08 Napoleon L 0-6 9-Man - Region 6
Sep 15 Edgeley W 42-22 9-Man - Region 6
Sep 22 Steele-Dawson W 37-14 9-Man - Region 6
Sep 29 Strasburg L 0-28 9-Man - Region 6
Oct 06 Ashley L 6-14 9-Man - Region 6
Oct 13 open
Oct 17 Edgeley W 42-6
 
1988   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 26 Turtle Lake-Mercer L 6-8 9-Man - Region 6
Sep 02 Underwood L 8-24 9-Man - Region 6
Sep 09 Wilton L 8-15 9-Man - Region 6
Sep 16 McClusky W 36-6 9-Man - Region 6
Sep 23 Steele-Dawson W 19-0 9-Man - Region 6
Sep 30 Ashley W 43-20 9-Man - Region 6
Oct 07 Napoleon L 6-20
Oct 11 New Salem L 20-34 9-Man - Region 6
Oct 18 Strasburg L 19-51 9-Man - Region 6
 
1987   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 28 Strasburg L 0-26 9-Man - Region 6
Sep 04 Turtle Lake-Mercer L 20-38 9-Man - Region 6
Sep 11 Underwood L 6-54 9-Man - Region 6
Sep 18 Wilton W 14-6 9-Man - Region 6
Sep 25 McClusky W 16-14 9-Man - Region 6
Oct 02 Steele-Dawson L 8-14 9-Man - Region 6
Oct 09 Ashley L 20-38 9-Man - Region 6
Oct 13 open
Oct 20 New Salem L 0-36 9-Man - Region 6
 
1986   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 open
Sep 05 Bowdle (SD) W 26-12
Sep 12 Linton L 16-34 South-Central
Sep 19 Napoleon L 0-35 South-Central
Sep 26 Steele-Dawson W 26-6 South-Central
Oct 03 Kulm W 22-6 South-Central
Oct 10 Edgeley L 20-44 South-Central
Oct 14 Ashley L 20-32 South-Central
Oct 21 Strasburg L 26-44 South-Central
 
1985   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 30 Zeeland W 22-6 South-Central
Sep 06 Steele-Dawson W 26-20 South-Central
Sep 13 Linton L 0-22 South-Central
Sep 17 Strasburg L 8-16 South-Central
Sep 20 Napoleon L 6-32 South-Central
Sep 27 Edgeley L 6-24 South-Central
Oct 04 Kulm W 44-2 South-Central
Oct 11 Ashley L 14-20 South-Central
Oct 15 open
 
1984   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Linton L 8-29 South-Central
Sep 07 Zeeland W 28-6 South-Central
Sep 14 Kulm W 50-28 South-Central
Sep 21 Wilton L 26-36
Sep 28 Bowdon L 16-34
Oct 05 Strasburg L 28-50 South-Central
Oct 12 Napoleon L 0-0 South-Central ?
Oct 19 Steele-Dawson L 0-46 South-Central
Oct 23 Ashley L 12-43 South-Central
 
1983   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Ashley L 20-46 South-Central
Sep 09 Linton L 0-46 South-Central
Sep 16 Zeeland L 20-42 South-Central
Sep 23 Kulm W 17-14 South-Central
Sep 30 Wilton L 8-44
Oct 07 Strasburg Emmons Central Catholic L 8-48 South-Central
Oct 14 Strasburg L 22-36 South-Central
Oct 18 Napoleon W 37-14 South-Central
Oct 25 Steele-Dawson L 12-25 South-Central
 
1982   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Steele-Dawson W 48-20 South-Central
Sep 10 Ashley W 16-14 South-Central
Sep 17 Linton L 6-49 South-Central
Sep 24 Zeeland L 22-56 South-Central
Oct 01 Kulm L 20-22 South-Central
Oct 08 Ellendale L 6-28
Oct 15 Strasburg Emmons Central Catholic W 29-0 South-Central
Oct 19 Strasburg W 29-6 South-Central
Oct 26 Napoleon W 26-6 South-Central
 
1981   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 04 Napoleon L 0-14 South-Central
Sep 11 Steele-Dawson W 31-16 South-Central
Sep 18 Ashley W 25-12 South-Central
Sep 25 Linton L 0-50 South-Central
Oct 02 Zeeland L 24-26 South-Central
Oct 09 Kulm W 32-6 South-Central
Oct 16 Ellendale L 14-38
Oct 20 Strasburg Emmons Central Catholic L 12-22 South-Central
Oct 27 Strasburg L 6-15 South-Central
 
1980   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 29 Strasburg W 62-6 South-Central
Sep 05 Napoleon W 32-6 South-Central
Sep 12 Steele-Dawson W 33-0 South-Central
Sep 19 Ashley W 27-0 South-Central
Sep 26 Linton L 0-14 South-Central
Oct 03 Zeeland W 35-6 South-Central
Oct 10 Kulm W 16-8 South-Central
Oct 17 open
Oct 21 Strasburg Emmons Central Catholic L 6-48 South-Central
 
1979   OPPONENT RESULT   REGION
Aug 31 Eureka (SD) W 36-6
Sep 07 Linton L 0-46 South-Central
Sep 14 Strasburg W 0-0 South-Central ?
Sep 21 Strasburg Emmons Central Catholic L 12-30 South-Central
Sep 28 Steele-Dawson W 42-14 South-Central
Oct 05 Napoleon W 60-14 South-Central
Oct 12 Kulm W 40-18 South-Central
Oct 16 Zeeland W 40-8 South-Central
Oct 23 open
 
1978   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 01 open
Sep 08 Zeeland L 14-20 South-Central
Sep 15 Linton L 0-24 South-Central
Sep 22 Strasburg W 40-16 South-Central
Sep 29 Strasburg Emmons Central Catholic L 6-34 South-Central
Oct 06 Steele-Dawson W 40-6 South-Central
Oct 13 Napoleon W 22-20 South-Central
Oct 20 Kulm W 46-0 South-Central
Oct 24 open
 
1977   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 02 Napoleon W 36-12 South-Central
Sep 09 Kulm W 52-0 South-Central
Sep 16 Zeeland L 8-52 South-Central
Sep 23 Gwinner North Sargent W 30-26
Sep 30 Linton W 20-12 South-Central
Oct 07 Strasburg W 46-20 South-Central
Oct 14 Steele-Dawson W 70-14 South-Central
Oct 21 open
Oct 28 Strasburg Emmons Central Catholic L 0-34 South-Central
 
1976   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 03 Strasburg Emmons Central Catholic W 28-8 South-Central
Sep 10 Napoleon L 8-24 South-Central
Sep 17 Kulm W 42-6 South-Central
Sep 24 Zeeland W 46-8 South-Central
Oct 01 Gackle W 2-0 F
Oct 08 Linton W 14-6 South-Central
Oct 15 Strasburg W 38-0 South-Central
Oct 19 Steele-Dawson W 54-0 South-Central
Oct 29 Gwinner North Sargent W 80-14
 
1975   OPPONENT RESULT   REGION
Sep 05 Hazelton W 2-0 South-Central F
Sep 12 Strasburg Emmons Central Catholic W 42-14 South-Central
Sep 19 Napoleon L 12-22 South-Central
Sep 26 Kulm W 30-8 South-Central
Oct 03 Zeeland W 54-6 South-Central
Oct 10 Gackle W 62-8 South-Central
Oct 17 Linton W 20-6 South-Central
Oct 21 Strasburg W 26-18 South-Central
Oct 24 Steele-Dawson W 58-0 South-Central